805 או 820 - מה עדיף, בהנחה שאני מבצע OC? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

805 או 820 - מה עדיף, בהנחה שאני מבצע OC?

is2k

Recommended Posts

הנה הדילמה: למרות שה- 805 מיועד לרוץ במהירות נמוכה יותר מה- 820, ה MULTIPLIER שלו בנוי ל FSB 133 (כלומר x20), כך שאני יכול לרוץ עם FSB באיזור ה- 166-200 וכך הזכרונות וכל שאר הלוח רצים בהמהירות נורמלית ולא מהווים צוואר בקבוק. עם ה- 820 נראה לי שהעסק נהיה קצת יותר טריקי אם רוצים לבצע OC - או שמצטיידים בזכרונות מהירים מאוד, ו/או צריך לשחק עם המחלק של הזיכרון. בכל מקרה סיפור מעיק, ומאחר שמעולם לא התעסקתי עדיין עם OC, עסק מעיק שבעתיים. עוד כמה נתונים חשובים:

- אני כרגע נעול על חבילה ספציפית שכוללת לוח אם AW8 וזכרונות DDR2 667 של (לא יודע דגם מדוייק ותיזמונים).

- המחשב אמור בעיקר לשמש כ כך שה- OC ייאלץ להתחם ע"י אילוצי רעש. ייתכן שאני אקנה TT BT בכל מקרה לצורך הפחתת רעשים.

מה מומלץ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תודה על התגובות המהירות!

אז ככה:

1. אני יודע שהיו המון דיונים בנושא, ותאמינו לי שחיפשתי כמה שעות פה בפורומים וגם בגוגל לפני שפתחתי שירשור חדש. פשוט לא מצאתי תשובה לשאלה המדוייקת שלי.

2. קיבלתי 3 תגובות ושתי דיעות שונות (לא שציפיתי לתמימות דעים..), אז אני אחדד קצת את השאלה.

אני צריך CPU שיהיה "מספיק מהיר" ולא בהכרח "הכי מהיר". השימושים הכבדים העיקריים שלי:

1. צפייה בוידאו HD.

2. עריכת HD (משימה קשה ל CPU..)

מ benchmarks שראיתי באינטרנט אני מניח שאיזור ה 3.2-6.6GHz יספיק למשימות הנ"ל בצורה מניחה את הדעת. כמובן שאני מעדיף לחסוך איזה 300 ש"ח ולקחת 805 אם יש סיכוי טוב (קרוב ל 100%) שהוא יגיע לביצועים הנ"ל עם OC פשוט ותוך שמירה על רעש איוורור סביר. כמובן שגם ה 820 ייאלץ לעבור OC כדי להגיע לאיזור הנ"ל.

מקווה שעכשיו הדילמה קצת יותר ברורה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהם עדיין לדעתי עדיף OC על 805 כי אתה פשוט תגיע ל3.5-3.6GHZ בקלות יותר מבלי להשקיע בלוח מבוסס 955X.

קבל את ה 955X כנתון, מאחר שאני נעול על חבילה מוזלת שכוללת את הלוח הנ"ל, ולא מוכנים להוזיל אם אני לוקח לוח מבוסס 945.

ובהנתן הלוח הנ"ל והזכרונות הנ"ל (שגם הם חלק מהחבילה הנתונה), האם היית משנה את המלצתך?

(הדבר היחיד שמטריד אותי זה שאכן ה FSB יהיה מהיר יותר משמעותית עם 820 ב OC לעומת 805 ב- OC, וזה תיאורטית עשוי להשפיע משמעותית על הביצועים באפליקציות שציינתי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אני מבולבל לגמרי :s05:

אולי תעזרו לי קצת עם אריתמטיקה של כיתה א':

ל- 805 יש PLL של 20 ו FSB של 133

ל- 820 יש PLL של 14 ו FSB של 200

805:

אם אני מתחיל מתזמונים של FSB 133 עם 533 זכרון וממהיר ה- FSB לאיזור ה 166 (סביר?) אז אני מקבל PSB של 664, זכרון ב- 665 ו- CPU ב- 3.3

820:

אם אני מתחיל מתזמונים של FSB 200 עם 533 זכרון וממהיר ה- FSB לאיזור ה- 220 (אופטימי?) אז אני מקבל PSB של 880, זכרון ב- 586 ו- CPU ב- 3.08.

דא"ג, מה קורה עם שאר המערכת במידה ואני מבצע משמעותית ל FSB? יש לי הרגשה שזה עשוי לא לעבוד, וייתכן שבכלל עדיף להתחיל מתזמוני FSB גבוהים ולבצע האטה במקום, לא?

ובקיצור - מה עדיף לצורך, נניח, עריכת HD?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אותו מעבד בשינוי באס

למה ש820 יכול , יכול גם 805 פשוט העלו ל820 תבאס במפעל

תקנו אותי אם אני טועה (מה שלא נראה לי אבל..)

טוב זה קל, כך שאפילו אני יכול לענות: אכן כן, זה פחות או יותר נכון לכל מעבד מאותה סדרה של . ההבדלים בד"כ בהגבלות/PLL שונים.

מאחר שאיכות מעבד מתפלגת סטטיסטית בצורה מסויימת, במהלך הייצור בודקים כל . את הדפוקים זורקים, את האיטיים לוקחים ל BATCH איטי, וכו', וכו'...

כך שבתכלס יש הבדל!

חוץ מזה, לך תדע איך FSB 200 מתנהג בהמהרה לעומת FSB 133... תיזה מעניינת לדוקטורט בהנדסת מחשבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה דוגמא

קח מעבד 805 תגדיל לו תבאס ל 200 (800FBS) עם מכפלה כמו של 830 (מה שנראה לי אותו מכפלה)

אז יוצא ש 805=830 אותו מעבד בדיוק

כמובן שתעשה תבדיקה על אותו לוח זכרונות וכ'ו..

אההה, אם רק היו עושים את באצבע...

הנה הבעיות:

1. המכפיל של המעבד נעול על 20. ז"א 200x20 = 4GHz ==> צריך מטורף והרבה מזל.

2. יש סיכוי מצויין (לא ודאי..) ש- 805 הוא 8xx שלא הצליח ליהיות 830, ז"א נבדק ונמצא כלא יציב במהירויות הנ"ל.

תזכורת: אני אשמח אם מישהו יוכל להגיב על ההודעה הראשונה בדף הזה (למעלה ^^^).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...