פגיעה קשה בסטי"ל חיל הים מול ביירות עידכון חדשות ע"מ 3 - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פגיעה קשה בסטי"ל חיל הים מול ביירות עידכון חדשות ע"מ 3

Guarding angel

Recommended Posts

לא... אנחנו מכנרו להם בסודיות גם לאחמינידהד החולה נפש

ועדיין מוכרים, אם זה לא אנחנו זה יהיה מישהו אחר, אז אנחנו מעדיפים לקבל את הכסף, לפתוח ערוצים חשאיים, ולאסוף מידע מודיעני באותו הזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 83
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה לא היה מחדל, זה כמו שיירו עכשיו על טנק, מה אתה רוצה שיעשו? במלחמה יש גם נפגעים אז הם ירו על טנק ולא הצלחנו לעצור אותם.

מחדל היה אם היינו יודעים על הטיל הזה בשטח הזה ובכל זאת לא היינו מפעילים את מערכת ההגנה ברק ושולחים לשם ספינות זה מחדל. זה כמו שיורים עלינו קטיושות אנחנו לא יודעים מאיפה יורים ובגלל זה לא מצליחים ליירט אותם תמיד אז זה מחדל? זה לא מחדל אנחנו פשוט לא יודעים מאיפה יורים אם נדע מאיפה יורים ולא ניירט אותם זה יהיה מחדל.

ומה ז"א אומרת הפטריוט יעשה הפוך ממה שהוא צריך לעשות? לפי מה שהבנתי הוא מתפוצץ בכל מקרה באיזור אם אין פגיעה בטיל אז הוא מתפוצץ במקום שהכי קרוב אליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המערכת עבדה הם פשוט כיבו אותה, אלה שעל הספינה כיבו אותה. ולא ידענו שיש להם טילים כאלה זה כמו שפתאום יתקפו את הספינות צוללות אתה רוצה להגיד לי שזה יהיה מחדל כי לא ידענו שיש להם צוללות? אי אפשר לנהל מלחמה ע"פ מה שאתה לא יודע אפשר לנהל אותה ע"פ מה שאתה יודע, ברגע שידענו שיש להם טילים כאלו הפעילו את הברק יודעים שיש להם נ"מ עושים להם שיבושים הנה עכשיו פיצצנו להם את כל המכמים מה עוד אפשר לעשות, יכולנו גם לקחת בחשבון שיהיו להם מטוסי F22 אז לא נרים עכשיו את חי"א האוויר שלנו כי היינו צריכים לקחת בחשבון? תשמע זאת בעיה כשאתה יודע שאין להם נשק כזה בזמן שיש להם אז אתה פועל אחרת, אני בטוח שאם יודעת שיש להם את הטיל הזה מערכות הברק היו עובדות והטיל בתקווה היה מייורט לפני שהיה פוגע בספינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראו בחדשות תספינה חוזרת לאשדוד חחח יופי שהיא לא בשיפוע עצבני וכול הדופן שלה שחור משחור

עוד שנייה היא מתהפכת

על מה אתה מדבר? ראו שתי איזורים שחורים ולא היתה נטייה גדולה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המערכת עבדה הם פשוט כיבו אותה, אלה שעל הספינה כיבו אותה. ולא ידענו שיש להם טילים כאלה זה כמו שפתאום יתקפו את הספינות צוללות אתה רוצה להגיד לי שזה יהיה מחדל כי לא ידענו שיש להם צוללות? אי אפשר לנהל מלחמה ע"פ מה שאתה לא יודע אפשר לנהל אותה ע"פ מה שאתה יודע, ברגע שידענו שיש להם טילים כאלו הפעילו את הברק יודעים שיש להם נ"מ עושים להם שיבושים הנה עכשיו פיצצנו להם את כל המכמים מה עוד אפשר לעשות, יכולנו גם לקחת בחשבון שיהיו להם מטוסי F22 אז לא נרים עכשיו את חי"א האוויר שלנו כי היינו צריכים לקחת בחשבון? תשמע זאת בעיה כשאתה יודע שאין להם נשק כזה בזמן שיש להם אז אתה פועל אחרת, אני בטוח שאם יודעת שיש להם את הטיל הזה מערכות הברק היו עובדות והטיל בתקווה היה מייורט לפני שהיה פוגע בספינה.

יש הבדל בין הדסרים לדוגמא F22 פשוט לא יכול להיות אצלם זה בלתי אפשרי אבל טיל כזה כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"לו היינו יודעים על איום היינו פועלים אחרת"

מתחקיר ראשוני של האירוע בו נפגעה ספינת טילים של חיל הים עולה כי מערכת היירוט האוטומטית, המותקנת בספינה, לא הופעלה מחשש לפגיעה בכלי טיס ישראליים שחגו באזור. גורמים בחיל הים: לו היינו יודעים שיש בידי חיזבאללה טיל כמו זה שפגע בספינה היינו מפעילים את המערכת ומתרחקים מכלי הטיס הישראליים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שלספינה היה תפקיד באזור הזה ולהתרחק משם יכל להיות (סביר להניח שהם לא שם לכיף) שפרושו וויתור על המשימה שלה.

אז אי אפעלת המערכת היא לא מחדל. המחדל הוא של המודיעין שאפשר את הפגיעה של הטיל.

כי באותה מידה אולי לא הינו צריכים להכניס את הספינה בכלל כי יש אפשרות שיש להם צי צוללות ענקי שיפגע בה :nixweiss:

המודיעין אמר שאין אז הכניסו את הספינה, המודיעים אמר שאין טילים כאלה, אז איפשרו לה להתקרב.

אני רק מנייח שזה המצב, לא יודע כמה אנחנו לא יודעים עדיין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שלספינה היה תפקיד באזור הזה ולהתרחק משם יכל להיות (סביר להניח שהם לא שם לכיף) שפרושו וויתור על המשימה שלה.

אז אי אפעלת המערכת היא לא מחדל. המחדל הוא של המודיעין שאפשר את הפגיעה של הטיל.

כי באותה מידה אולי לא הינו צריכים להכניס את הספינה בכלל כי יש אפשרות שיש להם צי צוללות ענקי שיפגע בה :nixweiss:

המודיעין אמר שאין אז הכניסו את הספינה, המודיעים אמר שאין טילים כאלה, אז איפשרו לה להתקרב.

אני רק מנייח שזה המצב, לא יודע כמה אנחנו לא יודעים עדיין.

זה לא נכון, היו התראות שאיראן העבירה או מתכננת להעביר טילי CSS-8 שאחת הווריאציות שלהם C-802 פגע כנראה בספינה.

בכל מקרה ציטוט שלי יום לפני הפגיעה בספינה :-X

הפחד הוא שאיראן תעביר לחיזבאלה טילי (CSS-8(Chineese to Type 8 שהם וריאציית הק"ק של ה-(CSA-8(chineese surfact to air type 8 הסיני שהוא העתק של הSSA-8 הסובייטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחשבו אבל איזה מחדל היה אילו המערכת היתה מופעלת ומורידה מטוס ישראלי? בואו לא ניסחף.

אם המערכת לא מתוכננת בשביל שדבר כזה לא יקרה אפשר לזרוק אותה לפח, כי היא לא שווה כלום במלחמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...