מה עדיף לקנות מבין המצלמות הנ"ל (מארה"ב)? - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה עדיף לקנות מבין המצלמות הנ"ל (מארה"ב)?

D-M-X

Recommended Posts

אתה רוצה להגיד שמצלמות של פוג'י זה זבל?

אתה כמו אוהבי הIPOD שהולכים לפי מותג

קנון ניקון ואולימפוס זה ממש לא קבוצת המצלמות היחידות שהן טובות

אתה טועה בגדול

ובאמת אם אתה הולך לפי מותג אז אתה פראייר

ולא מעניין אותי אם לחברה יש קבלות או אין קבלות

ודרך אגב ממתי פנסוניק זה לא מותג?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מצטער שניסיתי לתרום מהידע שיש לי בתחום (במקרה אני צלם מקצועי כבר 8 שנים, ועשרות מצלמות עברו בידיים שלי)

זה לא רק המצלמה עצמה , אלא גם השירות של חברה עם ניסיון שעומד מאחרי המצלמה

עזוב מה שאמרתי: קנה פנסוניק

אתם מזכירים לי את אלה ב- ynet שעל כל כתבה על איכותי שהיה חלום של כל נהג , מגיבים ב- "האימפרזה שלי אוכלת אותה בלי מלח"

קח פנסוניק ידידי, היא אוכלת את ה- canon ו- nikon "בלי מלח"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקנה S2 ,ההבדל בינה לבין הS3 לא מצדיק פער מחירים שכזה,

אפשר להשיג אותה ב 1850 ש"ח + -,תקבל מקסימום תמורה לשקל.

עם זה אני יכול להסכים.

אבל יש כאן נטיה באתר (וחבל) לקטול את קאנון למרות שהם חברה טובה עם מוצרים מעולים.

לא מדובר כאן על מצלמות מקצועיות (SLR), מדובר במצלמות לקהל הרחב שנותנות הרבה מאוד אופציות. אפילו שהיא עולה 3000 ש"ח עדיין מצלמת SLR עם עדשה דומה לא תעלה פחות מכפליים.

למרבית המשתמשים לא איכפת מפורמט RAW, או כיוונים ידניים מסובכים - הם רוצים ללחוץ ולקבל תמונה יפה.

ולכן ה S2/S3 מעולות מבחינתם כי יש להם זום אדיר עם מייצב תמונה מעולה, אפשרויות מעולות לקליפים ומעבד התמונה נותן תוצאות יפות מאוד גם אם זה לא עומד במבחן המקצוענות של חלק מהמשתמשים פה.

אני דרך אגב משתמש (עדיין) במצלמת SLR אנלוגית - של Canon כמובן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער שניסיתי לתרום מהידע שיש לי בתחום (במקרה אני צלם מקצועי כבר 8 שנים, ועשרות מצלמות עברו בידיים שלי)

זה לא רק המצלמה עצמה , אלא גם השירות של חברה עם ניסיון שעומד מאחרי המצלמה

עזוב מה שאמרתי: קנה פנסוניק

אתם מזכירים לי את אלה ב- ynet שעל כל כתבה על איכותי שהיה חלום של כל נהג , מגיבים ב- "האימפרזה שלי אוכלת אותה בלי מלח"

קח פנסוניק ידידי, היא אוכלת את ה- canon ו- nikon "בלי מלח"

בסדר אתה צלם מקצועי ואתה מבין הרבה אבל זה לא אומר שצריך לקטול חברות כמו פוג'י ולהגיד שכל שאר החברות חוץ מה4 שהזכרת לא שוות כלום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם זה אני יכול להסכים.

אבל יש כאן נטיה באתר (וחבל) לקטול את קאנון למרות שהם חברה טובה עם מוצרים מעולים.

לא מדובר כאן על מצלמות מקצועיות (SLR), מדובר במצלמות לקהל הרחב שנותנות הרבה מאוד אופציות. אפילו שהיא עולה 3000 ש"ח עדיין מצלמת SLR עם עדשה דומה לא תעלה פחות מכפליים.

למרבית המשתמשים לא איכפת מפורמט RAW, או כיוונים ידניים מסובכים - הם רוצים ללחוץ ולקבל תמונה יפה.

ולכן ה S2/S3 מעולות מבחינתם כי יש להם זום אדיר עם מייצב תמונה מעולה, אפשרויות מעולות לקליפים ומעבד התמונה נותן תוצאות יפות מאוד גם אם זה לא עומד במבחן המקצוענות של חלק מהמשתמשים פה.

אני דרך אגב משתמש (עדיין) במצלמת SLR אנלוגית - של Canon כמובן.

ב3000 אני הייתי קונה S9000.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אתם אומרים שהS3 טובה יותר מהFZ30?

איפה אתה רואה דבר כזה? חוץ מדיבורים על השם "Canon" וקצת על קומפקטיות, אף אחד כאן לא נתן אפילו יתרון אחד ל-S3 על ה-FZ30. הנה שוב רשימת היתרונות לפנסוניק, אבל הפעם בפורום הזה, ועם כמה עדכוני עריכה מתבקשים:

אז אתם אומרים שהS3 טובה יותר מהFZ30?

איפה אתה רואה דבר כזה? חוץ מדיבורים על השם "Canon" וקצת על קומפקטיות, אף אחד כאן לא נתן אפילו יתרון אחד ל-S3 על ה-FZ30. הנה שוב רשימת היתרונות של הפנסוניק והפוג'י, אבל הפעם בפורום הזה ועם כמה עדכוני עריכה מתבקשים:

1. איכות תמונה. כשמשווים צילומים של אותו נושא ב-S3 לאלה שצולמו עם ה-S9000 או ה-FZ30 אפשר לראות נחיתות ברורה של הקאנון. כבר הוכחתי שה-S2 (שמאוד דומה ל-S3), נחותה משמעותית ל-FZ30, ואני אחסוך את ההשוואה ל-S9000. פוג'י ידועים ביתרון האיכות הגדול שיש להם ב-ISO גבוה, ומול ה-S3 זה אפילו לא קרוב. לגבי חדות, גם אם מתעלמים מכמות המגה-פיקסל הרשמית, אפשר לראות שיש הבדל משמעותי מאוד ברזולוציה בשטח. ה-S3 מצליחה להפריד רק 1400x1450 בהשוואה לפוג'י ולפנסוניק שמפרידות 1800x1750 קווים.

2. מצב RAW. אין ל-S3 פורמט RAW. החסרונות של JPEG מול RAW רבים ומשמעותיים. חשוב לציין שבפוג'י זמן הכתיבה של הפורמט הזה איטי מדי לצילום נושאים בתנועה, אבל הוא שימושי לצילום נופים וטבע דומם. בפנסוניק הוא שמיש מאוד גם לצילום אנשים.

3. תושבת לפלאש חיצוני לא קיימת ב-S3, דבר שהופך אותה למצלמה מאוד מוגבלת לצילום פנים (עם אור קיים הקאנון ממש לא להיט, ופלאש ישיר כידוע הורג תמונות). ה-FZ30 וה-S9000 מאפשרות להשתמש בפלאש מוקפץ ולהנות מעשרה יתרונות משמעותיים שיש לפתרון הזה על שימוש באור קיים או בפלאש ישיר.

4. איכות הבניה של ה-S3 ירודה מזו של המצלמות הנ"ל (דבר צפוי, היא עולה פחות מהן). נראה שקנון החליטו לחתוך עלויות בכל דרך אפשרית, כי אפילו הברגת החצובה עשויה במצלמה הזו מפלסטיק.

5. גלגל זום מכאני לא קיים ב-S3, דבר שהופך את השליטה על הזום להרבה פחות מדוייקת והרבה יותר איטית.

6. איכות העינית. ל-S3 יש עינית EVF גרועה מאוד עם 115,000 פיקסלים. הפנסוניק והפוג'י משתמשות בעיניות יותר סבירות עם 230,000 פיקסלים. זה כמובן לא מהנה לשימוש כמו עינית של DSLR, אבל לפחות יש יותר סיכוי לעלות על פרטים מפריעים בזמן הצילום ולא לאחריו. אגב, ל-FZ30 יש גם LCD מאוד מפורט עם כמות פיקסלים כפולה משל השתיים האחרות.

בקיצור, למי שתקציבו מספיק ל-FZ30, אין שום סיבה ללכת על נחותה כמו ה-S3. במיוחד לא כשה-S9000 וה-FZ30 המעולות מתומחרות היום במחירים כל כך אטרקטיביים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

boren,

אני יודע שיש לך נסיון בצילום וראיתי גם תגובות שלך באתרים אחרים ואני מניח שאתה מבין בתחום (לפחות יותר ממני). אני יכול להבין את עמדתך שבאה מנקודת מבט של אדם שמבין ומשקיע בצילום.

אבל אני חייב להעיר לך שמצלמות כמו S2 קונים חובבים שיש להם קצת יותר כסף ולא מקצועני צילום שיקנו מן הסתם SLR . ולכן חלק גדול מהיתרונות שצינת למעלה אינם יתרונות בפועל לסתם אנשים מן השורה (כמוני למשל) ואני אסביר לפי הסעיפים שלך:

1. אין לי ויכוח ואני לא ממש מבין את הפרטים הטכניים האלה, רק אציין שוב שהעיבוד התמונה בברירת המחדל של קאנון גם אם אינו "מקצועי" מוצא חן בעיני הרבה אנשים והם מוצאים את התמונה יפה וצבעונית - מאנשים שאני מכיר שיש להם S2. אם במצלמות אחרות ניתן להגיע לתוצאות טובות עם כיונון ידני זה יפה אבל לא מציאותי לאנשים שקנו כדי לצלם את הילדים וטיולים ולא רוצים לקרוא ספרים.

2. שוב RAW לא רלוונטי כי מרבית האנשים לא ילכו ויערכו כל תמונה ב photoshop, אז JPEG זה אחלה ונכנסות יותר תמונות בכרטיס.

3. מי בכלל מתכוון לקנות ציוד נוסף למצלמה - חיצוני ???

4. אין לי מה לומר לגבי זה אולי אתה צודק - השאלה מה קורה למצלמה? היא נשברת מהר?

5. לדעתי קיים רק בעדשות כמו של SLR - האם אני טועה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אני חייב להעיר לך שמצלמות כמו S2 קונים חובבים שיש להם קצת יותר כסף ולא מקצועני צילום שיקנו מן הסתם SLR.

ה-FZ30 וה-S9000 יתאימו לאותן מטרות, אבל הן יעשו עבודה טובה יותר מה-S2/S3 - גם עבור חובבים.

אגב, ה-S2 היא קנייה די טובה במחירה העכשווי. מה שלא סביר זה המחיר של ה-S3, שדומה מאוד למחירן של מצלמות *הרבה* יותר רציניות כמו השתיים שציינתי למעלה.

1. אין לי ויכוח ואני לא ממש מבין את הפרטים הטכניים האלה, רק אציין שוב שהעיבוד התמונה בברירת המחדל של קאנון גם אם אינו "מקצועי" מוצא חן בעיני הרבה אנשים והם מוצאים את התמונה יפה וצבעונית - מאנשים שאני מכיר שיש להם S2. אם במצלמות אחרות ניתן להגיע לתוצאות טובות עם כיונון ידני זה יפה אבל לא מציאותי לאנשים שקנו כדי לצלם את הילדים וטיולים ולא רוצים לקרוא ספרים.

ברירות המחדל של ה-FZ30 דומות יותר לקנון, ובכל מקרה אפשר בקלות להגדיר גם אותה וגם את ה-S9000 בהתאם לטעם שלך (עניין חד פעמי). אין בצבעים החזקים ובחידוד הרב של ה-S3 שום דבר ייחודי לקנון, גם חברות כמו קסיו ידועות בגישה הזו. הבעייה היא שטיפול אגרסיבי בתמונה בזמן הצילום הוא בלתי הפיך.

2. שוב RAW לא רלוונטי כי מרבית האנשים לא ילכו ויערכו כל תמונה ב photoshop, אז JPEG זה אחלה ונכנסות יותר תמונות בכרטיס.

למי שמוציא 3000 ש"ח על כדאי לקרוא על היתרונות של RAW. הם מספיק גדולים כדי לקחת את האופציה הזו ברצינות.

3. מי בכלל מתכוון לקנות ציוד נוסף למצלמה - פלאש חיצוני ???

כן, פלאש חיצוני. אחרי שתקרא את הלינק ותראה את ההבדלים בתוצאות תבין מדוע.

4. אין לי מה לומר לגבי זה אולי אתה צודק - השאלה מה קורה למצלמה? היא נשברת מהר?

ככל שהמצלמה יותר שברירית צריך להתייחס אליה יותר בעדינות. תחבר למשל חצובה למצלמה עם הברגה מפלסטיק (כמו ה-S3) ותראה כמה זהירות צריך כדי לא לגרום נזק בהשוואה למצלמה נורמלית עם הברגה ממתכת. למי יש כוח לזה? נועדה לצלם.

5. לדעתי קיים רק בעדשות כמו של SLR - האם אני טועה?

גלגל זום מכאני קיים ב-S9000, ב-FZ30 ובעוד מצלמות דומות. ברגע שתשתמש בזום כזה לא תרצה לשמוע יותר על מתגים וכפתורים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי בדרישות של הקונה. באופן אישי הייתי מעדיף את ה-S9000 בגלל העדשה הרחבה, ה-ISO הגבוה ומהירות הפוקוס העדיפה, אבל ל-FZ30 יש ייצוב (שימושי מאוד מבחינתי דווקא בצילום ווידאו), מצב RAW שמיש יותר ומסך LCD פנטסטי (ציר תחתון, רזולוציה גבוהה).

אם הקונה לא מגיע עם ציפיות לא ריאליות, קשה ליפול עם המצלמות האלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...