האם מסך הLCD של סוני S51 יכול להתחבר ל-PowerMac G4? - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם מסך הLCD של סוני S51 יכול להתחבר ל-PowerMac G4?

mandark

Recommended Posts

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

האם מסך הLCD של סוני S51 יכול להתחבר ל-PowerMac G4?

בהחלט כן.

כל מסך עם יציאת VGA סטנדרטית יכול להתחבר ל-PowerMac G4.

הבעיה יכולה להיות בכיוון ההפוך, עם חיבורי ה-ADC הלא סטנדרטיים של מסכי אפל החדשים, חיבורים שמצריכים מתאם כדי לעבוד עם PC.

אם אתה תוהה מה בדיוק לא סטנדרטי בהם, מספיק שתכיר את משמעות הקיצור ADC, רוצה לנחש? Display Connector.

וסתם לידע כללי: האם כל מסך מתחבר לכל מחשב?

עקרונית לא.

רק כדי להמחיש במה מדובר, בשנים האחרונות הגיעו מחשבי עם כל מיני קומבינציות של יציאות ווידאו: VGA סטנדרטי (15 פין, 3 שורות); ה-ADC שהזכרתי קודם; DVI (דרך מתאם מה-ADC); החיבור הקינייני הישן של המק (15 פין, 2 שורות); יציאות "מולטימדיה" מוזרות (כמו ב-iBook אינדיגו) ובטח פיספסתי כמה יציאות ווידאו אחרות.

כמובן שבעזרת מתאמים שונים ומשונים יש לך סיכוי טוב להצליח לחבר כל פריט חומרה שיעלה על דעתך לכל מחשב, אבל איך ואם זה יעבוד זה סיפור אחר...

בסופו של דבר כמעט כל המסכים מגיעים עם חיבורי VGA סטנדרטיים ולכן לא צריכה להיות לך שום בעיה לחבר אותם למק.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלתי במוקד התמיכה של לגביי מסך שאינו מתוצרת למחשב PowerMac G4. הם אמרו שאפשר בעזרת (שכחתי את השם! >:() ניתן לחברו. האם הם סתם אמרו, כמו שאמרו לי שם שיש לאיי מק שני , או שהם דוברי אמת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלתי במוקד התמיכה של לגביי מסך שאינו מתוצרת למחשב PowerMac G4. הם אמרו שאפשר בעזרת (שכחתי את השם! >:() ניתן לחברו. האם הם סתם אמרו, כמו שאמרו לי שם שיש לאיי מק שני , או שהם דוברי אמת?

לסוני הזה יש חיבור VGA סטנדרטי, למחשבי PowerMac G4 יש חיבור VGA סטנדרטי, מה לעזאזל "ידע" רוצים שתוסיף באמצע? מתאם VGA2VGA? ::)

אני מציע שתשאל שוב, ותכתוב כאן את התשובה שלהם מילה במילה.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שבוע לערך התקשרתי למישהו שעובד בידע, שאלתי אותו מספר שאלות לגביי האיי-מק החדש והאם לא עדיף לקנות G4 במחיר זהה ואולי נמוך יותר. הוא ענה שההבדל היחיד בין האיי-מק ל-G4 הוא העובדה שהאיי-מק לא ניתן לשידרוג. שאלתי אותי על עיניין שני המעבדים והוא ענה שגם לאיי-מק יש שניים, אני שגלשתי באתר של יותר מבכל אתר אחר ידעתי שאין לאיי-מק שני ומאז לא יצרתי קשר עם אותו הבחור.

היום, לאחר בדיקות דיי מעמיקות לגביי ה-G4, התקשרתי לידע ושאלתי מספר שאלות שביניהן האם אפשר לחבר מסך LCD של בלי שום אמצעי נוסף ואמרו לי שדרוש לעיניין מתאם שיעלה 57$ תוספת.

עוד דבר שאני לא בטוח לגביו שאותו אמר לי אדם אחר (השלישי) הוא שהעיברית בסדר גמור, הגלישה טובה, הכתיבה טובה (חוצממספרים מסויימים ושילוב עיברית-אנגלית) ואין בעיה עם ICQ, אי-מייל וכו.. בזה אני לא בטוח שהוא טועה אבל אני משער שהוא שכח כמה בעיות בעיברית.

ניראה שאנשיי התמיכה של ידע צריכים לעבור קורס קטן בנושא מקינטוש :nono:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום, לאחר בדיקות דיי מעמיקות לגביי ה-G4, התקשרתי לידע ושאלתי מספר שאלות שביניהן האם אפשר לחבר מסך LCD של בלי שום אמצעי נוסף ואמרו לי שדרוש לעיניין מתאם שיעלה 57$ תוספת.

אתה יכול לשאול אותם מה שם החברה והדגם של אותו מתאם? מעניין אותי להבין מה בדיוק הם מנסים למכור לך שם...

עוד דבר שאני לא בטוח לגביו שאותו אמר לי אדם אחר (השלישי) הוא שהעיברית בסדר גמור,

אז כנראה שיש לו סטנדרטים מאוד נמוכים, בעיני העברית ביגואר נמצאת הרבה מאחורי העברית שהיית ב-Win95 לפני 7 שנים.

את המשפט הזה ^ למשל, אי אפשר לכתוב ביגואר, לפחות לא בלי לשנות לחלוטין את סדר המילים.

הגלישה טובה,

עניין יחסי. בהשוואה ל- ב-2000 ש"ח הגלישה בפירוש פחות טובה.

אני מציע שתתן לבחור מ-"ידע" לקרוא את המאמר ב-Wired בנושא. הנה ציטוט ייצוגי:

Tests conducted by Wired News confirmed reader complaints that a new 800 MHz iMac takes an average of twice as long to render Web pages as a comparable or cheaper running .

הכתיבה טובה (חוץ ממספרים מסויימים ושילוב עיברית-אנגלית)

אז הוא מספר לך סיפורים.

תפתח את TextEdit של OS X 10.2 ותנסה לכתוב את המשפט הבא: "תיקייה עם קבצי רבים".

הנה התוצאה שתקבל: "רבים תיקייה עם קבצי".

וזאת רק חלק מהבעיה, בזמן שתכתוב את המשפט הזה הסמן ישאר תקוע על תחילת השורה, במקום להראות לך את המקום שבו אתה כותב. רחוק מאוד ממשהו שאפשר לקרוא לו "כתיבה טובה".

ואין בעיה עם ICQ,

לא ניסיתי את ה-hack של "מיץ פטל", אבל אני יודע על משתמשים שנתקלו בבעיות. למזלי אני לא משתמש ב-ICQ, על אף פלטפורמה 8)

אי-מייל וכו..

נכון, כל זמן שתקפיד לכתוב באנגלית בלבד, לא יהיו לך בעיות.

ניראה שאנשיי התמיכה של ידע צריכים לעבור קורס קטן בנושא מקינטוש :nono:

מה שהם באמת צריכים זאת הנחיה מלמעלה להגיד את האמת ולהפסיק לנסות לעבוד על הלקוחות שלהם.

אני מתאר את גודל האכזבה של מישהו שיקנה לפי התיאורים של החברים ב-"ידע", ואחרי שהוא ישלם סכום בן חמש ספרות יגלה את מצב העברית האמיתי.

לפחות מי שיקנה מתאם מיותר ב-57$ יצא הרבה יותר בזול...

ושאלה לסיום, איזה דברים חסרים לך היום ב-P3 שלך, שבגללם אתה רוצה לקנות מק?

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אילו דברים חסרים לי ב-P3 שלי?

העובדה שכל פעם שאני פותח את פוטושופ אני מקבל כל מיני הודעות שגיאה מוזרות. העובדה שמדיי פעם בלי שום התראה המחשב נסגר. העובדה שהמחשב עובד לאט למרות 1 GHz שלו ו512 מגהבייט הראם שלו. העובדה שבמק אני אוכל יותר בקלות לערוך סרטים, לצפות ב-, לעבוד על פלאש ופוטושופ ולהינות באמת מהמחשב.

נימאס לי לפרמט את המחשב פעם בשלושה חודשים ולהתמודד עם שונים ומשונים.

אני מוכן לשלם יותר בשביל לקבל מחשב שאני אוכל לסמוך עליו, להתעסק רק בדברים חשובים ולא בכל מיני שטויות שניגרמו עקב טיפשותם של עובדי .

האמת היא שמערכת ההפעלה היא אחת הסיבות העיקריות למעבר, אם בלינוקס היה (אני לא מחשיב את GIMP) והיה בלינוקס , אני לא בטוח שהייתי בוחר במקינטוש.

מקווה שהבהרתי את סיבותיי בצורה משכנעת,

איל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בפירוש לא דיברת עם ידע. פעם היו להם בעיות שירות, אבל אף פעם, אף פעם, אף לא שקרו לי. קשה לי מאוד להאמין שהאיש שדברת אתו הוא נציג / עובד של ידע (בקושי יש להם עובדים, חוץ ממזכירות, כולם שם מבינים מאוד במקים.) להגיד שהם ככה אומרים זה דבר אחד שלא יפה להגיד להם. יקרים? כן. שקרנים? לא. למעשה, עקב כך גרמת לי להרים טלפון לידע (לא לאדם שאני מכיר, אלא לקו התמיכה הטכנית ה'מקובל') וקבלתי הסבר ארוך ומפורט, על כל ההבדלים בין הeMac לiMac, לPowerMac, בין אם זה על נושא המעבדים, או על תצורות הזכרון והשידרוגיות. למעשה, לeMac החדש יש מידה מסוימת של שדרוגיות (מעבד / כרטיס מסך, הבעיה זה, שאת שניהם אפשר להשיג רק מאפל, ורק אם אתה טכנאי, כי כרגע כרטיס המסך קיים רק בדגם בודד) הם הסבירו לי טוב מאוד על העיברית הכואבת בOSX, ושאלתי אותם (במילים הללו) "יש ברשותי מסך עם חיבור VGA, אוכל לחברו 'מהקופסא' לG4 שאני חושב לרכוש?" והם ענו בפירוש ש"כן", אח"כ שאלתי על מסך DVI, והם אמרו שצריך מתאם במחיר 119 שקלים. וששאלתי בקשר למסך VGA לאיימק, בתחילה הם שאלו אותי לכוונתי, ואח"כ הם אמרו שיש לו פורט מאחורה למתאם מיוחד, לVGA או ליציאות אנלוגיות כמו RCA וS-Video.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

mandark, המצב שאתה מתאר עם ה-P3 שלך לא אופייני ל- 2000 או ל- (בהנחה שביטלת את ה-System Restore המיותר).

באיזה גירסה אתה משתמש?

לגבי הודעות השגיאה בפוטושופ, זה די אופייני אם משתמשים בגרסאות שהגיעו ממקורות מפוקפקים (ואני לא אומר שזה בהכרח המצב אצלך).

אבל הודעות כאלה יכולות להופיע גם עם עותקים מקוריים של התוכנה, וגם על המק, כפי שאפשר לראות בלינקים שלמטה למאמרים באתר התמיכה של Adobe:

זה חלק קטן מהבעיות שמופיעות שם. ייאמר לזכותם של אדובי שיש להם אתר תמיכה מפורט ומקיף מאוד.

לגבי , אם תקפיד לא להשתמש באואטלוק, כבר 95% מהווירוסים של ימינו לא רלוונטיים בשבילך. זאת מהסיבה שמרבית תולעי האימייל היום נכתבים כדי לנצל את החורים באבטחה של תוכנת האימייל של .

ואם תעבוד עם הרשאות של user רגיל ולא כ-Administrator, אז היכולת של ה-5% הנותרים לעשות נזק פשוט אפסית.

שמת לב שעדיין לא הזכרתי אנטי-ווירוסים? אם אתה בקטע של להתקין תוכנות ממקורות מפוקפקים (ראה למעלה), אז לא יזיק לך להתקין אנטי-ווירוס ולשמור אותו מעודכן, אבל הכל תלוי באופי השימוש שלך מול המחשב.

בקיצור, אם יש לך בעיות במחשב כנס לפורום "תמיכה טכנית" כאן ב-HWzone ותתפלא כמה מהר אפשר לפתור את רובן.

אגב, מה רע ב-GIMP? מבחינת פיצ'רים היא תוכנה מעולה, אפילו אם לא משקללים פנימה את המחיר המפתה שלה... ;)

ואם זה רק עניין שאתה לא מחבב את הממשק שלה, נסה את PaintShop Pro האחרונה. אמנם היא לא מספקת את כל התכונות של והיא עולה כסף, אבל מדובר בסכום מצחיק בהשוואה למה שמקבלים (ובטח בהשוואה לפוטושופ).

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פרוג? למה 'להתלכלך'? גם לPC יש בעיות, ורבות לא פחות.

ווירוסים זה 'תכלואת' MS, כמעט בלבד. ווירוסים למק קיימים, אבל פחות, הרבה פחות, וגם אלו שקיימים לא כאלו גרועים.

מסכים. גימפ תכנה מצוינת, סתם כדי לערוך.

אגב, בוא נחשב לך מחיר של PowerMac G4, עם פוטושופ, והLCD הזה תוצרת .

1 * PowerMac G4, dual 867 - 10613

1 * photoshop 6 ME - 5724 (אאוצ'!)

1 * S51 - 2884

19221 שקלים חדשים. חשוב לציין, מסך 15" לא נוח במיוחד, עדיף CRT טוב באותו מחיר, כמובן, אם אתה עורך מקצועי והרווח מהמחשב הוא לא רק הנאה, אז אין בעיה, כמה עבודות יכסו את זה, אבל אם אתה סתאם אחד שנהנה מזה..... think again.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פרוג? למה 'להתלכלך'? גם לPC יש בעיות, ורבות לא פחות.

לא טענתי שאין בעיות ב-, אלא המלצתי לא לקנות את הסיפורים ש-"במק אין בעיות". כי הם לא יותר מאשר אגדה עירונית.

שני ההבדלים העקריים הם שבמק תיקון של בעיות עולה יותר ושיש הרבה פחות אנשים שמבינים.

אין במק את תסמונת הבן של השכנים שיבוא לסדר את המחשב, מי שלא מבין משלם.

ווירוסים זה 'תכלואת' MS, כמעט בלבד. ווירוסים למק קיימים, אבל פחות, הרבה פחות, וגם אלו שקיימים לא כאלו גרועים.

ווירוסים אכן פחות נפוצים על המק (כמו כל תוכנה אחרת), וזה בדיוק מה שיגרום למישהו להתפתות להוריד תוכנות ממקורות עלומי-שם ולהתקין אותן בלי חשש, עד ש-...

אגב, מה הבעיה ללכת לפי הכללים שהצעתי קודם וכך להמנע מווירוסים?

19221 שקלים חדשים. חשוב לציין, מסך 15" לא נוח במיוחד, עדיף CRT טוב באותו מחיר, כמובן, אם אתה עורך מקצועי והרווח מהמחשב הוא לא רק הנאה, אז אין בעיה, כמה עבודות יכסו את זה, אבל אם אתה סתאם אחד שנהנה מזה..... think again.

זה עומד בתקציב שלך mandark? ;)

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...