האם אוברקלוק מקצר חיי הרכיב? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אוברקלוק מקצר חיי הרכיב?

lmlm

Recommended Posts

שלום,

אני וחבר שלי התווכחנו אם מקצר את חיי הרכיב.

אני אמרתי לו שאם אתה קונה ביט טייפון למעבד (נגיד) ועושה OC של כ 300MHZ -500MHZ והטמפ' נשארו כמו שהיה לך המעבד בלי OC וקירור סטוק, אז זה לא מקצר ,והוא טוען שזה מקצר.

מי צודק?

ויש לי שאלה: אם אני עושה OC ואחר כך מחזיר אותו למצב הרגיל לפני ה OC, חיי הרכיב חוזרים אליו? (אם זה באמת מקצר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טהורתית OC מקצר את חיי הרכיב, אולי זה לא יהיה כל כך משמעותי כי ההבדל הוא בין הרבה שנים להרבה שנים, אבל זה כבר משהו אחר.

ויש לי שאלה: אם אני עושה OC ואחר כך מחזיר אותו למצב הרגיל לפני ה OC, חיי הרכיב חוזרים אליו? (אם זה באמת מקצר)

שאלה מעניינת, מצטרף!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לעשות זה כמו לשחק במשחק פלטפורמה, לפעמים בא אליך אויב ומוריד לך חיים ולפעמים אתה מקבל 1UP ויש לך עוד לב קטן כזה למעלה.

מה זה השאלות המפגרות האלו, חומרת מחשבים היא אלקטרוניקה מדוייקת הסובלת אם היא לא עובדת בתנאים האופטימאליים. הוא שינוי התדר והמתח ולכן ברור שבמידה מסויימת החומרה תנזק, בדרך כלל הנזק הזה הוא מזערי ולכן שווה את הסיכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סנייק

לגבי השאלה ששאלתי

אם אני עושה OC ואחר כך מחזיר אותו למצב הרגיל לפני ה OC, חיי הרכיב חוזרים אליו? (אם זה באמת מקצר)

אם עשיתי נזק( אוברקלוק) ואני מחזיר את התדר למהירות המקורית זאת אומרת שתיקנתי את הנזק נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OC צריך לדעת לעשות. אם בן אדם עושה למעבד שלו, מוסיף מתח - מה שגורם לטמפ של המעבד להיות גבוהה יותר ולא דואג לקירור חזק ואיכותי יותר, הוא מקצר את חיי הרכיב.

בקיצור, אם פועלים בצורה נכונה אפשר למזער נזקים למינימום

עריכה: אתה לא יכול להחזיר את מה שאבד, אם רצחת את המעבד ואשכרה פגעת בו, הורדת לו זמן חיים. החזרה של ה-OC למצב סטוק לא תחזיר את מה שאבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא שעשית נזק כמו שאתה חושב

תחשוב על זה ככה

חיי המעבד(קח את הדוגמא לכל רכיב) הוא הרבה יותר מLIFE TIME ככה שאם אתה עושה לא OC אתה מוריד לו תחיים לLIFET TIME וחצי (כמובן דוגמא)

והיות ואתה לא מחזיק מחשב בדורות או אפילו לא עשור שלם, ככה שאתה לא מרגיש תנזק

בקשר לשאלה השניה אם עדין לא הבנת

ברור שעשית מדיה מסויימת של הרס אבל זה כל כך מזערי (הורדת לו יום נגיד מהחיים שלו) שלא תרגיש כמובן שזה תלוי בתקופת הOC שעשית אבל שוב אתה לא תרגיש את זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סנייק

לגבי השאלה ששאלתי

אם עשיתי נזק( אוברקלוק) ואני מחזיר את התדר למהירות המקורית זאת אומרת שתיקנתי את הנזק נכון?

לא, אם נגיד העלת יותר מדי מתח ופגעת במשהו במעבד בלוח או בזיכרון סביר להניח שהנזק לא יתקן את עצמו אם תוריד מתח - הפגיעה היא פגיעה פיזית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...