האם משחקי רשת יפעלו מהר יותר על חיבור עם upload יותר גבוהה? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם משחקי רשת יפעלו מהר יותר על חיבור עם upload יותר גבוהה?

sdfzxc

Recommended Posts

השאלה בכותרת...

עכשיו ברור לי כל הנושא ש upload אין קשר ישיר לזמן תגובה (bandwidth vs latency), אבל אני מתככון לזה שאולי יש משחקים מסויימים שיכולים לתפקד טוב יותר עם רוחב פס למעלה טוב יותר, והאם בפועל יש שינויים לאנשים פה עם יותר מ 96

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. למה ברור שכן ? כמה upload משחק כמו 2 למשל צורך (כמובן לא כשאתה שרת).

ב. האם יש לך אפלוד גבוהה ? אם כן, בכמה השתפר ה ping במשחקים בערך ?

כמובן שאני מדבר כשאתה לא עושה משהו אחר ברשת (מן הסתם)...

גולללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם ייפעלו יותר מהר כי יותר חבילות מידע יוכלו לצאת מהמחשב שלך בזמן נתון, וצוואר הבקבוק שלך ייקטן. זה לא אומר דבר על התשובה שהחבילות האלה יקבלו (כלומר על הפינג) אבל זה בהחלט אומר שתוכל לשדר יותר מידע בזמן מסויים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקנו אותי אם אני טועה, אבל זה מאוד תלוי בכמות המידע שהמשחק מעביר

אני ניסיתי לשחק WOW עם UP רגיל בכבלים (כלומר 128 קילוביטים לשניה שהם 16 קב"ש)

וגם בחבילת העלאה של 1 מגהביט (125 קב"ש)

בשני המקרים הפינג (latency) במשחק היה בסביבות ה- 150-200 MS

והמשחק זז באותה צורה בדיוק

כל זה מהסיבה הפשוטה, שהמשחק מרונדר ומוצג אצלך במסך.

הנתונים שמועברים לשרת הם מאוד פשוטים - טקסט (אולי מוצפן אולי לא) מיקום, פעולה - כל הדברים האלה הם רק טקסט והוראות פשוטות

לא ולא סאונדים, רק הוראות, איפה היית לאן אתה הולך, מה מצאת, למי הבאת בראש, באיזה מהירות מתי ואיפה.

לכן גם קצב העלאה קטן כמו 128 יכול להתמודד עם זה בכבוד.

משחקים שאינם בנויים בצורה אופטימלית כזו, או שמצריכים מעבר מידע גדול יותר, כמו וסאונד או הרבה הרבה יותר מידע טקסטואלי פשוט

מן הסתם בהם יורגש הבדל.

אני מאמין שברוב המשחקים היום (ומקווה שגם בעתיד) לא יהיה לך ממש הבדל בחווית המשחק כתוצאה משינוי במהירות ההעלאה שלך.

מצד שני, צריך לוודא שיש לך מהירות הורדה/העלאה תקינה באופן כללי מול הספקית שלך, ופינג תקין לשרת שבו אתה משחק, ללא ספק. (בשביל לשחק בכיף)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, אני לא בטוח אם התכוונת לפינגים בארץ או בחו"ל אבל אני יכול להגיד לך דבר כזה:

הייתי מנוי בבזק בינלאומי + ADSL בחבילה 2Mbps/96Kbps ועכשיו יש לי נטוויז'ן + כבלים בחבילה 1.5Mbps/512Kbps.

אם אתה פותח שרת אז כמה שיותר מהיר ה-upload שלך, ככה יוכלו יותר אנשים להכנס אליך לשרת ללא לאגים.

אם אתה מתכוון למשחקי בחו"ל, אז לא - זה לא ישפר הרבה (למעשה, ממש שולי) מכיוון שזה כבר תלוי בניתוב של הספקיות דרך צמתים ושרתית שונים בארץ ובעולם.

למשל, בזמן שאנחנו, הישראלים, מקבלים (בתנאים טובים) פינגים של כ-100 ~ 150 לבריטניה, הפולנים יקבלו 40 ~ 60, והמרחק הפיזי מישראל לבריטניה לא הרבה יותר רב, אלא כי פשוט הניתוב הרבה יותר גרוע אצלנו.

מקווה שיקומו גופים וספקים יותר רציניים והמצב ישתנה לטובה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכוונתי לכל המגיבים חוץ ממך... אתה אכן אמרת דברי טעם, ורציתי לדעת אם כמו WOW האם ניסית משחקים אחרים (אתה ואחרים) כמו bf2 וכו'...

הרמות של מידע שנשלחים היום במשחקים היא די מורכבת ומסובכת (ואכן נשלח "רק" מידע אודות מיקומים וכו', אבל תחשוב שכדי שתהיה תמונת מידע עדכנית, צריך לשלוח כמה שיותר עדכונים על מיקום כל הדמויות כל הזמן, ככה שבתאוריה אפשר לבזבז כמות תקשורת מטורפת, אבל יש הרבה מנגנונים חכמים ומורכבים שדואגים לעשות אשלייה של חווית משחק עם יחסית קצת תקשורת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבן בכלייה והבן אדם עם הכינוי הארוך עם ה 666 סיכמו את זה הכי טוב.

בקיצור:

גם עם תעלה על 1.5MBIT זה לא ישנה כלום בחו"ל כי הבעיה היא במרחק לא בצוואר הבקבוק.

ומשחקים יפעלו יותר חלק בארץ מכיוון שיותר מידע יזרום מהמחשב שלך לשרת ביותר מהירות ובהנחה שהמחשב שלך

מספיק מהיר אזי המשחק יהיה מהיר כאילו שיחקת בו ב"סינגל פלייר".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש איזה אתר (בטוח שיש, השאלה אם מישהו מכיר), שמחשב כמה תעבורה לוקחים כל מני משחקים ?

ועוד דבר.. ב Bf2 למשל, באופציות יש אפשרות לבחור האם יש חיבור T1 או cables וכל מי שאני מכיר מסמן T1 (שכמובן זה לא ראלי/לא נכון), ומעניין אותי במה זה משפיע וכו'.. (מעבר לדברים כללים הייתי שמח לראות אם יש מישהו שבדקת את הדברים עם תוכנות כמו dumeter) או משהו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למשל, בזמן שאנחנו, הישראלים, מקבלים (בתנאים טובים) פינגים של כ-100 ~ 150 לבריטניה, הפולנים יקבלו 40 ~ 60,

הפולנים מקבלים 80-90 לבריטניה x;

לי יש עכשיו 1.5/128 ולפני זה היה לי 750/96 ואני לא מרגיש הבדלים במשחקי ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...