שאלות הבהרה על מערך RAID - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלות הבהרה על מערך RAID

GlooK

Recommended Posts

1. לא בדיוק הבנתי עם אפשר או איאפשר "לעשות" מערך RAID עם שני כוננים בנפחים שונים, או שלא מומלץ ולמה ? האם זה בגלל איבוד בנפח (מהגדול שבינהם) או שהמערך לא יעבוד כלל ? לדוגמה : יש לי HD של 9GB ata33 ו HD של 10GB ata66. ברור לי "שילך לאיבוד" 1GB ושהמערך יעבוד (בתקווה) ב ata33.

2. האם במצב כזה אני יכול לפרמט את ה 1GB כפרטישן נפרד או שה 1GB "נעלם" ?

3. במידה ויש לי כוור מותקנת על HD ספציפי, אני יכול לחבר איתו HD נוסף מבלי הצורך להתקין מחדש ? (לפי ההגין כן אך אני רוצא תשובה מוסמכת !).

4. איזה סוג בקר יש על לוח DFI LANPARTY UT Ultra-D (תוכנה/חומרה...) והאם על לוח זה ובכלל מערך RAID 0 מספיק אמין או שיש צורך אמיתי לעבור ל0+1.

* תעשו לי טובה - אם אתם לא יודעים/בטוחים/מנוסים אל תענו סתם.

בתודה מראש לכול העונים :-*

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. קודם כל תאבד את ההפרש מהגדול. בנוסף עלולים להווצר כל מיני בעיות בגלל זמני תגובה שונים בין הדיסקים. ההמלצה היא 2 (או יותר) דיסקים זהים לחלוטין.

2. נעלם

3. תלוי בבקר, יש כמה בקרים שיודעים ליצור מערך מדיסקים שיש בהם כבר מידע.

4. תבדוק באתר היצרן, בכל מקרה מערך RAID0 לא אמין כי נפילה של דיסק תגרום לכל המידע ללכת לאיבוד. בנוסף ממש לא מומלץ לעשות RAID0 עם דיסקים ישנים שקרובים למוות שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Holy - תודה :xyxthumbs:

3+4. בדקתי בדף היצרן אך אינני מבין את משמעות המפרט (פרט לזה שיש לי אפשרות של 0+1), בכול מקרה זה מה שכתוב :

Serial ATA with RAID

# Four Serial ATA ports

# SATA speed up to 3Gb/s

# RAID 0, RAID 1 and RAID 0+1

# RAID allows RAID arrays spanning across Serial ATA and Parallel ATA

http://www.dfi-acp.com/Product/xx_product_spec_details_r_us.jsp?PRODUCT_ID=3471&CATEGORY_TYPE=LP&SITE=US

בקשר לכוננים, אני גם ככה מתכוון לקנות זוג כוננים חדשים (יש לי כוור 1 sata 160GB)

5. אם אני רוכש כוננים בטכנולוגיה של sata2 הם יהוו בעיה עם sata רגיל ? ומה בכלל ההבדל ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...