שוקל לקנות - Sunbeam Transformer, כמה שאלות לגביו. - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שוקל לקנות - Sunbeam Transformer, כמה שאלות לגביו.

hd500

Recommended Posts

שלום

ברצוני לקנות את המארז הזה, בעקבות המארז הקטן והישן שלי. (קראתי כבר ביקורת, התרשמתי, ראיתי חיסרונות והיתרונות, הוא כיום עולה כ400¤ ואפשר למצוא אותו בפחות, אהבתי את עיצובו, הוא גדול ומרווח. משמע - אני הולך עליו כמעט בטוח.)

המארז שלי מתחמם יותר מדיי, ועושה עוד הרבה בלאגן. הגיע הזמן להחליף אותו..

רציתי כמה דברים לדעת לפניי שאני קונה אותו..

עכשיו מה שרציתי לדעת כעקרון, קראתי את הביקורת באתר עליו, אבל לא ממש הבנתי משהו

כי לפי צילומים שראיתי מאתרים אחרים, צילומים של המארז מאחורה, של הפח עצמו, אני לא רואה חורים בברזלים בשביל 4 מאחורה.

האם יש רק את שתי היציאות למעלה של הUSB, ואני אצטרך לקנות מפצל ולחבר אותו למעלה, וככה להשתמש עם הUSB? =|

כי זה ממש לא יהיה נוח ומעצבן, חיסרון אחד גדול

כי יש לי את הלוח - P4P800 , ומאחורה יש לו 4 . אני חייב אותם. האם יש או אין מאחורה את הברזלים הללו ששם בעצם יוצאים הUSB?

ולמי שקנה את המארז, שמעתי שהוא רועש, מהמאווררים שמגיעים איתו, (בעיקר מאווררי הלדים מרעישים, לא?), או שבכלל, כל המאווררים , חמשת המאווררים?

(האחד למעלה של הלד, שתיים בדלת, אחד ליד הארדיסק ששמעתי שהוא אינו יעיל, אחד מאחורה שמוציא חום.)

וגם מה עושים בנידון בקשר למאוורר 120 מ''מ שיש מול ההארדיסקים שהוא אינו יעיל?

איך אני יכול לטפל ולקרר את ההארדיסקים שאני אחבר שם?

כי יש לי ארבעה הארדיסקים, ואני צריך לחבר את כולם. הוא מתחממים נורא, גם עכשיו עם המארז הקטן הזה שיש מולם שתי מאווררי 80 מ''מ, ועוד במחשב שלא עוזר. (120 מ''מ אחורי , מאוורר ביגטייפון למעבד, אחד מתחת לכרטיס מסך, מעין מוד כזה עם ברזל של PCI, שתיים שבאים עם הספק כוח(אנראמקס P425), אממממ, וזהו כעקרון..

מה שרציתי בעיקר לדעת, זה האם יש את היציאות של הברזלים האלה מאחורה במארז? (כלומר חורים מאחורה, כשאני אחבר את הלוח, אז יהיה אפשר לחבר מאחורה את ה4 )

הלוח האם (P4P800) מתאים ללוח ב100%? (אפשר לחבר אותו ללא בעיה?, לא קטן מדיי או גדול מדיי? )

המאווררים באמת רועשים בצורה מוגזמת שמעצבנת ולא נוחה לאוזן? עד כמה רועשים ? את זה אשמח לשמוע מאנשים שקנו את המארז , ויש להם ניסיון איתם. (המחשב כרגע עושה די רעש עם כל מה שיש בתוכו, אינני יודע אם עם המארז הנ''ל שאני אקנה בקרוב הוא יעשה יותר רעש, אבל אני מקווה שלא.)

אני אלך על המארז הכחול, המארז הכחול מגיע עם מאווררי לדים בצבע כחול, וקתודה ירוקה שמתחברת קדימה איפה שהחריצים, לא?

אמממממ, זהו אני חושב..

תודה מראש לעוזרים... :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר פתחו על זה טרד אני מוסיף שאלה משלי (מתנצל מראש) -האם שווה לקחת אותו עם הספק (עוד 30 ש"ח) או להשקיע הרבה מאוד כסף יחסית ולקנות ספק...

כי ספק נורמלי היום זה 350-400 ש"ח

איך הספק שבא איתו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר פתחו על זה טרד אני מוסיף שאלה משלי (מתנצל מראש) -האם שווה לקחת אותו עם הספק (עוד 30 ש"ח) או להשקיע הרבה מאוד כסף יחסית ולקנות ספק...

כי ספק נורמלי היום זה 350-400 ש"ח

איך הספק שבא איתו ?

הספק שמגיע איתו ג'נרי כמובן ולא שווה הרבה..

אם אתה רוצה ספק טוב במחיר סביר קח את זה

http://www.noacomp.co.il/product.asp?productid=4014

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מקבל עם הלוח אם פאנל I/O (מן הסתם תצטרך להוציא אותו מהמארז הקיים שלך)

ואז זה מתאים ליציאות שיש מהלוח אם שלך מאחורה

אה, אוקי, תודה. לא חשבתי על זה..

אתה בטוח אבל שפנאל I/O שלי יכנס בידיוק במארז הזה? (כי שלי זה מארז רגיל, סטנדרטי, קטן, אני חושב מיני אטקס/טוואר, איך שלא קוראים לזה).

כלומר יש מקום לארבעה הארדיסקים, ארבעה סידי -רומים, ושתי דיסקטים. אז מה זה מסמל? מיני טוואר, לא? או מיני אטאקס

מאוד חשוב לי לדעת את זה לפניי.

ותגיד, מה בקשר לרעש שהמארז עושה? מהמאווררים עצמם הכוונה

זה קריטי?

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפאנל IO הוא בגודל סטנדרטי

תוציא מהמארז הנוכחי שלך אותו ותשים בטרנספורמר

לגבי השקט לא שמעתי אותו אישית כשהמארז סגור

אני לא יכול לחוות דעה על הרעש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש את המארז הזה אבל עוד לא חיברתי אותו בגלל שאני רוצה לקנות עוד כמה דברים ( ספק, בקר תאורה ומאווררים ), ואני רוצה להרכיב הכול ביחד.

אולם חיברתי את המאוורר של ה-80 לספק במארז הישן שלי והוא יותר חזק ויותר חלש מהמאוורר הג'נרי שהיה לי.

אולם הרבה אנשים שקנו וחיברו את המארז, ובהרבה ביקורות עליו, היתלוננו על הרעש שלו, לכן קשקניתי את המארז, ידעתי מראש שאני אחליף את המאווררים, ולדעתי זה מה שגם אתה צריך לעשות ( אני גם יכול להמליץ לך על מאווררים, תלוי בתקציב שלך ). במקרה ואתה רוצה להחליף מאווררים תשים מקדימה, מאחורה, בגג ואחד בדלת מול הכרטיס מסך ( ליאור: נראה לך שעדיף לשים את המאוורר בדלת מול הכ. מסך ולא באמצע? ). ולא הבנתי למה אמרתה שהמאוורר מקדימה לא יעיל???

בקשר לקופסא הלבנה הזאת שיש איפה ששמים את הדיסקים הקשיחים, פשוט תעיף אותה משם, היא מחוברת בברגים וכל מי ששם מקדימה מאוורר או צריך את המקום בשביל דיסקים קשיחים אמור להעיף אותה ( וגם מי שלא ), כל מה שיש בה זה כמה חלקים של ה-TOOLESS ומפתחות למארז ועוד כמה דברים קטנים.

אבל שוב בקשר למאווררים, הכי מומלץ לך זה לקנות את המארז ושישאר לך אקסרה כסף למאווררים, ואז כשיגיע המארז תפעיל את המאווררים ותשמע אותם ( כמובן כשהמארז סגור ), ואז תבחר בעצמך אם זה שקט מדי בשבילך או לא, אם לא תקנה חדשים, אם כן אז רק תוסיף מאוורר אחד של 120mm מקדימה ( למרות שאני מניח שתרצה להחליף ).

וכן, המארז הכחול מגיע עם קתודה קטנה ירוקה בשביל קדימה ( והקתודה מגיעה עם שנאי ומפסק כיבוי והפעלה ששמים במקום של כרטיס PCI ), וכל שלושת המאווררים של ה-80mm מגיעים עם לד כחול. אני מציע לך לקנות פילטרים פשוטים או לעשות בעצמך ( יש מדריך באתר ) ולשים אותם לפחות במאווררים שמכניסים אוויר.

דבר אחרון אני רוצה להמליץ לך לקנות את המארז בנועה, הוא עולה רק 320 שזה הכי זול שראיתי בארץ, והוא מגיע יום למחרת בצהריים מניסיון ( בתנאי שנשאר להם במלאי ).

בקיצור, מארז בנזונה וזול בצורה מפחידה ( לפני כמה זמן הוא עלה 600 שקל ) :cool2:

אם יש לך עוד שאלות אז תשאל ואני אענה בשמחה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש את המארז הזה אבל עוד לא חיברתי אותו בגלל שאני רוצה לקנות עוד כמה דברים ( ספק, בקר תאורה ומאווררים ), ואני רוצה להרכיב הכול ביחד.

אולם חיברתי את המאוורר של ה-80 לספק במארז הישן שלי והוא יותר חזק ויותר חלש מהמאוורר הג'נרי שהיה לי.

אולם הרבה אנשים שקנו וחיברו את המארז, ובהרבה ביקורות עליו, היתלוננו על הרעש שלו, לכן קשקניתי את המארז, ידעתי מראש שאני אחליף את המאווררים, ולדעתי זה מה שגם אתה צריך לעשות ( אני גם יכול להמליץ לך על מאווררים, תלוי בתקציב שלך ). במקרה ואתה רוצה להחליף מאווררים תשים מקדימה, מאחורה, בגג ואחד בדלת מול הכרטיס מסך ( ליאור: נראה לך שעדיף לשים את המאוורר בדלת מול הכ. מסך ולא באמצע? ). ולא הבנתי למה אמרתה שהמאוורר מקדימה לא יעיל???

בקשר לקופסא הלבנה הזאת שיש איפה ששמים את הדיסקים הקשיחים, פשוט תעיף אותה משם, היא מחוברת בברגים וכל מי ששם מקדימה מאוורר או צריך את המקום בשביל דיסקים קשיחים אמור להעיף אותה ( וגם מי שלא ), כל מה שיש בה זה כמה חלקים של ה-TOOLESS ומפתחות למארז ועוד כמה דברים קטנים.

אבל שוב בקשר למאווררים, הכי מומלץ לך זה לקנות את המארז ושישאר לך אקסרה כסף למאווררים, ואז כשיגיע המארז תפעיל את המאווררים ותשמע אותם ( כמובן כשהמארז סגור ), ואז תבחר בעצמך אם זה שקט מדי בשבילך או לא, אם לא תקנה חדשים, אם כן אז רק תוסיף מאוורר אחד של 120mm מקדימה ( למרות שאני מניח שתרצה להחליף ).

וכן, המארז הכחול מגיע עם קתודה קטנה ירוקה בשביל קדימה ( והקתודה מגיעה עם שנאי ומפסק כיבוי והפעלה ששמים במקום של כרטיס PCI ), וכל שלושת המאווררים של ה-80mm מגיעים עם לד כחול. אני מציע לך לקנות פילטרים פשוטים או לעשות בעצמך ( יש מדריך באתר ) ולשים אותם לפחות במאווררים שמכניסים אוויר.

דבר אחרון אני רוצה להמליץ לך לקנות את המארז בנועה, הוא עולה רק 320 שזה הכי זול שראיתי בארץ, והוא מגיע יום למחרת בצהריים מניסיון ( בתנאי שנשאר להם במלאי ).

בקיצור, מארז בנזונה וזול בצורה מפחידה ( לפני כמה זמן הוא עלה 600 שקל ) :cool2:

אם יש לך עוד שאלות אז תשאל ואני אענה בשמחה :xyxthumbs:

תודה רבה על התגובה והעזרה. :)

לי יש כבר ספק , של אנראמקס P425 לחבר למארז, לא בעייה.

אני אעשה באמת מה שאמרת, אני אקנה את המארז, אחבר אותו עם כל החומרה יחד, יסגור אותו, ואני אשמע את הרעש שלו, ואני אקבע לפי זה עם יש לו רעש בלתי נסבל, או לא. ובמידה ויש לו, אני פשוט אחליף את המאווררים כמו שאמרת. (איזה מאווררים להחליף אבל? את שלושת המאווררי לדים הכחולים, ועוד אחד ה120 מ''מ הקדמי שזורק אוויר על הארדיסקים כביכול? )

ואגב, לגבי זה שאמרתי שהמאוורר 120 מ''מ הקדמי שמול הארדיסקים אינו יעיל, זה נכון. אפילו בביקורת פה באתר כתוב, הוא לא יעיל מיכוון שהוא זורק על הכלוב עצמו את האווייר, לא על הארדיסקים. בגלל זה הוא לא יעיל. הולא נוגע אפילו בהארדיסק אחד. כי כמו שאתה יודע, ההארדיסקים יושבים אנוכית

לא כמו בכל המארזים

בקשר לקופסא הלבנה שיש בכלוב של הארדיסקים, כן , אני יודע, מפרקים את זה, יש את כל מיני TOOLS של פלסטיקים שמתחברים להארדיסקים/סידירומים, וכו'.

לגבי הפילטרים, אני אוותר על זה :-) , זה לא כזה נורא שייכנס פה ושם אבק. חוצמזה, המאוורר יהיה פחות אפקטיבי כאשר יהיה את הפילטרים. אז חפיף. (בשבילי לפחות).

כן, לגבי המארז בנועה, אתה צודק, ראיתי גם את זה ב320¤, נכון. אני זוכר בעבר לפני כמה חודשים, הוא היה עולה איזה 600-650¤. עכשיו יש אותו בנעה ב320¤, שזה סבבה. אבל השאלה האם זה כולל משלוח עד הבית? (UPS, מיידי כזה). זאת אומרת לא מיידי בהכרח, עד שלושה ימים גג!

יכול להיות תוך יום, יומיים, או גג שלוש.

השאלה שלי היא כזאת: האם אני לא צריך לשלם שקל על המשלוח UPS הזה? או בשביל משלוח UPS,(במקום משלוח רגיל של 21 ימי עבודה), אני צריך להוסיף יותר כסף או משהו?..

כי לא הבנתי ממש למען האמת.

ועוד משהו, עוד שאלה

אתמול התקשרתי אליהם כמה וכמה פעמים, ואין, הם לא ענו. אתה יודע, הם בחיפה, ויש מלחמה עכשיו. הם לא ממש מתפקדים כרגיל.

עכשיו זאת בעיה לקנות, מבין? נגיד אפילו אם הם יענו לי היום, אני מפחד לקנות את זה, יש לי חחשות רבות

בגלל שעכשיו זה מלחמה, ואני מפחד להזמין והכל דרך כרטיס אשראי וכל מה שצריך, ואז הם אומרים לך יום יומיים, גג שלוש, ואז בגלל המלחמה וזה, אף אחד לא נוסע לצפון ועושה משלוחים כמו שאתה יודע(יחסית, בערך) אז זה יוצר בעייה , מבין ?

אני לא רוצה להגיע למצב שאני אחכה איזה שבועיים שלוש לזה, אם לא יותר, ולבנתיים סתם שילמתי כסף, לא קיבלתי את זה, וגם בסוף בכלל הם לא יביאו את זה וזהו. משלוחים מרחוקים, זאת קצת בעייה למען האמת. זה לא כמו ללכת ולקנות את זה משם מיידי וזהו.

אבל אין, זה חיפה, צפון, אני בכלל גר במרכז, זה ממש רחוק ממני, וחוצמזה יש תמלחמה המזורגגת הזאת כמו שאתה יודע.

אז מה נראה לך כדי לעשות בנידון ?

לחכות כמה ימים, או אפילו שבועיים, - שלושה שבועות עד שתיפסק המלחמה? (אם היא תיפסק בכלל בזמן הקרוב :| )

שוב - תודה רבה על העזרה ידידי. :xyxthumbs:

:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המשלוח יעלה לך 40 שקל..

אני הזמנתי לפני יומיים את המארז אחרי הרבה התלבטויות וקיבלתי אותו אתמול ממש יום אחרי עד הבית..

אז המשלוח שווה את זה ואני מוכרח להגיד לך שאם יש לך ספקות אז שכח מהם.. שווה כל שקל המארז הזה

הוא הרבה יותר יפה וגדול במציאות והוא ממש מושקע

ולפי דעתי במקום מאורר קדמי של 120 אפשר לשים שם אפילו מאורר של 80 אם יש ספייר בבית ולמקם אותו עם ברגים בדיוק על השטח שלא חסום שם וככה לחסוך קצת כסף :)

בכל מקרה אחלה מארז אני גם מחכה לספק כוח שיגיע כדי להרכיב את הכל יחד..

תהנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Chura - תודה :).

kobx - תודה רבה גם לך. :)

הזמנתי כבר.

אם המארז באמת יהיה רועש, יותר מהמארז הנוכחי שלי כרגע, אני פשוט אקח את המאווררים ממנו, ואחבר לטראנספרומר.

תודה, יום טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה והעזרה. :)

לי יש כבר ספק , של אנראמקס P425 לחבר למארז, לא בעייה.

אני אעשה באמת מה שאמרת, אני אקנה את המארז, אחבר אותו עם כל החומרה יחד, יסגור אותו, ואני אשמע את הרעש שלו, ואני אקבע לפי זה עם יש לו רעש בלתי נסבל, או לא. ובמידה ויש לו, אני פשוט אחליף את המאווררים כמו שאמרת. (איזה מאווררים להחליף אבל? את שלושת המאווררי לדים הכחולים, ועוד אחד ה120 מ''מ הקדמי שזורק אוויר על הארדיסקים כביכול? )

כן, תחליף את המאווררים האלה, ואם תרצה אז גם את ה- 120mm האחורי, אני לא יודע עד כמה הוא חזק, אם אתה צריך אני גם אגיד לך לאיזה מאווררים להחליף, אם תתן תקציב.

בואגב, לגבי זה שאמרתי שהמאוורר 120 מ''מ הקדמי שמול הארדיסקים אינו יעיל, זה נכון. אפילו בביקורת פה באתר כתוב, הוא לא יעיל מיכוון שהוא זורק על הכלוב עצמו את האווייר, לא על הארדיסקים. בגלל זה הוא לא יעיל. הולא נוגע אפילו בהארדיסק אחד. כי כמו שאתה יודע, ההארדיסקים יושבים אנוכית

לא כמו בכל המארזים

בכל מקרה זה יהיה טוב לשים שם מאוורר, הוא יכניס אויר קר למארז וכך יתרום בקירור המחשב

בקשר לקופסא הלבנה שיש בכלוב של הארדיסקים, כן , אני יודע, מפרקים את זה, יש את כל מיני TOOLS של פלסטיקים שמתחברים להארדיסקים/סידירומים, וכו'.

לגבי הפילטרים, אני אוותר על זה :-) , זה לא כזה נורא שייכנס פה ושם אבק. חוצמזה, המאוורר יהיה פחות אפקטיבי כאשר יהיה את הפילטרים. אז חפיף. (בשבילי לפחות).

אם תקנה גריל ממתכת ( כמו אלומיניום ) אז הוא יפגע פחות בקירור ועדין ישמור על נקיון, אני ממש מציע לך לקנות פילטר כי המאווררים הקטנים במארז ממש חשופים והם יכניסו הרבה אבק ( זה גם די תלוי בחדר שלך ), חוץ מזה שזה יהיה קצת מסוכן שחלקים קטנים יכנסו למחשב שלך.

כן, לגבי המארז בנועה, אתה צודק, ראיתי גם את זה ב320¤, נכון. אני זוכר בעבר לפני כמה חודשים, הוא היה עולה איזה 600-650¤. עכשיו יש אותו בנעה ב320¤, שזה סבבה. אבל השאלה האם זה כולל משלוח עד הבית? (UPS, מיידי כזה). זאת אומרת לא מיידי בהכרח, עד שלושה ימים גג!

יכול להיות תוך יום, יומיים, או גג שלוש.

השאלה שלי היא כזאת: האם אני לא צריך לשלם שקל על המשלוח UPS הזה? או בשביל משלוח UPS,(במקום משלוח רגיל של 21 ימי עבודה), אני צריך להוסיף יותר כסף או משהו?..

כי לא הבנתי ממש למען האמת.

אתה תצטרך להוסיף עוד 40 שקל בשביל המשלוח עד הבית.

ועוד משהו, עוד שאלה

אתמול התקשרתי אליהם כמה וכמה פעמים, ואין, הם לא ענו. אתה יודע, הם בחיפה, ויש מלחמה עכשיו. הם לא ממש מתפקדים כרגיל.

עכשיו זאת בעיה לקנות, מבין? נגיד אפילו אם הם יענו לי היום, אני מפחד לקנות את זה, יש לי חחשות רבות

בגלל שעכשיו זה מלחמה, ואני מפחד להזמין והכל דרך כרטיס אשראי וכל מה שצריך, ואז הם אומרים לך יום יומיים, גג שלוש, ואז בגלל המלחמה וזה, אף אחד לא נוסע לצפון ועושה משלוחים כמו שאתה יודע(יחסית, בערך) אז זה יוצר בעייה , מבין ?

אני לא רוצה להגיע למצב שאני אחכה איזה שבועיים שלוש לזה, אם לא יותר, ולבנתיים סתם שילמתי כסף, לא קיבלתי את זה, וגם בסוף בכלל הם לא יביאו את זה וזהו. משלוחים מרחוקים, זאת קצת בעייה למען האמת. זה לא כמו ללכת ולקנות את זה משם מיידי וזהו.

אבל אין, זה חיפה, צפון, אני בכלל גר במרכז, זה ממש רחוק ממני, וחוצמזה יש תמלחמה המזורגגת הזאת כמו שאתה יודע.

אז מה נראה לך כדי לעשות בנידון ?

לחכות כמה ימים, או אפילו שבועיים, - שלושה שבועות עד שתיפסק המלחמה? (אם היא תיפסק בכלל בזמן הקרוב :| )

אני לא חושב שהוא לא יגיע בזמן, מקסימום אם יעברו 72 שעות והמארז לא הגיע, אז אתה יכול להבטל את ההזמנה כי אחרי הכול הם הבטיחו, ולפי החוק אם הם לא הביאו לך את המארז בזמן אז מותר לך לבטל את ההזמנה ( ואני בטוח ב-90% שהמארז יגיע בזמן )

שוב - תודה רבה על העזרה ידידי. :xyxthumbs:

:)

אני רק רוצה להוסיף, שאל תעשה מה שהמליצו לך כאן בקשר ללשים מאוורר של 80mm מקדימה, כי זה הדבר הכי דפוק לעשות!!!

גם זה יהיה מרעיש יותר וגם יקרר חצי ממה שמאוורר של 120mm יקרר, זה פשוט הצעה מטופשת ( בלי להעליב ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רק רוצה להוסיף, שאל תעשה מה שהמליצו לך כאן בקשר ללשים מאוורר של 80mm מקדימה, כי זה הדבר הכי דפוק לעשות!!!

גם זה יהיה מרעיש יותר וגם יקרר חצי ממה שמאוורר של 120mm יקרר, זה פשוט הצעה מטופשת ( בלי להעליב ).

אמרתי שאם יש לו בבית אקסטרה שהוא לא צריך כמו לי למשל מאוורים שקטים של AC

אז גם ככה הפתח שם שבאמת אויר יכול לחדור דרכו הוא בגודל של מאורר 80..

מאוורר 120 שם אולי יהיה שקט אבל לא יעיל כל האויר שלו יחסם.

אגב המאוורים בטרנפורמטור ממש ממש ממש אבל ממש רועשים ממש על הפנים..

כיביתי את כולם חוץ מה120 שאפילו הוא קצת רועש.. הזוי לגמרי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המאוורר של ה-120 הוא לא של sunbeam בכלל.

המאווררים האחרים באמת רועשים לפי הביקורות, אבל למען האמת, הם שקטים יותר מהמאוורר הג'נרי שיש לי במארז הישן, וגם חזקים יותר.

וגם אם יש לו אקסטרה מאוורר טוב, אז שיחליף אותו באחד המאוורים האחרים במארז של ה-80mm. כי גם אם הוא שקט, הוא יאוורר חצי כמו שמאוורר של 120.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...