מה הדבר המהיר בעולם? - עמוד 4 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה הדבר המהיר בעולם?

play2

Recommended Posts

• תגובות 68
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לאלקטרונים [אלו ששוקלים רק אחד חלקי 2000 מהפרוטונים ונעים במהירויות מאוד גבוהות, (למעשה הם כל כך קטנים ונעים מהר שמתייחסים אליהם לפעמים כגל ולא כחלקיק...דבר מעניין כשלעצמו...)] יש תפקיד משמעותי לא פחות בחלק גדול מתכונות החומרים, כמו למשל הקושי והיציבות של החומרים המוצקים...

אגב, זה מזכיר לי את הניסוי המעניין, שלקחו אלקטרון אחד והטיסו אותו דרך שני חריצים וכשבדקו דרך איזה חריץ הוא עבר ראו שהוא עבר דרך שני החריצים בו זמנית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, זה מזכיר לי את הניסוי המעניין, שלקחו אלקטרון אחד והטיסו אותו דרך שני חריצים וכשבדקו דרך איזה חריץ הוא עבר ראו שהוא עבר דרך שני החריצים בו זמנית...

אתה בטוח שזה היה אלקטרון? לדעתי זה היה פוטון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהדבר הכי מהיר בעולם זה חלקיקים שעוברים בתוך כבל ,אני זוכר שזה יותר מהיר פי 4 ממשהו הבעיה היא שאני לא זוכר אם זה גלי רדיו או מהירות האור.

גלי רדיו נעים במהירות האור מכיוון שהם בעצמם אור... (פשוט בתדירות/אורך גל שונה, אין הבדל בינם לבין אור)

בנוגע לניסוי עם האלקטרון, אומנם לא שמעתי על זה,

אבל זה אפשרי. תריצו חיפוש על "גלי דה-ברויי"

זה משהו על זה שגם חלקיקים הם גלים, למשל אלקטרונים (ולא רק פוטונים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נכון, יש מכשירים מאוד רגישים שבהם משתמשים בכבלים מזהב

או כסף מכיוון שהם מוליכים יותר טובים מאשר נחושת

ואלקטרונים בזרם חשמלי לא נעים כ"כ מהר, אבל זה לא אומר שהחשמל "זז" לאט

אם למשל תקחו חבל מאוד מאוד ארוך, ותקשרו קצה אחד לעץ ואת השני תחזיקו ביד

כאשר החבל מתוח. עכשיו תקחו את החבל ותתחילו להעלות ולהוריד אותו ככה שיווצר

כמעין "גל" בחבל שיתקדם לאורך החבל. החבל לא זז מהיד שלכם, אבל ההפרעה שיצרתם

זזה, אז אותו הדבר עם חשמל, האלקטרונים עצמם זזים מעט מאוד, אבל ההפרעה מתקדמת

מהר מאוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה כתבה על ניסוי לפני שבוע בערך, מדענים לא זוכר מאיזה מדינה או אירופה האיצו איזה שהו חלקיק ל 1.6 C, לי אין תלינק לזה, כי זה לא מפתיעה ולא משהו מיוחד. אבל טוב שהפריכו תתפיסה המקובעת של הרבה מדענים אחרים ומלא תלמידים שלמדו ולומדים בבתי ספר את התפיסה הזאת, וחושבים שאינשטיין קבע לפי נוסחאותיו שאין מהיר ממהירות האור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה כתבה על ניסוי לפני שבוע בערך, מדענים לא זוכר מאיזה מדינה או אירופה האיצו איזה שהו חלקיק ל 1.6 C, לי אין תלינק לזה, כי זה לא מפתיעה ולא משהו מיוחד. אבל טוב שהפריכו תתפיסה המקובעת של הרבה מדענים אחרים ומלא תלמידים שלמדו ולומדים בבתי ספר את התפיסה הזאת, וחושבים שאינשטיין קבע לפי נוסחאותיו שאין מהיר ממהירות האור.

:screwy::s07: ::):kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבל זהב משומש במכשירים עדינים מישום שהוא מוליך גם אם הוא כבל בעובי של מולקולה יחידה

INFER אני מופתע מימך איך לא שמתה נוסחאות חישוב וכאלה חח

HOLY רק בישביל הידע הכללי שלך - יש כבלים מזהב ויש מוליכים מזהב שהם לא כבל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשם שינוי, לא היה לי שום נוסחא לכתוב...

אם אתה מעוניין שיאמינו לך, אז אתה צריך להביא לינק,

אל תעלב, אבל הבן אדם שטען ש"אתם חיים באשליות ואוחזים חזק בתפאורה הזויה" הוא לא הבן אדם הכי אמין בעולם, כאילו, לפחות מבחינת אנשים שפויים

זה גם מעלה את השאלה של איך לעזאזל מדדו את המהירות שלו, בהנחה שזה אכן קרה, אבל זה כבר נושא אחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...