לפי מה נקבע צבע עיניים? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לפי מה נקבע צבע עיניים?

nega

Recommended Posts

למה יש ארצות נגיד כמו שבדיה וגרמניה שלכולם יש עיניים כחולות?

ממה זה נקבע?

זה רק עניין גנטי?

או שיש השפעה של הסביבה? (נגיד משהו שמשפיע אחרי הרבה דורות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

למה יש ארצות נגיד כמו שבדיה וגרמניה שלכולם יש עיניים כחולות?

ממה זה נקבע?

זה רק עניין גנטי?

או שיש השפעה של הסביבה? (נגיד משהו שמשפיע אחרי הרבה דורות)

יש השפעה של סביבה אבל מאוד קטנה נגיד אסקימוסים יש להם עניים כמעט לבנות(כמו גם צבע עור) לעומת זאת אפריקאים יש להם עיינם שחורות ממש(כמו גם צבע עור)

אני יכול להעיד על עצמי שאצלי הצבע השתנה מחום בהיר לכהה אני במקור מרוסיה הלבנה לא יודע האם זה בגלל הגיל או הסביבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכרגיל אתה טועה.

100% גנטיקה.

עריכה: לפותח השירשור http://www.seps.org/cvoracle/faq/eyecolor.html כל מה שרצית לדעת על גנטיקה של העין

בקשר לזה שצבא העיניים שלך השתנה http://www.wonderquest.com/eye-color-age.htm

מה זאת אומרת טועה אני אף פעם לא טועה ובטח שלא כרגיל איפה טעיתי(ואם אני טועה אני מודה בשונה אליך)

וכאן אתה טועה ומטעה יש השפעה של הסביבה על העין למשל הידעת שיש כזו מחלה בשם הטרוכרומיה היכולה להיות מולדת או גם סביבתית(לא מולדת) שגורמת לצבע שונה בשני העניים

ועצם המילה פיגמנט מהווה הסכמה לכך שהצבע יכול להשתנות כנראה הידע שלך כל כך מצומצם שאתה אפילו לא יודע מה משמעות המילה בטח שלא למדת ביולוגיה ברמה רצינית בחיים שלך :hat::screwy:

כך שהתשובה שלי היתה נכונה מאוד הגנטיקה קובעת את צבע העניים שלך אבל לסביבה יש השפעה (תעשה אנלוגיה לעור גם שם יש פיגמנטים ואתה יכול להשתזף ואז יהיה לך עור ככה יותר ומצד שני יול להיות לך עור בהיר יותר אם אתה סובל מחוסר בויטמין D לרוב בגלל חוסר חשיפה לשמש)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם שאלה ראית פעם אסקימואי? הם ממש ממש לא לבנים, הם שזופים מאוד.

כל השלג והקרח מחזירים טונה של קרני UV, מלהיות בשלג משתזפים יותר מלהיות בחוף הים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זאת אומרת טועה אני אף פעם לא טועה ובטח שלא כרגיל איפה טעיתי(ואם אני טועה אני מודה בשונה אליך)

וכאן אתה טועה ומטעה יש השפעה של הסביבה על העין למשל הידעת שיש כזו מחלה בשם הטרוכרומיה היכולה להיות מולדת או גם סביבתית(לא מולדת) שגורמת לצבע שונה בשני העניים

ועצם המילה פיגמנט מהווההסכמה לכך שהצבע יכול להשתנות כנראה הידע שלך כל כך מצומצם שאתה אפילו לא יודע מה משמעות המילה בטח שלא למדת ביולוגיה ברמה רצינית בחיים שלך :hat::screwy:

כך שהתשובה שלי היתה נכונה מאוד הגנטיקה קובעת את צבע העניים שלך אבל לסביבה יש השפעה (תעשה אנלוגיה לעור גם שם יש פיגמנטים ואתה יכול להשתזף ואז יהיה לך עור ככה יותר ומצד שני יול להיות לך עור בהיר יותר אם אתה סובל מחוסר בויטמין D לרוב בגלל חוסר חשיפה לשמש)

אולי לקרוא זה קשה לך, אבל את השאלה לא קראת.

פותח השירשור שאל האם, יש השפעה של הסביבה אחרי הרבה דורות.

אז אין.

גם אם אתה "תשתזף"- זה לא ישנה את הגנים שלך.

לא תהיה השפעה של הסביבה על הנולד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אין.

אתה שוב מוכיח שבחיים לא למדתה ביולוגיה ברמה רצינית השפעה סביבתית יכולה להפוך למולדת החל מהדור הבא (תאי הרביה משנים את הדי אן איי כדי להתאים את ההמשך של המין לסביבה שהם חיים בה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אין.

לדוגמא אחרי הרבה דורות

אני מתכוון כל השפעה של הסביבה על המראה של העיניים גם אם זה אחרי אחרי הרבה דורות ( אבל לא רק)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה שוב מוכיח שבחיים לא למדתה ביולוגיה ברמה רצינית השפעה סביבתית יכולה להפוך למולדת החל מהדור הבא (תאי הרביה משנים את הדי אן איי כדי להתאים את ההמשך של המין לסביבה שהם חיים בה)

אתה יכול להסביר עוד קצת על התהליך הזה בבני אדם?

ואיפה למדתה ביולוגיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להסביר עוד קצת על התהליך הזה בבני אדם?

ואיפה למדתה ביולוגיה?

בחטיבת הבינים :smile1:(למרות שקיבלתי 100) אבל לי יש תמידע הזה מידידה שלי שלומדת ביו בטכניון(כידוע גם אני לומד שם אבל ממש לא נושא שקשור לזה ולכן אני מבקש מחילה אבל אני לא יכול להסביר לך את זה אבל חפש באינטרנט)

הנה למשל לינק למלנין(הפיגמט הקיים בעור ובעניים)

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%9C%D7%A0%D7%99%D7%9F

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צבע עיניים יכול להשתנות רק אם יש לו השפעה אבולוציונית, כך שיתכן שיש מחלות או גורמים שישנו את צבע העניים, אבל אם לצבע העניים החדש לא יהיה יתרון הישרדותי, הוא פשוט יעלם בדור הבא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

WTF?

מה זה ביולוגייה של המאה ה14?

פשוט אין לך מושג על מה אתה מדבר אדוני שלמד ביולוגיה "ברמה רצינית"

אז STFU ותפסיק לז** תשכל לאנשים אם אין לך מושג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

WTF?

מה זה ביולוגייה של המאה ה14?

פשוט אין לך מושג על מה אתה מדבר אדוני שלמד ביולוגיה "ברמה רצינית"

אז STFU ותפסיק לז** תשכל לאנשים אם אין לך מושג.

טוב בסדר אני לא אכנס איתך לעימות כי גם לי אין ממש ידע בזה ואני גם די בטוח שלך אין מה שכתבתי פה בא ממקור די אמין(ידידה שלי שלומדת ביו בטכניון כמו שכתבתי פה )ומה רמה של חטיבת ביניים זה לא רמה רצינית? :smile1:

גם אתה יודע שזה לא יזיק אף פעם לקרוא קצת

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%91%D7%95%D7%9C%D7%95%D7%A6%D7%99%D7%94

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...