שילוב שני ספקי כוח- אפשרי? - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שילוב שני ספקי כוח- אפשרי?

FeedMe

Recommended Posts

שלום!

כיום יש לי של Enermax- ליברטי 400.

אבל, מסתבר שאם אני ארצה לשדרג בעתיד ל-R600+ 6600 ושהמערכת תהיה יציבה, יש צורך ביותר ממה שהליברטי 400 יכול לתת.

עכשיו, הליברטי הוא ספק חדש (רבע שנה) ויש לי עדיין את ספק ה- 410W המעפאן הקודם שלי. עכשיו, יש איזושהי דרך לחבר במערכת אחת שני ספקים? לגבי מקום במארז- אל תדאגו, בשביל זה יש דרמל, ג'יגסאו, מסור דיסק ומקדחה במחסן :smile1:

השאלה היא איך אני גורם לספק להידלק יחד עם המערכת?

אילו חלקים אני יכול "להניע" עם הספק המשני? רכיבים היקפיים כבר ברשימה שלי, השאלה היא האם הספק הזה בכלל יוכל להחזיק R600! העוצמה של המסילת שלו לא מספיק חזקה (כל מסילה בנפרד) וגם לא מספיק חזקה משולבת. מה אני יכול לעשות איתו? (הוא לא תומך ATX 2.2, ככה שגם את המעבד אני לא אוכל להניע איתו).

מה אתם אומרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש דרכים ומדריכים לביצוע דברים כאלה

או פתרון יותר אלגנטי כמו ה-Albatron PX975X העתידי

או לעשות קצת לספקים (לא כל עוד הם באחריות)

ולחבר את החוטים הירוקים (לכל ספק יש אחד כזה ב-20/24 פינים) אחד לשני ולחבר שני חוטים שחורים אחד לשני

עושה את העבודה יופי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מזיק

רק מגדיל פי 2 את הסיכוי שמשהו יקרה למערכת מהספק כוח

כשמדובר על הליברטי הסיכון הזה כמעט ולא קיים

ב-TT הוא קצת יותר גבוה, אבל ברמה הרבה יותר נמוכה מספק ג'נרי

בסופו של דבר הסיכוי שיקרה משהו לחומרה בשימוש בשני הספקים האלה נמוך יותר מאשר בשימוש בספק ג'נרי בודד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאני חשבתי עליו הוא קצת שונה... פשוט להשתמש בספק אחד לרכיבים מסויימים וככה להוריד עומס מהספק השני.... הנקודה היא שה-TT לא יכול מלחתכילה לסחוב R600....

יש דרכים ומדריכים לביצוע דברים כאלה

או פתרון יותר אלגנטי כמו ה-Albatron PX975X העתידי ספר לי עליו?

או לעשות קצת לספקים (לא כל עוד הם באחריות)

ולחבר את החוטים הירוקים (לכל ספק יש אחד כזה ב-20/24 פינים) אחד לשני ולחבר שני חוטים שחורים אחד לשני זה לא מחזק את המתח שמועבר לחיבור PCIE, לא? אני מתכוון לכבל שמתחבר לכרטיס מסך

עושה את העבודה יופי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עושה משהו דומה בבית...

אומנם לא חתכתי חוטים וכאלה כי אני לא מעוניין, אלא מה שעשיתי זה שיש לי ספק

אחד "ראשי" שמחובר לכל המערכת וספק שני שמחובר להארד דיסק אחד+צורב

מה שאני עושה כשאני רוצה להדליק את המחשב זה להדליק את הספק המשני

(הוא נמצא בקדימה של המארז, והמתג שלו נמצא איפה שהפלופי בדר"כ [החוט הירוק מקוצר עם שחור, מה ששולט בו זה המתג באחורה שלו])

ואז אני מחכה שנייה ומדליק את הספק הראשי

אני יודע שזה לא פתרון אידאלי כי זה דורש להדליק את זה ידנית, אבל בגלל המיקום של הספק

המשני זה ממש לא קריטי (כמה סנטימטרים מהכפתור הדלקה הרגיל)

ואז כשאני מכבה את המחשב (במקרים הנדירים שזה קורה...) אני מכבה את המחשב רגיל, ואז ברגע

שהוא נכבה (כלומר, הספק הראשי נכבה) אני מכבה ידנית את הספק המשני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ימח שמי

רגע רגע

תמתין שניה.

נכון יש את הכבל PCIE שמתחבר מהספק לכרטיס? מה בעצם מונע ממני לחתוך אותו באמצע, ולחבר את החוטים של שני הספקים באמצע לחיבור אחד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא רצוי לחבר את שני כבלים לאותו רכיב.

אתה יכול לחבר נגיד ספק אחד ללוח אם (שגם מספק חלק מהחשמל לכ.מסך), למשל לכונני CD למיניהם והספק השני לחבר רק בתור ספק למאווררים, הכ.מסך ו\או ההרדיסקים

אתה כמובן יכול לשחק עם כל מיני תצורות עם שני ספקים, אבל ממש לא מומלץ לחבר את אותו הרכיב לשני ספקים.

כי חוץ מלחבר את הרכיב הזה לספק זה, אתה גם מחבר בין הריילים של הספקים שזה ממש לא ממומלץ.

אם אחד הולך אז גם השני יכול להדפק בקלות, אך אם הם נפרדים, אם אחד הולך, השני ממשיך לעבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...