ה-Anti-HyperThreading של AMD - נראה שזה אמיתי! - עמוד 6 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ה-Anti-HyperThreading של AMD - נראה שזה אמיתי!

The Coolest

Recommended Posts

זה לא משנה כי לאינטל יש את אותה (כנראה).

אבל למה לקנות כפול ליבה ולעשות לו AntiHyperThreading אם היישומים שאתה משתמש בהם הם לליבה אחת? האם מבחינת היצרן (אינטל\AMD) עדיף להוציא מעבד כפול ליבה ולעשות לו את זה מאשר להוציא מעבד עם ליבה אחת שחזקה כמו שניהם יחד?

כי לפי הבנתי הרי שזה לא שמשתנה בהתאם לצרכים אלא השינוי הוא ידני, ב-ביוס, ולכן לא ניתן להנות מהייתרונות של שתי השיטות במקביל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 93
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

זה לא משנה כי לאינטל יש את אותה טכנולוגיה (כנראה).

אבל למה לקנות כפול ליבה ולעשות לו AntiHyperThreading אם היישומים שאתה משתמש בהם הם לליבה אחת? האם מבחינת היצרן (אינטל\AMD) עדיף להוציא מעבד כפול ליבה ולעשות לו את זה מאשר להוציא מעבד עם ליבה אחת שחזקה כמו שניהם יחד?

כי לפי הבנתי הרי שזה לא טכנולוגיה שמשתנה בהתאם לצרכים אלא השינוי הוא ידני, ב-ביוס, ולכן לא ניתן להנות מהייתרונות של שתי השיטות במקביל.

הסברים פה:

http://hwzone.co.il/news/1151468593/78375/

הלינק לא רק לך, אלא לכולם, פשוט תיכנסו ותיקראו.

אינטל כבר הוציא Reversed Hyper-Threading, אבל צריך עכשיו מעבדי קונרו בשביל זה... אם זה נכון, ועד עכשיו לא השתמשו בזה, קונרו אמור עכשיו להוציא תוצאות בלתי הגיוניות בעליל!!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה - עד עכשיו "ביזבזנו" ליבה?

זה כאילו שאנשים קנו כפולי והשתמשו רק במעבד אחד, כי רוב היישומים עדיין לא תומכים בריבוי נימים.

זה באמת לא ממש הגיוני כי אם זה נכון (80%?!?!) אז הפרסום של זה היה הרבה יותר אגרסיבי ולא "מצאו את זה בביוס של אחד הלוחות של אינטל". מצד שני - נשמע כן הגיוני. אם אני משלב את הכוחות של שתי הליבות ליישום אשר משתמש רק בנים אחד - הרי שהכפלתי את כוח החישוב שלי, כביכול.

הבעיה היחידה שמטרידה אותי היא מה שציינתי - שעל פי היישומים שאני משתמש אני אצטרך לשנות את הביוס, ואם אני נוהג להשתמש גם ביישומים מרובי נימים וגם ברגילים - אני לא אהיה מסוגל להנות משתי הטכנולוגיות לפי היישום, אלא רק בשינוי ידני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה - עד עכשיו "ביזבזנו" ליבה?

זה כאילו שאנשים קנו כפולי ליבה והשתמשו רק במעבד אחד, כי רוב היישומים עדיין לא תומכים בריבוי נימים.

זה באמת לא ממש הגיוני כי אם זה נכון (80%?!?!) אז הפרסום של זה היה הרבה יותר אגרסיבי ולא "מצאו את זה בביוס של אחד הלוחות של אינטל". מצד שני - נשמע כן הגיוני. אם אני משלב את הכוחות של שתי הליבות ליישום אשר משתמש רק בנים אחד - הרי שהכפלתי את כוח החישוב שלי, כביכול.

הבעיה היחידה שמטרידה אותי היא מה שציינתי - שעל פי היישומים שאני משתמש אני אצטרך לשנות את הביוס, ואם אני נוהג להשתמש גם ביישומים מרובי נימים וגם ברגילים - אני לא אהיה מסוגל להנות משתי הטכנולוגיות לפי היישום, אלא רק בשינוי ידני.

אם זה אכן שיפור של 80 אחוזים- זה שיפור הרבה יותר משמעותי מריבוי נימים- זה לא אומר שלא תוכל להפעיל תכנית שתומכת בריבוי נימים במעבד בעל ליבה אחת.

ולכן אם זה אכן נכון, השיפור יהיה גדול יותר בכל מצב- מריבוי נימים.

יש לזכור שכל הקטע של ריבוי ליבות הוא פיתרון מלאכותי ליישום חוק מור, ז"א מרגע שהבינו שלא יוכלו לעמוד בקצב הפיתוח המתבקש- הן ע"י העלאת תדרי שעון, והן ע"י שיפור ארכיטקטורה, הומצאה הקומבינה של ריבוי ליבות.

אם תיקח מעבד (לדוגמא?)מבוסס וניס בתדר 4000 ,ברור שהוא יהיה מהיר בהרבה מאשר כפול הליבה 3800X2 שהתדר של כל שלו הוא ?2000 וזאת בכל יישום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כאילו שהטכנולוגיה השיגה את צרכי היישום ועכשיו "חוזרים" צעד אחד אחורה.

יש להניח שביישומים שכן משתמשים בריבוי משימות - ריבוי נימים יהיה ייתרון ואז מעבד בעל שתי ליבות 2000 יהיה יותר מהיר מאחד בעל 4000 כי הוא יוכל לבצע שתי פעולות במקביל ואילו המעבד היחיד "ייתקע" ויצטרך לחכות עד לסיום המשימה הנוכחית.

ולהיפך - אם מדובר ביישומים שעדיין פועלים לינארית - פעולה אחת כל פעם - הרי שאיחוד הליבות יהיה עדיף שכן הפעולה הזו תעשה יותר מהר.

עכשיו כשאני חושב על זה - שיפור של 80% בביצועים הוא סביר לחלוטין. אם עד עכשיו כל פעולה נאלצה להשתמש רק בליבה אחת, ובכל מקרה לא היה שימוש לליבה השנייה (או שהיא עסקה בפעולות אחרות), הרי שאם מאחדים את הליבות לפעולה אחת - השיפור בביצועים צריך להגיע ל-100 אחוז. למרות שכנראה שהליבה השנייה כן הייתה פעילה לחלק מפעולות החישוב ולכן השיפור הוא רק של 80%. נשמע מאוד הגיוני.

למען האמת אני תמיד חשבתי שככה כבר עובדים המעבדים כפולי הליבה - משלבים כוחות ביישום יחיד. אם המצב הוא לא כזה, הרי שהייתרון במעבדים כפולי הוא רק ביישומים מרובי נימים ולכן זה פשוט היה מהלך כמעט מיותר כי מעטים היישומים הפועלים ככה, כרגע או עד לאחרונה.

בכל מקרה אם מדובר על 80% שיפור מדובר במהפכה אמיתית. זה אפילו יותר מרעיש מהקונרו. מה גם שמדובר כאן על שיפור כזה לטכנולוגיה קיימת ולא המצאה של חומרה חדשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כאילו שהטכנולוגיה השיגה את צרכי היישום ועכשיו "חוזרים" צעד אחד אחורה.

זה בדיוק להפך, הצעד הזה הוא צעד אמיתי קדימה, בעוד שריבוי הנימים הוא צעד מלאכותי קדימה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק, ההתנסחות שלי הייתה שגויה.

פשוט התכוונתי שזה צעד שהיו צריכים לעשות כבר אז - לי היה ברור, בטעות, ששתי הליבות פועלות יחד לביצוע פעולה אחת ולכן כפול יהיה מהיר פי 2, או כמעט פי 2, ממעבד יחיד באותה מהירות (X2 קוראים לזה, לא?). אלא שמסתבר שלא כך הדבר וכעת צריך להמציא שיטה שתפעיל כך את הליבות (ה-אנטי ת'רדינג). אני לא טכנאי ולא מתכנת מספיק כדי לדעת כמה קשה ליצור כזו שיטת פעולה אבל נראה כמו בזבוז להוציא אותה עכשיו כשמעבדים כפולי קיימים כבר מספיק זמן והפוטנציאל שלהם כן "התבזבז".

הצעד קדימה הוא בעצם הכפלת המהירות (או לפחות 80% כי כמובן שזה לא הכי אפקטיבי) על ידי פעילות של שתי ליבות, מה שכמובן היה צריך להיות מלכתחילה כשהתחילו לשווק מעבדים כפולי . כשאמרתי "חזרה" של צעד אחד אחורה התכוונתי שהיו צריכים לעשות את זה כבר אז והיום חוזרים ומתקנים.

לפיכך אם אנחנו מפרשים נכון את השיטה אכן הגיוני שהשיפור בביצועים הוא קרוב ל-80%. מצד שני, עבור יישומים אשר כן משתמשים בריבוי נימים השיפור בביצועים צריך להיות אפילו יותר גבוה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכו תאמינו לטכנולוגיה שמישהו המציא בשבילכם שנותנת 80% שיפור בביצועים... וזה לא INTEL.

הציור הזה של המעבד שמבצע תראד בודד על שני ליבות לא הגיע משום מסמך של אינטל... הוא פשוט נעשה על ידי משתמש.

ה FUD לא עוצר.

הנה האמת: בכיר באינטל אמר שהאפשרות שתתימך בעתיד בביוס היא לבטל פעולת ליבה אחת כדי שליבה בודדת תוכל לנצל את כל זיכרון המטמון (L2 Cahce).

וככה להגדיל את הביצועים בישומים שהם לא מרובי נימים - כמובן שיפור שאפילו לא יהיה קרוב ל 80%

We will support the disabling of one core in BIOS in a future BIOS rev., said Daniel Snyder, a spokesman for Intel Corp., when asked about the background of the technology. This means that once one core is disabled, the whole 2MB or 4MB cache reservoir on microprocessors that have shared level-two (L2) cache will be usable by one processing engine, which should boost performance in applications that cannot take advantage of two executing cores.

http://www.xbitlabs.com/news/cpu/display/20060627095448.html

תכניסו את זה טוב טוב לאוזנים - אין שום דרך שהמעבדים הקיימים היום יכולים לחלק תראד בודד לשני ליבות!

אולי אתם מכורים לפנטזיות של עצמכם כדי שגם הדברים של בעצמה יזכו להתעלמות... כמו שקרה לכל הטענות ההגיוניות והמבוססות עד כה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

iiB, יכול להיות שאתה צודק בגדול, אבל אני עדיין לא רוצה להאמין לך, כי אני אוהב את המחשבה שאפשר לשפר את הביצועים בהרבה!!!

בתגובה שלך, אתה מדבר על משהו אחר לגמרי, אתה מדבר על SW single processor mode, שגם בא בעידכון ביחד עם ה- Multiplexing technology.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אומר שאני יכול לחכות עם הקנייה של הכובע? ;D

איזה קניה? אני מכין לך כובע ברוטב פסטו. ;D

iiB, נכון שקשה להאמין, אולי זה באמת סתם סיפור ואולי זה לא.

אבל אל תחליט מראש, חכה, נראה מה יהיה... :)

היו הרבה דברים בעולם המחשבים שאנשים אמרו "אין מצב" ובכל זאת דברים יצאו לפועל. :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...