תעודת בגרות. - עמוד 8 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תעודת בגרות.

MasterDK

Recommended Posts

דוקא כן הזכרנו את זה (אני לפחות...)

ברגע שתלמידים יתיחלו להגיע לבצפר לא כעונש, אלא בשאיפה ללמוד, תוכל גם להקנות ידע וגם להעלות את רמת הלימודים. מי שלא ירצה ללמודד פשוט לא יהייה בכיתה כדי להפריע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 108
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

זה לא בדיוק מה שהתכוונתי.

יש סיבה מסויימת שילדים לא אוהבים בית ספר. אי-אהבת בית ספר (בלשון יפה..) מתחילה מגיל צעיר ולא בתיכון.

כהתחלה לא הילדים צריכים להשתנות (כי אין להם שום סיבה לעשות כך..), המערכת צריכה להשתנות ולהגדיר מחדש את המטרות שלה ולפעול לפיהן.

מערכת החינוך לא רוצה להקנות ידע, היא רוצה שתוציא תעודת בגרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי יש משהו אחד שפיספסתם מההתחלה, הטעות הכי בסיסית של הלימודים שלנו...

האמצעי הפך להיות המטרה.

במקום שנלמד בשביל לקבל ידע ונשתמש במבחנים בשביל לבדוק אותו ,אנחנו לומדים בשביל להצליח במבחן.

אנחנו "לומדים" 12 שנים בשביל מה ? בשביל להוציא ציון גבוה במבחנים. ???

מה בעצם יוצא מהמיקוד? אנחנו לא לומדים חומר מסוים כי לא צריך... ואת החומר שכן צריך לא זוכרים יותר מידי זמן אחרי הבגרות?

הרבה מבחנים במקצועות ההומניים בודקים רק יכולת שינון של חומר...

בעיה שנייה היא אם אתה נמצא מעל הממוצע.

אני מסתכל אחורה ומגלה שפשוט בזבזתי שלוש שנים (חטיבה). אני חושב מה בעצם עשיתי כל הזמן ומגלה ש.. כלום!, שלוש שנים הלכו ככה :bash:..

אין שום דבר שהמורים יכולים לעשות כי "זה לא בתוכנית הלימודים" (ולא שרובם יודעים משהו מעבר לתוכנית הלימודים..).

אם אתה לא טיפש, ורוצה ללמוד, אפשר לסיים את תוכנית הלימודים של החטיבה בערך בשנה בלי מאמץ מיוחד.. :P

דבר שלישי, מערכת החינוך אפילו לא מצדיקה את השם שלה עצמה.. :-\ מקסימום זאת מערכת הציון.

אין מקצוע אחד שמחנך לערכים, או בכלל מחנך למשהו (חוץ מאולי , אבל אני לא יודע אם שעתיים בשבוע זה נחשב.. :nixweiss:).

אני קיבלתי מהצופים בשלוש שנים , פעמיים בשבוע+טיולים, הרבה יותר ממה שבית ספר יכול להציע לי במשך 12 שנים יום יום של לימודים.

לסיכום לדעתי צריך להגדיר מחדש את המטרות של המערכת הקלוקלת הזאת ורק אז לשנות את תוכניות הלימודים בהתאם למטרות החדשות.

עופר.

כל מילה זהב :xyxthumbs:

ודרך אגב בחינוך הממלכתי דתי יש (לרוב) שיעורים של ערכים וחינוך ובגלל זה הם לרוב יותר ערכיים מהנוער הלומד במסגרת ציבורית רגילה ויכול להיות שבגלל זה בכל מבחני המשווה המגזר הזה גמר במקום הראשון(לפחות בשנים האחרונות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא בדיוק מה שהתכוונתי.

יש סיבה מסויימת שילדים לא אוהבים בית ספר. אי-אהבת בית ספר (בלשון יפה..) מתחילה מגיל צעיר ולא בתיכון.

כהתחלה לא הילדים צריכים להשתנות (כי אין להם שום סיבה לעשות כך..), המערכת צריכה להשתנות ולהגדיר מחדש את המטרות שלה ולפעול לפיהן.

מערכת החינוך לא רוצה להקנות ידע, היא רוצה שתוציא תעודת בגרות.

והפיתרון שאתה מציע זה לדחוס עוד חומר כי יש אפשרות תיאורטית לזה?

קודם כול צריך להתחיל את החינוך ברמות נמוכות הרה יותר ממתמטיקה ואנגלית... אנשים שלא רוצים להיות כיתה, שלא יהיו, ומי שנמצא אז הוא לא מפריע, ורק במצב כזה, כשיש למידה יהייה אפשר להעלות את הרמה. אבל, גם אז לא תצליח ללמד מקצועות ברמה אקדמית, כי שיטת הלימוד שונה באופן מהותי.

בזה התכוונתי שקודם צריך לחנך, ואחר כך ללמד ולעבור לשיטה של הקניית ידע...

דוקא כן הזכרנו את זה (אני לפחות...)

ברגע שתלמידים יתיחלו להגיע לבצפר לא כעונש, אלא בשאיפה ללמוד, תוכל גם להקנות ידע וגם להעלות את רמת הלימודים. מי שלא ירצה ללמודד פשוט לא יהייה בכיתה כדי להפריע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...