מהשנה הבאה: בלי ממתקים ומשקאות ממותקים בבי"ס - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מהשנה הבאה: בלי ממתקים ומשקאות ממותקים בבי"ס

stone cold

Recommended Posts

• תגובות 61
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

* הוא התייחס לתוכן ולא לשגיאות הכתיב.

** זה לא העניין! שיכניסו ממתקים אבל שלא יקנו בבתי הספר, תאמין לי שזה יעזור מאוד האיסור הזה. למעט מאוד תלמידים יהיה כח ללכת לחנות ליד הבית בבוקר, לקנות ממתקים ולבוא איתם לבית הספר. => כמותם תרד ב85%+++ (בהערכה אישית שלי).

שומן לא הכי זמין, פשוט יש בו הרבה פוטנציאל לאנרגיה. הוא קל, מבודד, מרפד ומנוצל(מפורק) ע"י הגוף אחרי שנגמרים הסוכרים(פחמימות).[נדיר ביותררררררר]

פחמימות פשוטות כגון חד-הסוכר - גלוקוז מתפרקות מהר מאוד ומספקות המון אנרגיה(28ATP אם אני זוכר נכון).

פחמימות מורכבות כגון לחם משביעות ובריאות, מורכבות לרוב מסיבים (מצמחים). מפורקות לחד-סוכרים ואז מנוצלות לE זמינה ומיידית. המוח מנצל רק E המופקת מחד-סוכרים ולכן פחמימות חשובות מאוד וכדאי לאכול דווקא אותן לפני מבחנים, ולא סתם חד-סוכרים הבאים משוקולד ומשקאות קלים מומתקים.

בקשר לחלבונים צדקת.

סוכרים ופחמימות לא הופכים לשומן בשום פנים ואופן. פשוט, כאשר הגוף אינו דורש E זמינה, הגלוקוז הופך לגילקוגן, שהוא חומר תשמורת, ונשמר עד אשר יגיע הצורך בE זמינה ומיידית ויגמרו מולקולות החד-סוכרים.

RK, פירות יבשים עושים, לדעתי, אותה פעולה כמו שוקולד, רק בלי הקפאין. יש בהם המון חד-סוכרים, ולכן יעוררו את פעילות המוח עד שהם יגמרו. ואז אתה בבעיה :P

:kopfpatsch: :kopfpatsch: :kopfpatsch:

אולי קיבלתה נתונים מויקי בעיברית או משהו

אבל כימאת כל אוכל שאתה אוכל יכול לאפוך לשומן אם הגוף לא צריך את זה באותו זמן

בנוגע למוח שדיברו פה

המוח ובימיוחד מוח מפותח של בני אדם באמת צורך הרבה אנרגיה

אבל עד כמה שאני זוכר המוח מנצל בעיקר חלבונים(לא בטוח)

ועוד דבר הגוף לא מנצל תפחממות לבד על כל פחמימה שהגוף מנצל הוא מנצל יותר שומן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רציני או שאתה סתם צוחק על כולם? שוב, זה ממש לא נכון... אני לא רוצה סתם להיות גס אבל אתה מטעה אנשים.

בדבר אחד אתה צודק, בערך, זה שבפעילות גופנית נשרפת תערובת של פחמימות ושומנים, בהתחלה נשרפות יותר פחמימות ופחות שומנים ולאט לאט זה מתהפך.

ו-RK, לא, הוא לא מבין בזה, בגלל זה הגיבו לו כבר שניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:kopfpatsch: :kopfpatsch: :kopfpatsch:

אולי קיבלתה נתונים מויקי בעיברית או משהו[glow=red,2,300] אף פעם לא נכנסתי לויקיפדיה בעברית לעמוד הראשי או ביצעתי חיפוש. הפעמים היחידות שהייתי בויקיפדיה הן היו מכניסה לקישורים שקיבלתי - מס' פעמים מצומצם...[/glow]אבל כימאת כל אוכל שאתה אוכל יכול לאפוך לשומן אם הגוף לא צריך את זה באותו זמן [glow=red,2,300] טעות. גליקוגן ועמילן הם חומרי תשמורת. עמילן בצמחרים וגליקוגן בבע"ח; אחרי זמן ממושך עמילן יכול "להפוך" לסוג של שומן קצת מוזר... אבל זה שולי.[/glow]

בנוגע למוח שדיברו פה

המוח ובימיוחד מוח מפותח של בני אדם באמת צורך הרבה אנרגיה

אבל עד כמה שאני זוכר המוח מנצל בעיקר חלבונים(לא בטוח) [glow=red,2,300]מוח לא מנצל חלבונים לאנרגיה. שטות.[/glow]

ועוד דבר הגוף לא מנצל תפחממות לבד על כל פחמימה שהגוף מנצל הוא מנצל יותר שומן [glow=red,2,300]שוב טעות :-\ אני מציע שתרענן את הזיכרון שלך מ"שיעורי האנטומיה" שנכחת בהם... באינטרנט יש המון מידע, קרא.[/glow]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל DimaX

וכל האנשים שחושבים שאני טועה

קיבלתי 97 במיבחן בוינגט על אותו נושא

לימדו אותי מרצים מאוד מיקצועים בתחומם שלקחו את החומר מימקורות מדעים ולא מיכל מיני אתרים מפוקפקים ברשת

ואתה יכול לחשוב מה שאתה רוצה על פחממות שומנים וחלבון

אבל זה לא ישנה תעובדה שרוב הדלק של הגוף זה מישומן ושרוב האוכל הלא מנוצל אופך לשומן

זה נכון שיש פחממות בדם ובריקמות השריר לניצול מהיר

אבל בסך הכל הכמות של הפחממות לאומת השומן מאוד נמוך

ואם אתה לא מאמין תיבדוק תנושא של רצי מרתון שלמרות אחוזי שומן מאוד נמוכים בהשווה לאדם רגיל

אף פעם אין להם מחסור בשומן ומה שהם עושים לפני מרתון זה דיאטה שנותנת להם ל"אכסן" יותר מאגרי פחממות מאדם רגיל

חוץ מיזה אני רוצה להגיד שעבדתי בתחום ואף פעם לא קרה שדברים שאמרו לי בוינגט לא היו נכונים

אז אם אתה חושב שאתה מבין יותר מהמרצים בוינגט והם טועים אתה מוזמן ליכתוב להם

לא שזה ישנה תעובדות שגוף האדם מתוכנן לחיים בטבע והמנגנון של ניצול קצת פחממות והרוב שומן במעגל האנרגיה האירובי

הוא מנגנון מאוד יעיל לחיים בטבע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בואו לא נריב מה יותר מה פחות כי בתכלעס אנחנו לא מגיעים לשום מקום.

מי שירצה ממתקים יצא מהבי"ס לקיוסק מחוץ לשטח בי"ס ויקנה, וחוצמזה, למה הם מתערבים בתזונה שלנו? שיטפלו בנושא החינוך.

אם באמת היה אכפת להם הם היו משווים בינינו לבין החינוך התורני, שם התלמידים מקבלים ארוחות חמות כל יום, מה שנראה לי לא הגיוני

כי מן התלמידים האלו יוצאים פרזיטים ומאלו אנשים שתורמים לחברה או שמא הם מרגילים אותם להיות פרזיטים מהבי"ס?

מרבית מוכרי הקיוסקים הם גזלנים בצורה מטורפת, לא משנה מה הם מוכרים. אם כל כך מעניין את משרד החינוך, שיסבסד ארוחות שנראות

לו , לכל התלמידים, שווה בשווה ל-כ-ו-ל-ם ולא רק לפינגווינים. או שלפחות קפיטריות עם אוכל במחיר סמלי של מתחת ל-4-5 שקל

למנה כזאת או אחרת שיועדו לכסות רק את עלות הייצור, וגם זה חלקית כי השאר חייב להיות מסובסד ע"י הממשלה. הרי אחת הסיבות שהם

העלו את הנושא הזה (ואני מצטטת) "לא ייתכן שייווצר מצב של קנאה שילד אחד בא עם סנוויץ' לבי"ס ואחד עם 20 שקל...".

תאמינו לי, ההצעה הזאת תרד מן הפרק עוד יותר מהר ממה שהיא עלתה. משחקים בקקה הח"כים האלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בואו לא נריב מה יותר מה פחות כי בתכלעס אנחנו לא מגיעים לשום מקום.

מי שירצה ממתקים יצא מהבי"ס לקיוסק מחוץ לשטח בי"ס ויקנה, וחוצמזה, למה הם מתערבים בתזונה שלנו? שיטפלו בנושא החינוך.

אם באמת היה אכפת להם הם היו משווים בינינו לבין החינוך התורני, שם התלמידים מקבלים ארוחות חמות כל יום, מה שנראה לי לא הגיוני

כי מן התלמידים האלו יוצאים פרזיטים ומאלו אנשים שתורמים לחברה או שמא הם מרגילים אותם להיות פרזיטים מהבי"ס?

מרבית מוכרי הקיוסקים הם גזלנים בצורה מטורפת, לא משנה מה הם מוכרים. אם כל כך מעניין את משרד החינוך, שיסבסד ארוחות שנראות

לו , לכל התלמידים, שווה בשווה ל-כ-ו-ל-ם ולא רק לפינגווינים. או שלפחות קפיטריות עם אוכל במחיר סמלי של מתחת ל-4-5 שקל

למנה כזאת או אחרת שיועדו לכסות רק את עלות הייצור, וגם זה חלקית כי השאר חייב להיות מסובסד ע"י הממשלה. הרי אחת הסיבות שהם

העלו את הנושא הזה (ואני מצטטת) "לא ייתכן שייווצר מצב של קנאה שילד אחד בא עם סנוויץ' לבי"ס ואחד עם 20 שקל...".

תאמינו לי, ההצעה הזאת תרד מן הפרק עוד יותר מהר ממה שהיא עלתה. משחקים בקקה הח"כים האלו.

לקחת דוגמה מהפינגוינים בנושא מיזנון מסובסד זה דבר אחד

לקחת דוגמה מהחינוך שלהם בכל מה שקשור בספורט זה דבר אחר

לפי דעתי צריך לחזק מאוד תחשיבות של שיעורי הספורט גם מבחינה של פעילות וגם מבחינה של ידע עיוני

בסיסי

כי בלי פעילות האפקט של התזונה הנכונה ירד מאוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מה אתם מדברים אבל אצלנו בבית ספר יש אולי איזה 10 שמנים מתוך 1500 תלמידים

המצב מאוד טוב , ואני יגיד לכם למה : חדר כושר חדר כושר חדר כושר חדר כושר

אצלנו חדרי הכושר משום מה הפכו לטרנד כולם הולכים כמעט כולם היו פעם בחדר קיבלו את ההרצאות על תזונה נכונה

ואיכשהוא הפנימו , או שלרוב האנשים פה יש גנים טובים , כי הדור שלי ( 18+ ) בבית ספר פשוט רזים מאוד

וגם בראשון אני לא רואה הרבה שמנים וברחובות , יש הרבה מבוגרים שמנים ( 40+ ) אבל מתחת לגיל הזה

אני לא רואה הרבה שמנים...

רגב וזה אולי החוק הכי מטומטם בעולם!

השמנה זה הרבה יותר גנטיקה ושאף אחד לא יזיין תשכל - "היי אלה שרזים בצעירותם ישמינו בבגרותם" גנים זה גנים

ואולי יהיה להם פחות קל להישאר רזים עדיין יותר קל ביחס לאחרים...

אני זזתי לבלוס ארוחה עתירת שומנים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנוהל לא ישרוד משתי סיבות מאוד פשוטות.

א) ההחלטה תיצור מונופול של חברות מסויימות על על אותו תחום, דבר שללא ספק לא יעבור את מבחן בג"צ

ב) מדובר בעסק עם הרבה מאוד כסף, אתם באמת חושבים שחברות המשקאות הקלים, והממתקים יוותרו ללא מלחמה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה באמת סתם חיקוי טיפשי של נוהל שניסו להעביר בUS OF A (לא יודע עם זה הצליח ובאיזה מדינות).

כי פה אין לתזונה מסוג כזה הרבה השפעה על הילדים.

השמנה פה היא תוצר של גנים ואולי של הבית, לא של תרבות שפע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...