מהשנה הבאה: בלי ממתקים ומשקאות ממותקים בבי"ס - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מהשנה הבאה: בלי ממתקים ומשקאות ממותקים בבי"ס

stone cold

Recommended Posts

• תגובות 61
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

סוכרים הם בגדר "אנרגייה מיידית" שנצרכת באופן מיידי ונשרפת בגוף כמעט מיד, שלא כמו שומנים ופחמימות למשל שנוטים להצטבר בתוך התאים "ליום שחור" כמו שימורי לוף במטבחי צה"ל. לא המיץ ולא החטיף הם שגורמים להשמנה אלא הרגלי תזונה ודרך חיים. יש אנשים שבאמת יש להם בעיה גנטית ויש כאלו חראות כמוני עם חילוף חומרים אסטרונומי ויכולים לאכול מקדונלדס כל היום ולהשאר מקלות. אנחנו עדיין לא אמריקאים שמנים אבל אנחנו בדרך הנכונה - לא משקיעים כאן בספורט בבתי-ספר כמו בארה"ב, עושים טובה שמחריכים אותנו לעשות אירובי או לשחק כדורעף באולם התעמלות מאובזר כמו משרד רופא שיניים בסודן.

אם זה כל כך חשוב להם, שיסבסדו חדרי-אוכל בבתי-ספר עם ארוחות חמות או לפחות סנוויצ'ים. למה דוסים מקבלים ואנחנו לא? להזכירכם, הם מקבלים את זה מהכיס שלנו בעוד שהילדים במגזר החילוני מקבלים מבנים רעועים בבתי הספר, 40 ויותר ילד בכיתה (צפיפות > אלימות), רמה נמוכה וזין בעין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סוכרים הם בגדר "אנרגייה מיידית" שנצרכת באופן מיידי ונשרפת בגוף כמעט מיד, שלא כמו שומנים ופחמימות למשל שנוטים להצטבר בתוך התאים "ליום שחור" כמו שימורי לוף במטבחי צה"ל. לא המיץ ולא החטיף הם שגורמים להשמנה אלא הרגלי תזונה ודרך חיים. יש אנשים שבאמת יש להם בעיה גנטית ויש כאלו חראות כמוני עם חילוף חומרים אסטרונומי ויכולים לאכול מקדונלדס כל היום ולהשאר מקלות. אנחנו עדיין לא אמריקאים שמנים אבל אנחנו בדרך הנכונה - לא משקיעים כאן בספורט בבתי-ספר כמו בארה"ב, עושים טובה שמחריכים אותנו לעשות אירובי או לשחק כדורעף באולם התעמלות מאובזר כמו משרד רופא שיניים בסודן.

אם זה כל כך חשוב להם, שיסבסדו חדרי-אוכל בבתי-ספר עם ארוחות חמות או לפחות סנוויצ'ים. למה דוסים מקבלים ואנחנו לא? להזכירכם, הם מקבלים את זה מהכיס שלנו בעוד שהילדים במגזר החילוני מקבלים מבנים רעועים בבתי הספר, 40 ויותר ילד בכיתה (צפיפות > אלימות), רמה נמוכה וזין בעין.

דריה רוב האוכל שהגוף לא צורך מידית אופך לשומן

וזה כולל פחממות וחלבונים

וזה אולך ככה

שומן ה"דלק" הזמין ביותר בגוף והחלש ביותר (אבל גם יחסית לנפח מאוד קל )

פחממות-יש יחסית קצת בגוף אבל חיבים אותו ליצור אנרגיה אירובית(הגוף לוקח קצת פחממות והרבה שומן ובמצב קיצוני גם חלבון)

וחלבון שזה "דלק" חזק אבל הגוף בדרך כלל לא מישתמש בו הרבה לאנרגיה אלה רובו מרכיב שרירים והשאריות אופכות לשומן

(חלבון גם כבד יחסית לנפח)

מה שטוב בפחממות פשוטות=סוכר וכו זה שהגוף יודע לנצל אותם מהר מאוד

ולעביר אותם לתאים מהר

אבל וזה אבל גדול אם הסוכר מגיע שהגוף לא צריך אותו הסוכר אופך לשומן

ככה שאנשים ששותים משקאות מסוכרים ויושבים על התחת במובן מסוים אוכלים שומן

ומה זה לעזזל סודה קרם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ידוע... זה הדבר היחיד שהיה לך להגיד לו? או בכלל על הנושא הזה?

למה שלא תתיחס לתוכן שלו, זה נראה שבנושא הזה הוא מבין דבר או שניים.

אני פיספסתי פה נקודה, השמנה זה גם ובעיקר גנים.

יש אנשים שצריכים לאכול מעט מאוד (ואני מדבר על באמת מעט) כדי לשמור על המשקל (שלא לדבר על הרזיה), ויש כאלה שבולסים כאילו אין מחר ועדיין ישמרו על המשקל.

אז נכון, השמנה זאת לא גזירה משמיים, אבל יש כאלה שצריכים להתאמץ פי 10 כדי להגיע למשקל הרצוי.

נקודה נוספת בעניין של הבית ספר, כפי שכבר אמרתי זה איסור מטומטם, ובדיוק כמו סכינים, מי שרוצה יכניס ממתקים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם שתדע, בפאנטה יש צבע מאכל שנקרא טרטזין, הוא זה שמעניק לפאנטה את הצבע הכתום. הצבע נחשב לאחד המסוכנים ביותר, הוא מסרטן ויש מדינות שאסרו שימוש בו. המשקאות ממשפחת קוקולה הם משקאות מאיכות ירודה, ומבחינת איכות אין הבדלים ביניהם לבין אלו עם הפירמה "סופר דרינק" שהרבה חושבים שהם זבל. מה שמצחיק זה שאני נתקל בהרבה אנשים שחושבים שזה זבל בזמן שהם קונים פאנטה. :lol:

אנשים חושבים ש"סופר דרינק" זה זבל לא בגלל שזה לא בריא, אלא בגלל שזה לא טעים.

למי אכפת ממה אני שותה, גם ככה נמות מ50 דברים אחרים בדרך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה בדברים האלה (והיו לי מספיק מבחנים ניסיתי הרבה שיטות), היא שזה נותן בוסט לזמן קצר, אחרי זה אני מוצא את עצמי יושב רגל על רגל מסתכל על כולם עד שאני קולט שאני עושה את זה :screwy:.

אבל, מה שנותן את הבוסט לזמן הכי ארוך זה.... פירות יבשים, מעורר אחושרמוטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט שוקולד מעורר אבל אחרי 15-20 דקות...אתה מתחיל להיות שאנן.... זה דפק לי כמה מבנים, עד שקלטתי שזה משוקולד...

^^

RK ... הפירות יבשים באמת מעוררים לזמן ארוך? יום חמישי יש לי מבחן חושב, ננסה את זה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, משום מה... אל תשאל אותי למה. (לפחות עלי זה משפיע יותר טוב לזמן יותר ארוך).

מה ששכחתי להגיד, שגם קולה עובדת אותו דבר בדיוק כמו שוקולד... גם לא ממש טוב.

במבחן הכי טוב בקבוק מים.

(וגם בבית ספר בלי קשר :P)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ידוע... זה הדבר היחיד שהיה לך להגיד לו? או בכלל על הנושא הזה?*

למה שלא תתיחס לתוכן שלו, זה נראה שבנושא הזה הוא מבין דבר או שניים.

נקודה נוספת בעניין של הבית ספר, כפי שכבר אמרתי זה איסור מטומטם, ובדיוק כמו סכינים, מי שרוצה יכניס ממתקים...**

* הוא התייחס לתוכן ולא לשגיאות הכתיב.

** זה לא העניין! שיכניסו ממתקים אבל שלא יקנו בבתי הספר, תאמין לי שזה יעזור מאוד האיסור הזה. למעט מאוד תלמידים יהיה כח ללכת לחנות ליד הבית בבוקר, לקנות ממתקים ולבוא איתם לבית הספר. => כמותם תרד ב85%+++ (בהערכה אישית שלי).

שומן ה"דלק" הזמין ביותר בגוף והחלש ביותר (אבל גם יחסית לנפח מאוד קל )

פחממות-יש יחסית קצת בגוף אבל חיבים אותו ליצור אנרגיה אירובית(הגוף לוקח קצת פחממות והרבה שומן ובמצב קיצוני גם חלבון)

וחלבון שזה "דלק" חזק אבל הגוף בדרך כלל לא מישתמש בו הרבה לאנרגיה אלה רובו מרכיב שרירים והשאריות אופכות לשומן

(חלבון גם כבד יחסית לנפח)

מה שטוב בפחממות פשוטות=סוכר וכו זה שהגוף יודע לנצל אותם מהר מאוד

ולעביר אותם לתאים מהר

אבל וזה אבל גדול אם הסוכר מגיע שהגוף לא צריך אותו הסוכר אופך לשומן

ככה שאנשים ששותים משקאות מסוכרים ויושבים על התחת במובן מסוים אוכלים שומן

שומן לא הכי זמין, פשוט יש בו הרבה פוטנציאל לאנרגיה. הוא קל, מבודד, מרפד ומנוצל(מפורק) ע"י הגוף אחרי שנגמרים הסוכרים(פחמימות).[נדיר ביותררררררר]

פחמימות פשוטות כגון חד-הסוכר - גלוקוז מתפרקות מהר מאוד ומספקות המון אנרגיה(28ATP אם אני זוכר נכון).

פחמימות מורכבות כגון לחם משביעות ובריאות, מורכבות לרוב מסיבים (מצמחים). מפורקות לחד-סוכרים ואז מנוצלות לE זמינה ומיידית. המוח מנצל רק E המופקת מחד-סוכרים ולכן פחמימות חשובות מאוד וכדאי לאכול דווקא אותן לפני מבחנים, ולא סתם חד-סוכרים הבאים משוקולד ומשקאות קלים מומתקים.

בקשר לחלבונים צדקת.

סוכרים ופחמימות לא הופכים לשומן בשום פנים ואופן. פשוט, כאשר הגוף אינו דורש E זמינה, הגלוקוז הופך לגילקוגן, שהוא חומר תשמורת, ונשמר עד אשר יגיע הצורך בE זמינה ומיידית ויגמרו מולקולות החד-סוכרים.

RK, פירות יבשים עושים, לדעתי, אותה פעולה כמו שוקולד, רק בלי הקפאין. יש בהם המון חד-סוכרים, ולכן יעוררו את פעילות המוח עד שהם יגמרו. ואז אתה בבעיה :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה בדברים האלה (והיו לי מספיק מבחנים ניסיתי הרבה שיטות), היא שזה נותן בוסט לזמן קצר, אחרי זה אני מוצא את עצמי יושב רגל על רגל מסתכל על כולם עד שאני קולט שאני עושה את זה :screwy:.

אבל, מה שנותן את הבוסט לזמן הכי ארוך זה.... פירות יבשים, מעורר אחושרמוטה.

לא כל שוקולד זה בראוניז מאמסטרדם :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...