להכניס אוויר או להוציא? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

להכניס אוויר או להוציא?

guli

Recommended Posts

הי.

המחשב שלי מתחמם מאוד בזמן האחרון ורציתי לקרר אותו קצת, לצורך העניין קניתי מאוורר חדש 120 מ"מ.

אני מתכוון להוסיף אותו ובתקווה מאוור נוסף שאני אציל מספק כוח ישן (בעזרת המדריכים מהאתר).

מה שרציתי לדעת זה איזה מאווררים כדאי לי לשים שיזרימו אויר פנימה, ואיזה יוציאו אותו החוצה?

(במידה והשאלה לא הייתה ברורה - שהמאוורר הגדול יכניס אויר והקטן יוציא, או שהקטן יכניס אויר והגדול יוציא?)

המון תודה!

יגאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כעקרון בשביל לקרר את המחשב טוב טוב , קודם תסדר סירקולציה , הווה אומר -

מאוורר של 120 מ"מ מוציא אוויר מאחור , אחד בצד מכניס אויר , ועוד אחד מקדימה מכניס אויר 120\80 מ"מ

ואם אתה ממש רציני אז מאוורר של 120 מ"מ מוציא אוויר מגג המארז - בעזרת MOD קטן.

שלב שני אחרי שסידרת סירקולציה זה לקנות גוף נורמלי בסביבות ה 180 ש"ח של ארקטיק קולינג נגיד למעבד ו

וזהו אתה מוכן לקיץ.

אגב - חשוב קודם לנקות אבק טוב טוב מכל המחשב - ולסדר חוטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא בטוח איזה מארז יש לי.. אני דיי משוכנע שזה MIDI

(שכחתי להזכיר, אבל אני דיי חדש בכל הנושא הזה)

ובנוגע לחוטים, הם קצת בבלאגן, זה עוד אחד מהדברים שאני מתכוון לסדר.

הרעיון שלי היה לוודא שהמאוורר שנמצא מאחורי המחשב (80 מ"מ) מכניס אוויר, ואת המאוורר החדש (120 מ"מ) לשים בחלק העליון של המחשב ויוציא אוויר.

במידה ואני אצליח לחלץ מאוורר נוסף מספק כוח ישן, רציתי להוסיף אותו לצד של המחשב שיכניס אוויר.

אם אני לא אצליח להוציא מאוורר שלישי מהספק כוח, אז אולי אני אעביר את המאוורר שמאחורי המחשב לצד. ראיתי במדריכים שזה אמור להיות יותר יעיל.. זה הכל תלוי בכמה 'נועז' אני ארגיש.. (זאת פעם ראשונה שאני אתקין חלק כזה, או אחורר את המארז שלי.. :s05:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכי חשוב זה למשוך את האויר החם אל מחוץ למארז (אויר קריר יחליף כבר את מקומו אוטומטית בגלל שאיפת האויר להשוות לחצים וטמפ' - חוקי פיסיקה בסיסיים) אבל , כמובן שעדיף לעזור לאויר להגיע למקום שהוא צריך להיות בו ולזרז אותו לשם בעזרת מאוורר.. יש כמובן עוד פרמטרים כמו החומר שממנו עשוי ההיט סינק (נחושת לדוגמא מוסרת חום ביעילות כפולה מאלומיניום - לכן עדיפה בתור גוף קירור) וטכנולוגיות כמו HEAT PIPE וכו'.. בגדול תשתדל ליצור במארז זרימת אויר טובה מלפנים לאחור (וכמו שאמרו כאן קודם אפשר אף לייעל את זה בעזרת מאורר גג וצד) ותסדר את כל הכבלים בצמות עגולות וכמה שפחות כבלי IDE וכו' שיפריעו לזרימת האויר..

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא מאורר שהכי מועיל זה שמוציא מאחורי המעבד... אחריו בא המאורר שצריך להיות מקדימה.. ואז בדלת ורק אז בגג...

לא נכון... בקירבת רכיבים עם אקטיבי רצוי מאורר שמכניס אוויר קר כדי שלגוף הקירור יהייה תמיד אספקה של אוויר קר כדי שהוא לא ישאב אוויר חם יותר מפנים המארז.

הכי חשוב זה למשוך את האויר החם אל מחוץ למארז (אויר קריר יחליף כבר את מקומו אוטומטית בגלל שאיפת האויר להשוות לחצים וטמפ' - חוקי פיסיקה בסיסיים) אבל , כמובן שעדיף לעזור לאויר להגיע למקום שהוא צריך להיות בו ולזרז אותו לשם בעזרת מאוורר.. יש כמובן עוד פרמטרים כמו החומר שממנו עשוי ההיט סינק (נחושת לדוגמא מוסרת חום ביעילות כפולה מאלומיניום - לכן עדיפה בתור גוף קירור) וטכנולוגיות כמו HEAT PIPE וכו'.. בגדול תשתדל ליצור במארז זרימת אויר טובה מלפנים לאחור (וכמו שאמרו כאן קודם אפשר אף לייעל את זה בעזרת מאורר גג וצד) ותסדר את כל הכבלים בצמות עגולות וכמה שפחות כבלי IDE וכו' שיפריעו לזרימת האויר..

גם לא מדוייק.... במצב אידאלי כמות האויר שמוציאים מהמארז צריכה להיות שווה לכמות שמכניסים. ובשאר המצבים זה כבר תלוי בסידור המאוררים:

לדוגמא, אם יש מאורר אחד בגג, מאורר אחד מקדימה ואחד מאחור, רצוי שהמאורר שבגג יותיא אוויר (גם אם הוא קטן וחלש יחסית לשניים האחרים), ושהשניים האחרים יכניסו אוויר...

אם יש מאורר בצד, מאחור ומקדימה, אז רצוי שזה שמקדימה וזה שבצד יכניסו אוויר וזה שמאחור שיוציא (רצוי 120 מ"מ כדי שיעמוד בקצב של שני האחרים... פחות או יותר).

אם יש מאורר מאחור ומאורר מקדימה, אז רצוי שזה שמקדימה יכניס וזה שמאחורה יוציא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאורר אחורי מוציא הוא הכי חשוב...

אחרי שהמאורר הקדמי מכניס אויר קר האויר מתחמם מההארד דיסקים...

אחרי זה הוא מתחמם מהכרטיס מסך, צ'יפסט מעבד וכל השאר והוא יוצא מאחורה..

לעומת זאת מאורר מאחורה מוציא את החום לא את האויר... ושיש לחץ שלילי נכנס אויר מקדימה בצורה נחמדה... לא כמו עם אורור כמובן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, בסוף משום מה לא הצלחתי להשתמש במאוורר מהספק כוח (לא משנה כמה חיבורים שונים ניסיתי, הוא פשוט לא פועל), אז יש לי רק 2 מאווררים - אחד 80 מ"מ ואחד 120 מ"מ.

ראיתי במדריך לאיוורר המחשב שאם שמים מאוורר שיוציא אויר מלמעלה, ומאוורר שמכניס אויר מהצד, אני אקבל תוצאות טובות, בעיקר ללוח אם שלי (שזאת הבעיה העיקרית).

השאלה עכשיו היא אם בציור הזה : http://hwzone.co.il/pictures/casecool/sit.jpg

במצב מס' 6 (שאני אנסה ליצור), המאוורר שבצד הוא בצד המחשב צמוד ללוח אם, או בצד שנפתח ובעצם רחוק יותר מהלוח אם?

(קשה להבין מהציור מה זה קדימה, מה זה אחורה, ואיזה צד זה איזה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...