הטיל יריחו - איך הוא בהשוואה לטילים אחרים ? - עמוד 4 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הטיל יריחו - איך הוא בהשוואה לטילים אחרים ?

q1234

Recommended Posts

ואני אשמח אם תגיד לי את הקשר בין כל הפוסט לבין ארצות הברית . . .כי בפעם האחרונה שבדקתי היא לא הייתה במזה"ת . . . ::)

בכל מקרה, בסיס הניסויים שלהם באזור 51 הוא הבזבזן העיקרי של פרוייקטי הפיתוח של "מפעל הבואשים" של לוקהיד מרטין וכל טכנולוגיות החמקנות שבו. אצלנו הבעיה היא שאין תקציב, אז אין מה לבזבז, אך יש על מה.

חברה, הקסאם שהגיע הכי הרבה עבר 9 קילומטר לפי הדוחות האחרונים.

קטיושה (BM21) סורית מגיעה לכ32 קילומטר. ובעלת ראש קרבי "קצת" יותר קטלני מקסאם,חמוש בטי אן טי תקני ולא תערובות של דשנים לחקלאות.

המערכת הזו עדיין בניסויים בכלל.

תמיד אמרתי שהבעייה של היא - נפט.

פשוט אין לנו כסף להיות מעצמה.

הייתה בדיחה על זה בג'יי לנו, על הנפט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 97
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

זה "הניוטילוס", תותח שבתחלה היה באמת מיועד להיות כנגד קטיושות קצרות טווח כאשר הוא מסוגל להשמיד כמה מטרות תוך מספר שניות והמתקן עצמו היה אמור להיות בתוך מבנה קטן ולא נייד .

עכשיו, הוא עובר תהליך פיתוח שאמור להפוך אותו לתותח נגד ובנוסף מנסים להתאים אותו שיוכל להיות על גבי משאית שמותאמת לכך. אם זה יצליח זה הולך להיות ה נ"מ הטוב בעולם שאף מטוס לא יוכל לחמוק מימנו.

בקשר למלחמה כנגד מדינות ערב. הבעיה הכי גדולה שלנו היא שלנו אסור להפסיד במלחמה אפילו פעם אחת . אני חושב שאם מתישהוא מדינות ערב יפתחו עלינו במתקפת פתע כוללת ואנחנו לא נהיה מוכנים לזה ,אני מאמין שבמקרה כזה הדרך לשימוש בפצצת אטום תיהיה די קצרה ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי טילי חץ:

כמו לגבי הטילים, יחידת "חרב מגן" (לא סודי, כבר פורסם ע"י הצבא). מפעילה את טילי החץ בחיל האוויר.

אלא מה? הסוללות מפוזרות בארץ מסביב לנקודות אסטרטגיות. למשל: ירושלים(הכנסת למשל),ליד בית שמש(בסיס תל-נוף ו . . .יער ירוק עם גבעות . . . ),ת"א(הקרייה למשל),דימונה (מפעל שטיחים) . . .

הרעיון הוא שכולם יחשבו שאנו חלשים. למען האמת גם לא תראו את הסוללות במקומות המסווגים, כי הן נמצאות מתחת לאדמה ומעליהן יש מבנה שזז כשצריך לשגר.

הסוללות נמצאות מעל האדמה ויש הרבה מאוד מהם.

החלק היותר חשוב במערכת הוא המכ"ם אורן ירוק ואיפה נמצאים המכמים או את המספר שלהם אני לא יכול להגיד.

ויש לנו מערכות שאזרחים יכולים רק לחלום אליהם בלילה , בגלל זה אמרתי שאתם יכולים לישון בשקט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני אשמח אם תגיד לי את הקשר בין כל הפוסט לבין ארצות הברית . . .כי בפעם האחרונה שבדקתי היא לא הייתה במזה"ת . . . ::)

הקשר הוא שאתה אומר שהטיל הזה הכי טוב בעולם וארה"ב נכללת באותו עולם לא כך? ולה יש טילים יותר טובים ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי אז הפעם האחרונה שבדקת הייתה לפני כמה שנים טובות, כי בעיראק יש נוכחות צבאית אמריקאית די רצינית שמאד משנה את מאזן הכוחות במזרח התיכון.

סוריה ואיראן מאד מפחדות מפלישה אמריקאית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסוללות נמצאות מעל האדמה ויש הרבה מאוד מהם.

סתם שאלה . . . אני מניח שאתה מדבר כאחד מתוך היחידה?! ::)

תמיד תזכרו. לא משנה מה, יש מידור תוך יחידתי, שגם חיילים המשרתים שם לא יודעים חלק מהדברים. לגבי הקצינים הבכירים שלה, זה משהו אחר.

הקשר הוא שאתה אומר שהטיל הזה הכי טוב בעולם וארה"ב נכללת באותו עולם לא כך? ולה יש טילים יותר טובים ::)

וגם אתה חבר אני מניח - מדבר כי אתה יודע בכלל על מה אתה מדבר?! ::)

תסמוך על המילה שלי. יש דברים שהערבים יגלו רק בזמן מלחמה. שני טילים טילים מתוך הכמה שאמרתי (לא חשוב על כמה מערכות מתקדמות יותר דיברתי אז) לא יורים כעת על הפלשתינאים,כי אם זה יקרה, חלקים שלהם ייפלו למעבדות טכניות של המודיעין הערבי במדינה כולשהיא במזה"ת. תחשוב עמוק על מה שאמרתי עכשיו ומה זה אומר על יכולות הטילים.

וואי אז הפעם האחרונה שבדקת הייתה לפני כמה שנים טובות, כי בעיראק יש נוכחות צבאית אמריקאית די רצינית שמאד משנה את מאזן הכוחות במזרח התיכון.

סוריה ואיראן מאד מפחדות מפלישה אמריקאית...

שזה קשור לעליונות הטכנולוגית שלנו,כי?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וגם אתה חבר אני מניח - מדבר כי אתה יודע בכלל על מה אתה מדבר?! ::)

תסמוך על המילה שלי. יש דברים שהערבים יגלו רק בזמן מלחמה. שני טילים טילים מתוך הכמה שאמרתי (לא חשוב על כמה מערכות מתקדמות יותר דיברתי אז) לא יורים כעת על הפלשתינאים,כי אם זה יקרה, חלקים שלהם ייפלו למעבדות טכניות של המודיעין הערבי במדינה כולשהיא במזה"ת. תחשוב עמוק על מה שאמרתי עכשיו ומה זה אומר על יכולות הטילים.

תגיד איך מה שאמרת קשור למה שאני אמרתי? אתה טוען כי לישראל יש את הנשק הכי טוב והוא מסווג אבל אתה בכלל לא יודע מה יש לארה"ב ובקיצור לא גם הנשק המסווג של צה"ל לא הכי טוב בעולם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם מפחידים אותי עם כל האינפורמציה הזו ברשת.

למרות שאישית אני חושב שזה מועיל לאפקט ההרתעה (מאוד חשוב)

תרגיעו קצת ובואו נסגור שיש דברים שרובנו לא יודעים ולא אמורים לדעת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מדבר על הטילים האלו כאילו זה מה שישנה גורל של מלחמה כוללת. גם אם נניח שכול מטרה שנורה עליה טיל כזה מושמדת בסבירות של 100 אחוז זה עדיין לא מה שיעצור אלפי טנקים ועוד מאות אלפי חיילים שיתקפו אותנו מכול עבר בזמן מלחמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד איך מה שאמרת קשור למה שאני אמרתי? אתה טוען כי לישראל יש את הנשק הכי טוב והוא מסווג אבל אתה בכלל לא יודע מה יש לארה"ב ובקיצור לא גם הנשק המסווג של צה"ל לא הכי טוב בעולם

קודם כל, אל תתווכח. אתה לא יודע בכלל מה יש לנו ולמה אני מתכוון. זאת לא פוסט על פלצנות "הצבא של מי יותר חזק". אמרתי שבדברים מסויימים יש לנו עליונות.

בעיקרון יש פצצות שנועדו לפגוע בגדודי שריון...

אתה מתכוון לפגזי מצרר עם חודרנים קינטיים ופיתוחים בסגנון, אבל זה לאמונחה, זה לא חודר כמעט וזה לא משבית טנק.

אני מדבר על טיל מונחה שפוגע ומשבית כל רק"מ מערבי ומזרחי קיים.

אתה מדבר על הטילים האלו כאילו זה מה שישנה גורל של מלחמה כוללת. גם אם נניח שכול מטרה שנורה עליה טיל כזה מושמדת בסבירות של 100 אחוז זה עדיין לא מה שיעצור אלפי טנקים ועוד מאות אלפי חיילים שיתקפו אותנו מכול עבר בזמן מלחמה.

ניקח כדוגמה את הצבא הסורי עם הנשק המזרחי הכי חזק בסביבה ואת המצרי כצבא עם הנשק המערבי הכי חזק בסביבה M1 אברהמס בלוק A1 (בלוקA2 שכולל מיגון אורניום מדולל האמריקאים מסרבים למכור למצרים, וטוב שכך).

למרות מה שחושבים, כמות הטנקים של הסוריים שתכלס שמישים להקפצה למלחמה ברגע זה, היא לא כזאת גבוהה. המערך הטכני שלהם לוקה בחסר.

במצרים אמנם יש מיגון ואמל"ח חזק יותר, אך זה עדיין לא אותה רמת המוחות שמפעילה אותם. זוכרים את הטייסים הרוסים שתמיד הטיסו למצרים את המטוסים? אמנם זה בעבר, אבל זה עדיין לא הכשרות כמו שישראל עושה.

נניח שיש ג'יפ עם 10 טילים עליו וסבירות של 98% פגיעה, זה משמיד 10 טנקים. עכשיו נגיד שיש 15 ג'יפים כאלה שעומדים בשורה על ראש רכס הרים בנגב ומשגרים אותם על טנקי "אוייב" (המצרים עוד בסדר איתנו אז לא נגזים לרגע זה). מה אתם כחיילים השדה הקרב הייתם עושים אחרי שהייתם רואים שמשום מקום "מהשמיים"(הטילים טסים גבוה ואז יורדים על המטרות) מפוצצים את החברים שלכם, או את גדוד השיריון שלפניכם. הייתם ממשיכים לעמוד שם כגיבורים ומחכים לגל הבא?! לא, הייתם נסוגים.

זאת הכוונה של המערכות הישראליות, כמו של כל טיל שנמצא כרגע בפיתוח בעולם. קודם כל השמדה, ואח"כ האפקט הצדדי - לוחמה פסיכולוגית בעקבות הפגיעה.

לכן אני אומר שברגע שיש לנו משהו שפוגע בהרה טנקים, ספינות או , זה כבר מנצח את המלחמה.

תראו את האמריקנים . . . הם תקועים כי אין להם צבא ממשי להילחם בו. זה כמו בשטחים ובגלל זה קשה לנצח בלוחמה בשטח בנוי. הם כבשו את עיראק תוך שבוע, אבל הם כבשו רק מדבר בלי צבא.

ועכשיו הם תקועים בבוץ שם בגלל שהם נלחמים נגד ערבים עם רובים ו RPG. עש שימציאו מין כזה ש "מעלים אנשים בשטח גדול בלי הרס לסביבה(אני לא מדבר על פצצת מימן) ימשיכו להיות בעיות במלחמה עם אנשים פשוטים.

ואז באמת אפשר להגיד שאין לנו יתרון כל עוד יעמוד מולנו - יש לנו סיכוי גבוה לניצחון. זה לא סתם שהערבים לא נלחמו איתנו מ73. ההרתעה שלנו חזקה, והיא לא סתם. הם יודעים שמה שאנחנו רומזים שיש לנו - באמת יש לנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עש שימציאו מין כזה ש "מעלים אנשים בשטח גדול בלי הרס לסביבה(אני לא מדבר על פצצת מימן) ימשיכו להיות בעיות במלחמה עם אנשים פשוטים.

אתה מתכוון לפצצת ניוטרון? ::)

יש לנו כאלה. :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נגיד שהוא עושה "בום" הרבה יותר גדול.

אגב, בקשר לנאוטילוס- בארה"ב התקיים לקראת סוף 2005 ניסוי של אבטיפוס תפעולי בצורה מלאה של הנאוטילוס (כולל המכ"ם "אורן ירוק" וכו')

האמריקקים השיגו סוללת קטיושות, שיגרו 4 מטחים של 5 קטיושות כל אחד. התוצאה- כל גל קטיושות חוסל תוך כשניה אחת. אף קטיושה לא פוספסה.

אגב, הנאוטילוס היא לא מערכת בדיונית מהסוג של "לייזר שנוגע במשהו והמשהו הזה מתפוצץ", העניין קצת יותר מציאותי- הלייזר שנורה מהנאוטילוס מנקב חור בראש הקרבי של הטיל שמיורט, ואז יש 2 אפשרויות- או שהטיל המאיים מתפוצץ, או שהראש הקרבי שלו הופך לחסר תועלת, והוא הופך לנפל בלי סכנה של פיצוץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...