האם יש הבדל כל כך גדול בין הCRT לבין הLCD ולמה - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם יש הבדל כל כך גדול בין הCRT לבין הLCD ולמה

dante123

Recommended Posts

שלום.אני רציתי לקנות מסך CRT לפני כמה זמן (למכונת משחקים) ואמרו לי שבלי LCD אני לא יכול לראות את הפירוט המקסימלי שהכרטיס שלי יכול פסק.האם זה נכון?ולמה?כי בכל זאת יש הבדל של 400 שקל =\ ההשקעה שווה למסך LCD?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קישקשו לך בשכל.

הרזולוצייה תלויה הרבה יותר בכרטיס המסך מאשר באמצעי התצוגה עצמו.

אם ההבדל בין המסכים הוא 400 ש"ח, כנראה שמישהו מנסה למכור לך LCD זבל - שמור מרחק.

יום נעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

LCD בדרך כלל נותן תמונה חדה יותר, על זה אין ויכוח, אבל האם זה שווה למכונת משחקים ? לא!

עוד יתרונות הם גודל (כמובן), כיוונון אוטומטי ומדויק של מימדי התמונה (רזולוציה) למימדי המסך, תמונה "נעימה" לעיין (יותר בריא\פחות מזיק לעיין ?)

חסרונות:

1. אם אתה לא משתמש בפילטרים לשינון קצבות- "AntiAliasing" (או אם אין לך כרטיס מסך חזק מספיק שיסחוב את זה), אתה לא תרויח הרבה מהחדות במשחקים. השאיפה היא לא לראות את הפיקסלים עצמם בחיתוכים, מה שמסך LCD רק ידגיש עוד יותר.

2. ל-LCD יש מה שנקרא Native Resolution של 1280x1024 (ברוב המקרים). זה אומר שהרזולוציה עבורה תוכנן המסך היא המדוברת. כל רזולוציה אחרת שתבחר תציג לך פיקסלים מרוחים, מה שמוריד מאיכות התמונה.

3. ברוב מסכי ה-LCD, הרזולוציה המקסימאלית היא 1280x1024, מה שמונע ממך לנצל את יכולות כרטיס המסך (במידה והוא חזק מספיק בכדי להתעלות על רזולוציה זאת)

4. מסכי LCD ידועים באפקט ה-"ghosting" --> מריחות. כל תזוזה על המסך "גוררת" אחריה מריחה. נטען כי מתחת ל-8ms אין מריחות. אני אישית ראיתי בבירור מריחות ב-8ms, ובנוסף שמעתי מאנשים שרכשו 4ms ואפילו 2ms שעדיין יש מריחות ולא להתלהב מכל ה-Hype סביב נתון ה-mili second של המסך.

5. מסכי LCD עם חיבור VGA רגיל (לא DVI) בעצם ממירים גם הם את האות הדיגיטלית היוצאת מכרטיס המסך, ואף ממירים בחזרה לדיגיטאלי. - המרה "מיותרת". (תקנו אותי אם אני טועה)

6. המון מסכי LCD באים עם פיקסלים "שרופים". עד 4-5 פיקסלים כאלה (שלא יהיו בשימוש לעולם) לא תקבל אחריות. בנוסף תיתכן שריפת פיקסלים נוספים בעתיד.

7. זויות צפייה שונות במסך משפיעות על צבע התמונה.

בקיצור, למשחקים לך על CRT !! , תשקיע איזה 1400-1600 ש"ח על מסך טוב ולא תתחרט.

אני אישית ממליץ על זה:

http://www.tdc.org.il/Product.asp?Pid=25583&Cat2Cat1ID=4&Cat2ID=613&aff=Zap

קיבל ביקורות טובות מאוד (בעיקר ממשתמשים שרכשו). עוד לא ראיתי אותו במו עיניי אבל זאת הקנייה הבאה שלי בתחום המסכים.

המחיר סביר.

עוד מס' חנויות שמוכרות אותו ב-ZAP:

http://www.zap.co.il/model.asp?model_id=4515

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קישקשו לך בשכל.

הרזולוצייה תלויה הרבה יותר בכרטיס המסך מאשר באמצעי התצוגה עצמו.

אם ההבדל בין המסכים הוא 400 ש"ח, כנראה שמישהו מנסה למכור לך LCD זבל - שמור מרחק.

יום נעים.

לא מדוייק

מסכי LCD בגודל 17 ו-19 אינץ מוגבלים ל-1280X1024

זה אומר שהוא לא יכול להציג שום דבר ב-1600X1200 (או יותר)

יש כאלה שיש להם כרטיס מסך חזק ומרגישים במשחקים בהבדל בין 1280 ל-1600

AppleJack לגבי סעיף 2

כל רזולוציה אחרת נמוכה יותר אכן תמרח

רזולוציה גבוה יותר פשוט לא תפעל (פרט למספד מאד מצומצם של מסכים שידעו להציג את זה אבל גרוע)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

AppleJalk

תקן אותי אם אני טועה אבל LCD יותר בריא לעיניים מאשר CRT רגיל.

נכון... אני יוסיף את זה ליתרונות . :kopfpatsch:

למרות שהבנתי שזה לא כל כך קריטי... פשוט יותר "נעים" לעין. אבל מי אני שאחליט מה בריא ומה לא..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

LCD בדרך כלל נותן תמונה חדה יותר, על זה אין ויכוח, אבל האם זה שווה למכונת משחקים ? לא!

עוד יתרונות הם גודל (כמובן) וכיוונון אוטומטי ומדויק של מימדי התמונה (רזולוציה) למימדי המסך.

חסרונות:

1. אם אתה לא משתמש בפילטרים לשינון קצבות- "AntiAliasing" (או אם אין לך כרטיס מסך חזק מספיק שיסחוב את זה), אתה לא תרויח הרבה מהחדות במשחקים. השאיפה היא לא לראות את הפיקסלים עצמם בחיתוכים, מה שמסך LCD רק ידגיש עוד יותר.

2. ל-LCD יש מה שנקרא Native Resolution של 1280x1024 (ברוב המקרים). זה אומר שהרזולוציה עבורה תוכנן המסך היא המדוברת. כל רזולוציה אחרת שתבחר תציג לך פיקסלים מרוחים, מה שמוריד מאיכות התמונה.

3. ברוב מסכי ה-LCD, הרזולוציה המקסימאלית היא 1280x1024, מה שמונע ממך לנצל את יכולות כרטיס המסך (במידה והוא חזק מספיק בכדי להתעלות על רזולוציה זאת)

4. מסכי LCD ידועים באפקט ה-"ghosting" --> מריחות. כל תזוזה על המסך "גוררת" אחריה מריחה. נטען כי מתחת ל-8ms אין מריחות. אני אישית ראיתי בבירור מריחות ב-8ms, ובנוסף שמעתי מאנשים שרכשו 4ms ואפילו 2ms שעדיין יש מריחות ולא להתלהב מכל ה-Hype סביב נתון ה-mili second של המסך.

5. מסכי LCD עם חיבור VGA רגיל (לא DVI) בעצם ממירים גם הם את האות הדיגיטלית היוצאת מכרטיס המסך, ואף ממירים בחזרה לדיגיטאלי. - המרה "מיותרת". (תקנו אותי אם אני טועה)

6. המון מסכי LCD באים עם פיקסלים "שרופים". עד 4-5 פיקסלים כאלה (שלא יהיו בשימוש לעולם) לא תקבל אחריות. בנוסף תיתכן שריפת פיקסלים נוספים בעתיד.

7. זויות צפייה שונות במסך משפיעות על צבע התמונה.

בקיצור, למשחקים לך על CRT !! , תשקיע איזה 1400-1600 ש"ח על מסך טוב ולא תתחרט.

אני אישית ממליץ על זה:

http://www.tdc.org.il/Product.asp?Pid=25583&Cat2Cat1ID=4&Cat2ID=613&aff=Zap

קיבל ביקורות טובות מאוד (בעיקר ממשתמשים שרכשו). עוד לא ראיתי אותו במו עיניי אבל זאת הקנייה הבאה שלי בתחום המסכים.

המחיר סביר.

עוד מס' חנויות שמוכרות אותו ב-ZAP:

http://www.zap.co.il/model.asp?model_id=4515

כל כך הרבה שקרים.

2) יציאה מרזולוציה נאטיבית משפיעה בעיקר על טקסט, פונטים נראים רכים יותר. במשחקים וסרטים - אין הבדל ממשי.

3) 1280*1024 היא רזולוציה מצויינת למשחקים, ומעטים האנשים שיבדילו בינה לבין 1600*1200. אם כבר, הבעיה היא לשחק ברזולוציות נמוכות מהנאטיבית לכרטיסי מסך שלא סוחבים, אבל כפי שציינתי גם זאת לא בעיה.

4) אין GHOSTING. מת מזמן. ולא רואים אותו מתחת ל16MS. אבל כן, נתון הMS הוא בולשיט ומשתנה בין סוגי פאנלים שונים ובין מעבר בין גוונים שונים.

5) אין כרטיס מסך מודרני בלי DVI. המרה מיותרת או לא, הסעיף בטוח מיותר.

6) האחריות על פיקסלים שרופים היא בדרך כלל מעל 3-5, תלוי מי היבואן. אבל שתי עובדות חשובות - רוב הפיקסלים נשרפים בגלל בעיות ייצור, ומעט מאוד בגלל עבודה מאומצת. משמע רוב המסכים שהגיעו עם פיקסלים שרופים יוצרו כך. כל היבואנים מחליפים מסך עם פיקסל שרוף בודד בשבוע שבועיים שאחרי הקניה. אם אתה קונה באינטרנט, הם אפילו מחוייבים לעשות זאת ע"פ חוק, או שזו זכותך לבטל את הקניה.

7) אבל אתה לא יושב לשחק מהמטבח נכון? אז מה זה משנה?

ואת כל זה אני אומר בתור בעליו הגאה של הG90F שהמלצת עליו, שאותו החלפתי אתמול בLCD 26" חדש.

אני גם ממליץ שפותח הת'רד יקרא את המדריך להרכבת מפרט ע"מ שילמד עוד כמה דברים על היתרונות הרבים של LCD מול CRT.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

מסכים כמעט לגמרי עם Dr. n00b

מסכי LCD הם כיום מתאימים מאוד למשחקים וההנאה מהם מרובה ומובטחת (אלה אם כן תקנה מסך מאיכות ירודה) למעט חלק קטן מאוד מהאוכלוסיה בעל דרישות מאוד מיוחדות LCD מתאים לרוב האנשים והחסרון הכמעט יחידי שלו מול CRT הוא המחיר.

לגבי שבעת הסעיפים רציתי להוסיף:

1280X1024 .2 במסכי 17 ו 19 אינטש היא רזולוציה מאוד גבוה וכמעט לא תראה הבדל בתמונה ברזולוציה יותר גבוה. גם אם יש לך כרטיס שמסוגל ליותר לא הפסדת כלום כי תוכל להפעיל את הפילטרים במקס'. בתמונות וסרטים ברזולוציות יותר נמוכות כמעט ולא מורגש הבדל.

4. רוב המסכים היום (ובודאי שהטובים בהם) בעלי זמן תגובה נקוב של 8ms ומטה לא יציגו שום מריחות - וגם חלק מהמסכים שמוגדרים כ 12 ו 16 ms יתפקדו מצוין. ראה כאן: http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=188690.0

5. אין שום סיבה בעולם היום לקנות מסך LCD שלא תומך ב DVI. זאת פשוט טעות.

6. לגבי פיקסלים שרופים, לא המון מסכים באים איתם. ניתן להחליף אם מגלים שרופים בהתחלה. לכל המסכים יש מדיניות החלפה כאשר יש מספר מסויים של פיקסלים שרופים. למרבית המסכים יש 3 שנות אחריות - יש מה להוסיף כאן??

7. נכון, אבל זה ממש מינורי וקורה בזוויות שממילא לא עובדים בהם. האם מישהו יוב בזוית של 90 מעלות או 140 מעלות מ CRT ועובד על המחשב ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א.תראו,כרגע זה באמת עניין של מחיר. יש סיכוי שאני ימצא מסך טוב ב1000?

ב.אבל הכרטיס קובע את התצוגה.אז מה זה כל כך משנה בין LCD לCRT?

מה אתם אומרים על המסך הזה של MAG: http://www.zap.co.il/model.asp?model_id=18607

יש עוד מסכי CRT טובים בטווח מחיר הזה?

אגב,אם אני ימצא מסך ב1000 אז מתוכנן AA,כן.אם אני יקנה מסך ב13-400 אז כבר זה יהיה על חשבון המסך (אגב, 7900GT \radeon x1800gto מתאימים לAA?הם חזקים מספיק?)ואז זה בכלל לא יהיה טוב,כי הרי המסך לא משפר את ביצועי הרטיס :s05:.

עריכה:עוד שאלה:אני לא יודע אם לקנות כרטיס מסך מעולה, (R1900XT) ומסך טוב (מסך 19 אינץ' של MAG) או לקנות כרטיס מסך טוב פלוס (7900 GT של או 1800GTO של ATI) ומסך טוב מאוד =\.המלצות?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה שוקל לקנות X1800GTO, אז אני מציע לך לקנות 7600GT שעולה 250 שקלים פחות ממנו ונותן אותה רמת ביצועים.

את ה250 שקלים תשקיע במסך יותר טוב.

המאג הוא זבל, זבל מחורבן במיוחד.

רוצה מסך טוב במחיר מעולה, שכולל DVI?

http://www.zap.co.il/model.asp?model_id=400977

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א.תראו,כרגע זה באמת עניין של מחיר. יש סיכוי שאני ימצא מסך טוב ב1000?

ב.אבל הכרטיס קובע את התצוגה.אז מה זה כל כך משנה בין LCD לCRT?

מה אתם אומרים על המסך הזה של MAG: http://www.zap.co.il/model.asp?model_id=18607

יש עוד מסכי CRT טובים בטווח מחיר הזה?

אגב,אם אני ימצא מסך ב1000 אז מתוכנן AA,כן.אם אני יקנה מסך ב13-400 אז כבר זה יהיה על חשבון המסך (אגב, 7900GT \radeon x1800gto מתאימים לAA?הם חזקים מספיק?)ואז זה בכלל לא יהיה טוב,כי הרי המסך לא משפר את ביצועי הרטיס :s05:.

עריכה:עוד שאלה:אני לא יודע אם לקנות כרטיס מסך מעולה, (R1900XT) ומסך טוב (מסך 19 אינץ' של MAG) או לקנות כרטיס מסך טוב פלוס (7900 GT של או 1800GTO של ATI) ומסך טוב מאוד =\.המלצות?

תודה.

לפי מה שאני יודע (תקנו אותי אם אני טועה) הLCD לא משפר את ביצועי הכרטיס. פשוט מסך CRT לא ינצל את הכרטיס במלואו, אם כבר קונים כרטיס חזק, אז לפחות תהנה מהמקסימום שהוא יכול להציע. וLCD עם איכות הצבעים שלו ינצל את הכרטיס ואתה רק תרוויח מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזו איכות צבעים? מה זה השטויות האלה? אם כבר איכות צבעים (שלא לדבר על דיוק גוונים!!! דלתא נמוך למען השם!!) אז CRT משאיר ל-LCD אבק.

די לבלבל ת'שכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...