מסך לגיימר כבד, LCD vs. CRT, האם יש בכלל תחרות? - עמוד 2 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסך לגיימר כבד, LCD vs. CRT, האם יש בכלל תחרות?

Arcanide

Recommended Posts

• תגובות 181
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ועדיין אני עם השאלה של LCD או CRT

לאלוף העולם במשחקי מחשב (יש לו איזה 6 מדליות זהב ב 6 משחקי FPS שונים ) יש בבית מסך CRT.

באליפות העולם בקוראיה לא יודעים בכלל מה זה LCD, משתמשים שם רק בCRT.

אני חושב שזה שאם זה מספיק טוב להם זה יהיה טוב גם לך :)

וכמובן שאם תוסיף את ההפשר במחיר לחלקים כמ וכ.מסך ההבדל יהיה משמעותי לטובת הCRT.

מה רע במאג

כל החיים שלי עבדתי עם מסכי מאג ורואים בהם אחלה

איך אתה יודע? כל החיים עבדת עם מאג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל עוד המסכי LCD עם זמן תגובה מאוד נמוך+אין מריחות+אין בהירות יתר וגם עם רזולוציה MAX של לפחות 1600X1200 לא יעלו כמו מסך CRT מממוצע הLCD לא יהיו משתלמים כמובן שיש מסכי LCD מצויינים אבל הם עולים הרבה ובאמת הרבה מאוד!

קנה CRT טוב וכמו שאמרו פה אם לאלופים זה היה טוב אז גם לך זה יהיה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו אולי הרכיב החשוב ביותר בתקציב מחשב חדש. המסך הוא הרכיב עם אורך החיים הגדול ביותר, בממוצע 5 שנים. השקעה במסך פירושה השקעה לזמן ארוך. כרטיס המסך שלכם יהיה גרוטאה תוך שנתיים, אך המסך ישאר לנצח במונחי חומרה. לעניות דעתי, השקעה במסך קודמת להשקעה ברכיבים אחרים.

כיום מסכי LCD הפכו אטרקטיביים יותר, כאשר מחיר המסכים הטובים מתחיל בסביבות 1600 שקלים, וניתן למצוא מסכים סבירים החל מ-1400 שקלים.

נכון, מבחינת איכות תמונה מקסימלית, מסכי CRT איכותיים מהשורה הראשונה יתנו ביצועים טובים יותר ממסך LCD איכותי בגודל זהה, כשזה נכון בעיקר לבעיית הקונטרסט של מסכי LCD, בעיה טבועה בטכנולוגיה. כמו כן הבהירות הנמוכה... שכן צריך להבין איך LCD עובד: יש פאנל פיקסלים שמסנן אור, לא יוצר אותו. יש למעשה נורת פלורסנט מאחורי הפאנל המהווה את מקור האור. ניתן להגביר את הבהירות, אך זה יהיה על חשבון הקונטרסט הבעייתי מלכתחילה.

כמו כן חוסר האדפטביליות של המסכים לרזולוציות לא נאטיביות יכול להוות בעיה במשחקים, במיוחד אם הכרטיס שלך מיושן ולא מספק את ה1280*1024 הסטנדרטי. התמונה תראה הרבה פחות מאופטימלית...

לעומת זאת, מבחינת חדות, זמן תגובה, זוויות צפיה, אין שום בעיה במסכי הLCD של היום.

כמובן שקיימים גם יתרונות רבים ל-LCD: אורך חיים מצויין, לא יכולות להיצרב, פונקציות כמו PIVOT שהן שימושיות ומגניבות, צריכת חשמל אפסית יחסית ל-CRT, לא מפזר קרינה (מסכי CRT מפזרים קרינה לצדדים), לא מפזר חום יחסית, והכי חשוב: לא מרצד, מקור האור קבוע, ולכן לא מעייף את העיניים בעבודה ממושכת, ולא גורם לכאבי ראש.

אין צורך לכייל LCD ולהתאים את התמונה שלו, אין צורך להתעסק עם טרפזים וקוי אורך ורוחב - התמונה מתאימה למסך תמיד.

כמו כן, החיבור הוא דיגיטלי ואין אובדן איכות תמונה.

מסכי LCD משאירים לכם מקום על השולחן לסדר את הפיצ'עפקעס שלכם ;), הם לא שוקלים טון כמו מסכי CRT, אז אפשר לנייד אותם בקלות.

לרוב הם גם מעוצבים להיות מושכים לעין ומהווים מעין סמלי סטטוס...

אבל, למרות היתרונות והחסרונות של כל שמאזנים את עצמם, היתרון הבולט של CRT כבר איננו: המסכים באותו גודל ומאותה רמת איכות יעלו אותו דבר.

מסך CRT 19" (בעצם, 18" נטו) מאיכות טובה באמת יעלה 1900 שקלים (סדרת P של VIEWSONIC, המסך של IIYAMA ששכחתי את דגמו אך היה פופולארי ביותר עד לפני שנתיים, F900P).

מסך LCD 17" (גודל נטו) כמו ה- 1780Q, מהמעולים בטווח המחירים שבו הוא נמצא, יעלה בערך אותו דבר.

תעשו את החשבון לבדכם, מי ירצה לקנות מסך CRT בימינו?

גם אם מישהו יחליט לקנות CRT, אין זה אומר כי יוכל למצוא מסך כזה בקלות. רוב היצרנים כבר מזמן עברו ל-LCD בגלל הביקוש הרחב יותר. מתוך יצרני השפורפרות אני לא בטוח שנותרו יותר ממה שניתן לספור על יד אחת, לעומת עוד ועוד פסי יצור לפאנלים של LCD שקמים כל הזמן.

ישנן מעט מאוד אופציות למסכי CRT, מהדגמים שהזכרתי לא מצאתי בכלל את הIIYAMA בזאפ, ובכלל רוב מסכי ה-19" (מתוך סך הכל 22 דגמים שמוצעים שם נכון לרגע זה) הם דגמים "מאותגרים איכותית" של ושל MAG, כאשר כל LCD בינוני (כמו הדגמים הטובים של BENQ) טוב מהם משמעותית.

רק במערכת תקציבית ביותר שלא נועדה לדבר מלבד עבודה באופיס ניתן להמליץ בלב שלם על מסך CRT, כאשר ישנם דגמים ספורים שמומלצים (ויש שיגידו דגם אחד בלבד), ואז מדובר על מסך 17" שעולה בסביבות 700-800 שקלים.

באופן כללי לגבי פירמת המסך, ומפני שמדובר על רכיב עם חיים ארוכים, מוטב לקחת מותג מומלץ כגון VIEWSONIC, LG, SAMSUNG, Eizo, SONY, NEC, BENQ, ולהשמר מיצרנים סינים מוזלים כמו PROVIEW, PROVISION, MAG, ודומיהם.

אופציה מעניינת חדשה, לאור ירידה במחירי טלויזיות LCD, היא קנייה של כזאת שתשמש כמוניטור פרימארי, וזה מומלץ בעיקר במחשבים שיעודם הוא "מרכז מדיה" (לווא דווקא מחשב קולנוע ביתי - HTPC) מחשב שיישחקו בו, יראו בו וגם יוכלו לעבוד עליו בצורה שוטפת. טלויזיות אלו מגיעות לרזולוציה של 1366*768, שהיא מספקת לרוב הצרכים האלו.

יש לזכור כי המגבלה פה היא המרחק מן המסך, מפני שלא ממש נוח לעבוד מול בגודל 26" במרחק 30 ס"מ.

אף על פי כן, אם יש לכם החל מ-5,000 שקלים לרכישת מסך, אולי כדאי שתבדקו אופציה זו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיקנה lcd וזהו

כל פעם שאני מדבר על משהו מישהו חייב לצוץ מאיפה שהוא ולהתחיל לקטול אותי כאילו זה ספורט חדש

איפה לעזאזל המלצתי על mag

בסך הכל נתתי דוגמא

מה לעשות שלא עלה לי בראש באותו רגע או או משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני כבד וגם אני משחק UT

יש לי מסך LCD גודל 17 עם 8 MS של חברת LG

אני רואה הכל בסדר גמור בלי טשטוש עם תמונה חדה ויפה מאוד

לא פחות ולא יותר כמו מסך CRT טוב!!!

כך שלפי דעתי קיום עם הטכלונולגה של זמן הדגובה המהיר

כמעט ואין הבדל...

(מלבד לרזולוציה הגמישה של הCRT)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, עכשיו זה פשוט בולשיט, כי רוב הסרטים נראים טוב יותר דווקא על LCD מאשר על CRT.

ב LCD זול וגרוע, יהיו מריחות, זה כן.

אני כרגע עם סאמסונג 730B

האיכות של הסרטים השתפרה, פשוט הפך לכיף לראות סרטים

משחקים- אין מריחות, לא טשטושים, ולא כלום. ואני עוד משחק ברזולוציה לא טבעית (1024X768)

הכל פועל פשוט מעולה, במיוחד סרטים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...