תוצאות הבחירות - "היום שאחרי" - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תוצאות הבחירות - "היום שאחרי"

rk666

Recommended Posts

• תגובות 305
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

פשוט מאוד: אתה חוסך כסף במשך X שנים ומקבל אותו בחזרה במשך 10 שנים, אם יצאת לפנסיה בגיל 67, או במשך 12 שנים, אם יצאת בגיל 65. בהנחה שלא חסכת שקל בשנתיים האחרונות (כדי לעשות לי חיים קלים), אם תפרוס את הכסף על פני 12 שנים במקום על פני 10 שנים, הפנסיה שלך תרד ב- 20%. תוסיף לזה את העובדה שבכל זאת תחסוך לפנסיה באותן שנתיים...

הקצבה לא תלוייה בסכום שצברת (היא פונקציה של המשכורת)

אתה מקבל משכורת ממוצעת של שלוש שנים אחרונות*אחוזי הותק שצברת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יש קרנות פנסיה, אתה משלם חצי והמדינה משלמת חצי.

מזה אתה מקבל תוספת פניסה לביטוח לאומי.

המעביד משלם, לא המדינה (אלא אם אתה עובד מדינה)

זה לא ביחס של 50-50

ולא הבנתי למה הלא מתקשר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המדינה משלמת? ממתי, רק קצבת זקנה עד כמה שידוע לי.

יש לי ביטוח מנהלים.

אני משלם קצת, המעביד משלם קצת יותר וחלק מכל זה הולך ביטוח תאונות/מוות/שטויות למיניהן.

אם יתמזל מזלי, מישהו שם בקופה לא יחגוג על חשבוני ולא יבוא מישהו עם גרזן ויהרוג אותי אולי יזרקו לכיוון שלי עצם כשאני אהיה זקן. :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקצבה לא תלוייה בסכום שצברת (היא פונקציה של המשכורת)

אתה מקבל משכורת ממוצעת של שלוש שנים אחרונות*אחוזי הותק שצברת

נו, ומאיפה הכסף הזה מגיע? צומח על העצים? הוא מגיע ממה שחסכת בתקופה שעבדת. מה קורה עם סך כל הכסף שתקבל גדול יותר מסך כל הכסף שהכנסת? הקופה תשלם לך מכסף של מישהו שעדיין עובד וחושב שהכסף הזה ימתין לו כשהוא יצא לפנסיה. קוראים לזה "גרעון אקטוארי". כשאותו אחד יצא לפנסיה, הכסף שלו יגמר מהר יותר, כי חלק ממנו עבר אליך, ואז יצטרכו לקחת שוב כסף ממישהו שעדיין עובד, רק מוקדם יותר. זו בעצם תוכנית פירמידה. בשלב מסויים סך כל ההוצאות על אלו שמקבלים פנסיה כרגע יהיה גדול יותר מסך כל ההכנסות של אלו שמפקידים לפנסיה והקופה תפשוט רגל. באותו רגע, אף אחד לא יוכל לקבל ממנה כסף.

זו לא תאוריה, זה כבר קרה - קרן הפנסיה של פועלי הבניין פשטה רגל.

איך מונעים מצב של גרעון אקטוארי? מתאימים את ההוצאות להכנסות. כלומר מגדילים קצת את הסכום שהעובד משלם בכל חודש, מגדילים קצת את הזמן שעליו לעבוד כדי לקבל את הפנסיה, מקטינים קצת את הפנסיה ואת הזמן בו תקבל אותה (וזה בעצם זהה להגדלת זמן העבודה). זה מה שביבי עשה. לפרץ שי שיטה אחרת: המדינה תשלם. אז יש לך 130 מיליארד ש"ח פנויים? ואל תשכח שבשיטה שהיתה, הגרעון רק גדל, כך ש- 130 מיליארד זו רק ההתחלה.

המעביד משלם, לא המדינה (אלא אם אתה עובד מדינה)

גם לרוב עובדי המדינה הממשלה לא משלמת חצי - היא משלמת הכל. יש להם פנסיה תקציבית במקום פנסיה צוברת. עוד החלטה שביבי העביר היתה שעובדי מדינה חדשים יקבלו פנסיה צוברת ואלו שבפנסיה תקציבית יצטרכו בכל זאת להפריש חלק קטן (2% למיטב זכרוני) מהמשכורת שלהם לפנסיה, וגם את זה פרץ רוצה לבטל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זה לא קשור אליך

הצגת את זה כאילו תקבל קצבה יותר נמוכה

זה לא נכון

הכסף הזה מושקע עשרות שנים ועושה תשואה נאה.

מה שצריך זה ניהול נכון ולא לקבוע גיל פנסיה מטורף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, לאט: אם ישלמו לך יותר כסף ממה שהצטבר בחיסכון הפנסיוני שלך (פלוס הרווחים מהשקעת הכסף), הקרן תיכנס לגרעון ותפשוט רגל. כדי שזה לא יקרה, צריך או להקטין את הפנסיה או להשלים את הסכום החסר מהממשלה, כלומר על חשבון אלו שעובדים ומשלמים מיסים (ולחלקם אין בכלל פנסיה). תבחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איסתרא, אל תתנשא.

קח בן אדם שעובד 40 שנה

מגיל 25 עד גיל 65

עם משכורת חודשית של 6000 ש"ח

ותשואה שנתית של 5% (שזה נמוך)

הקצבה שלו בפנסיה תהיה 5560

אם תוסיף לו שנתיים, במקרה הטוב זה יוסיף לו 200 ש"ח.

התשואה היא רק בתקופה שאתה מקבל פנסיה

זה ללא תשואה כל ה40 שנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני סה"כ מרוצה מהבחירות, קדימה והעבודה יכולים להוות ממשלה משמעותית.

אני כמובן שמח שהליכוד נפל, אולי זה ילמד אותם משהו.

גמלאים תותחים! :silly: קרעו אותי מצחוק, בממשלה הזאת יהיה קטעים איתם.

ומעציב אותי שכל כך הרבה אנשים הצביעו לליברמן, אני מקווה שהוא לא יהיה בקואלציה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני סה"כ מרוצה מהבחירות, קדימה והעבודה יכולים להוות ממשלה משמעותית.

אני כמובן שמח שהליכוד נפל, אולי זה ילמד אותם משהו.

גמלאים תותחים! :silly: קרעו אותי מצחוק, בממשלה הזאת יהיה קטעים איתם.

ומעציב אותי שכל כך הרבה אנשים הצביעו לליברמן, אני מקווה שהוא לא יהיה בקואלציה.

ליברמן היום זה לא ליברמן של פעם

וצריך מישהו שילחם בחמס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OMRIJ, אתה מתעקש בכח לא להבין אותי? קח את הסכום שהצטבר לפנסיונר בתקופה שעבד. בהנחה שנשארו לו עוד 12 שנים לחיות, כמה תוכל לשלם לו בלי להיכנס לגרעון? עכשיו קח את אותו הסכום ותוסיף לו חיסכון של עוד שנתיים. בהנחה שנשארו לו עוד 10 שנים לחיות, כמה תוכל לשלם לפנסיונר בלי להיכנס לגרעון?

אגב, החישוב שלך בכלל לא לקח בחשבון את המרכיב הביטוחי בפנסיה ואת דמי הניהול. פנסיה שכמעט שווה למשכורת החודשית? בחלום. וריבית של 5% לפנסיה היא מאוד סבירה, בסה"כ חיסכון שכזה חייב להיות מאוד סולידי. אתה לא רוצה שהשקעה פרועה שתיכשל תגרום לפנסיה שלך להעלם, נכון?

אה כן, לגמרי שכחתי: הפנסיה היא לא על הברוטו שלך, היא על שכר הבסיס שלך. הוצאות לא נכנסות, שעות נוספות לא נכנסות, תוספות שונות ומשונות לא נכנסות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...