צריך מפרט למחשב בתקציב של 3000 ש"ח כולל מסך (לחבר שלי) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך מפרט למחשב בתקציב של 3000 ש"ח כולל מסך (לחבר שלי)

OmerS

Recommended Posts

שלום,

יש לי בעיה קטנה, חבר שלי ביקש ממני להרכיב לו מחשב ב 3000 ש"ח והוא רוצה שזה יכלול גם מסך, ניסיתי להסביר לו שעם תקציב כזה

לא יהיה לו מחשב ממש טוב שגם יספיק להרבה זמן אבל הוא מתעקש על המחיר הזה.

אני אשמח מאוד אם מישהו יוכל להציע לי מפרט במחיר הזה שכולל מסך 15 אינץ ושיוכל להריץ משחקים בביצועים טובים,

אני יודע שזה מאוד קשה אם תקציב כזה אבל כל מפרט יתקבל בברכה..

בתודה מראש,

עומר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום,

יש לי בעיה קטנה, חבר שלי ביקש ממני להרכיב לו מחשב ב 3000 ש"ח והוא רוצה שזה יכלול גם מסך, ניסיתי להסביר לו שעם תקציב כזה

לא יהיה לו מחשב ממש טוב שגם יספיק להרבה זמן אבל הוא מתעקש על המחיר הזה.

אני אשמח מאוד אם מישהו יוכל להציע לי מפרט במחיר הזה שכולל מסך 15 אינץ ושיוכל להריץ משחקים בביצועים טובים,

אני יודע שזה מאוד קשה אם תקציב כזה אבל כל מפרט יתקבל בברכה..

בתודה מראש,

עומר.

תקח את התשציב של 3500: http://www.hwzone.co.il/specs/viewspec.php?type=games&price=3500&monitor=17&submit=%E4%F6%E2+%EE%F4%F8%E8

ותקצץ :-\ (מסך: מ17 ל15 , וכו....)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבד: Duron 1.2Ghz

לוח: Shuttle AK31 KT266A

זיכרון: 256mb OEM PC2100

הארד דיסק: Maxtor 20GB 5400

כרטיס מסך: ATI Radeon 7500LE

כרטיס קול: על הלוח אם

מודם: 56K PCI

דיסקטים: 1.44

סידי: X52

מסך: CTX PL7 17inch

מארז: Generic 300W

סה"כ: 3100 ש"ח

בלי עכבר ומקלדת.. זה עוד איזה 60 ש"ח לסתם משהו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיד עדיף משהו שהוא לא אונבורד.. במיוחד במקרה הזה בגלל שהוא ינצל את הזיכרון של המערכת..

בהתחשב בכך שהלוח והכרטיס מסך הזה עולים ביחד רק 852 ש"ח לעומת ה-K7N420 של שעולה 815 ש"ח זה פשוט לא משתלם..

אומנם מקבלים כרטיס קול יותר טוב על ה-.. אבל הכרטיס מסך הנפרד הזה יעשה הבדל דיי משמעותי.

והוא כמובן גם יותר טוב מ-GF2MX...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהמשך להודעה האחרונה שלי, חבר שלי ביקש ממני שאני ירכיב לו מחשב (כולל מסך) בתקציב של 3000 שקל בערך,

מאחר שזהו תקציב מצומצם מאוד התקשתי למצוא רכיבים טובים אך כאלה שגם יעמדו בתקציב, הוא רוצה את המחשב לשימוש של

תוכנות והוא אמר לי (לאחר שהזהרתי אותו כמה וכמה פעמים) שהוא לא מתכוון לשחק על המחשב הזה.

בבקשה בדקו את המפרט וכתבו לי הערות, אני לא יודע אם הוא בסדר..

מארז: Generic 300W ATX

מעבד: Duron Socket A 1300Mhz

לוח אם: Elitegroup- K7SOM 2DDR 2SDRAM 3PCI VGA SOUND LAN

זכרון: 256MB SDRAM 133Mhz

דיסק קשיח: Maxtor 40GB 7200RPM

צורב: 48 כתיבה, 12 שכתוב, 32 קריאה, של ARTEC

כונן תקליטונים: רגיל

מסך: CTX 17 אינץ

מקלדת ועכבר: Generic, Microsoft

מחיר כולל מע"מ: 3009 ש"ח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בטוח שחבר שלך צריך לקנות את זה? זה דיי לא שווה לקנות את הרכיבים הנ"ל בגלל שהם כבר דיי ישנים והמחשב דיי קברי, גם אין בלוח הנ"ל סלוט ל AGP מה שדיי דופק את האופציה לשדרוג בעתיד.

בכל אופן זה מאוד חשוב שתחליף אתה ה SDRAM ב DDR כי ה DDR בכמה מקרים זול יותר ובטוח שמהיר יותר...

אני אישית הייתי לוקח 1600 בתוספת של 200~ ש"ח, הרבה יותר משתלם...

הייתי ממליץ לחברך להשקיע עוד 1000 - 2000 ~ ש"ח בשביל משהו נורמאלי ולא גרוטאה כזאת, בנוסף הוא יכול לחפש גם דילים בעיתונים או בחנות מחשבים אם הוא כבר רוצה מחשב קברי במחיר נמוך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החבר שלי לא מעוניין בזה בגלל שבמילא הוא לא הולך לשחק במחשב הזה אז מסך של 19 אינץ זה קצת מיותר לדעתו,

הוא טועה.

מסך 19 לא מיועד למשחקים, אלא לכל שימוש שתעשה במחשב. אני בטוח שהוא מכיר את פסי הגלילה האופקיים שמופיעים בכל מיני אפליקציות (מדפדפני אינטרנט ותוכנות דואר דרך תוכנות וכלה בכלי-פיתוח).

עם מסך 19 אפשר לעלות לרזולוציה יותר גבוהה ועדיין לקבל תצוגה קריאה ובלי פסי גלילה.

אבל עם הוא מעדיף מקלדת מותג או CD-ROM נוסף (שיוסיף לו נוחות רק בצריבות on-the-fly), אז שיהנה. כל אחד והדגשים שלו.

רק רציתי לדעת האם כל החלקים מתאימים ולא תהיה לי בעיה בהרכבה..

זה תלוי ישירות במיומנות ובנסיון שלך. באופן כללי מדובר במחשב קל מאוד להרכבה ולא אמורות להיות בעיות תאימות (ומוטב שכך, הכל on-board...)

לגבי הפלופי, גם אני לא הייתי מוותר עליו, אבל אם זה מה שמפריד בינו לבין מסך גדול יותר אז בפירוש כן.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, אני חושב שלא קראת את המפרט שהצעתי נכון, הוא כולל רק צורב ולא כולל עוד סידי רום.

במסך 19 הוא לא מעוניין סופי ואני ניסיתי להסביר לו הרבה זמן שהמחשב שהוא קונה הוא לא מחשב משתלם אבל זה לא מעניין אותו

הוא רוצה לקנות מחשב פשוט בכסף שהוא חסך, לדעתי הוא עושה טעות אבל מה אני יכול לעשות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בטוח שחבר שלך צריך לקנות את זה? זה דיי לא שווה לקנות את הרכיבים הנ"ל בגלל שהם כבר דיי ישנים והמחשב דיי קברי, גם אין בלוח הנ"ל סלוט ל AGP מה שדיי דופק את האופציה לשדרוג בעתיד.

יש ללוח הזה סלוט AGP.

בכל אופן זה מאוד חשוב שתחליף אתה ה SDRAM ב DDR כי ה DDR בכמה מקרים זול יותר ובטוח שמהיר יותר...

הלוח הזה לא תומך ב-DDR. וכל פתרון אחר יעלה הרבה יותר.

לשימוש משרדי, DDR מיותר לחלוטין.

מעבר לזה, באפליקציות משרדיות אין בן אדם בעולם שיוכל להבדיל בין Duron 1300 + SDR לבין AthlonXP 1600 + DDR. הדרך היחידה תהיה להריץ אותם במקביל ולחפש את ההבדלים (או להפעיל תוכנת Benchmark).

אני אישית הייתי לוקח 1600 בתוספת של 200~ ש"ח, הרבה יותר משתלם...

הלוח הזה מגיע עם מעבד Duron מולחם. שוב, פתרון אחר יעלה הרבה יותר.

הייתי ממליץ לחברך להשקיע עוד 1000 - 2000 ~ ש"ח בשביל משהו נורמאלי ולא גרוטאה כזאת,

לצרכים משרדיים מספיק מחשב שנותן רבע מהביצועים של "הגרוטאה הזאת".

בעולם העסקים יש תקציבים. זה לא שאפשר לנדנד להורים שיפתחו את הארנק, אם התקציב הזה גמיש אז אני מניח שהדבר היה נאמר כבר קודם.

ובכל מקרה, במקום לקנות מעבד יותר מהיר, יש דברים שהרבה יותר חשובים למשרד: אל-פסק, מדפסת , סורק, מגירה לדיסק קשיח נוסף שמיועד לגיבויים וכן הלאה...

בנוסף הוא יכול לחפש גם דילים בעיתונים או בחנות מחשבים אם הוא כבר רוצה מחשב קברי במחיר נמוך...

המחשבים במחירים האלה מבוססים כולם על אותו לוח, או על הלוח המקביל עם ה-VIA C3 (שהוא באמת חלש מאוד).

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי המפרט שאני הצעתי הרבה יותר טוב..

כולל לוח KT266A של חברה נורמלית..

יהיה ניתן לשדרג את המעבד בעתיד..

עובד עם ..

כרטיס מסך לא אונבורד מאפן..

אם הוא באמת צריך צורב אז ניתן להוריד את הרמה של הכרטיס מסך עוד קצת ל-GF2MX400, זה יחסוך איזה 100 ש"ח..

ואם הוא ישקיע עוד איזה 50 ש"ח ניתן להחליף את הסידי בצורב 24/10/40..

(ד"א הצורב בהצעה שלך הוא כותב X32 וקורא X48.. אין צורב שכותב יותר מהר מהמהירות קריאה שלו...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פרוג. אני דיברתי על הלוח הזה Elitegroup-ECS K7SOM 2DDR 2SDRAM 3PCI VGA SOUND LAN מפרט

ולפי מה שכתוב אין ללוח הזה AGP וגם לא מעבד מולחם...

אבל זה לא מחשב שנועד למישהו עם צרכים משרדיים אלא למישהו שבטוח ירצה לשחק בו ובטוח ירצה ביצועים אז מה שאני מציע זה לבחור מפרט שיאפשר שדרוג, לא לקבור את הבן אדם לגמרי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פרוג. אני דיברתי על הלוח הזה Elitegroup-ECS K7SOM 2DDR 2SDRAM 3PCI VGA SOUND LAN מפרט

ולפי מה שכתוב אין ללוח הזה AGP וגם לא מעבד מולחם...

זה ההבדל בין SOM ו-SEM... ;)

אני הנחתי שאתה מדבר על הלוח Elitegroup-ECS K7SEM שמגיע עם סלוט AGP, דיורון מולחם וכל הכרטיסים האפשריים on-board. עולה בארץ 550 ש"ח ולא זכור לי הרבה זמן שראיתי מציאה כזאת.

אבל זה לא מחשב שנועד למישהו עם צרכים משרדיים אלא למישהו שבטוח ירצה לשחק בו ובטוח ירצה ביצועים אז מה שאני מציע זה לבחור מפרט שיאפשר שדרוג, לא לקבור את הבן אדם לגמרי...

אבל כתבת בפירוש:

הוא רוצה את המחשב לשימוש של תוכנות והוא אמר לי (לאחר שהזהרתי אותו כמה וכמה פעמים) שהוא לא מתכוון לשחק על המחשב הזה.

בכל מקרה, עם חריץ AGP, כל מה שנותר לו בעתיד זה לבחור כרטיס שמתאים לתקציב שלו ולשדרג.

אבל למה שלא תתן לו קרדיט אם הוא אומר לך שהוא לא מעוניין לשחק, אתה יודע, יש בעולם אנשים שלא משחקים במחשב...

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...