צריך מפרט למחשב בתקציב של 3000 ש"ח כולל מסך (לחבר שלי) - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך מפרט למחשב בתקציב של 3000 ש"ח כולל מסך (לחבר שלי)

OmerS

Recommended Posts

אתה יודע שבני הנוער של היום הם מאוד הפכפכים... ;)

כשהוא ישנה את דעתו (אם בכלל), הוא יוכל לקנות משהו שיתאים לתקציב ולדרישות במחיר זול בהרבה ממה שהמוצר הזה עולה היום.

בגלל נפילת המחירים התמידית בשוק הזה, לקנות ציוד מחשבים שאין לך בו צורך מיידי זאת תמיד טעות.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואוו, איזו שיחה התפתחה פה...

אני באמת בהתלבטות נוראית, המפרט הנוכחי (מה שהצעתי בהתחלה) הוא באמת משהו לא ניתן לשדרוג אבל בכדי לשדרג את המחשב כך שיעבוד כמו שצריך אני מניח שהוא גם ירצה לשדרג וזה כבר גורר הרבה דברים עם זה, אני מצדי הזהרתי את חבר שלי שהוא מסתכן קצת עם המחשב הזה אבל מה אני יכול לעשות, אני אדבר איתו מחר ונראה מה עושים.

אני אהיה מאוד שמח אם מישהו פה יוכל להציע מפרט עם מחירים בדוקים מפלונטר (בלי לעשות פרסומת)

ושגם יהיה ניתן לישדרוג בשלב מאוחר יותר.

תודה, עומר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם תלך על המפרט שהצעת קודם, זאת לא תהיה נפילה. ממש לא.

אבל הלוח השני של (זה עם הדיורון המולחם) עדיף. המעבד שיש עליו יספיק לאפליקציות אופיס גם עוד 4 שנים (אין לי שום בעיה לעבוד אופיס תחת 2 ישן במהירות 400MHz).

וזה שיש ללוח הזה חריץ AGP יאפשר לחבר שלך לשדרג אותו למכונת משחקים, אם זה פעם יתחיל לעניין אותו...

מעבר לזה, אני בטוח שלוח כזה יחסוך לו כמה מאות שקלים בהשוואה ללוח הראשון + רכישה נפרדת של מעבד. ואולי עכשיו, אחרי שמסך 19 פתאום נכנס לתקציב הוא יעשה את הדבר הנכון.

מה שלא יהיה, המשימה הגדולה ביותר שעומדת בפניו (ובפניך) זה להתעלם מכל "זועקי-הקברים" ולהתרכז בעובדה שהמחשב הזה יהיה בסדר גמור לכל משימה שהיא חוץ מאשר משחקים או עבודה רצינית עם אודיו.

כמובן שבכסף שיתפנה, הוא יכול לקנות כרטיס מסך משומש שיריץ לו את Quake3 ב-60 פריימים בשניה על 1600x1200x32. אבל אז "זועקי-הקברים" בטח יגידו לו "פחחח... Q3 זה משחק? זה יותר גרוע מסוליטר!" או משהו חכם אחר... ::)

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה יש לך עם "זועקי-הקברים"? פשוט עדיף כבר להוסיף קצת ולקנות משהו יותר משתלם שיספיק לטווח יותר ארוך, ואני עדיין לא יודע אם הבנת שמי שרוצה לקנות את המחשב הזה הוא ילד אשר (אני בטוח) מתעניין במשחקים ולא טכנאי תוכנה או משהו בסגנון...

אם הוא היה צריך את המחשב לתכנות אז אני מסכים איתך ב 100% שהמחשב יספיק ואפילו זה יותר מדי לתחום הזה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה יש לך עם "זועקי-הקברים"?

זה מה שיש לי.

פשוט עדיף כבר להוסיף קצת ולקנות משהו יותר משתלם שיספיק לטווח יותר ארוך,

לא לכולם 1000~2000 ש"ח זה "קצת". ומעבר לכך, המחשב הזה יספיק ל-99% מאלה שלא משחקים במשחקי פעולה תלת מימדיים כמו חברו של פותח הדיון. ואם הוא כן יחליט שהוא נכנס לזה, הוא תמיד יכול להוסיף כרטיס קול וכרטיס מסך רציניים יותר - אם וכשהוא יחליט שזה מעניין אותו, אבל לא לפני, כי זה יהיה ממש לזרוק כסף לפח.

ואני עדיין לא יודע אם הבנת שמי שרוצה לקנות את המחשב הזה הוא ילד אשר (אני בטוח) מתעניין במשחקים ולא טכנאי תוכנה או משהו בסגנון...

הילד הזה אמר בפירוש שהוא רוצה מחשב לתוכנות ולא למשחקים, אז אתה רוצה לשכנע אותו להוציא מראש עוד 2000 ש"ח כי אולי הוא ירצה לשחק?

לידיעתך, טכנאי מחשבים הם מיעוט, מתכנתים הם מיעוט וגיימרים הם מיעוט (כן, אני יודע שיש הפתעות בחיים).

רוב משתמשי המחשבים בעולם גולשים באינטרנט ועובדים עם - ממש כמו "הילד הזה".

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. שעומר יגיד מה חברו מעדיף...

ב. אם במקרה וחברו באמת לא רוצה לשחק אז עדיף כבר לפנות לחברה קיברית שתמכור לו מחשב קומפלט ואולי יצא לו אפילו יותר זול + אחריות מהחברה שלא יצטרך לרוץ ולסבך את עומר כל פעם שיש לו בעיה!

ואני בטוח שאם מישהו מוכן להשקיע במשהו כמו מחשב 3000 ש"ח אז הוא גם יכול להשקיע 4000 כי מחשב לא קונים כל יום.

לעומר: תזהיר את חברך שמה שהוא קונה הוא לא שיא הטכנולוגיה (וגם לא אמצע) שלא יהיה לך אח"כ אי נעימויות איתו בקשר למחשב וקרו דברים מעולם. ואגב כשזה מגיע לכסף וחברים אני תמיד מעדיף להיות בקהל ולא בזירת ההתרחשות - אם הבנת למה אני מתכוון, ושוב אל תכריח לקנות אותו אלא תתן כעצה את המפרט ותציע לו גם לעבור כמה חנויות ולבדוק מחירים.

אני אישית מכיר מישהו שקנה בקצת פחות מ 3000 מחשב יותר טוב ממה שהצענו פה (קברי אבל עדיין יותר טוב).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה הגעת בכלל לזה שהוא לא מעוניין במשחקים בכלל?

אני אשמח מאוד אם מישהו יוכל להציע לי מפרט במחיר הזה שכולל מסך 15 אינץ ושיוכל להריץ משחקים בביצועים טובים,

אני יודע שזה מאוד קשה אם תקציב כזה אבל כל מפרט יתקבל בברכה..

אני הבנתי שהוא רוצה שיהיה כמה שיותר זול.. לא שיהיה בלתי ניתן להריץ משחקים..

אם זה המצב - שיקח באמת את הלוח של ה-K7SEM עם הדורון והכרטיס מסך המובנים..

אם לעומת זאת הוא כן מעוניין במשחקים, ובאופציות שידרוג של המעבד בעתיד - שיקח את הלוח KT266A הזול שהצעתי עם כרטיס מסך זול...

ה-ECS עולה 540 ש"ח.

ה-Shuttle KT266A + GF2MX400 + Duron1200 יוצא 1055 ש"ח.

וגם דורש זיכרון שיוצא טיפה יותר יקר..

500 ש"ח יותר בשביל טיפה יותר ביצועים, שאם הוא משתמש פשוט (אינטרנט ו-Word בלבד) כמו ש-Prog מציע, לא צריכים..

אם הוא מעוניין במשחקים ברמה דווקא אפשר להתפשר על ה- המובנה, עם כרטיס מסך GF4MX400.. זה גם כן יוצא 1055 ש"ח בדיוק..

וכמובן שהרבה יותר שווה מ-GF2MX400...

אבל צריך לקחת בחשבון את חוסר יכולת השידרוג העתידית אם הוא אי פעם ישקול זאת - לא שיש לו ממש סיבה בינתיים, דורון יכול להתמודד כמו גדול עם צרכים של משתמש ממוצע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...