מה יתן לי ה Hammer חדש של AMD וה 64 ביט שלו? - עמוד 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה יתן לי ה Hammer חדש של AMD וה 64 ביט שלו?

G-FoRcE

Recommended Posts

Anti_Virus, נורת'ווד כן ייתחרה בHAMMER...... בחצי שנה הראשונה.

כי אינטל בעצם אמרו שProsccet (הדור הבא של פנטיום 4 מיוצר ב0.9 עם באס 667MHz) יצא רק חצי שנה אחרי HAMMER.

מה הבעיה שלו להתחרות בו? עם מהירות שעון גבוהה אפשר הכל.. אז נכון שHAMMER ייצטרך מהירות שעון הרבה יותר נמוכה, אבל מה זה משנה כשאינטל יוציאו מהירויות כאלה גבוהות. עוד מגה הרצים יעשו את העבודה.

אולי תיאורטית יתחרה, אבל כנראה שלא מבחינת השוק.

תציץ באתר של - ככל שעולים במהירות יש עליית טמפ' ועלייה במתח, הסדרה תפסק בסופו של דבר, אני מעריך שב3.4GHZ (אלה אולי באמת ייתנו פייט טוב, אבל בתוכונת שמשתמשות בHyperThreading)ץ

ההאמר יהיה מתחרה מצויין מבחינת כמהות המהירות שתצטרך להוסיף לו בOC לעומת נורת'ווד שתתצטרך להלחם על כל מה"צ שלו (האחרונים בסדרה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כל מה שאתה אומר נכון בהנחה שHAMMER לא יהיה אוברקלוקר גרוע...

ולא דיברנו בכלל על OC.

מה שבטוח, Prosscet יהיה מעבד מצויין.

ואינטל מפסיקים לעבוד עם RDRAM כך שהוא יעבוד כנראה עם זכרונות II והמחירים יהיו בסדר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שבטוח, Prosscet יהיה מעבד מצויין.

זאת הצהרה די פרועה בהתחשב לכף שלא פורסם מאינטל מידע על השיפורים בארכיטקטורת המעבד.

פנטיום 4 הוע מעבד מצויין היום. אני מניח של Prescott יש סיכויים טובים להיות מעבד מאוד תחרותי אפילו ללא שינויים גדולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואינטל מפסיקים לעבוד עם RDRAM כך שהוא יעבוד כנראה עם זכרונות DDR II והמחירים יהיו בסדר..

קודם Dual channel DDR ורק בעוד שנה בערך DDR II.

אכן... זה מה שקורא שיש גוף רחב (JEDEC) שקובע סטאנדרטים המתאימים למכנה משותף הרחב ביותר של יצרניות ה DRAM. במקום שתיהיה תחרות ותהליך טבעי של בחירה ואבולוציה. אני מקווה מאוד ש RAMBUS לא תמות בקרוב ותמשיך ליצר תחרות בשוק למרות ההתנהלות של החברה...

אחרת באמת חברות כמו אינטל, , ושאר יצרניות הציפסטים יצטרכו לחפש דרכים להתמודד עם היחס הגבוהה מידי והגדל בין מהירות ה DRAM לבין מהירות המעבדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה RDRAM הוא זיכרון מצויין, הבעיה היא RAMBUS שמנסה לחלוב את השוק.

אם הם היו מפסיקים עם השטויות ומתחילים להכנס לתחרות הם יכלו להרוג את ה , תחשבו על DUAL CHANNEL RDRAM ב 32 ביט.

זה היה נותן 8.4GB/S

אבל הם סתם משקיעים כסף על תביעות ולא על .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה RDRAM הוא זיכרון מצויין, הבעיה היא RAMBUS שמנסה לחלוב את השוק.

אם הם היו מפסיקים עם השטויות ומתחילים להכנס לתחרות הם יכלו להרוג את ה , תחשבו על DUAL CHANNEL RDRAM ב 32 ביט.

זה היה נותן 8.4GB/S

אבל הם סתם משקיעים כסף על תביעות ולא על פיתוח.

אני מסכים.

הפיתוח קיים - יש מוצרים - הציפסטים והזכרונות לא מיוצרים במחיר סביר, לא אינטל ולא RAMBUS שלוקחים תמלוגים נאים על הטכנולוגיה שלהם לא תרמו לזה. באופן תיאורטי אני לא רואה מדוע לעשות Dual-Channel RDRAM 32bit (per Chanell) יותר מורכב מלעשות Dual-Channel של זכרונות שכל אחד מהם ברוחב של 64bit.

חבל שאין גרסה "טובה" של RAMBUS ההנהלה והחברה ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם Dual channel יהיה מעולה גם לפנטיום 4 הוא יוכל לספר לו את כל הרוחב פס שהוא ייצטרך.

לProsscet יהיה באס 667MHz זאת אומרת בחישוב לא מדוייק שלי בערך 5.2GB.

מה הבעיה לספק את זה בDual channel DDR? שני זכרונות 333 PC2700 יעשו את העבודה...

Dual channel זה בכלל רעיון גאוני לדעתי, במקום לפתח טכנולוגיות חדשות שעולות עוד, משתמשים בטכנולוגיה הקיימת ומפיקים פי 2.

ועל פי מה אני קובע שProsscet יהיה מעולה?

זה בסך הכל 4 נורת'ווד + באס 667MHz (וראינו מה 533MHz הביא לפנטיום 4....) עם תהליך ייצור 0.09 זאת אומרת אוברקלוקר מעולהופליטת חום ממש נמוכה.....אפילו בלי שום שינוי בארכיטקטורה של המעבד, Prosscet הוא כבר הצלחה, מספיק באס גבוה ותהליך ייצור 0.09 ויש לנו מתחרה לHAMMER עד ל5GHz+ שזה יספיק להרבה זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Dual channel זה בכלל רעיון גאוני לדעתי, במקום לפתח טכנולוגיות חדשות שעולות עוד, משתמשים בטכנולוגיה הקיימת ומפיקים פי 2.

זה יקר יותר בסופו של דבר ופוגע ב LATANCY. יש גבול לתועלת של הוספת ערוצים.

לא ניתן להעביר בלי סוף מגעים על הלוח, זה דורש יותר שכבות ומעלה מחירים.

עם תהליך ייצור 0.09 זאת אומרת אוברקלוקר מעולה ופליטת חום ממש נמוכה.....

אוברקלוק הוא הפעלת רכיב בתדר גבוהה מאשר לו הוא יועד. לא ניתן לקבוע חד משמעית שמעבד 0.09 יהיה אוברקלוקר טוב כי זה תלויי בתדר הרשמי שלו.

הדבר שכן ניתן לומר הוא שהתדר המירבי של הליבה באופן כללי יהיה גבוהה מאוד. אם אינטל יאלצו כתוצה מהתחרות של ההאמר לקפוץ מ 3GHZ ל 4GHZ לדוגמא אז היכולת לעשות פתאום תראה פחותה (מ 4.0GHZ ל 4.5GHZ נראה הרבה פחות מרשים מאשר מ 3.0GHZ ל 4.5GHZ, וכידוע הליבה מוגבלת ע"י המבנה שלה ולא המספר שהטביעו על המכסה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לדואל צ'אנל, קח לדוגמא את RDRAM. כל זיכרון זה רק חצי רוחב פס, אפילו יש הזכרונות החדשים RDRAM PC1066 שמספקים 4.2GB, כל אחד מספק בעצם 2.1 ורק בגלל דואל צ'אנל הם מפיקים כל כך הרבה ועובדה שהם עוקפים את . אז אם זה עבד טוב בRDRAM, למה שזה לא יעבוד בDDR?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל 64 ביט זה ממש לא HYPE. זה העתיד. או שאתה רוצה להמשיך לרוץ במקום עם 32 ביט....

בקשר מה"צים, ושכל בעיה מצד תפטר בעזרת מה"צים.

אז יש לי חדשות בשבילך. אני פגשתי מעבד 533 מה"צ שמשאיר אבק לP4 2.8 בלי להרגיש בכלל, אני מדבר על הMIPS המדהים של SGI.

(לא עושים בנצ'מארקס כי זה לא פייר מצד , זה בושה בשבילם)

כבר מזמן MHZ לא מעניינים אף אחד. (רק מי שמתלהב ממה שכתוב "P4 שני גיגה!!")

מצד שני, מה זה אכפת לי שיש לאינטל מעבד 2.8 ג'יגה? לי יש במחשב הזה מעבד של ג'יגה אחד בודד. ואני לא מבין למה אדם צריך יותר מזה. זה כמו להשוויץ למי יש <צונזרתי את עצמי , בכל זאת יום כפור>, הבנת אותי?

עכשיו תבוא ותגיד "מי שגרפיקאי כבד או עובד בעריכת וידאו, וגם פה אתה טועה, בכסף שחסכתי על מעבד זול וDDR אני אקנה כרטיס עריכה שמפרק את רוב המעבדים בשוק היום (כל מעבד של וAMD.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל 64 ביט זה ממש לא HYPE. זה העתיד. או שאתה רוצה להמשיך לרוץ במקום עם 32 ביט....

בקשר מה"צים, ושכל בעיה מצד תפטר בעזרת מה"צים.

אז יש לי חדשות בשבילך. אני פגשתי מעבד 533 מה"צ שמשאיר אבק לP4 2.8 בלי להרגיש בכלל, אני מדבר על הMIPS המדהים של SGI.

(לא עושים בנצ'מארקס כי זה לא פייר מצד אינטל, זה בושה בשבילם)

אני לא מאמין. זה גם סוג של Hype. הפנטיום 4 2.8Ghz הוא אחד המעבדים המהירים ביותר בעולם בכלל (וכן כולל מעבדי RISC/VLIW כמו MIPS64. Itanium 2, DEC Alpha, -RISC וכו' וכו') כל עוד אתה משווה תצורת מעבד יחיד. אתה יכול לבדוק בנצאמרקים כמו SPEC_CPU שהוא כמובן הסטאנדרט הידוע לבדיקת שכל החברות מגישות את תוצאותיהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...