הטיל יריחו - איך הוא בהשוואה לטילים אחרים ? - עמוד 5 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הטיל יריחו - איך הוא בהשוואה לטילים אחרים ?

q1234

Recommended Posts

Cat2010 עוד פעם לא הבנת אותי! נגיד אתה אומר שלישראל יש טיל נגד טנקים סודי שהוא הכי טוב ובלה בלה בלה אז אני אומר שאתה לא יכול להגיד את זה יכ יש מדינות הרבה יותר מפותחות ועם תקציבים גדולים יותר שמפתחים הרבה מאוד דברים ולהם כנראה יש בדיוק בקטגוריה הזאת טיל יותר טוב או שווה לפחות הבנת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 97
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כן ועכישו מה זה ראש נפץ תרמו גרעיני?

טוב, ממש בקצרה.

כאשר מתפוצץ ראש נפץ תרמו גרעיני נוצר בעצם אותו תהליך שמתרחש בשמש שלנו (חם מאוד)

כדי ליגרום לראש נפץ תרמו גרעיני להתפוצץ משתמשים בתור " הנפץ" שלו בפצצה גרעינית רגילה כי דרוש חום גבוה מאוד על מנת להתחיל את התהליך.

ההבדל העיקרי בין פיצוץ גרעיני לתרמו גרעיני הוא שלפצצה גרעינית יש הגבלת גודל מסויימת, אתה לא יכול ליבנות פצצה גרעינית באיזה גודל שאתה רוצה אבל פצצה תרמו גרעינית אפשר ליבנות תאורטית בכול גודל שתרצה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נגיד שהוא עושה "בום" הרבה יותר גדול.

אגב, בקשר לנאוטילוס- בארה"ב התקיים לקראת סוף 2005 ניסוי של אבטיפוס תפעולי בצורה מלאה של הנאוטילוס (כולל המכ"ם "אורן ירוק" וכו')

האמריקקים השיגו סוללת קטיושות, שיגרו 4 מטחים של 5 קטיושות כל אחד. התוצאה- כל גל קטיושות חוסל תוך כשניה אחת. אף קטיושה לא פוספסה.

אגב, הנאוטילוס היא לא מערכת בדיונית מהסוג של "לייזר שנוגע במשהו והמשהו הזה מתפוצץ", העניין קצת יותר מציאותי- הלייזר שנורה מהנאוטילוס מנקב חור בראש הקרבי של הטיל שמיורט, ואז יש 2 אפשרויות- או שהטיל המאיים מתפוצץ, או שהראש הקרבי שלו הופך לחסר תועלת, והוא הופך לנפל בלי סכנה של פיצוץ

הלייזר לא הורס את המנוע של הרקטה?

ממה שאני יודע, הלייזר אמור לנקב את המנוע והרקטה מאבדת כיוון, המנוע שלה מתפוצץ ואחריו כל הטיל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מערכת מצויינת אבל כמו כימט לכל דבר

חסרונות

המערכת אינה פועלת בתנאי עננות

בעיות טכניות בעת פעולה כנגד מטרות מבריקות מאוד, הפועלות כמו מראה.

מחיר למערכת

שטח כיסוי (שטח מוגן מאיומים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוכח כלא יעיל, ולכן המערכת הוסבה להריסת הראש הקרבי.

הבעיה עם המנוע, היא שהוא לא תמיד מתפוצץ ולוקח איתו את כל הטיל. אפשרי שהוא פשוט יפסיק לעבוד, והטיל יפול עם ראש קרבי פעיל, וכך קיימת סכנה אפשרות של נזק.

שאתה מנקב את הראש הקרבי, או שהטיל מתפוצץ, או שהראש הקרבי שלו הופך לחסר שימוש והטיל טס עד שהדלק שלו נגמר, ועף לעזאזל. ובוא נגיד שאין הרבה סיכוי שהטיל יפול על מישהו בדיוק רב כזה. סיכון קטן בהרבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"כמה"? לא. זה חלום רחוק, בעיקר בגלל המחיר.

נאוטילוס מבצעי ראשון- כנראה לקראת סוף 2008.

אגב, לזה שאמר שאין דגם תפעולי של הלביא, הרשה לי לחדש לך. יש 2. ראיתי אותם בעצמי, אבל יותר מזה אסור לי כמובן להגיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מערכת מצויינת אבל כמו כימט לכל דבר

חסרונות

המערכת אינה פועלת בתנאי עננות

בעיות טכניות בעת פעולה כנגד מטרות מבריקות מאוד, הפועלות כמו מראה.

מחיר למערכת

שטח כיסוי (שטח מוגן מאיומים)

טוב, אתה שוכח שזאת מערכת שעדיין נמצאת בשלבי . להרבה מהבעיות שיש לה כרגע עוד ימצאו פיתרון.

ולא, לא יהיו לנו כמה ניוטילוסים גם לא ב 2008. (לא בכמויות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"כמה"? לא. זה חלום רחוק, בעיקר בגלל המחיר.

נאוטילוס מבצעי ראשון- כנראה לקראת סוף 2008.

אגב, לזה שאמר שאין דגם תפעולי של הלביא, הרשה לי לחדש לך. יש 2. ראיתי אותם בעצמי, אבל יותר מזה אסור לי כמובן להגיד.

גם אתה בטחוניסט?

לפי ספירה שלי, יש כבר 2 בפורום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם ה "חץ" עדיין נמצא בשלבי פיתוח, ויש לנו כמה סוללות מבצעיות.

אגב, הקטע של המטרות המבריקות, וה "מראה"- זה שטויות. מהסוג שהנאוטילוס יורה הוא לא קרן אור מרוכזת, אלא כימי. תרכובת של יוד עם משהו. גם אם תירה את זה ישירות על מראה, זה ינקב אותה יפה מאוד.

עננות- זו כרגע הבעיה הגדולה של המערכת. זו, והמחיר.

אגב, נאוטילוס, לא ניוטילוס.

ולך תדע, יש סיכוי לא רע שב 2008 יכניסו מערכת מבצעית ראשונה, לפחות לניסויים בזמן אמת

מונג'יב- לא בדיוק. אני בן 16. אבל יש לי את הפרוטקציות שלי פה ושם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, הקטע של המטרות המבריקות, וה "מראה"- זה שטויות. מהסוג שהנאוטילוס יורה הוא לא קרן אור מרוכזת, אלא כימי. תרכובת של יוד עם משהו. גם אם תירה את זה ישירות על מראה, זה ינקב אותה יפה מאוד.

ולך תדע, יש סיכוי לא רע שב 2008 יכניסו מערכת מבצעית ראשונה, לפחות לניסויים בזמן אמת

אני מבקש, מונחעיב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאוד חכם לפרסם דברים כאלה.

המעצמה הגרעינית מספר 6 או 5, נשמע טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך מושג מה זה בכלל כימי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...