עבדו עליי (איך לתפוס רמאי) - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עבדו עליי (איך לתפוס רמאי)

ryan_b

Recommended Posts

הנה עוד שאלה: מי ישלם את הכסף לבית המשפט לתביעות קטנות (80 שקלים אם אני לא טועה)

האם אפשר לכפות עליו לשלם את הכסף?

אפשר לתבוע בבית המשפט לתביעות קטנות גם את שווי העיסקה וגם החזר הוצאות על המשפט (אגרה בד"כ).

לגבי עוגמת נפש - בד"כ לא מקבלים - רק במקרים מאוד מובהקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 124
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

לגבי הקונה שנדפק: על פי חוק החוזים הכללי אתה זכאי לסעדים של הסעיפים המדברים על טעות, הטעיה וחוסר תום לב בניהול מו"מ בדרך לכריתת חוזה. הסעדים הם ביטול חוזה והשבה (אתה מחזיר את ההרדיסק, הוא מחזיר את הכסף). הבעיה היא שבשביל 150 שקל לא שווה ללכת לבית משפט על זה, במיוחד כשאתה לא יודע מי היה הצד השני לחוזה. אם היית יודע אז בית המשפט היה מעניק לך את הסעדים האלו בקלות.

אתה טועה ומטעה.

כלומר, כל מה שאמרת נכון - אבל אין לו שום דרך להוכיח שהמוצר נמכר במצב לא תקין. יכול להיות שהוא היה בסדר גמור בזמן הקניה, התקלקל אצלו, ועכשיו הוא התבאס ורוצה את הכסף חזרה. זאת בעיה שלו.

}!{Parpar אל תגיב פה יותר אתה לא רצוי.

אם זאת הגישה שלך לאנשים שמנסים לחסוך לך טרחה והשקעה (זמן וכסף) מיותרת, אז לא צריך. אידיוט. תתבע אותו, בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני באמת לא מבין איך ת'רד כזה גדל ל4 עמודים...

אולי האדם שמכר לך את הדיסק דפק אותך, ואולי לא

אולי באמת הדיסק עבד אצלו ואולי הוא לא

בכל מקרה, אתה לא יכול להוכיח כלום

אפילו אם תמצא את האדם הזה, שזה כבר השקעה של זמן, ותתבע אותו,

הרי אין לך הוכחות שהוא אפילו אמר לך שההארד דיסק עובד, ואין לך הוכחות

שהוא לא עבד לפני שקנית אותו

יכול להיות שהוא יגיד שהוא מכר לך אותו כי רצית את החלקים שלו (ולכן העובדה

של האם ההארד דיסק עובד או לא בכלל לא משנה) ויכול להיות שהוא יגיד שפשוט

זה עבד אצלו, ואתה גרמת את הנזק

בכל מקרה, יש לך רק את העדות שלך כנגד העדות שלו

רוב הסיכויים שבבית משפט תפסיד, כי אני מאמין שחובת ההוכחה עליך במקרה הזה

בכל מקרה, למדת לקח לחיים, ותגיד תודה שזה עלה לך כ"כ קצת

פעם הבאה שאתה קונה ממישהו, תברר פרטים (שם, כתובת וכד'), וכן תבדוק אם המוצר

במצב שבו אתה רוצה אותו (כלומר, תקין!), ותמיד משתלם שיהיה איתך עוד מישהו למקרה

שתרצה לתבוע ובמקרה כזה יהיה לך מישהו שתומך בגירסא שלך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טועה ומטעה.

כלומר, כל מה שאמרת נכון - אבל אין לו שום דרך להוכיח שהמוצר נמכר במצב לא תקין. יכול להיות שהוא היה בסדר גמור בזמן הקניה, התקלקל אצלו, ועכשיו הוא התבאס ורוצה את הכסף חזרה. זאת בעיה שלו.

אני לא טועה - את החוק אני מכיר טוב מאוד ואם כבר מישהו מטעה פה, זה אתה!

את ההחלטה מי משקר ומי אומר את האמת מחליט בית המשפט וזאת על פי עדויות שונות והאבחנה שלו באמינות האנשים העומדים לפניו. זה שיכול להיות מצב שבו התובע משקר הוא סביר אבל זה לא אני ולא אתה נחליט - אלא בית משפט.

בכל מקרה, אם אתה שואל אותי - בעיני יש לקונה פה רשלנות תורמת: הוא לא בדק את המוצר לפני קניה שלו למרות שהיה סביר בעיני שמישהו שקונה יד שניה יבדוק לפני שהוא מעביר את התשלום על מוצר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך בעיה בהבנת הנקרא?

אתה טועה ומטעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טועה ומטעה.

אז אם כל מה שאמרתי נכון, אז איך אתה יכול להגיד שאני טועה ומטעה?! :pissed:

אם הוא קנה משהו שהתקלקל תוך פחות מיום אחד אז בית המשפט יתייחס לזה בדרך אחרת מאשר אם זה היה קורה אחרי חודש-חודשיים.

אם המוכר ידע שהמוצר פגום או בדרך להיות פגום (ההרדיסק עשה רעשים, נפל או כל עדות שמראה שהוא בסוף דרכו המקצועית) אז לא באמת משנה איפה הוא התקלקל: היתה פה הטעיה מכוונת וחוסר תום לב מצד המוכר. אף אחד לא קונה מוצר בכוונה שהוא יתקלקל תוך יום-יומיים: במיוחד אם הוא שואל במפורש אם הוא תקין ומשקרים לו ואומרים שכן (ועובדה שלא - כי הוא התקלקל באותו היום). החלטה מושכלת לגבי העניין הזה תהיה רק אם יבדקו וידעו מה באמת לא בסדר בהרדיסק (ואם זה נזק פיזי כמו נפילה אז התובע יצטרך להוכיח שלא הוא גרם לנזק).

בסופו של דבר את ההחלטה יעשה בית המשפט (אם הוא בכלל יטרח ויתבע).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולי יש חדשות בשבילך: הוא השתמש במילות הקסם של דיני החוזים: הוא שאל את המוכר "האם הוא תקין". כל תשובה שיקרית לשאלה הזו מהווה הטעיה וחוסר תום לב (לפי סעיף 12 לחוה"ח).

אבל איך הוא מוכיח את כל זה?

המוכר פשוט יכול להגיד במשפט שהוא לא מכיר את האדם הזה, וזהו.

אני לא מאמין שאתה עד כדי כך תמים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולי יש חדשות בשבילך: הוא השתמש במילות הקסם של דיני החוזים: הוא שאל את המוכר "האם הוא תקין". כל תשובה שיקרית לשאלה הזו מהווה הטעיה וחוסר תום לב (לפי סעיף 12 לחוה"ח).

אתה חי במימד אחר שכולם דוברים אמת

זה ברור שבעולם דובר אמת הוא ינצח במישפט אבל למה לנוכל בעולם האמיתי להגיד אמת?

גם במיקרה שיהיה מישפט הנוכל יכול להגיד שהוא ביכלל לא מכיר תבן אדם ושהוא לא יודע מה רוצים מימנו

זה לא שהיה רצח ויש חקירה אמיתית -כולה 150 שקל ואחד מהארד דיסקים טוב ככה שזה אפילו פחות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה עד כדי כך כסיל ?

טוב. אתה אומנם מנהל האתר, אבל דיון תרבותי אתה לא יכול לקיים. היה אפשר להגיב גם בלי עלבונות אישיים.

אבל איך הוא מוכיח את כל זה?

המוכר פשוט יכול להגיד במשפט שהוא לא מכיר את האדם הזה, וזהו.

אני לא מאמין שאתה עד כדי כך תמים...

כמובן שלהוכיח זה החלק הקשה - זה החלק הקשה בכל משפט מהסוג הזה. הגישה של להגיד "אני לא מכיר את האיש" נשמעת הגיונית - עד שמשקיעים שנייה של מחשבה ורואים את הדברים הבאים: היו להם שיחות טלפון לפני שהם נפגשו (רישומים בחברות הטלפון) וגם היתה להם שיחה אחרי שהם נפגשו. לא הרבה אנשים משתמשים בטיעון הזה - יותר הגיוני שהוא יטען שההרדיסק היה תקין ואת הנזק יצר הקונה. זה שישמע יותר אמין בבית המשפט כנראה יזכה במשפט מסוג זה.

אני לא תמים בכלל וזה שאני יודע מה אומר החוק לא עושה אותי כזה.

אני מציאותי: אין לי ספק שאף אחד לא יעשה מאמץ כדי להוכיח את כל הדברים האלה ובטח לא בשביל הרדיסק משומש ששווה בקושי מאה שקל.

כל מה שכתבתי נכון בכל עסקה - קטנה כגדולה ויכול לשמש לחיים. מי שרוצה להבין יותר לעומק יכול להשקיע בעצמו ולקחת קורס בנושא (לדוגמא באו"פ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...