הPowerMac G3/4 begie DT המשופצר ה"חדש" שלי! - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הPowerMac G3/4 begie DT המשופצר ה"חדש" שלי!

maCr0T

Recommended Posts

כן! זה לא טעות.

היום בבוקר (שעון ישראל) קבלתי שיחה מידידי איי שם מעבר לים, עם בשורות (בתרגום חופשי לעברית):

"אמיר, יש לי כאן באג'י משודרג, שיצא משמוש אצלנו בגלל שקבלנו את המחשבים, אם אתה רוצה אני יכול למכור לך אותו 'במחיר השדרוגים' "

לאחר חשיבה קלה, שאלתי, באילו שדרוגים מדובר? ונעניתי

זיף חדש (מעבד בשפת אנשי המק) של G4, 533

384 מגה זכרון

11 מגה כרטיס מסך

סיגיט ברקודה 30 G

כרטיס עם שתי יציאות FireWire ושלוש יציאות 2.0.

בירור קל הראה שמשלוח אווירי, יעלה כ35 דולר, והחלטתי ללכת על זה. אך לפני שאשרתי את תשובתי, עשיתי בדיקה קלה שהסטיקים של הSDRAM שלי, "עדיין בנמצא". התקשרתי, ואמרתי לו לשלוח.

אז, מה יש במחשב הזה?

מעבד G4, 533.

ATi Rage pro

384 sdram

powerlogix FireWire & USB2 pci

seagate baracuda 30G 5400

apple 4 gigs old scsi HD

apple ADB keyboard

apple single button ADB mouse. שיוחלף בעכבר .

apple *24 cdrom

teac 1.44 floppy נדיר במקים.

iomega 250mb zip drive

זהו המק הראשון שכלל מעבד G3, שמלפני 4 שנים, מעבד זהה עדיין בשמוש וייצור (רק ב500 מה"צ ומעלה), מחשב שעדין עושה חייל בעריכת ומריץ כמו גיבור את מערכות ההפעלה האחרונות!

לאחר קצת שקולים, והיעצות עם מנהל הפורום, החלטנו לפרסם את זה, ולשמור על מעקב אחרי המחשב, בצועים ותקלות, מערכות ועבודה.

ואחרי ששגעתי אתכם, מגיע לכם קצת , לא?

אחרי השדרוג, עם הפלופי, וכונן הZIP.

g32.jpg

ולפני השדרוג (על המחשב גם עברה מכירה פומבית כושלת באיביי, שהובילה לשדרוג, וגם אחריו הוא לא נמכר באיביי...)

g3.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האירוניה היא שאם MAC היתה פלטפורמה מצליחה יותר הודעה כגון זאת היתה נחשבת ספאם.

תגידו נ G4 וה G3 אותו Socket? זה יהיה הישג די מכובד.

גם ה G3 כלל Altivec? שרבות מתוכנות המק נשענות עליו?

ה PPCים של מה לגביהם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רק, זה בגלל חוסר ההכירות עם מק של רוב האנשים בפורום.

לא, דווקא הG4 החדשים באים על כרטיס כזה, לא זיף, ככה שאתה לא צריך לוח מיוחד לשני מעבדים, ואתה יכול לשדרג מ450 לדואל 1G בלי להחליף כלום חוץ ממעבד.

כן, גם הG3 כולל velocity engine, אבל כאן יש G4 (יש!)

הPPC של גם טובים מאוד, אבל אין להם מעבדים מקבילים לאילו של במהיריות גבוהות. (נדמה לי שהם עוצרים ב450 או משהו) הם נפוצים בעיקר כשדרוגים, בעיקר כשדרוגים לאיימקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה טוב (אם כי לא סקסי כמו מארז של G4 :P), אני רק מקווה ששילמת עליו סכום סביר ושיש לך מקום בשבילו בין כל המחשבים האחרים...

מה שיותר מעניין אותי לדעת זה איזה גירסה של לינוקס אתה מתכוון להתקין עליו ;)

האירוניה היא שאם היתה פלטפורמה מצליחה יותר הודעה כגון זאת היתה נחשבת ספאם.

אם מישהו כאן יפתח דיון על ה-PII 400 החדש שהוא קנה ועל "השיפצורים" שהוא מתכוון לעשות לא זה ממש לא יהיה ספאם, להיפך, זאת תהיה סוף סוף הודעה מרעננת בין כל ההודעות של אלה שחושבים שהם "חייבים" מחשב ב-10000 ש"ח עם 1066MHz... ::)

תגידו ה-G4 וה-G3 אותו Socket? זה יהיה הישג די מכובד.

כן.

גם ה-G3 כלל Altivec? שרבות מתוכנות המק נשענות עליו?

לא.

ה-PPCים של מה לגביהם?

מה השאלה? ???

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אענה בשמו על כמה עלה ומה הוא יריץ עליו..........

סתם כי משעמם לי ;D

כמה עלה?

299 דולר

איזה מערכת הפעלה?

יש לי בבית, 9.2.1 וסופסוף תהיה לי מכונה שתהיה טובה לOSX 10.1.3 (הוא ישודרג ל10.1.5, כרגע אין לי כסף ליגואר)

יוו איזה עקרב משועמם אני......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה טוב (אם כי לא סקסי כמו מארז של G4 :P), אני רק מקווה ששילמת עליו סכום סביר ושיש לך מקום בשבילו בין כל המחשבים האחרים...

מה שיותר מעניין אותי לדעת זה איזה גירסה של לינוקס אתה מתכוון להתקין עליו ;)

האירוניה היא שאם היתה פלטפורמה מצליחה יותר הודעה כגון זאת היתה נחשבת ספאם.

אם מישהו כאן יפתח דיון על ה-PII 400 החדש שהוא קנה ועל "השיפצורים" שהוא מתכוון לעשות לא זה ממש לא יהיה ספאם, להיפך, זאת תהיה סוף סוף הודעה מרעננת בין כל ההודעות של אלה שחושבים שהם "חייבים" מחשב ב-10000 ש"ח עם 1066MHz... ::)

תגידו ה-G4 וה-G3 אותו Socket? זה יהיה הישג די מכובד.

כן.

גם ה-G3 כלל Altivec? שרבות מתוכנות המק נשענות עליו?

לא.

ה-PPCים של מה לגביהם?

מה השאלה? ???

Prog.

אם הם כוללים Altivec (אני מניח שלא) ואם הם פועלים על אותו סוקט?

OT ב 15 באוקטובר ב Micro Processor Forum - חברת הולכת לחשוף פרטים על מעבד Power PC חדש עבור מחשבי מקינטוש - הפרטים/שמועות הראשונים הוא שהוא יהיה מורכב משני ליבות (באותו מעבד) שירוצו ב 2Ghz. כמו כן הוא מבוסס על ארכיטקטורת ה Power 4 מעבד השרתים/תחנות עבודה הגבוהות ביותר מבית (מתחרה ב SPARC/ALPHA/HP-RISC וכו'). הוא יגיע לשוק מתישהוא במחצית השניה של שנה הבאה. הוא כנראה יכולל איזושהיא גרסה של Altivec.

סליחה שלא מחקתי את שאר ההודעה וציטתי רק את השורות הרלוונטיות - אני גולש עם מוזילה וזה ממש ממש מעצבן ומורט עצבים לערוך הודעות על עברית/אנגלית בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העילתי לוואלה, אבל הם נלקחו בבית של חבר שלי שמכר לי אותו, בשיקגו אילינוי.

פרוג, הG3 הנוכחי שמגיע עם האייבוק, 95 אחוז כולל velocity engine, אני כמעט ודאי בקשר לזה.

למכונה הזאת יש בעיה קלה עם CRTים. היא לא נותנת יותר מ67 הרץ של רענון. נגשתי למחסן התקולים של מקום עבודתי, לקחתי מסך LCD עם הלוגו של ביג בלו, ומחר הוא יכנס שפצור אצל בצומת פ"ת. (בסביבה, לייד אלקטל).

גם, יש שני HD, על ה4G של אני אתקין BSD...

אני יודע שזה אולי לא המקום, אבל אני חייב להסכים עם פרוג שמחשב שרק הזכרון עולה כמה אלפי שקלים, זה בזבוז רצחני. אני, שני המחשבים העיקריים שלי הם דיורון 1G, ופנטיום 3 800, תלונה אחת אין לי עליהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

המק שלי (שמעכשיו נקרא אלביס) נחת בארץ הקודש, ואנשי המכס האהובים על כולנו מיהרו להזמינני, לשלם 59 דולרים של מע"מ, ועוד אחוז אחד מכס בשביל ה'זולה' ולקחת לביתי את המק שלי. מחר המק יהיה ברשותי ויתחבר לLCD שלי, שגם הוא משופצר (btw, my LCD stands for - Liquid Crystal Dre'eck)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פרוג, הG3 הנוכחי שמגיע עם האייבוק, 95 אחוז כולל velocity engine, אני כמעט ודאי בקשר לזה.

לא הצלחתי למצוא שום דבר שמעיד על כך.

אולי תוצאות שני החפושים הבאים בגוגל יערערו מעט את הבטחון שלך בנושא... ;)

"G4's Velocity Engine"

349 תוצאות

"G3's Velocity Engine"

אפס תוצאות

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, אז הצדק עמך.

יום חמישי, שעה 15:44, המק מורכב ורץ! איזה כיף! (למען לא להקפיץ אני מוסיף לכאן עדכונים. ראו זאת כ"הודעה דינאמית")

סוף סוף יש לי מחשב שמריץ OSX כמו שצריך, כרגע OSX 10.1.3, מותקנות עליו אפליקציות בסיסיות כרגע, הבעיה הגדולה שלי זה שאין לי האב..... בעיה, אבל לא נורא. הLCD ה'דרעקי' של התברר כלא רע כ"כ, אבל אני לא יודע אם אשתמש בו, כי אני משחק קצת בעריכת סרטים עם המק, ומסתבר שהוחלף כרטיס המסך במהלך הזמן (אחד PCI משהו...) לאחד שיודע לתת קצבי רענון ראציונאלים, אז אוכל לחבר לCRT בלי דאגות. usb / firewire / audio עובד כמו שצריך. בסה"כ מחשב חמוד מאוד, איכותי וחביב.

חובבי PC שכמותכם! תראו לי איך אתם משתמשים במחשב מ98 לעריכת וידאו קפדנית עם שדרוג אחד למעבד של 500 מה"צ, עם מערכת ההפעלה כמעט הכי חדשה שיש!

אני מיד אבצע את מבחן הiMovie, אבל צריך לארגן את המצרכים (1 * מק, 1 * מקרוט, 1 * כץ עם מצלמת הDV שלו).

דיווחים בהמשך!

iMovie עבדה כמו קסם, וגרמה לסרט, הלא מדהים בכלל שלי, להראות טוב, עם אפקטים חמודים ומהירות טובה. שחקתי קצת עם התכנה, כל מיני אפקטים משונים, טקסט ועוד, וגיליתי, שבניגוד למקבילתה, הwindows movie maker, התכנה הזאת לא גרועה בכלל! מגוון פיצ'רים, מגוון יכולות, ועוד ועוד דברים נהדרים!

amir M, TV

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יום חמישי, שעה 15:44, המק מורכב ורץ! איזה כיף! (למען לא להקפיץ אני מוסיף לכאן עדכונים. ראו זאת כ"הודעה דינאמית")

באסה! לגמרי במקרה נכנסתי לדיון הזה וקלטתי את העדכון :bash:

אמיר, בדיון המסויים הזה לא רק שיש לך אישור ממני להקפיץ אותו, אלא שיש לך המלצה ובקשה רשמית לעשות זאת. (אחרת איך אנחנו אמורים לדעת שמשהו השתנה?)

חובבי שכמותכם! תראו לי איך אתם משתמשים במחשב מ98 לעריכת קפדנית עם שדרוג אחד למעבד של 500 מה"צ, עם מערכת ההפעלה כמעט הכי חדשה שיש!

טוב... אתה הזמנת את זה ;)

מי צריך "מחשב מ-98" כשאפשר לקנות חדש שיעשה זאת, ובחצי מהסכום שעולה משומש? :smoke:

iMovie עבדה כמו קסם, וגרמה לסרט, הלא מדהים בכלל שלי, להראות טוב, עם אפקטים חמודים ומהירות טובה. שחקתי קצת עם התכנה, כל מיני אפקטים משונים, טקסט ועוד, וגיליתי, שבניגוד למקבילתה, הwindows movie maker, התכנה הזאת לא גרועה בכלל! מגוון פיצ'רים, מגוון יכולות, ועוד ועוד דברים נהדרים!

ואם אני כבר בשוונג... לא היה עדיף לקנות במקום המק, תוכנת עריכה מקצועית כמו Vegas Video 3 (הרי עלות של 420$ עדיין נמוכה משמעותית מרכישה של מק).

ובהקשר הזה, אני חייב לצטט שוב את הביקורת על VV3 ב-digitialvideoediting.com:

When you see your friends getting all starry-eyed over the new Final Cut Pro 3, rest assured that the side has a software package that's every bit as good, and in some ways, better.

טוב, מספיק לעצבן אותך... :saint:

האמת היא שאני בטוח שמחכות לך הרבה שעות עבודה מהנות עם המק הזה, ואם היה לי כסף מיותר לא הייתי מתנגד בעצמי לצרף אחד כזה כאן לידי. זאת האמת וכל האמת...

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...