שאלות לגבי שנה הבאה... - עמוד 2 - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלות לגבי שנה הבאה...

lordgod

Recommended Posts

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לסדר זה בעיה ?

כשאתה מתחיל לבנות פרוייקט זה יכול די להסתבך... למרות שהמינימום הדרוש לבגרות (יח"ל אחת אם אני לא טועה... עשיתי את הבגרות לפני 5 שנים :P... בכיתה י') די פשוט...

וברטון, אקסס זה לא רק SQL... צריך גם להכיר את התוכנה עצמה... מה גם שלבנות פורייקטים באקסס יותר כיף. אחר כך יהייה לו בסיס ללמוד SQL בצורה מסודרת...

בתיכון מה שחשוב זה כמה שפחות יח"ל (21 ומעלה...) עם ציון כמה שיותר גבוה, תוך מינימום השקעה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מנסיון - פסקל זה חרא, עדיף C . אצלנו הבית ספר מטומטם לימד אותנו פסקל וכיתה מתחתנו שהתחילו את המגמה מלמדים אותם C. דפקו אותנו חזק.

אקסס - זה ממש קל, הכי קל שיש, אפשר לקרוא את החומר בבית ולהבין את זה, אם אתם מחפשים דבר לא שימושי במיוחד (אני עשיתי את זה ב-י' ועכשיו אני מסיים י'ב - אם תשאל אותי איך עושים משהו אני לא אדע וגם אין מה לעשות עם זה, קיבלתי בזה 96 סופי) בכל מקרה זה הדבר הכי קל מהרשימה, אין תלמידים שמקבלים פחות מ 80-85 (הבגרות היא בעלפה על עבודה שאתה עושה במהלך השנה).

הג'אווה וכל השאר - זה הכי מעניין שיש, וגם שימושי, וכמובן קשה יותר

תעשו את ההחלטה שלכם... אתם רוצים משהו קל, לא שימושי וציון גבוהה בקלות, או להשקיע וללמוד משהו שימושי ומעניין יותר (באקסס אני נרדמתי בשיעור מרוב שיעמום) אך גם קשה יותר, ודורש חשיבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע לי שיש לכם מורה עצלנית שאין לה כח להשקיע בתלמידים שלה, אז היא בוחרת במה שהיא לימדה שנים על גבי שנים, ומה שהכי קל לה ללמד ולכם ללמוד.

אקסס.

אתם צריכים ללכת על כל החומר של ה WEB

זה ייתן לכל אחד מכם פוש יחסית רציני בעתיד, כלומר לכל מי שימשיך בדרך הזאת - יהיה לו קל יותר ללמוד וקל יותר להבין דברים חדשים אחרי זה.

בניגוד לאקסס, שאפשר ללמוד ביומיים לבד מספר או אפילו מ PDF או סתם tutorial

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתיכון מה שחשוב זה כמה שפחות יח"ל (21 ומעלה...) עם ציון כמה שיותר גבוה, תוך מינימום השקעה ;)

סוף סוף משפט של IG שאני מסכים איתו :xyxthumbs:

אין לי הרבה ניסיון עם אקסס אבל שמעתי שאפשר לעשות איתו דברים מאד נחמדים מאד מהר.

למשל ליצר חשבונית או כל טופס אחר מהנתונים בDB.

בכלל תוכנה שבמעט עבודה עושה הרבה זה דבר יעיל ופרקטי.

בגלל זה VB כל כך מצליחה...

בכל מקרה עם אקסס זה SQL מסורס אז ASP זה ASP.NET שחיברו לו מתקן עינוי למתכנת

אל תלמד JAVA בתיכון. חבל - אח"כ קשה יהיה להוציא את כל הקקה שהמורה תכניס לך לראש.(בטח היא גם לא יודע JAVA עדיין, ואם היא יודעת JAVA כמו שצריך אז היא לא הייתה מורה בבית ספר...)

ושוב בקשר לASP. אין (כמעט) קשר בינו לבין ASP.NET. ללמוד היום ASP זה די מיותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ללמוד ACCSS זה סתם מיותר. כל מה שצריך לדעת שם זה להשתמש באשפים שלהם. כל הדברים שאתה יכול לעשות שם(שצריך לבגרות)אתה עושה עם אשפים. זה לא מלמד אותך כלום. סתם בזבוז של זמן.

תלמד תכנות באינטרנט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האשפים לא תמיד עושים את מה שאתה צריך... אני מסכים שאפשר לעשות איתם הכול- בסופו של דבר, אבל לא תשתמש בהם אם אתה רוצה עבודה יעילה ומיוחדת... בד"כ תצתרך לעשות שינויים ידניים לתוצאה של האשף...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי השאלה היא מה אתה מעדיף... שיהיה לך ממש קל או ללמוד משהו שימושי יותר.

נכון ששימוש ב access ובכלל הכרת מסדי נתונים היא שימושית, אבל מניסיון (אני עשיתי access בשנה שעברה) לא לומדים הרבה.

לומדים קצת על תכנון ומבנה של מסד נתונים, יצירת שאילתות פשוטות וטיפה sql (רק את הבסיס ואתה לא באמת צריך להשתמש בזה). מעבר לבסיס זה העבודה היא רק עם אשפים מוכנים ליצירת דוחות וטפסים. בסה"כ זה טוב להכיר בסיסי נתונים ויצירה שלהם, אבל מה שמלמדים ביחידה הזאת הוא מאוד מאוד בסיסי, ככה שאם אתה באמת מתעניין בנושא אתה יכול בכמה ימים של קריאה (אפילו עם ספר מעפן של office) ללמוד אותו בעצמך.

אבל שוב, זה קל מאוד ולא דורש הרבה עבודה. אז לשיקולך!

למרות שלא הייתי מצפה הרבה מתוכנית לבגרות בתכנות באינטרנט, ככה שרוב הסיכויים שגם היא מאוד בסיסית ולא מעודכנת במיוחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה כולם אומרים שעדיף ללמוד את השפות שקשורות לWEB? לא עדיף ללמוד תכנות וכל מה שקשור? כאילו C, C++ וכאלה? זה הרבה יותר יעזור במקצוע שתיקח בעתיד לא ככה?

אני לא מדבר על מעניין או לא מעניין, אלא במבחינת מה שהכי מועיל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום בעיקר בגלל מיקרוסופט, השפות שבהם מתכנתים לWEB וליישומים הם זהות.

ההבדל היחדי הוא הGUI (האם אתה מתכנת לווינדוז פורמס או ווב פורמס).

זה בעצם ה.NET

פשוט מדהים כמה קל לבנות היום אתר כמו , או אתר מסחר אלקטרוני.

בגלל זה האני ממליץ לא ללמוד ASP (חוץ מלתחזק אתרי קיימים - עבודה משעממת מאד, אין מה לעשות איתה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה כולם אומרים שעדיף ללמוד את השפות שקשורות לWEB? לא עדיף ללמוד תכנות וכל מה שקשור? כאילו C, C++ וכאלה? זה הרבה יותר יעזור במקצוע שתיקח בעתיד לא ככה?

אני לא מדבר על מעניין או לא מעניין, אלא במבחינת מה שהכי מועיל

לא הייתה לו אפשרות כזו. אם היה מתאפשר לו ללמוד JAVA מונחה עצמים או .NET הייתי ממליץ לו על אלה. מכיוון שאין, האפשרות הטובה ביותר היא "תכנות באינטרנט". שם אתה לומד ASP, JS וHTML.

OBA3K - לא הציעו לו ללמוד .NET וASP לא כל כך דומה לASP.NET. יש הרבה שינויים וחידושים בשפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...