התוכנה של שפת C - עמוד 4 - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התוכנה של שפת C

slimshady21

Recommended Posts

יש! תודה הצלחתי.... כששמתי LF זה כבר היה בסדר.

וגם באמת כשניסיתי עם LONG שמתי D ולא הבנתי למה זה לא הולך, אבל עכשיו ניסיתי LD והלך טוב....

מוזר שלא כתובים כל הדברים האלה במדריך. יש לכם איזה מדריך טוב אחר להשתמש בו??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 79
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

למה לא כתוב במדריך?

הנה, מתוך http://clang.eitan.ac.il/index.php?doc=chp&id=2 :

מפני שהפקודה תקרא את שם המשתנה כתו ולא תציג את ערכו, הוחלט על תבניות המרה המאפשרות הדפסת משתנים והן:

%d להצגת integer

%f להצגת float

%ld להצגת long

%c להצגת char

%s להצגת string

%lf להצגת double

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם מוזמנים להתווכח, אבל לדעתי שפת תכנות כמו C היא ממש לא דבר שאפשר ללמוד ממדריכים.

מדריך מלמד אותך שלב אחרי שלב איך לבצע פעולה מורכבת מסוימת.

אם לומדים ככה מ- 10 tutorials, לומדים איך לעשות 10 משימות, אבל בלי הבסיס, אין את הכלים לדעת לשלב בין המשימות, או לדעת לעשות דברים חדשים שהם לא שינויים פשוטים של ה- tutorials.

לא חסרים ספרים ללימוד C/C++. אני ממליץ בחום ללמוד מהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אי אפשר? עם מה שאני לומד עכשיו בעזרת המדריך אני עושה כל מיני דברים, ולא רק הולך שלב שלב לפי המדריך ובונה את התוכניות שכתובות שם, אני חושב גם על רעיונות משלי להתשמש בידע שצברתי מהמדריך....

אני לא אומר שאין הבדל בין מדריך ברשת, לספר לימוד-ברור שבספר זה יותר ברור ומפורט- השאלה היא האם זה הבדל כזה שיהיה באמת כדאי לקנות את הספר. אבל למקרה שאני כן אקנה ספר- על איזה אתה ממליץ?

ויש לי עוד שאלה: עכשיו בדיוק למדתי לכתוב תוכנית שמחשבת משוואה ריבועית. ורשום שם במקרה שדלתא קטן מאפס- הפתרונות הם מספרים מרוכבים. מה זה מספרים מרוכבים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאני אומר, זה שלפחות את הבסיס, כלומר - את השפה עצמה (ולא את הפונקציות) כדאי ללמוד בצורה מובנית.

אחרת אתה מגיע למצב שבו יש קטעי קוד שאתה לא יודע למה הם שם, ויש שגיאות שהרבה יותר קשה לך להתמודד איתן.

מספר מרוכב זה מספר שיש לו מרכיב שאינו ממשי. אפשר לכתוב אותו בצורה a + bi, כאשר a ו- b ממשיים, ו- i הוא מוגדר כשורש ה"חיובי" של מינוס 1. נדמה לי שזה חומר של י"א או י"ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כל כך הבנתי, כי לא למדתי את זה... זה נראה מסובך :s07:

טוב יש לי עוד שאלה אחת ואני מבטיח אני עוזב אתכם- הנה כתבתי את התוכנה הזו:

1a52993473.jpg

שאמורה לקלוט כל פעם מהמשתמש מספר, וכל פעם לכתוב "יש לך X ,אתה צריך עוד Y" , עד שמגיעים ל-100 ואז היא אמורה להדפיס GO HOME . אז הכל יצא טוב, רק הבעיה היא שמתי שאני מגיע ל-100 היא מדפיסה גם את הטקסט : "יש לך X אתה צריך עוד Y", וגם את ה-GO HOME.

איך אני מונע ממנה להדפיס את הטקטס הראשון?? ניסיתי להכניס שם את IF וכל מיני, ולא הצלחתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא איכפת לך שהוא ידפיס לך בהתחלה גם את השורה

u got 0, need more 100

אז פשוט תעביר את שורת ההדפסה שתי שורות למעלה (לתחילת הלולאה, לפני שאתה קורא את x).

אם גם זה מפריע לך, אז תעשה אותו דבר שהצעתי, וגם תוסיף קריאה אחת של x לפני הלולאה (ואז תעביר את ה-while להתחלה שלה, בלי do).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאני אומר, זה שלפחות את הבסיס, כלומר - את השפה עצמה (ולא את הפונקציות) כדאי ללמוד בצורה מובנית.

אחרת אתה מגיע למצב שבו יש קטעי קוד שאתה לא יודע למה הם שם, ויש שגיאות שהרבה יותר קשה לך להתמודד איתן.

אולי זה נכון, אולי לא. אבל לא למדתי C או פסקל בעזרת קורסים או ספרים, ככה שחשוב לדעת שאפשר ללמוד את הבסיס גם בלי זה.

כמובן שזה לא אומר שאין מה ללמוד מספרים - ההיפך הוא הנכון!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...