המשך לדילמה שלי ... סאמפרון בOC מול אטלון 64 רגיל .. - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המשך לדילמה שלי ... סאמפרון בOC מול אטלון 64 רגיל ..

KOBrA

Recommended Posts

Hello again =)

לאחר שחברי הפורום(בעיקר ליאור) הציעו לי לרכוש לוח של ASRock 939Dual SATA2 אשר תומך בAGP וגם PCIX בתושבת 939 ומעבד 3000AMD Sempron 64BiT בתקציב של עד 1100 שקל -----> ניתן לקרא כאן http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=168682.0

התחלתי לגשש ברשת במטרה למצוא סיקורים והשוואות על המעבד הנ"ל , והגעתי למסקנה כזאת :

ראשית כל מעבד 3.064bit עולה 1000 שקל בערך(תושבת-939) - הסאמפרון בתושבת 939 אשר נזכר למעלה עולה משהו בין 550-600 שקל.

עכשיו ! הביצועים בין השניים גדולים במשחקי מחשב לטובת האטלון לפי ההשוואה הבאה : http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/sempron-3000_8.html

(תראו בבאטלפילד 2 כמה ההפרש גדול למשל.. או ב HL-2 ..) למרות שהסמפרון מראה שיפור מאחיו הקטן בתושבת 754 .. אך עדיין לא ממש מגיע לביצועים של האטלון 64ביט GHZ 3.0 ....

אחרי כמה דפים באותו השוואה עשו איזה OC למעבד ה סאמפרון 3.0GHZ 64bit והגיעו איתו למהירות שעון של 2400 במכפלה של 9X270 והעלו את המתח ל 1.55V ודחפו עליו איזה מאוורר( Zalman CNPS9500 LED cooler שעולה 400 שקל בארץ) - עכשיו בגלל שהמהירות של הסאפרון שווה לזו של האטלון 3800+ 64bit במצב ברירת המחדל, השוו אותם מחדש לאחר ה OC - לפי התוצאות הוא נשרך מאחורי ה 3800+ ב כ5-10% מרשים למדי אם תשאלו אותי .. כמובן שאת האטלון 3000 64ביט הרגיל כביכול הוא עוקף בOC הונכחי(או שלא ??? תקנו אותי אם אני טועה פה ) ..עכשיו הגעתי למסקנה כזאת :smile1: :

אני כביכול יכול לרכוש את המעבד הסאמפרון הזה + הלוח המעולה הזה של ASrockעם השבב של ULI אשר קיבל כל כך הרבה שבחים בביקורות (גם בOC הוא מצווין לאחר שדרוג הביוס - http://www.techpowerup.com/reviews/ASRock/939Dual-SATA2/15) שכל זה עולה לא יותר מ 1050 שקלים ... ולרכוש גם איזה מאוורר ב150 שקל (כמו זה למשל http://www.thermaltake.com/coolers/cl-p0200silent939/cl-p0200.htm) ולאיץ את המעבד שלי לרמה של אטלון 3800+ בערך ולקבל ביצועים גבוהיים יותר במינימום השקעה .. השקעה סופית של 1200 שקל !!! האם זה אפשרי ?? האם באמת המסקנה הזאת נראית הגיונית ? או שמא לא ניתן לבצע OC כזה עם הלוח הנ"ל או שאולי המאוורר הזה לא מתאים ?

*תראו אם הייתי רוכש מעבד אטלון 64 3.0 באלף שקל + הלוח אם ב450 שקל הייתי מגיע לפחות ביצועים מאשר הסאמפרון הזה עם הלוח והמאוורר בסכום כולל של 1200 שקל . !!

תקנו אותי אם אני טועה בבקשה ממכם .. :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השיקול היחיד הוא : מה יהיה אם הסמפרון שלך לא יגיע למהירות שאתה מבקש ? אם תיפול על סטיפינג גרוע ,אז לא תגיע למה שאתה רוצה.

וחוץ מזה ה אטלון 64 3.0 הוא OC מצויין , לפעמים הרבה יותר מה 3.2 וגם איתו מגיעים לתוצאות מצויינות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השיקול היחיד הוא : מה יהיה אם הסמפרון שלך לא יגיע למהירות שאתה מבקש ? אם תיפול על סטיפינג גרוע ,אז לא תגיע למה שאתה רוצה.

וחוץ מזה ה אטלון 64 3.0 הוא OC מצויין , לפעמים הרבה יותר מה 3.2 וגם איתו מגיעים לתוצאות מצויינות

הסטפינג הזה שאתה אומר אתה מתכוון ל או ל E6 ? אם כן אז אני חושב שבקישור שנתתי הבחור שם קיבל 3 סאמפרונים(SAMPLEים לא טובים לפי מה שהבנתי) עם סטפ של ואיתו הוא הצליח להגיע ל HT של 270 .. ולהגיע לביצועים שציינתי מקודם ככה שאני מקווה לא ליפול על מעבד רע מבחינת OC .. אגב התקציב המקסימלי שלי נכון לעכשיו הוא 1200 .. ובתקציב הזה אני מנסה להשיג הכי טוב שאפשר ...

ואגב אני בטוח ש האטלון64 3.0 יותר טוב בOC אבל כדי לרכוש אותו + מאוורר יצטרך 1600-1700 ו400~ שקל זה כסף .. לפי המסקנה שהגעתי מקודם הרבה יותר משתלם מה שאמרתי .. אלה אם כן אני טועה .... ולמה בדיוק אתה מתכוון לסטפינג גרוע ? זה קרה לכמה אנשים פה ? אני לא יודע הרבה על OC אם בכלל ...

מחכה לתשובה :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש לדוגמא ווניס 3200 משבוע 18 שהוא לא הכי מוצלח הוא יכול להגיע בקירור אוויר ל 2.5 אולי 2.6

לעומת זאת שבוע 15 ו 17 עושים 2.7 בכיף

וגם השבועות האחרונים שלהם עושים זאת .

תחפור ברשת יש רשימה של סטפינג לכמה הם מגיעם בממוצע , וזה ממוצע יש לפה ולפה תמיד.

וכמה OC אתה מתכנן , לא תמיד צריך ,איזה זיכרונות יש לך ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקנה את הסמפרון 3000 בשקע 939, אל תמהיר אותו (אין צורך), תקנה מפזר חום טוב ושקט ולא יקר,

כמו זה http://www.noacomp.co.il/product.asp?productid=4895

צוואר הבקבוק לביצועים במשחקים יהיה כרטיס המסך שלך ולא המעבד, לכן אין צורך להיתלבט יותר מידי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסמפרון שלי באוברקלוק נותן ביצועים לא פחות מ Venice 3800 או San Diego 4000

הסמפרון עדיף לאוברקלוק על פני ה A64.

"למה?" אתם שואלים?

זכרון המטמון הקטן וצריכת החשמל המקסימלית הנמוכה עוזרים כאן מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסמפרון שלי באוברקלוק נותן ביצועים לא פחות מ Venice 3800 או San Diego 4000

הסמפרון עדיף לאוברקלוק על פני ה A64.

"למה?" אתם שואלים?

זכרון המטמון הקטן וצריכת החשמל המקסימלית הנמוכה עוזרים כאן מאוד.

לך אבל יש גם טוב, לוח טוב, וזיכרונות מעולים. האם יהיה את זה לפותח הדיון? לא ידוע

בכולופן לדעתי סמפרון השקעה טובה כי וא OCER תותח וראיתי אנשים עושים 2.7 בלי להתאמץ אפילו. עם סטוק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב הבנתי אותכם - בכל אופן אני לא מוכן להשקיע יותר מ1200 שקל כי אין לי יותר על מחשב ..

המפרט שלי הוא כזה .... זכרון של NPC 400DDR 512עם תזמונים של 3.0 וזכרון מושקין 256 333DDR עם תזמוון של 2.5 ...

לוח אם טוב לOC לפי הביקורות עליו ..

כרטיס מסך 9700P AGP ..

עכשיו האם מה שאמרתי ניתן לביצוע .?? המאוורר שנתתי למעלה מספיק להגיע איתו ל SPEED של 2400 בסאמפרון ?

והאם הביצועים שלו ישתתוו לA64 של 1000 שקל ??

אגב יש לי את המשחה של ארטיק קולר שעולה 40 שקל בצבע כסף ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב הבנתי אותכם - בכל אופן אני לא מוכן להשקיע יותר מ1200 שקל כי אין לי יותר על מחשב ..

המפרט שלי הוא כזה .... זכרון של NPC 400DDR 512עם תזמונים של 3.0 וזכרון מושקין 256 333DDR עם תזמוון של 2.5 ...

כרטיס מסך 9700P AGP ..

עכשיו האם מה שאמרתי ניתן לביצוע .?? המאוורר שנתתי למעלה מספיק להגיע איתו ל SPEED של 2400 בסאמפרון ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיס מסך 9700P AGP ..

הסידור זיכרונות שלך יגביל אותך בOC

תשאר רק עם הNCP.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

BUNG

הקירור לא משפיע המון על Sempron, הוא עם פליטת חום נמוכה גם ככה

הלוח טוב זה נכון וזה דרוש, אבל אפשר גם לשים מחלק ואת הזכרונות על תדר מקורי או קצת יותר גבוהה

אגב יש מצב שהמושקין יסחבו DDR400

תנסה ידנית לקבוע על תדר 400MHz

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

BUNG

הקירור לא משפיע המון על Sempron, הוא עם פליטת חום נמוכה גם ככה

הלוח טוב זה נכון וזה דרוש, אבל אפשר גם לשים מחלק ואת הזכרונות על תדר מקורי או קצת יותר גבוהה

אגב יש מצב שהמושקין יסחבו DDR400

תנסה ידנית לקבוע על תדר 400MHz

בתור אחד שהיה לו מושקין, VALUE אבל עדיין מושקין, אני יכול להגיד שהם עובדים סבבה עם מחלקים... עשיתי יחס של 5:4. והורדתי את הזיכרונות ל333MHZ. ואז התחלתי לעלות באס, ושהזיכרונות הגיעו ל400 שזה היה בערך שהמעבד היה ב3 ג'יגה~ הם סחבו אחלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב חברייה .. בסוף רכשתי את ה ATHLON64 3200+ Venice ... הכל יחד עלה לי 1400 שקל ..

בכל אופן קיבלתי אותו עם קירור סטוק באריזה מקורית עם 3 שנים אחריות .. הלוח הוא אותו לוח ... האם אני יכול להאיץ את המעבד שלי ?? ובקשר למושקין שיש לי - הוא לא נראה לי VALUE .. הוא עם קרור שחור כזה נראה שפעם הסטיק היה ברמה גבוהה אבל אני לא בטוח . בכל אופן איך אני מעלה אותו ל 400DDR ??

ואיך אני מאיץ את המעבד ועד לאן ? איך אני יודע בערך אבל עד לאיזה לימיט ? איזה מתח לתת לו ?

זה ה 3200 שלי ? איזה סאמפל קיבלתי ? טוב או רע ?

32006nk.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קיבלת סאמפל

קיבלת סטפינג E6 שזה בסדר וסביר

יותר חשוב זה השבוע ייצור אבל אני מניח שאתה לא תפרק עכשיו את המעבד בשביל לבדוק אותו

אפשר להמהיר את המחשב הזה, פרטים לעומק תשאל בפורום אוברקלוקינג

אתה תצטרך אחר שאיתו יש אפשרות להגיע ל OC מכובד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב חברייה .. בסוף רכשתי את ה ATHLON64 3200+ Venice ... הכל יחד עלה לי 1400 שקל ..

בכל אופן קיבלתי אותו עם קירור סטוק באריזה מקורית עם 3 שנים אחריות .. הלוח הוא אותו לוח ... האם אני יכול להאיץ את המעבד שלי ?? ובקשר למושקין שיש לי - הוא לא נראה לי VALUE .. הוא עם קרור שחור כזה נראה שפעם הסטיק היה ברמה גבוהה אבל אני לא בטוח . בכל אופן איך אני מעלה אותו ל 400DDR ??

ואיך אני מאיץ את המעבד ועד לאן ? איך אני יודע בערך אבל עד לאיזה לימיט ? איזה מתח לתת לו ?

זה ה 3200 שלי ? איזה סאמפל קיבלתי ? טוב או רע ?

32006nk.png

קירור שחור? יכול להיותש זה מושקין בלק ליין?

תעשה תצלום מהלשונית SDP, שם יהיה מידע על הסטיקים של הזיכרון שלך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...