נפתחה עונת הציד של כלבי הים בקנדה - ברברי ומזעזע!! - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נפתחה עונת הציד של כלבי הים בקנדה - ברברי ומזעזע!!

biodome

Recommended Posts

מספיק עם הצביעות הזו, תלונה אחת מספיקה בשבילך בשביל להכריח מישהו בקצה השני של העולם להפסיק?

אני מניח שאתה אוכל כלשהו, אם עכשיו אני אעלה תלונה נגד מגדלי הבקר, העוף, הדגים, או חואים שמעסיקים עובדים בנצלנות, אתה תפסיק מיד לאכול כל תוצרת?

או בנושאים שקרובים יותר אליך קל יותר להעלים עין כדי שלך יהיה נוח?

ואם אירגוני החיות מסכימים עם המס', למה הם לא מסכימים עם כמות ההריגות? הביולוגים שלהם יותר טובים מהביולגים של הממשלה?

הטבע הוא מקום אכזר, נניח שלא נצוד את כלבי הים, האוכלוסיה תגדל עד לשיווי המשקל שלה עם הטבע, ואז הם יתחילו למות ברעב, הורים יעשו סלקציה בין צאצאיים להבטחת השרידות, אוכלוסיה גדולה גורמת להתרבות הטורפים ורבים יותר יאכלו. אבל לא, הדרך שבה אנחנו הורגים אותם ושומרים על אוכלסייתם היא לא "הומנית" מספיק(ו300 אלף זה לא יכחיד אותם, אם תחת המס' הזה האוכלסיה שלהם הצליחה לצמוח מ1.8 ל5.2 מיליון -שהרי לא הפסיקו לצוד אותם בתקופה ההיא- הם ישרדו עם 300 אלף בשנה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 86
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

חביבי אתה הצבוע כאן שטוען שפרווה היא צורך הישרדותי, לעומת אוכל שאכן כך הדבר.

וכן כמו שכבר ציינתי הפסקתי השבוע לאכול בשר.. אבל כמו שברור לי ולכולם זה לא ישנה את העולם. אני רוצה לנסות ולראות אם אני לא חייב לתרום לתעשיה הזו.

באשר לעוול שאולי נגרם לעובדים שמעוסקים בנצלנות, אמרנו כבר שקיימים נושאים אחרים, זה לא שייך לנושא. אתה קורא לזה העלמת עין? לצערי אין אלטרנטיבה אחרת למוצרים מן הצומח ולכן אין עוד אופציות, למוצרים מן החי - יש.

צביעות, או יותר נכון חוסר עקביות, אינה המגרעה החמורה ביותר. מוטב להימנע מסוגי פגיעה מסוימים וליטול חלק בסוגי פגיעה אחרים, מאשר ליטול חלק בכל סוגי הפגיעה.

הם לא מסכימים כי הם טוענים שהמספר גבוה מדי ולא לקחו גורמים מסויימים בחשבון (כמו רמת הקרח המדוללת).. כמו כן הם טוענים שהאוכלוסיה לא נמצאת בפיצוץ אוכלוסין אלא במצבה הטבעי לאחר שהאדם כבר התערב יותר מדי בעבר ודילל את אוכלוסיית כלבי הים במשך עשרות שנים.

המספר של ה-1.8 מיליון הוא לאחר שההמשלה בעבר אישרה לצוד כמות גבוהה מהרגיל של כלבי ים בשנות ה-60, וכעת הם אישרו מספר גבוה אף יותר בלי להתחשב בנתונים החדשים.

לאחר מכן הורידו את כמות הציד והאוכלוסיה הצליחה לחזור לשיווי המשקל שלה כמו שציינת (במשך 30 שנה יש לציין).

למה נראה לך שהכלבי ים ימותו מרעב? לא חסר להם מקורות שם, יש להם בשפע.

כמו כן יש לציין שהאדם אינו מודע להשלכות האקולוגיות של המצוד בעתיד, בדיוק כפי שהדגה באיזור היתה כה שופעת בעבר וכעת היא בנפילה מחרדת.

אתה מתייחס אליהם כמו אל משאב טבעי שיש לנצל אותו, בלי שום יחס להומאנטריות, כל עוד מישהו כאן עושה כסף, אז זה בסדר.

עליך זה מקובל, ועלי לא.

כל אחד בדעתו יחיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תקנה נייק, אל תשתמש באינטרנט, טלפון אן חשמל בכלל, אל תלבש שום דבר חוץ מבגדי כונתה שנתפרו על ידך ותאכל טופו כל היום. תחיה בקומונה באמצע היער בלי לעשות שום דבר.

כל הצימחוניים שחושבים שהם טובים יותר או לא חלק מהבעיה לכאורה הם צבועים לא פחות מכל השאר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא צימחונאצית או משהו, אבל בהחלט, כמו שנאמר, פרווה זה לא צורך השרדותי וכמובן, שהאדם לא יכול להחליט יותר טוב מי הגור ה"חזק" שישרוד ומיהו החלש שצרייך ללכת לשחיטה. כשאתם מדברים על רעב כי אתם "חוששים שכלבי הים יתרבו יותר מדיי" - אל תשלו את עצמכם. בעלי חיים מפסיקים להתרבות כאשר יש חשש שאין דיי אוכל לקיים צאצאים. למעשה, במרבית היונקים, כאשר אין דיי מזון (ביונקים ימיים, שכבת שומן עבה מספיק) אז הם מפסיקים לייצר הורמונים שגורמים לייחום וביוץ ובעצם לא יכולים להתרבות.

אז קיצר, הנה משחק ברוח הדברים:

http://clubby-the-seal.freeonlinegames.com/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זה לא נכון, הסיבה היחידה שאתה יכול להפסיק לאכול בשר, היא הרפואה המודרנית והשפע שבו אתה נמצא שמאפשרים לך להתקיים ממוצרים מן הצומח בלבד

לך לתזונאי ותבדוק בדיוק מה הדיאטה שדרושה כדי להתקיים מצומח בלבד, אולי אחרי זה תחזור לאכול בשר

צביעות, או יותר נכון חוסר עקביות, אינה המגרעה החמורה ביותר. מוטב להימנע מסוגי פגיעה מסוימים וליטול חלק בסוגי פגיעה אחרים, מאשר ליטול חלק בכל סוגי הפגיעה

ולכן אני בטוח שאתה מאד מרוצה מעצמך על ההחלטה ההרואית להפסיק לאכול בשר, עליה בודאי תשמח לספר לכולם על כמה אתה לא מוכן לסבול יותר עם האכזריות של תעשיית המזון המודרנית. שאר הדברים יותר קשה לפעול לגביהם ולכן קל להעלים עין

נורא קל להחליט החלטות שלא משנות את חייך כהוא זה (כמו ההחלטה לא לקנות מוצרי פרווה או מוצרי מעצבים שמשתמשים בזה או לא לבקר בקנדה) אבל אתה מוכן להחליט החלטות בשביל אנשים אחרים? תאר לך שמחר בבוקר היו מעלים את מס ההכנסה לצימחונים ב5 אחוז (שזה בערך אחוז ההכנסה של אנשי האיזור מהציד) כמובן שהיית זועם על האפליה הנוראה הזו אבל להחליט את אותה החלטה על אנשים שבחרו הפוך ממך קל נורא לעשות

עכשיו לנושא הכמות, בא נשחק קצת עם המספרים, כלבי הים התאוששו מאוכלוסיה של 1.8 ל5.2 תוך כדי שעדיין צדים אותם. כלומר מחר בבוקר יכולים לצוד 3.5 מיליון (פי עשר מהמספר שאושר!) ועדיין כלבי הים לא יכחדו. עיקרון מקובל בביולוגיה הוא שכל עוד לאכולוסיה יש עשרת אלפים פרטים היא מסוגלת לשרוד ולמרות שהיא נחשבת בסכנת הכחדה, זה מס' שהאוכלוסיה יכולה להתאושש ממנו. כלומר גם אם יחליטו לצוד 5 מיליון (כמעט פי 20!) היא לא תכחד

אם הקרח כל כך דק שלא יהיה דור חדש אז אוכלוסית כלבי הים בסכנה חמורה גם בלי שבני האדם ירו יריה אחת! מדוע אירגוני ב"עח לא עושים כלום להתארגן למען הצלתם ורק מוחים על הרצח הברברי? כי הם יודעים שזה פיקציה מוחלטת, כלבי הים יודעים לשחות כשבועיים שלושה מרגע לידתם, וברגע שהם יודעים לשחות אימותיהם נוטשות אותם. אם הקרח מספיק עבה כדי להחזיק את הוריהם הוא יכול להחזיק אותם לשבועיים שלושה הדרושים כדי שמרבית הדור החדש ינצל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי חשוב שיפסיקו להרוג אותם, אלו חיות בר שאין שום מטרה וסיבה להרוג אותן חוץ מהפרווה שלהן שלדעתי זה לא מוצדק ואכזרי.

לחיות האלו ישנם טורפים טבעיים וזה לא אנחנו (אלא אם אתה לבן, שעיר ושוקל חצי טון או לחליפין, שחור-לבן, חלק, שוקל 9 טון וחיי במים).

ולמה הדיון הזה הפך להיות דיון על צימחונות פתאום? בני אדם לא יכולים להיות צמחונים, נקודה. עדיין לא נמצאה דרך יעילה להפיק ברזל וחלבון בצורה יעילה ומספקת מצמחים, לכן להרבה מהאוכל ה"צמחוני" פשוט מוסיפים אותם מן החיי ולא תמיד אומרים לכם. טבליות ברזל, מה נראה לכם שזה צמח על שיח?

בכל אופן, בני האדם והאופן שבו התפתחו הם טורפים לכל דבר. אוכלי כל אבל בהחלט גם טורפים. הסיבה שהמוח של אותו קוף אדם שהיינו גדל זה כי התחלנו לצרוך חלבון בכמויות גדולות יותר דרך הבשר - דבר שלא יכול להתקיים אצל אוכלי צמחים - לא סתם הכלב שלכם יותר חכם מהפרה... אנחנו טורפים, נקודה, אלא שעכשיו אין שום סיבה שנלך לצוד את האוכל שלנו אלא בסופרמרקט. אנחנו מגדלים בע"ח לאכילה ולדעתי זה נהדר (כל עוד זה קורה בתנאים סבירים ולא כמו ב"עגל חלב") כי זה לוקח לנו את הצורך לצאת ולצוד. אין מבחינתי דבר כזה ציד למען הספורט - זה יותר למען האגו. דיג - מילא, אבל ציד? למה? :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחיות האלו ישנם טורפים טבעיים וזה לא אנחנו (אלא אם אתה לבן, שעיר ושוקל חצי טון או לחליפין, שחור-לבן, חלק, שוקל 9 טון וחיי במים).

מישהו קרא לי? :smile1:

סליחה, הייתי חייב.

אני גם לא בעד הרג של החיות הללו, אבל הרג הוא הרג.

כל עוד אני אוכל בשר אני לא הולך לעטות על עצמי פתאום לבן ולצעוק גוולד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה היית כלב ים היית צועק געוואלד!

תראה אני אוכל בשר (ומספיקה העפת מבט בחתימה), אני לא מצטדק, אבל ההרג הזה הוא דבילי.

טיטיים, למה אתה מנסה להצדיק הרג? ועוד איך...בזה שאתה אומר שאתה עוזר להם? אתה יודע כמה פתטי זה?

פעילים למען זכויות בע"ח, לפעמים קצת משועממים וקופצים מעל הפופיק, אבל הם צודקים.

אתה יודע מה, שישימיכו להרוג אותם לא אכפת לי, אבל לפחות שיהרגו אותם לפני שהם מחרחרים בזמן שמורידים להם את הפרווה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם הייתי פרה הייתי צועק גוולד.

ההרג של הפרות או התרנגולות לא פחות אכזרי מההרג של כלבי הים.

אני גם מניח שיש סיבה להרג כלבי הים, הרי לא קמו האנשים יום אחד כי משעמם להם והחליטו להרוג שלוש מאות אלף כלבי ים. האם הסיבה טובה או לא, זה נתון לויכוח. אבל גם צמחוני מול אוכל בשר זה עניין נתון לויכוח.

כל עוד שאני תורם להרג של חיות אחרות על ידי כך שאני אוכל אותן, אני לא יכול לבוא בטענות לאנשים האלה שהורגים את כלבי הים - למרות שהסרטונים באמת קורעי לב. איזה זכות יש לי לאמר להם משהו, כאשר אני בעצמי תורם לאותה מטרה?

העובדה שאני לא מסכים עם הסיבה שלהם?

גם הצמחוניים לא מסכימים עם הסיבות שלי להרג חיות, ולמרות זאת אני לא מפסיק לאכול בשר.

אם אני אתמוך במאבק הזה אני פשוט אהיה צבוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה אומר להצדיק הרג של חיות כאילו שזה דבר רע...

יש סיבות למה הם עושים את זה: כי הם צריכים פרווה, כי זה מוסיף להם הכנסה, כי זה משמר את האוכלוסיה בגודל סביר (הסיבה האחרונה מבוצעת במינים רבים של חיות, וכשזה בחיות לא חמודות זה מפריע להרבה פחות אנשים...)

הם צודקים על סמך ...מה? עקבת אחרי כל אחד ואחד מהציידים וראית את כולם מורידים את הפרווה בעוד כלב הים צורח מכאבים?

יש תלונות בודדות, וצריך לטפל בהן, אבל מכאן ועד הפסקת הציד כולו יש מרחק עצום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו קרא לי? :smile1:

סליחה, הייתי חייב.

אני גם לא בעד הרג של החיות הללו, אבל הרג הוא הרג.

כל עוד אני אוכל בשר אני לא הולך לעטות על עצמי פתאום לבן ולצעוק גוולד.

היא התכוונה אליי.

:jump:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...

מזעזע אך לא אתמוך

ציד כלבי הים מממן משפחות ומביא כסף לאנשים, אנשים משיגים את הפרווה - ומוכרים אותה,

ככל שיצודו יותר, הפרווה תהיה יותר זולה - ככה בסיכום למשפחה יהיה יותר כסף לתרום לאוכל, ובנוסף מי שמוכר - ירויח.

לפי דעתי במקום להתמקד בציד כלבי ים - דבר שמועיל לבני אדם (כל עוד לא נכחיד אותם או נהפוך אותם למין בסכנת הכחדה..)

לראות את השואות שמתרחשות בדרום קוריאה, בסין, לראות את המלחמות הבלתי פוסקות באפריקה, ואת ההשפלה לנשים במזרח התיכון ומערכת הענישה במזרח התיכון.

והעניים בדרום אמריקה..

זה יותר חשוב מאשר להרוס ענף כלכלי - שכן מזעזע, אבל לפי דעתי זה גם מזעזע להרוג תרנגולות - ואני אוכל עוף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...