לאוהבי RedHat - מידע שימושי על גרסת 8 החדשה. - עמוד 2 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לאוהבי RedHat - מידע שימושי על גרסת 8 החדשה.

MishaK

Recommended Posts

אוי אוי אוי, תסלחו לי אבל כמה ג'אנק ושטויות בת'רד הזה.

אין קשר בין היותך ניובי לבין שימוש ב KDE. אם kde מוצא כן בעינך, ונוח לך, אז הוא יכול להיות שימושי בשבילך.

אני לא מגדיר את עצמי כניובי (וגם לא כמקצוען) אבל אני מוצא את KDE כשולחן העבודה המהנה ביותר בלינוקס.

היות ו- flux לעניות דעתי לא בשל מבחינת הבניה שלו (המון שטויות מבחינת תכנון והנדסת אנוש למשל בתפריטים) אישית הוא בעניי בכלל לא פונקציה. מעבר לזה, גם icewm ואחרים, הם יכולים להיות נחמדים למחשבים ישנים, אבל אם יש לי פנטיום 1000 ולוקח לי עוד 10 שניות לאתחל את המחשב בשביל לקבל את KDE מבחינתי זה עדיף.

כמובן שזה עניין של העדפה אישית, ואינו קשור ל"ניובי" או "מתקדם".

גם כל הניסיון להפוך את השימוש ב"קונסול" בלבד, או במנהל חלונות קל, להוכחה ל"חכמה" או משהו בסגנון, מיותר לחלוטין, ואם תשאלו אותי גם דבילי משהו... (הקשר הוא קשר עקיף, שיכול להתקיים במקרים מסויימים, אבל בהחלט לא תמיד).

אני חושב שכל השטויות על ההשוואה של היציבות של מנדרייק 9 ל 3.11 וכו', זה באמת ירוד וחסר כל אחיזה במציאות. הממשק הגרפי יכול להיות פחות יציב מהמקובל ביוניקס, וזה סביר, כי מדובר בחלק שתמיד היה חלש יחסית, ואשר נמצא בפיתוח אדיר בשנה שנתיים האחרונות (לעיתים גם על חשבון יציבות פה ושם, אבל זה לא הופל את המערכת ללא ייציבה (אם X או KDE קורס, המערכת לא קורסת עדיין.

בראד האט 7.3 לא היה GTK2.

ראד האט 7.3 היתה לעניות דעתי יציבה יותר מגרסא 7.0 למשל (שלא כללה את KDE3), וככל הנראה מנדרייק 9 תהיה טובה ומוצלחת יותר מ 8.2 למרות שהיא כוללת את הגרסאות האחרונות של שולחנות העבודה.

מי שמתרפק על ימי KDE1.1 זו זכותו, אבל ל KDE1 אין זכות קיום בתור דסקטופ בשנות ה - 2000.

לעומתו, הממשק של 3, ובעיקר של 3.1 שבדרך הוא לחלוטין בליגה של המובילים (ברמה של עדיין נחות במעט מ OSX).

איחוד הדסקטופים זה צעד מבורך, הוא היה צריך להעשות על ידי הדסקטופים עצמם, אבל הם לא עשו את זה, וטוב שיש את ראד האט (שהיא ענקית לטוב ולעיתים גם לרע) בשביל לרענן את המפתחים, ולקבוע את הקו החדש, שיאלץ את האחרים להתיישר אליו (ובסופו של דבר, גם את המפתחים של גנום ו KDE).

אין לי כל בעיה עם ג'נטו, אבל אני חושב שצריך להפריך עוד מיתוס: יש משתמשי ג'נטו שהם מקצוענים, אבל יש משתמשי ג'נטו שהם בורים יותר מחלק (וחלק מכובד לעיתים) ממשתמשי ראד האט (אני בטוח שלמשל לינוס טורבלדס, שעובד גם עם ראד האט כמדומני, אינו אידיוט / ניובי....).

לא ההפצה שבא משתמשים קובעת את רמת המשתמש, אלא הידע האישי, כשרונו, ומידת השקעתו בתחום קובעת, אל תשכחו את זה.

מעבר לזה, ללינוקס אין זכות קיום אם אין הפצות גדולות ברמת ראד האט שמרימים את הקוד הפתוח בדרכים שונות: על ידי סיוע פיננסי אדיר לפרוייקטי קוד פתוח, על ידי קיום סמינרים וקורסים מקצועיים בנושא, על ידי התמיכה האדירה שהם יכולים לתת לחברות שזקוקות ל"לינוקס עם גב" וכו'..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נקדים ונתחיל, מניסיון אישי שלי עם מנדריק 8.1, היא דבר לא יציב. כמובן שקרנל זה קרנל והכל, אני מדבר על ממשק גרפי (אני לא ממש יודע ל"רסק" באש...)

איזה ממשק שאתה בוחר לא באמת משנה את אתה ניובי, או מקצוען, אבל יש דברים שפשוט הרבה הרבה יותר לעשות מקונסול (הרשאות, למשל, פקודות של וכו). KDE לדעתי היא ממשק לא מדהים כי יש לו HANGים מוזרים כאלו. זה סיבה אחת. ובגלל זה אני מתקין ג'נום ברגעים אלו ממש (תודות לכתריאל על הטיפ המהיר). KDE הוא ממשק מעולה, וגם ג'נום. אבל מניסיון עבר לחבר שני דברים, זה יוצר מאין מוטציה מוזרה. (עוד לא פגשתי את רדהאט 8 שאני יכול להעיד, וגם לא את מנדרייק 9.

מה שאמרתי בקשר לג'נטו, או בכלל, זה שאנשים שאין להם מושג בלינוקס והם חושבים שהם יסתדרו עם ההפצות הכי קשות זה לא מובן, אם מקצוענים אמיתים משתמשים ברד האט אז אין סיבה שאני לא (אם זה עבר את האישור שלהם..), אין חסרונות ברדהט שהם יתרונות בהפצות האחרות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו אמר לי שGNOMR איכשהו שייל בעקיפין או לא לRADHET 0או שהם השקיעו בפריוקט של GNOME לא יודע) אבל אני זוכר בבירור שמישבו אמר לי שזה ככה תתקנו אותי אם אני טועה.

בקשר לגנט'ו זה גישה נחמד מה שהם פיתחו אבל כפי שאתם רואים זה לא תופס תאוצה רבה מידי אז אולי יש בכל זאת בזה משהו, והרעיון שלהם של להתאים את הלינוקס למחשב שלך כמו כפפה לכף יד לא תפס מי יודע מה.

מה שREDHAT עשו בהפצה החדשה שלהם של איחוד הGNOME והKDE זה דבר שרבים וטובים טוענים שהיה כבר היה צריך להעשות לפני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לגנט'ו זה גישה נחמד מה שהם פיתחו אבל כפי שאתם רואים זה לא תופס תאוצה רבה מידי אז אולי יש בכל זאת בזה משהו, והרעיון שלהם של להתאים את הלינוקס למחשב שלך כמו כפפה לכף יד לא תפס מי יודע מה.

אני לא יודע מה איתך, אבל אני עובד על תחנה חלשה יחסית(Mobile PII366 +256RAM),

וההבדל בין הג'נטו המותאמת אישית לבין רד האט 7.3 בתצורה דומה מגיע לעד דקה הפרש לטובת הג'נטו רק בבוט.(זה שלקח בערך שלושים שעות לקמפל את כול מה שאני עובד איתו - זניח)

אני חושב שהוא לא תפס בגלל שאנשים עצלנים, ולא מבינים עד כמה זה יכול להיות טוב להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אשמח לשמוע מה הטריק של גנטו להאצה דרמטית של הביצועים.

ולמה אני שואל?

כי אני אישית בניתי לי LFS שזו הפצה מותאמת אישית לא פחות מג'נטו (אני מניח שיותר), והקפדתי לקמפל את הכל עם אופטימיזציה מתאימה למעבד שלי (אגב 1000), ואני יכול לאמר שבאתחול הוא עולה באולי איזה 20 שניות מהר יותר, אבל זה בגלל שהוא כמעט לא מריץ שירותים באתחול.

אני מניח שאם אני אוריד את מה שרץ מעבר לבסיס באתחול של הראד האט לא יהיה כמעט הפרש.

ועוד יותר מעניין, קימפלתי גם X וגם את KDE3.03 ומשום מה, הבדלי הביצועים מול הראד האט 7.3 שכולל X ו KDE מ RPMים הוא ממש קטן וזניח.

מבחינתי, כל הסיפורים על ביצועים משמעותית דרמטית בג'נטו בגלל הקימפול, הטובים יותר במנדרייק בשל המיטוב למעבדי i586 וכו', הם סיפורים יפים, עם אחיזה כזאת או אחרת במציאות כנראה (בחלק מהמקרים) אבל לא צריך להסחף, ולהפוך את הקימפול הידני לחזות הכל, ולמשפר הביצועים האולטימטיבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הפצה יכולה להיות הרבה יותר מהירה אם משקיעים עליה קצת, רדהאט\מנדרעק\סלאק וכו' מגיעות במצב ממש רע בברירת מחדל, צריך להתעסק כמה דקות ולקנפג את הסקריפטים שעולים בזמן הבוט (מודולים שלא צריכים, שירותים שלא צריכים וכו').

זה כבר יקצץ את זמן הבוט בערך בחצי. (אם לא יותר)

אכן יש יתרון (ולפעמים גדול מאד) באופטימיזציה של קוד, (קימפול כל הדברים עם דגלים מתאימים), אבל זה לא הדבר היחיד שצריך לסמוך עליו. קינפוג לקווי יכול להאיט אפילו תוכנה שנכתבה כולה באסמבלי.

עריכה: typo

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הפצה יכולה להיות הרבה יותר מהירה אם משקיעים עליה קצת, רדהאט\מנדרעק\סלאק וכו' מגיעות במצב ממש רע בברירת מחדל, צריך להתעסק כמה דקות ולקנפג את הסקריפטים שעולים בזמן הבוט (מודולים שלא צריכים, שירותים שלא צריכים וכו').

זה כבר יקצץ את זמן הבוט בערך בחצי. (אם לא יותר)

עשיתי את זה, גם ברד האט, גם במנדרייק, ובכול זאת הביצועים בג'נטו יותר גבוהים,

במיוחד תחת איקס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

>>לא חושב, ממש לא. X סרבר זה X סרבר, וKDE זה תמיד אותו זבל. אבל אם זה דעתך, אז אחלה

אני מסכים בנוגע לפואנטה פחות או יותר, וזה מניסיון כמו שכבר ציינתי, על LFS עם מיטב האופטימיזציות, קיבלתי שיפור קל בתכלס, שלדעתי כמעט ואינו מורגש.

בקשר לזה ש "KDE זה תמיד אותו זבל" כאן אני נאלץ להגיד שלעניות דעתי אתה חד משמעית טועה.

השולחן עבודה של KDE הוא מופת כמעט מכל היבט שמסתכלים עליו, ואמור להוות לדעתי מודל לחיקוי של פרוייקטי קוד פתוח, הסיבה היא האיכות שנוטפת מכמעט כל חלק בפרוייקט, החל מהתיעוד המשובח, דרך שרשרת האתרים הבנויים כמו שאתרים של פרוייקטים גדולים צריכים להראות, ועד לכך שיש באמת אלפי תכנתים ברחבי העולם שבאמת מפתחים כל הזמן את הפרוייקט, ובמקרה של KDE המונח "אלפי מתנדבים" הוא אמיתי וממשי.

מעבר לזה, הפרוייקט הזה אחראי על לא מעט פרוייקטים, ופרוייקטי משנה כאלה ואחרים, והכל נעשה במקביל, כשאם מסתכלים בצורה אובייקטיבית על הנושא, מבינים שזה אחד מפרוייקטי הקוד הפתוח שמתפתח בצורה המהירה והמרשימה ביותר בתקופה האחרונה.

כמובן שיש לא מעט ביקורת, למשל לעיתים מעגלים פינות בכל מה שקשור ליציבות (החל מגרסא 2 לדעתי) רק בשביל מהיר ורק על מנת לתת אינסוף פיצ'רים), וכן, לא מדובר בדסקטופ הכי מהיר עלי אדמות, ואולי יש מקום לשיפורים (שאגב הבנתי שנכנסים בגרסא 3.1 ויחד עם GCC3.2 המצב טוב בהרבה)...

בקיצור, זה לא שהם חפים מטעויות אנשי KDE, אבל זבל ? זה קצת מוגזם לאמר לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, הצדק עמך. הגזמתי באמירתי "זבל". יש יותר מדי בעיות איטיות ויציבות לטעמי, ומהירות העבודה כשKDE רץ היא לא משהו בכלל.... להעביר קבצים בתוך KDE לוקח שבעתיים מאשר בקונסול, הXMMS נתקע 'חופשי' ועוד ועוד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו ההודעה הראשונה שלי כאן מ ראד האט 8 הטרי שהתקנתי לי הערב.

אז ככה: xmms לא קשור ל kde בכלל.

הוא חבילה מבוססת gtk, ובכל זאת, אני חייב לציין ש xmms בכלל לא נוטה לקרוס.

אם הוא נוטה לקרוס אצלך macrot ידידי, אני מציע לך לבדוק את ההתקנה שלך, ואולי אף מדובר בבעית חומרה, כי בפירוש, אני לא רואה סיבה ש xmms יקרוס הרבה (אני למעשה לא זוכר קריסה שלו למען האמת, על כמה מערכות והתקנות...)

ראד האט 8 מהיר יותר מקודמו וזאת בזכות הקומפיילר החדש, שנראה לי שדי מוכיח את עצמו.

קונקי בתור סייר קבצים הוא מעט בעייתי אם ישאלו אותי, חסרה לו הקלילות של הסייר של , בעיקר בתקיות מרובות קבצים (לדעתי בעיה באלגוריתם של פתיחת התקיות, אבל לא התעמקתי...)

כן, ה X ו KDE לא מושלמים, אבל על מחשב נורמלי, עם התקנה נורמלית, אין לי ספק שהם חבילה ראויה, גם למשתמש שרוצה דסקטופ נאה ומוצלח, ולא רק בתור שרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...