| מערכת AMD Athlon XP | לא למשחקים | תקציב 5500-6000 | מסך 17' | הערות הארות | - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

| מערכת AMD Athlon XP | לא למשחקים | תקציב 5500-6000 | מסך 17' | הערות הארות |

iib

Recommended Posts

אני מקווה שהכותרת מפרטת היטב את תוכן ההודעה.

הכנתי תקציב למחשב חדש שאני יקנה בקרוב (חודש... אולי פחות).

התקציב שלי הוא 5500 ש"ח המפרט שהכנתי הוא מפנדה אך ירכש כנראה ממקום אחר. המפרט לא עומד בתקציב אלא יקר בכ 600ש"ח משהו שאני מקווה שישתנה בעוד חודש.

המערכת היא לעבודה משרדית/תחנת עובדה (שם יפה יותר) שתריץ ישומים כמו עורכי תמלילים (ל HTML/PHP/CSS/ETC) שרת אינטרנט מסד נתונים paint shop וכו'. כמובן שהיא לא תשרת בתור שרת אינטרנט אלא רק למטרות עבודה ולכן אני לא מצפה לאלפי פניות למסד-הנתונים ושרת האינטרנט או דברים כאלה. פשוט הרבה ישומים שיפעלו במקביל על XP/Linux ולכן מצוידת ב 512mb .

כיוון שאני חלש בכל הקשור ל Sound/DVD/mouse/keyboard/screen וכו' (דברים הקפיים) פה אני יצטרך קצת את עזרתכם - אני אוהב מוזיקה והמערכת הנוכחית שברשותי היא Cambridge 2.1 שלמען האמת למרות מחירה הזול מפיקה צליל יפה מאוד והייתי רוצה לדעת כמה טובה יותר תיהיה ה ATP3 והאם יש בחירה טובה יותר ממנה בטווח המחירים. כמו כן האם כרטיס הקול המשולב בלוח האם תספק את ה ATP3 כמו שצריך.

קיבלתי המלצות טובות גם לגבי המסך הזה וכבר ראיתי די הרבה כאלה במסיבות וכו' והם נראים די טוב. אם זאת לא אתנגד לעצת מומחים אם יש משהו שישרת אותי טוב יותר באותו טווח מחירים.

לגבי כרטיס המסך איך איכות הפילטרים של MSI? אני יעבוד שעות רבות על המחשב ולכן זה חשוב לי. לצערי לא ראיתי MX440 וכיוון שאני לא מכיר מי יודע מה את האיכויות של חברות אחרות פשוט זרקתי את לתוך המפרט כ Default.

אני גם לא בטוח לגבי המארז. למרות שקראתי דברים טובים על Enlight ואני לא רוצה להשקיע במארז איכותי ויקר של Enermax או Entec אני תוהה אם יש בחירה יותר טובה במחיר של 400ש"ח כמו משהו עם ספק 350w... כל המלצה על כל נושא תתקבל בברכה.

הנה המפרט:

spec.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה משרד צריך DVD?

כל מחשב משרדי צריך שיהיה לו צורב (אפילו הכי פשוט).

---------------------------------------------------

אתה בטוח שזה משרדי?

יש שם רמקולים יקרים ולא נראה לי שמשרד צריך כאלו.

המשרד הביתי שלי. אתה יכול לקרוא לזה תחנת עבודה. הוא מותאם לצרכים האישיים שלי ואני אוהב לשמוע מוזיקה כשאני עובד וגם כשלא. ה בעיקר בגלל שהוא זול וזה כבר לא נראה לי שווה לחסוך כמה שקלים בשביל CD ומי יודע אולי אפילו בטעות תצא גם תוכנה יום אחד במדיות של ...

לגבי הצורב אתה צודק לחלוטין הסיבה היחידה שלא כללתי אחד היא מכיוון שיש לי אחד בבית(RICOH *12 JustLink) ובין אם הוא יהיה על המחשב שלי או על המחשב הישן הוא עדיין נגיש בשבילי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך עמדה אחת עם צורב, ורשת, אחרת זה בזבוז כסף. לא צריך, רמקולים לא צריך. (מוזיקה במשרד? אתה לא בעינינים הא?)

למה משרד צריך לוח וזכרון 333? מה רע בלוח 266 זול ויציב, עם 266?

למה 80 G? לא שומרים שם כלום.... בקושי משהו. 30 מספיק.

כרטיס מסך מוגזם. כבר אמרתי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרת שאתה רוצה שהרכיבים יהיה תחליף לדרייבר שלהם ללינוקס נכון?

אז מה עושה שמה מקלדת של במפרט? :)

ואני לא מתכוון שהיא לא תעבוד, אני מתכוון לכל המקשים שיש מסביב למקלדת

אתה יודע.. נו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרת שאתה רוצה שהרכיבים יהיה תחליף לדרייבר שלהם ללינוקס נכון?

אז מה עושה שמה מקלדת של במפרט? :)

אני לא חושב שצריך להיות בעיה. אני מאמין שהיא פשוט תעבוד כמקלדת סטנדארטית בלינוקס.

יותר חשוב אני מניח זה דברים כמו כרטיס מסך של שמשחררת דריברים איכותיים ללינוקס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרייברים לנבידיה אני יכול להגיד שזה לא מסובך להתקין

3 דברים לעשות בערך ונגמר.

המקלדת, (אגב גם לי יש אותה), המקשים שלה לא עובדים, כל האלה שלמעלה, VOLUME,excel,word,web,mail,calendar,files,calc...

באסה >:(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי, תשקיע במסך מדהים באיכות 2D ולא בכרטיס מסך טוב למשחקים שלא יעזור לך בכלום והאיכות 2D שלו היא ממוצעת מאוד (אתה גם יכול לקרוא ביקורת על הכרטיס TI4600 של MSI פה באתר).

כן, שינויים קיצוניים אבל זה מה שאני הייתי עושה:

כרטיס מסך לשנות לMATROX Millennium G450 AGP OEM שעולה עוד 90 ש"ח מהכרטיס של MSI. יש לו 32MB זיכרון ואיכות 2D שרק חלמת עליה ותמונה כל כך מדויקת לא להאמין כמה אתה תהנה בעבודה משרדית איתו. לא הייתי ממליץ עליו לכל משרד אבל מכיוון שיש לך 6000 ש"ח אתה יכול להרשות אותו לעצמך.

מה שווה כרטיס מסך כזה טוב בלי מסך מעולה? אז תרשה לך את המסך 17" אולי הכי טוב שקיים: Flexscan T565 של EIZO. עולה 2000 ש"ח. זאת אומרת, עוד 700 ש"ח למחיר של המסך. כמעט רק דברים טובים אומרים על המסך החד הזה ממש מסך מדהים בשילוב עם כרטיס מסך כזה אתה יכול לצפות לאיכות תמונה מדהימה.

עכשיו אחרי שהוספנו 790 ש"ח הגיע הזמן לקצץ.

מארז: בשביל מה אתה צריך מארז כזה יקר בשביל מערכת יחסית כזאת "עלובה" שבקושי צורכת כלום ויכולה להסתפק במארז עלום שם?

אז אני לא אביא לך מארז עלום שם, אבל משהו הרבה יותר צנוע.

LOGIC CONCEPT

ATX MASTER I

LU-BLACK P-IV

עם ספק 400W בצבע שחור. תמונה: http://www.yellowpages.co.il/homepages/Hebrew/018669460000000000/asg/master-1b.gif

עולה 230 ש"ח, חסכנו 170 ש"ח.

רמקולים: השתגעת?! ATP3 לכזאת מערכת?! במקום להשקיע במערכת טובה אתה משקיע ברמקולים? אפשר לקחת גם ג'נריק אבל רק בגלל שאתה בטח רוצה משהו מוכר אז קח את YAMAHA YST-M101 40W שעולים 200 ש"ח. חסכנו עוד 400 ש"ח. סך הכל חסכנו 570 ש"ח אבל הוספנו 790 ש"ח.

790-570=220

האם אתה מוכן להוסיף עוד 220 ש"ח לתקציב לקבלת מערכת עם איכות תמונה מדהימה בשילוב עם מסך מנצח? אם כן GO FOR IT.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל איכות לכ.מסך הוא יכול לקחת Gainward GF4MX440 שיותר טוב מה- (יותר זול..).

או משהו מבוסס ATI 7500LE, כמו הג'יגהבייט או הכרטיס המקורי עצמו, שניהם זולים יותר מהמחיר שציינת פה של ה- וצריכים לתת איכות מעולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי, תשקיע במסך מדהים באיכות 2D ולא בכרטיס מסך טוב למשחקים שלא יעזור לך בכלום והאיכות 2D שלו היא ממוצעת מאוד (אתה גם יכול לקרוא ביקורת על הכרטיס TI4600 של פה באתר).

כן, שינויים קיצוניים אבל זה מה שאני הייתי עושה:

כרטיס מסך לשנות לMATROX Millennium G450 AGP OEM שעולה עוד 90 ש"ח מהכרטיס של . יש לו 32MB ואיכות 2D שרק חלמת עליה ותמונה כל כך מדויקת לא להאמין כמה אתה תהנה בעבודה משרדית איתו. לא הייתי ממליץ עליו לכל משרד אבל מכיוון שיש לך 6000 ש"ח אתה יכול להרשות אותו לעצמך.

אני לא עושה עבודות גראפיות מתקדמות שמצריכות כרטיס מסך יעודי כל כך. זאת ועוד שאני מתכוון לשחק במחשב אומנים מעט מאוד למעשה רק Counter Strike. השאר על ה PS2. שדרך אגב Ownez לגמרי.

מה שווה כרטיס מסך כזה טוב בלי מסך מעולה? אז תרשה לך את המסך 17" אולי הכי טוב שקיים: Flexscan T565 של EIZO. עולה 2000 ש"ח. זאת אומרת, עוד 700 ש"ח למחיר של המסך. כמעט רק דברים טובים אומרים על המסך החד הזה ממש מסך מדהים בשילוב עם כרטיס מסך כזה אתה יכול לצפות לאיכות תמונה מדהימה.

עם תוספת כזו למחיר אני יצטרך לוותר על הארד דיסק המעולה או על המערכת ATP3 או על שניהם. ושניהם דברים שאני מעריך יותר ממסך שעולה 2000ש"ח בעיקר שעד עכשיו עבדתי על מסך MAG XJ700T די בינוני ומטה ואין לי (יותר מידי) תלונות.

רמקולים: השתגעת?! ATP3 לכזאת מערכת?! במקום להשקיע במערכת טובה אתה משקיע ברמקולים? אפשר לקחת גם ג'נריק אבל רק בגלל שאתה בטח רוצה משהו מוכר אז קח את YAMAHA YST-M101 40W שעולים 200 ש"ח. חסכנו עוד 400 ש"ח. סך הכל חסכנו 570 ש"ח אבל הוספנו 790 ש"ח.

790-570=220

האם אתה מוכן להוסיף עוד 220 ש"ח לתקציב לקבלת מערכת עם איכות תמונה תלת מימד מדהימה בשילוב עם מסך מנצח? אם כן GO FOR IT.

דבר ראשון לפני שאתה אומר לבן אדם השתגעת תחשוב קצת על מה שאתה אומר. אני לא ליימר שהולך להשקיע עוד 500-1000 ש"ח על מעבד שיהיה 15% יותר מהיר (נגיד XP2000) שבכלל לא תרגיש אותם כי סוג העבודה שאני עושה מוגבלת בעיקר על ידי זיכרון/הארד דיסק ולא על ידי המעבד. אני גם לא הולך להשקיע עוד 300-500ש"ח לכרטיס מסך מתקדם שלא ישנה לי בכלל כי כל מה שאני הולך לשחק על המחשב יסתכם ב CS.

עכשיו תחשוב על ההבדל בין לשמוע כל היום מרמקולים גנריים ובין לשמוע מרמקולים איכותיים כמו ATP3. בזה אני מוכן להשקיע 600 ש"ח כי זה הבדל רציני מאוד בשביל מישהו שאוהב לשמוע כשהוא עובד.

אני לא חושב שקראת את ההודעה הראשונה שלי כמו שצריך - אתה מצע לי כרטיס מסך שאני לא צריך ורמקולים נחותיים שאני לא מעוניין בהם. ועוד להוציא יותר כסף.

המערכת לא עלובה - היא מעולה לצרכים שלה היא בנויה בדיוק למה שהיא אמורה לספק - עבודת חלקה בכמה ישומיים בו זמנית שמלחיצים את ההארד-דיסק והזכרון ולא את כרטיס המסך/המעבד.

אני בהחלט יקח את העצה בקשר למארז/ספק. יש אותם בפנדה?

כמו שנאמר קודם אני יודע מה אני רוצה מהמחשב הזה. העזרה שאני רוצה היא בבחירה של רכיבים ספציפים שאני לא מתמחה בהם (בניגוד לשאר) כמו סאונד/מסך/מקלדת/עכבר/ודברים היקפיים שונים/.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל איכות לכ.מסך הוא יכול לקחת Gainward GF4MX440 שיותר טוב מה- (יותר זול..).

או משהו מבוסס ATI 7500LE, כמו הג'יגהבייט או הכרטיס המקורי עצמו, שניהם זולים יותר מהמחיר שציינת פה של ה- וצריכים לתת איכות מעולה.

אכן אני חושב גם בכיוון הזה. אולי אפילו ה Radeon9000 Built by ATi שלא עולה הרבה יותר.

לגבי האיכות של Gainward יש מידע שמאושש את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם ידועים בתור חברה איכותית ביותר עם יכולות אוברקלוק דיי טובות, ברמה של .

עזוב "ידועים". אני מכיר את הקהילה הזאת טוב ודברים הופכים להיות ידועים בגלל פרט X לא אומר שהם טובים בפרט Y אבל הם כן הופכים להיות "ידועים" ו-"איכותיים" אז מניחים שהם טובים גם ב Y. אני עדיין לא ראיתי ביקורת שמצינת שהפילטרים שלהם טובים במיוחד (גם לא ראיתי אחרת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...