תעודת בגרות. - עמוד 6 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תעודת בגרות.

MasterDK

Recommended Posts

אני ממש לא, פשוט גם עשיתי תיכון, וגם אקדמיה, ואתה פשוט לומד שני דברים שונים... בתיכון, מלמדים אותך כמו מפגר לפתור מערכת משוואות, לעשות נגזרת, אינטגרל, או אפילו ניתוח גרפים...

אתה לא מבין מה אתה עושה, איך או מה זה נותן, וזה עדיין לא פשוט בשביל מרבית התלמידים בתיכון. באקדמיה, אתה דבר ראשון מתחיל מהבסיס של מה זה הדברים האלו בכלל, איך הם עובדים, מתי ולמה, ככה שזה הרבה יותר אבסטרקטי (למשל בכלל לא לומדים ניתוח גרפים, שהוא פרק משמעותי בתיכון, פשוט כי זה טכני מדי).

עכשיו למרבית האנשים קשה להתמודד עם רמות אבסטרקציה כאלו, ולכן אין מה לעשות, אי אפשר ללמד את זה בתיכון.

אז אתה אומר שבתיכון הם לא יכולים להתמודד עם זה, אבל מה עם עתודאים שפתאום ברגע שהם מסיימים את התיכון צריכים להתמודד עם חומר כזה? ורבים מהם מצליחים בכך מבלי להיות גאוני הדור. תיכון זה לא גן חובה :P. לפני עשרות שנים רמת הלימודים הייתה גבוהה יותר ונרחבת יותר וכך גם רמת הבגרויות. והתלמידים התמודדו עם זה. היום מורידים כל הזמן את רמת הבגרויות והלימודים לא בגלל שהתלמידים לא יכולים להתמודד עם זה אלא רק בגלל שהם עצלנים ולא רוצים ללמוד. שיבושם להם, למה שאלו שרוצים ללמוד יפגעו מזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 108
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני מסכים שרמת הלמידה במגמת ירידה (וחבל), אבל יש הבדל בין הוספה של חומר שצריכה להיות בסיסי כמו וקטורים ועוד כמה נושאים, לבין למידת הבסיס של סדרות, טורים מטכנסים, אינטגרביליות וכו'... (ומשפטים עם שמות מגיעילים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל למה אתה חושב שמישהו בן 21 הוא יותר מוכן ללמוד את הדברים האלו מאשר בגיל 16-17-18?

מה, השלוש שנים של הצבא חישלו אותו להתמודד עם חדו"א/אלגברה ליניארית/whatever?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. כן, מה לעשות בן-אדם מבוגר יותר (מאותה סיבה יש הרבה שעושים פסיכומטרי רק אחרי הצבא).

ב. צריך לעכל דברים, ועצם זה ש 3 שנים בתיכון למדת להתמודד עם הכלים האלו בצורה בסיסית יותר (כולל למידה ועשיית מבחני הבגרות), עוזרים לך בנידון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. כן, מה לעשות בן-אדם מבוגר יותר (מאותה סיבה יש הרבה שעושים פסיכומטרי רק אחרי הצבא).

ב. צריך לעכל דברים, ועצם זה ש 3 שנים בתיכון למדת להתמודד עם הכלים האלו בצורה בסיסית יותר (כולל למידה ועשיית מבחני הבגרות), עוזרים לך בנידון.

א. יש גם הרבה שעושים פסיכומטרי בין ללימודים ויש גם כאלו שלוקחים קורס בין י"א לי"ב ועושים פסיכומטרי עוד בתקופת התיכון. הרבה אנשים בביה"ס שלי שעשו את זה הוציאו ציונים יפים מאוד. חוץ מזה, בנאדם מבוגר יותר שהוא אחרי , משום מה, יש לי תחושה שאין לו ממש בראש להתחיל לשבת על התחת וללמוד במרץ. לעומת זאת, תלמיד תיכון הוא כבר "ברוח העניינים" ויודע מה זה לחץ ולימודים, במידה מסוימת.

ב. איך בדיוק לשבת 3 שנים באיזו בוטקה עם M16 על הגב ולעשות תורנויות מטבח זה "לעכל דברים"? אני מניח שב"לעכל דברים" התכוונת ל"לשכוח אותם באופן מוחלט ואבסולוטי". ה-3 שנים האלו של התיכון נשכחים ב-3 שבועות של , איך ששמעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא היית לומד את מה שלומדים בתיכון, והיית ישר קופץ למיים הקשים של חדו"א 1מ', אני מניח שמרבית התלמידים היו נכשלים לגמרי (כן, גם אלו ב 5 יחידות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חדו"א 1 זה שטויות, קובינטוריקה מעביר בי צמרמורת.

בכל מקרה, רמת החומר וצורת העברתו בתיכון גרועים מאוד, מה שגורם להלם מוחלט לאנשים שמתחילים ללמוד באוניברסיטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, כל אחד נכנס לשוק בפעם הראשונה שהוא מתקדם לרמה כזו. לתלמידי תיכון זה אולי יקח כמה שבועות-חודשים יותר (ורק בגלל רמת הלימודים הנמוכה בתיכונים שלנו) אבל גם הם יסתגלו בסופו של דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, צודק, ואתה יודע מה, למה ללמוד או C ? ישר להתחיל עם ML ו C++, ורגע... מה עם ספרות והיסטוריה ? אפשר להספיק ב 3 שנים כל כך הרבה נושאים בתחומים האלו, גם כדאי לפתח אותם....

אתה יודע, לא כל מי שממשיך ללימודים אקדמאים גם צריך מתמטיקה ברמה גבוהה (לימודים הומאנים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי תלוי.

קח נניח סטודנט שעבר כבר סמסטר אבל נניח לא למד לינארית, ותן לו ללמוד את זה בסמסטר שני מול תלמיד תיכון - אני מאמין שקבוצת סטודנטים במצב כזה תוציא תוצאות טובות יותר.

יש בארץ פער אדיר בין רמה של תיכון לרמה של אוניברסיטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...