שאלה לגבי איכות קול של SB 5.1 - עמוד 3 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי איכות קול של SB 5.1

noambaum

Recommended Posts

לא, ההורים שלי לא קונים לי הכל, ויש לי ערך לכסף

ולא הם לא עשירים, הם מרוויחים שכר מינימום

ולא אין לי כרטיס קול חדש, אני עדיין עם הלייב 5.1

ואני ישדרג לחדש כשאני יעבוד בקיץ מכיוון שיש לי לימודים עכשיו וזה לא מסתדר ביחד

אבל יש audigy 4 מסורס ויש x-fi xtreme music וההבדל הוא 300-400 שקלים לא 2000-3000

ואני לא קפצתי ואמרתי לו "תקנה את הfatal1ty כי קרייטיב אמרו שה64 מגה על הכרטיס זה משהו שחייבים" וכו'

אבל סבבה אני אמרתי את מה שאני חושב שהוא יחליט כבר

(ואני עדיין תקוע עם הp4 1.7ghz המעפן הזה בזמן שיש ילדים טחונים כמו הבן של הבוס של אמא שלי ושמקבלים מחשב חדש כל שנה ואני לא בוכה לאף אחד אז תעשה לי טובה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אז בואו נעשה כזה דבר....

אני צריך את ההמלצה שלכם לכרטיס קול ל-5 שנים הבאות בתקציב עד 750 ש"ח.

מצידי שיהיה של סובארו,אני צריך שיתמוך טוב במשחקים ושבעיקר יהיה לו טוב למוזיקה,תודה!

נ.ב.

יש לי מערכת 5.1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז יש פה שתי אפשרויות

לקחת audigy 4 se שהוציאו לפני כמה זמן שהוא כרטיס טוב מאוד אבל תומך עד eax 4

או להוסיף עוד איזה 300-400 שקלים ולקנות x-fi xtreme music שתומך עד eax 5, בעל כל מיני גימיקים חדשים, מעבד חזק וגם שיפרו לו את הcmss3d במשחקי תלת מימד

החלטה שלך, הכסף שלך, ושאלה למעלה לא יזבלו לי שאני פוקד על אנשים מה לקנות כאילו שזרקתי איזה fatal1ty או elite pro בגלל הפרש של איזה 400שקל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שהבנתי כל מה שתומך בopenAL (מנוע לדוגמא) יכול להשתמש בeax5 כי דיירקט סאונד של direct x עדיין לא תומך בזה אלא רק בeax4

doom 3 ו quake 4 בעידכונים האחרונים שלהם תומכים בeax5 כי היה להם פאצ'ים שאיפשרו וגם המנוע של דום 3 תומך eax זה למה

battlefield 2 יצא בתור המשחק הראשון שהשתמש בeax5 וגם יש לו בחירה ספציפית בהגדרות סאונד בתוך המשחק

יש עוד משחקים שבפיתוח שהולכים לשלב בהם את eax5 כי 128 קולות בו זמנית והדברים החדשים כמו macrofx ועוד משהו ששכחתי את השם שלו פשוט מעצימים את החוויה בסראונד

אני גם הבנתי שopenAL 1.1 הוא חינמי ככה שכל מפתח של משחק יכול להכניס תמיכה לתוך המשחק שלו

אני אמרתי לפותח הדיון שאני חושב שכדי לו לקנות את הכרטיס שהוא ציין שהוא רוצה תמיכה לעוד כמה שנים וגם כי לפי מה שהוא אומר הוא יכול לממן את הכרטיס הזה

ולא למשל שאמרתי לו שכדי לו לקנות את זה במקום האודיג'י המסורס אחרי שהוא אמר שהוא מוגבל לתקציב נמוך

זה כמו שאני יגיד לחבר לקנות 3500 במקום 3200 שעולה איזה 300-400 שקלים פחות(וזה באמת נכון בהפרש של המחיר) שהוא פשוט יכול לקנות את ה3000 או 3200 ולהגיע למהירויות של 3500 באוברקלוק פשוט, אבל הx-fi זה לא טיפה יותר מגה הרץ זה משהו חדש לגמרי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וגם עולה פי 2.5 = 750 ש"ח מול 290 ש"ח זה 460 ש"ח הפרש.

זה לא שמה שאמרת לא נכון , פשוט צריך להעמיד דברים בפרופורצייה. ברור שעדיף כרטיס חזק יותר עם תמיכה בEXA5 בשביל משחקים (למען "עתיד" טוב יותר) אבל צריך לחשוב טוב אם רוצים לשלם על זה פי 2 וחצי. שתבין על אילו פרופורציות אתה מדבר : זה כמו לקנות 7900GT ב2000 ש"ח שתומך רק בDX9 או לקנות כרטיס "עתידני" (נגיד והיה) שתומך בDX10 ועולה 5000 ש"ח, זה היחס ולא יעזור לך - 460 ש"ח זה עדיין הרבה כסף בשביל לזרוק אותו על אולי משהו שלא צריך , סה"כ גם מיקלדת אתה לא קונה ב1000 ש"ח כי זה "רק עוד 500 ש"ח".

אם מתייחסים ל 5 שנות שימוש שהוזכרו כאן, אז סה"כ גם אותו אודיגי2 עלה עד לא מזמן קרוב ל1000 ש"ח והיום יש כרטיס דומה ב290. מבחינת קנייה נבונה - יכול להיות שעדיף לו כן לקנות אודוגי 4 ב290, לזכור שהוא חסך 460 ש"ח, ובעוד שנתיים וחצי לקנות גירסת X-fi3 באלק ב300 ש"ח. זה מה שנקרא - קנייה נבונה יותר. אבל את השיקולים הוא צריך לעשות בעצמו לאור כל הנתונים שקיבל ביחד עם "עד כמה הוא מתלהב מהנושא" ועד כמה אכפת לו מכסף.

וד"א האודיגי 4 זה מה שנקרא BULK , זה לא VALUE ,לא SE ולא מסורס. זה אמנם שונה מהאודיג'י 4 פרו בכמה דברים די זניחים , אבל זה בדיוק אותו כרטיס אודיג'י 4 הרגיל שיש באתר של קריאטיב רק בלי האריזה , השלט וכל השטויות.

ועוד משהו - כרגע רוב המשחקים החדשים שכן תומכים במשהו תומכים בEAX3 - אותו תקן מלפני 5 שנים , וזה מראה בדיוק מתי EAX 5 יהיה שווה את הכסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו אז מה שאמרתי שלפי התקציב שלו הוא יכול להחליט אם הוא מעוניין להוציא יותר בשביל הטכנולוגיות או לקנות audigy 4 se למקרה שהתקציב שלו לא מאפשר

עוד משהו שמוזר לי זה

אם הכרטיס הזה עם כל הדברים של הaudigy 4 למה המחיר שלו נמוך יותר מהaudigy 2 zs?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האודיגי 4 הרגיל זול יותר לייצור ובכוונה , הוא נועד לתימחור ברמה תקציבית יותר. דבר ראשון אין לו בקר FIREWIRE ויציאות , יש לו גם הרבה פחות חיבורים פנימיים לכניסות שונות ולפאנלים של קריאטיב (ככה שאי אפשר לקנות לו פאנל עם יציאות וכניסות למשל). הPCB שלו קטן יותר ועם ההתקדמות הטכנולוגית גם נקי יותר מכל מיני רכיבי חומרה שונים שאחרי הכל עולים כסף (רואים את זה גם בPCB של הXFI שהוא כמעט נקי מרכיבים). ובנוסף האודיג'י 4 המדובר הוא BULK מה שמאפשר מחיר נמוך.

הנתון היחיד שלא מצאתי זה הSNR שהוא 108 אצל האודיג'י 2 ZS ו106 אצל האודיגי 2 VALUE. מה הSNR של האודיגי 4 הרגיל ? את זה אני לא יודע בדיוק אבל אני מניח שהוא 108.

ד"א הממירים (DAC) שיש על האודיגי 4 הם כמו אלו שיש על האודיגי 2 ZS וכמו שיש על הXFI (ציפ אחד לשמונה ערוצים) - סיירוס לוגיק 4382. באודיגי 4 פרו יש ממירים מתקדמים יותר - 4398 כשיש 4 כאלו לשמונה ערוצים (כל ציפ מטפל בשני ערוצים).

לגבי הXFI כדאי לציין שהיציאה הדיגיטלית משותפת עם המיקרופון וכניסת הLINE IN , מה שאומר שאי אפשר לעבוד איתם ביחד.

והנה סיכום מהביקורת על הXFI באתר גורו 3D:

Both the soundcard's quality, functionality and software are surprisingly impressive. The downside is that unless you are a very hard gamer or audiophile, you probably won't notice a difference over let's say an Audigy 2/4 except for that sweet Crystallizer function.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי מה אתה מנסה להגיד ..

אם אין לו קופסא (ואני ממש לא בטוח בזה) אז על איזו קופסא אתה מדבר ?

prod14066_hdr_1_6_1.jpg

ואני חושב שכבר קיבלת הסבר למדוע האודיגי4 BULK הרגיל זול יותר מהאודיג'י 2 ZS, בהחלט לא הוזכר שם שהסיבה היא בעיקר חתיכת קרטון וכמה חוברות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פעם שקניתי את הsblive 5.1 שלי בסוף 2002 הוא היה bulk

הוא בא בשקית שמונעת את החשמל עם דיסק וזהו

וזה גרם שהמחיר שלו היה זול מאוד, 200 שקל בערך לעומת sblive שהיה בא בקופסא

אז בעיקרון מה שגרם לירידת המחיר של האודיג'י 4 בגירסה הזאת זה הסרת כמה חיבורים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה סתם מנסה להתגרות על משהו שהוא די ברור.

תגדיר את זה בכמה ציניות שאתה רוצה , אבל אם כרטיסים היו מתומחרים לפי "כמה חיבורים וצ'יפים" אז הם לא היו עולים יותר מכמה שקלים.

חברות לא תמיד מתמכרות חומרה/תוכנה וכו' לפי כמה שהיא שווה אלא לפי פלחי שוק שונים, ולפי כמה כסף שיהיה אפשר לחלוב מאנשים גם אם הרווח מוגזם. תענה לעצמך למה הWINXP PRO עולה כמעט פי 2 מההום כשאתה יודע בדיוק מה ההבדלים בינהם.

עכשיו יש אנשים שיודעים לקרוא ולהתייחס לטקסט שלם ויש אנשים שלצערינו יודעים לקרוא רק משפט כל פעם ולהגיב עליו. התשובה שלי היתה קצת יותר מפורטת מ"כמה חיבורים וקופסת קרטון" זה שאתה בוחר להתייחס למה שמתאים לך מעיד על כוונה להתגרות. סה"כ מדובר בקריאטיב והתימחור שלה , אם החברה מחליטים שהם רוצים למשל 400 אחוז רווח על כרטיס קול , ואת ה ZS עולה להם לייצר 100 ש"ח , אז הם ימצאו דרך לייצר את הכרטיס שהם רוצים ב50 ש"ח ובשביל זה מקצצים עלויות כמו : מוותרים על קניית בקר FIREWIRE ויציאות פיזיות ומעגלים פנימיים וחיוותים , מורידים חיבורים שעולים כסף כולל כסף שעולה יצירת אינטגרצייה בינהם לשאר רכיבי הכרטיס וזה מאפשר גם ייצור PCB פשוט וזול יותר וגם כן קטן יותר שמבחינת חומר ועלויות העברה עולה פחות. משתמשים ברכיבים מתקדמים שעושים מה שעשו מספר רכיבים לפני כן וזה יוצא הרבה יותר זול. כרטיס שהוא פיזית פשוט יותר מאפשר גם ייצור זול יותר מבחינת תהליך הייצור. שימוש בBULK מאפשר וויתור על קרטונים , חוברות ניילונים , חיבורים שונים ומכונות אריזה שונות, כמו כן מאפשר אריזה ומשלוח עד החנויות זולים הרבה יותר. והכי חשוב החלטה של קריאטיב כמה רווח היא רוצה על כרטיס שמיועד לשוק הנמוך - אותו שוק שבו לקריאטיב יש הכי הרבה תחרות.

וכמו כן, האודיגי 2 לסוגיו בקרוב יעלם. התימחור והיציאה של ה4 BULK שרק עכשיו יצא מעידים על זה.

עם הסבר כזה אני מניח שגם אנשים טיפשים יבינו את התשובה.

יש לך עוד משהו ציני להוסיף ? (וטיפ קטן - השאלות שלך לא מובילות למשהו אינפורמטיבי שתורם לקוראים. זה נראה סתם כמו התגרות כי כמה אנשים הגיבו על אחת התגובות הלא כלכך לעניין שלך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מתגרה וזאת לא היתה ציניות פשוט תמיד חשבתי שבסך הכל מביאים את המוצר בשקית כמו שאני קניתי פעם וזה הדבר היחיד שמוריד את המחיר מpro לגירסה שנייה

לא חשבתי על הקטע של להוריד אפשרויות כמו חיבורים וכו'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...