ירושלים מהיום. - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ירושלים מהיום.

gshhar

Recommended Posts

מה גם שאני צילמתי במצב P אז למה כל התמונות יצאו לי ב-ISO 80 ?

זה לא אמור לבחור אוטומטי ?

ISO לא משפיע על טישטוש התמונה, ובכל מקרה תמיד עדיף לצלם בISO נמוך ככל שניתן מכיוון שככל שמידת הרגישות של החיישן עולה (מידת ה ISO) כך גם מידת הרעשים גוברת. לצורך הדוגמה הבא נניח ש ISO מייצג את מוליכת הנייר, אם תניח עט נובע (פיילוט) על דף הנייר A4 של בייתית רגילה למשך מספר שניות תראה כתם דיו קטן - זה ISO תקין (עד 200 במרבית מצלמות החובבנים) אם תניח את אותו העט לאותו מספר שניות מועט על נייר טואלט תראה כתם גדול בהרבה המתפשט בקצב גדול מאשר במקרה הראשון - זה ISO גבוה.

ISO זה מידת ההולכה של דף הנייר מול הדיו, ובפעול מידת הרגישות של ה CCD לאנרגיה (אור). הסיבה שבגינה מופיעים רעשים ב ISO גבוה היא בגלל שרכיב ההמרה מאנלוגי (פוטון) לדיגיטלי (RAW - 12 ביטים) צריך להחליט מה מבחינתו הוא אור, ב ISO גבוה הרכיב פחות בררן ומקבל יותר סימני אנרגיה כלגיטימיים בכלל זה גם "רעשים". המקור לרעשים הללו הוא זליגה של אנרגיה בין תאי החיישן, חשמל סטטי הנגרם מאיתני הטבע, קרינה קוסמית (או שלא (: ) ובקיצור כל צורה של אנרגיה המצוייה בטבע ומפריעה לדגום בצורה מדוייקת את קרני האור.

בנוגע ל ISO במצב P - לא! זה לא היה אמור לבחור אוטומטית.

ISO בוחרים בעזרת כפתור F שנמצא בגב המצלמה (מימין למסך ה LCD), אמנם קיימת אופציה להגדירו לאוטומטי (מה שיפעיל אותו כאוטומט גם במצב צילום Auto וגם במצב M) אך אני מעדיף תמיד להשאירו על 80 ורק במקרה הצורך (כלומר בלילה) להעלותו למעלה.

לילה טוב.

-- מקסים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ISO לא משפיע על טישטוש התמונה

ISO משפיע על מהירות התריס, ומהירות תריס איטית מדי גורמת לטשטוש התמונה בעקבות רעידות היד.

ובכל מקרה תמיד עדיף לצלם בISO נמוך ככל שניתן

*ככל שניתן* זה בדיוק העניין. התמונה האחרונה צולמה בתנאים שבהם צילום ב-ISO נמוך לא ממש ניתן היה לביצוע (לפחות לא ללא חצובה או מייצב תנועה נורמלי).

ISO בוחרים בעזרת כפתור F שנמצא בגב המצלמה (מימין למסך ה LCD), אמנם קיימת אופציה להגדירו לאוטומטי (מה שיפעיל אותו כאוטומט גם במצב צילום Auto וגם במצב M) אך אני מעדיף תמיד להשאירו על 80 ורק במקרה הצורך (כלומר בלילה) להעלותו למעלה.

אני גם מעדיף לבחור ISO באופן ידני, אבל במקרה הזה היה אפשר להסתדר גם ללא בחירה ידנית אם פותח הדיון היה משתמש ב-ISO האוטומטי. זה היה עוזר לקבלת תמונה חדה יותר. עם זאת, עדיף ללמוד את הכלל שכתבתי בהודעה הקודמת. הוא מאוד עוזר בבחירת ISO שמתאים לתנאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

boren, היסטוגרמה גם לא תמיד נותנת תמיד אינפורמאציה מאוד מדויקת ולפעמים שההיסטורמה הצביעה על כך שהן בסדר גמור יצאו בתת או יתר חשיפה.

שתי אפשרויות: או שאתה לא משתמש נכון בהיסטוגרמה, או שהמימוש שלה במצלמה שלך לוקה בחסר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...