הטיל יריחו - איך הוא בהשוואה לטילים אחרים ? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הטיל יריחו - איך הוא בהשוואה לטילים אחרים ?

q1234

Recommended Posts

איך הוא ?

יש טילי קרקע-קרקע מתקדמים יותר ? איזה ?

הייתי שמח לקבל קצת מידע על העליונות של מדינת מבחינה טכנולוגית (כמו טיל החץ , טנק המרכבה), במה עוד יש לנו עליונות.

לאיזה מטוס ניתן להשוואת את הלביא ?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 97
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

העליונות הטכנולוגית היחסית של מדינת על מדינות ערב לא מתבטאת בטילי הקרקע קרקע שלה. לישראל יש יכולת פגיעה על מדינות ערב ולהפך.

העלינות של מתבטאת בתעשיית לוחמה אלקטרונית מתקדמת, טילי אויר אויר (פיתון 5 - טיל האויר אויר לטווח קצר -בינוני הטוב בעולם כרגע). בכלל התעשיות הצבאיות שלנו נושאות פרי אבל מעבר לכך העליונות שלנו היא רק כי ארצות הברית מחליטה לימכור לנו כלים צבאים מתקדמים יותר מאשר מה שיש לרוב מדינות האוייב שלנו(כמו מטוס ה -F15 ). הבעיה היא שבזמן האחרון הפער בין מיצרים אלינו הולך ומצטמצם. יש למצרים מטוסי F16 מסוג מתקדם, בנוסף טנק המקביל באיכותו ל מרכבה 3 (באדיבות האמריקאים) , יש להם טילי שיוט מתקדמים שמשוגרות מספינות טילים(גם באדיבותם של ארצות הברית) ועוד... כמובן שהעליונות עדיין אצלנו בעיקר בגלל חייל האויר ותורת הלחימה שעליה מתבסס צהל לעומת תורת הלוחמה של מדינות ערב(שמתבססים על השיטה הסוביטית-לפחות היה כך במלחמות עד היום).

היתרון הכי גדול שלנו כרגע זאת האופציה הגרעינית שלנו שעל פי מקורות זרים יש לישראל מעל 200 ראשי נפץ גרעינים ותרמו גרעינים בגדלים שונים שאותם אפשר לשגר ממטוסים או טילי קרקע קרקע. אני מקווה מאוד שהיתרון הזה גם ישמר ולא ימחק על ידי האיראנים יימח שימם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אומרים שהחץ לא יעיל נגד השיהאב 3 , עד כמה זה נכון ?

2. האיראנים טוענים שיש להם טיל חומק מכם, איזה תשובה לטיל כזה יש לנו או לארה"ב?

בכל זאת , הייתי רוצה לדעת אם טיל טוב יותר , יריחו או שיהאב , ואיזה טילי קרקע-קרקע טובים יש עוד..

תודה. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. החץ הרי נועד בשביל השיאהב 3...

2. טיל חומק מכ"ם? לא נראה לי - תחשוב כמה כסף הוציאה ארה"ב בשביל מטוס חמקן. בכל מקרה שיגור טילים מזוה היום ע"י לווינים.

מזה משנה מי יותר טוב - אם הטיל שלהם מגיע עלינו והטיל שלנו מגיע אליהם?

הטענה היא שלארה"ב יש טיל קרקע קרקע שיכול להקיף את העולם. בכל מקרה ארה"ב / רוסיה יכולות להגיע לכל מקום בעולם עם טיל קרקע קרקע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האירנים עובדים על טיל קרקע קרקע שמתפצל לכמה חלקים , כמה זמן לפני שהוא פוגע במטרה ובכך אמור להטעות את טיל החץ שלא יידע באיזה חלק ליפגוע , האמיתי או הפיתיון , אבל מערכת החץ היא מתוחכמת ויכולה להתאים את עצמה לאיום של הטיל המתפצל על די החלפת ה "בלוק" כול פעם לאחד יותר חדש."הבלוק" הוא "המוח" של הטיל, התוכנה שמחשבת את כול החישובים כמו מסלול הטיל, זיהוי המטרה ובין השאר גם זיהוי המטרה האמיתית. בניסוי שנערך לטיל החץ לפני כמה חודשים השתמשו במטרה שאמורה לדמות את אותו טיל מתפצל. הניסוי הוכתר בהצלחה.בכול מקרה טיל חומק מכ"ם על פי מה שידוע אין אפילו לארצות הברית או לרוסייה ולא לאף מדינה אחרת בטח שלא לאיראן. אם אכן יש להם דבר כזה מה שלא סביר כלל אפשר לכנות זאת פריצת דרך טכנולוגית מרשימה. בכול מקרה לדעתי האישית לטיל החץ ,בין אם מסוגל ליפגוע במטרה או לא אין שום יעילות מהסיבה הבאה: כמה סוללות חץ יש כרגע לישראל? 4-3 ? בו נניח שיש לנו אפילו 8 סולות טלי חץ פרוסות לאורך כול הארץ. אם האיראנים באמת ירצו ליתקוף אותנו הם יתחשבו בנתון הזה וינסו לשגר לעברנו כמה עשרות טילים במכה אחת אם לא יותר . כמה טילים מיתוכם נוכל כבר לעצור? זה די זניח. בקשר לדיוק הטילים . טיל ה"יריחו" מהדגם האחרון של הוא ככול הנראה יותר מדוייק מה"שיאב 3" , עד לאחרונה דיוק השיאב היה על פגיעה בטווח דיוק של כמה קילומטרים אבל האירנים ניסו לשפר את הדיוק שלו , אין לי מושג אם הם הצליחו או לא .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם החץ היה פי 10 יותר טוב, לא הייתי סומך עליו.

ואני לא חושב שהחץ הוא טיל גרוע.

פשוט טיל נגד טילים זה לא דבר שעובד ב100%. וששיהאב עם ראש נפץ גרעיני ישוגר לישראל ממש לא בטוח שהחץ יעצור אותו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין קשר ישיר. אני מדבר על האם היית סומך על החץ מול שיאהב עם ראש נפץ גרעיני?

זה הימור גדול מדי. בכל פעם שעושים החלטה האם לתקוף או לא, צריך להתעלם מהחץ. מבחינתי זה כאילו השיאהב מסוגל לפגוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגדיר מבוססת על הוכחות מדעיות? בינתיים כל ההוכחות לגבי האדם טענות שהוא לא התמפתח מזן מסויים, לייתר דיוק כל "חוליה" חסרה שנמצאה או שחיה במקביל להומו ספיאנס או שלא הייתה קשורה אליו ישירות בשום צורה שהיא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגדיר מבוססת על הוכחות מדעיות? בינתיים כל ההוכחות לגבי האדם טענות שהוא לא התמפתח מזן מסויים, לייתר דיוק כל "חוליה" חסרה שנמצאה או שחיה במקביל להומו ספיאנס או שלא הייתה קשורה אליו ישירות בשום צורה שהיא.

???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התבלבלת בדיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החץ הוא מערך ההגנה האחרון והמטרה שלו היא לנטרל איומים שלא עברו את כל שאר מערכי ההגנה התראה והסיכול. כמובן שברגע שמערכת החץ תידרש לפעולה אמיתית נדע שמשהו במערכת הביטחון שלנו כשל.

ההגנה הטובה ביותר היא התקפה - לכן אם אנחנו רוצים להגן עלינו מפני טילים אירניים עלינו להשמיד אותם - כמה שיותר מהר ככה יותר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...