קבלתי את המצלמה הדיגיטלית החדשה שלי! - עמוד 3 - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קבלתי את המצלמה הדיגיטלית החדשה שלי!

e-r-a-n

Recommended Posts

• תגובות 48
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מה הקטע של התיקון צבע?

לא יכולת לעשות מהמצלמה? או שזה פאק כלשהו במצלמה ?

לא אני יכול לעשות מהמצלמה וגם לא אתה... אני אסביר...

כאשר מצלמים תמונה בעזרת דיגיטלית או פילם יש אפקטים אטמוספריים או אפקטים של תאורה שהעין יודעת לסנן והמצלמה לא, לדוגמה בתמונה הראשונה כתוצאה מהאבק התמונה נראית מעט צהובה.. אגב זה גם מופיע בתמונות האחרות... לאחר תיקון הצבע התמונה מתקבלת תמונה עם הצבעים האמיתיים שהיה אמור להיות לתמונה כאילו ראו אותה בעין אדם.

וכדי להסביר יותר טוב את הרעיון הנה התמונה הראשונה בתראד.... אחת לפני תיקון צבע, השניה אחרי

אמנם ההבדל לא כל כך גדול.. אבל בתמונות נוף רואים את ההבדל בבירור....

befaf%2Ejpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אתה אומר שכל תמונה שאני עושה של הנוף אני אצטרך לערוך ?

ואם היה לי רגילה על פילם זה היה קורה או לא?

גם במצלמות פילם זה קורה... ולפעמים אפילו בצורה יותר גרועה.

לא כל תמונת נוף אתה צריך לערוך... חלק מצולמות בתנאים אופטימליים ואין שום סיבה לשנות אותם.אבל מומלץ לנסות לראות את ההבדל בין התמונות ולהחליט מה יותר טוב.

אגב... כמובן שתיקון צבע הוא לא חובה... אבל הוא משפר משמעותית את איכות הצבע של התמונה כפי שהראתי בשתי הדוגמאות האחרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היא אלתה מחיר מחירון של 2000 דולר וזה בא בלי עדשות!! (היה לנו מצלמה ישנה של nikon ואנחנו יכולים להשתמש בעדשות ובפלש למרות שיש built in flash) וקנינו בb&h בניו יורק והינה קישור עוד צריך רק לפתוח

http://www.angelfire.com/or3/blabla2002/image1.htm

http://www.angelfire.com/or3/blabla2002/image2.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקטע של התיקון צבע?

לא יכולת לעשות מהמצלמה? או שזה פאק כלשהו במצלמה ?

לא אני יכול לעשות מהמצלמה וגם לא אתה... אני אסביר...

כאשר מצלמים תמונה בעזרת דיגיטלית או פילם יש אפקטים אטמוספריים או אפקטים של תאורה שהעין יודעת לסנן והמצלמה לא, לדוגמה בתמונה הראשונה כתוצאה מהאבק התמונה נראית מעט צהובה.. אגב זה גם מופיע בתמונות האחרות... לאחר תיקון הצבע התמונה מתקבלת תמונה עם הצבעים האמיתיים שהיה אמור להיות לתמונה כאילו ראו אותה בעין אדם.

וכדי להסביר יותר טוב את הרעיון הנה התמונה הראשונה בתראד.... אחת לפני תיקון צבע, השניה אחרי

אמנם ההבדל לא כל כך גדול.. אבל בתמונות נוף רואים את ההבדל בבירור....

befaf%2Ejpg

רק חבל שזה דפק לגמרי את החדות והמעברי צבעים,

תשים לב למארז שלו, אחרי התיקון שלך הוא נראה כמו כתם שחור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, וכמו שהוא אמר, בחלק מהתמונות זה מזיק מאשר מוסיף, ופה למשל, לדעתי, זה יותר מזיק.

לא רק המארז, גם הגוונים האדומים של התיק עוד יותר נהרסו, הקיר נעשה לבן כמו בבית משוגעים (הוא אכן ככה, אבל לא עד כדי כך)

ו.. זהו.

ניסיתי כמה "נוף" של הגינה שלי, וברובם רואים שיפור קליל, אבל בצילומים רגילים לא תמיד מוסיף.

(יש לי תמונה מזה יפה (!!) שתפסתי בזמן השקיעה של החלק הקדמי של הגינה שלי :) :), וזה יוצא פשוט מדהים, ועוד יותר מדהים לאחר כיוון צבע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...