כמה שאלות שיש לי במספר נושאים (אינדקס) - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שאלות שיש לי במספר נושאים (אינדקס)

fuck off

Recommended Posts

נושא ראשון: חשמל

1. מה זה V? מה הפונקציה שלו החשמל?

2. מה זה A? מה הפונקציה שלו בחשמל?

3. למה אומרים שמאמיסים על ספק והוא יכול להישרף? הרי אני לוקח ממנו כמה שהוא נותן ולא יותר או שאני טועה... אפשר הסבר?

4.כל הקטע של החיבור מקביל וטורי לא ממש מובן לי.. למה למשל בחיבור מקביל צריך לכל לד נגד ולמה בטורי צריך רק אחד לכל הטור?

עם קבלת התשובות יתווספו עוד שאלות.

נושא שני זה פרספקס:

1. איך אני יכול לחתוך פרספקס בעובי 1 ס"מ?

2. איך אני יכול לעקום אותו בלי מפזר חום?

3. האם אני אוכל לבנות מארז שלם רק מפרספקס בעובי 1 ס"מ?

גם פה יתווספו עוד שאלות.

תודה מראש לכל העונים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. V מציין מתח בנוסחאות

2. A מציין זרם בנוסחאות

הנוסחה היא :

V=A*R

R זה התנגדות

ראה מדריך באתר :

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=59725.0

3. הספק מסוגל לתת מתח מסוים עם זרם מסוים לדוגמה במחשב ספק של 500W נותן מתח של 12V ולפי חישובים הוא נותן זרם של 40A בערך

(נשמע לי גבוהה אם למישהו יש תיקון?) לפי הנוסחה:

P=V*A

וכאשר אתה צורך יותר מידי זרם (יותר ממה שהספק מסוגל לתת) זה נקראה שאתה מעמיס אותו ואז הוא מתחמם והמתח יורד ויכול אפילו להסרף

4. חיבור במקביל מוגדר כך ששתים או יותר רכיבים (כולל גם קבוצת רכיבים כמו נגד+לד) נוגעים זה בזה עם שתי הקצבות שלהם

וחיבור בטור מוגדר כך שקצה של רכיב אחד מחובר לקצה של הרכיב השני

ראה מדריך באתר (רד למטה להסבר על הלדים)

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=70953.0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

10 מ"מ מספיק. הוא כמובן לא יהייה יציב כמו מ15 מ"מ, אבל מספיק.

לחתוך אפשר ע"י ג'יגסו או דראמל. לעקם פרספקס אפשר רק ע"י חימום ממוקד של איזור הקיפוף ל90 מעלות לכול העובי (לא יותר מ100) והפעלת לחץ מתון, במשך כמה דקות. עדיף שתחתוך פלאטות ותחבר ע"י ברגים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לרגל גדולה,

אם הספק מספק רק 1V אז אתה צודק, ספק של 500W מסוגל (לפחות על הנייר) לספק 40A ב 12V

אבל יש גם 5V -5V ו 3.3V (אם אני לא טועה) כך שהזרם מוגבל עבור כל קבוצה בנפרד.

בענין ההעמסה של הספק, הספק מתוכנן לספק כמות מסוימת של הספק (או זרם ומתח) והרכיבים שלו מתוכננים בהתאם. ככל שדורשים מהספק יותר הספק אז גם נופל יותר הספק על הספק כי אין תכנון אידיאלי שמעביר את כל ההספק לעומס וכך הספק מתחמם. אם מנסים לצרוך מהספק יותר ממה שתוכנן אליו אחש הרכיבים עלול להישרף (לא בהכרח לעלות באש) וכך הספק יתקלקל. אם הספק מתוכנן טוב אמורות להיות הגנות כגון ניתוק מתח או פיוזים שימנעו נזק לספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. V מציין מתח בנוסחאות

2. A מציין זרם בנוסחאות

אני יודע מה מסמן כל דבר. אני פשוט רוצה להבין למה הכוונה זרם ולמה הכוונה מתח? אני רוצה להבין את זה לא כאות ומה מסמלת האות. אלא למה הכוונה, למשל אני זוכר שהיה איזה משהו שמתח/זרם (אחד מהם) זאת כמות הכוח הנדרשת כדי להעביר אלקטרון דרך המוליך (ככה לפחות נראה לי). זה למה אני מתכוון, אני רוצה הגדרה במילים.

4. חיבור במקביל מוגדר כך ששתים או יותר רכיבים (כולל גם קבוצת רכיבים כמו נגד+לד) נוגעים זה בזה עם שתי הקצבות שלהם

וחיבור בטור מוגדר כך שקצה של רכיב אחד מחובר לקצה של הרכיב השני

ראה מדריך באתר (רד למטה להסבר על הלדים)

אני יודע מה זה כל האחד מהם, אני רוצה להבין למה ההבדל בין זה לזה? ואיפה משתנה הV והA כי הם תלויים בחיבורים האלה גם.

10 מ"מ מספיק. הוא כמובן לא יהייה יציב כמו מ15 מ"מ, אבל מספיק.

לחתוך אפשר ע"י ג'יגסו או דראמל. לעקם פרספקס אפשר רק ע"י חימום ממוקד של איזור הקיפוף ל90 מעלות לכול העובי (לא יותר מ100) והפעלת לחץ מתון, במשך כמה דקות. עדיף שתחתוך פלאטות ותחבר ע"י ברגים...

איזה מסורים אני צריך לג'יגסו? הוא לא יסדק? (יש לי לוח ענקי של פרספקס שהבאתי בחינם)

והקיפוף, אני לא רוצה לעקם פינה מסויימת, אני רוצה לעקום את כולו כמו שדף מתקפל בלי שאני אלחץ עליו.

ועוד שאלה:

עם מה אני יכול לחרוט יפה על מתכת? (יש לי זיפו שאני רוצה לחרוט עליו)

ושוב תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחיבור בטור הזרם דרך כל אחד מהרכיבים בענף שווה והמתח שנופל על כל אחד שונה ותלוי בהתנגדות שלו R*I

בחיבור במקביל המתח שווה בכל בענפים והזרם שונה בהתאם להתנגדות הענף הכוללת V/R

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי את זה פעם, זה מסבך... אני יושב פה כבר איזה רבע שעה על כל הגדרה ומנסה להבין, ללא כל פרי. אני צריך משהו עם ציור, כמו בשביל ילד אוטיסט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרעת אותי אחי! אתה אוטיסט?

תשמע אחי אתה צריך לדעת קודם מהם אלקטרונים מוליכים\מוליכים למחצה מה זה פוטנציאל דברים כאלה בשביל להבין

מה זה מתח יותר טוב, תשריין לך איזה שעה וחצי ביום ותתחיל ללמוד קצת פיזיקה באינטרנט, כמובן תיאוריה לא ביצוע-

על הנייר...

זה מעניין מאוד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרעת אותי אחי! אתה אוטיסט?

תשמע אחי אתה צריך לדעת קודם מהם אלקטרונים מוליכים\מוליכים למחצה מה זה פוטנציאל דברים כאלה בשביל להבין

מה זה מתח יותר טוב, תשריין לך איזה שעה וחצי ביום ותתחיל ללמוד קצת פיזיקה באינטרנט, כמובן תיאוריה לא ביצוע-

על הנייר...

זה מעניין מאוד...

אוטיסט, אני לא. אני סתם ילד מטומטם שלא עשה כלום בבצפר ועכשיו מעצבן אתכם עם שאלות :)

לימדו אותי את זה בבצפר. אני לא זוכר כלום כי אז לא התעניינתי בזה אז לא ממש נכנס לי לראש.

אבל עדין אפשר הסבר יותר פשוט במילים פשוטות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זרם מוגדר כך:

כאשר אחד כולון אובר בשניה אחת במוליך אנו אומרים שהזרם במוליך הוא 1 אמפר

כולון שווה לכמות אלקטרונים (18^10*6.24)

ומתח הוא הפרש פוטנציאלים בין שתי נקודות או אם נמשיל את זה על פיזיקה (אני מקווה שטתה יודע)

אז שגוף נמצא בגובה מסיים מעל הקרע אומרים שיש לו פוטנציאל שיכול להפוך לתנוע אם נשחרר אותו

או במילים אחרות אם נסגור מעגל בחשמל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה מסורים אני צריך לג'יגסו? הוא לא יסדק? (יש לי לוח ענקי של פרספקס שהבאתי בחינם)

והקיפוף, אני לא רוצה לעקם פינה מסויימת, אני רוצה לעקום את כולו כמו שדף מתקפל בלי שאני אלחץ עליו.

ועוד שאלה:

עם מה אני יכול לחרוט יפה על מתכת? (יש לי זיפו שאני רוצה לחרוט עליו)

ושוב תודה.

אתה צריך מסוריות עם שיניים כמה שיותר קטנות (כמו למתכת...) ולעבוד בזהירות, לאט ובלי לחץ על הפלסטיק. זה יקח זמן, אבל אתה לא רוצה שהפרספקס יסד באמצע או שהמסורית תתיך אותו יותר מידי ותתקע.

לא הבנתי איך אתה רוצה לקופף את הפרספקס. אתה לא יכול לקופף אותו הרבה פעמים. אתה מחמם, לוחץ (מכופף לצורה הרצוייה, שוב, בלחץ מתון) מקרר וזהו. הוא ישאר פחות או יותר בצורה שכופפת אליה. פרספקס זה לא נייר... ("כמו שדף מתקפל בלי שאני אלחץ עליו"?????)

חטירה על מתכת- תלוי איזה מתכת... זיפו אם אני לא טועה עשוי מנרוסטה, שהיא מתכת קתה יחסית, אבל אתה יכול לנסות לחרוט עם דראמל וראש חיתוך או אבן. אבל אל תעשה את זה אם יש גז במצית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לזיפו

פשוט תוציא את הבית מהפנאל ותחרוט על הפנאל מה שבא לך

וכמובן תעלה תמונה שניראה איך יצא

קודם אני צריך לקנות דרמל. זאת בעיה ענקית אצלי. הייתי עושה כבר איזה 10 מודים. =\

זרם מוגדר כך:

כאשר אחד כולון אובר בשניה אחת במוליך אנו אומרים שהזרם במוליך הוא 1 אמפר

כולון שווה לכמות אלקטרונים (18^10*6.24)

ומתח הוא הפרש פוטנציאלים בין שתי נקודות או אם נמשיל את זה על פיזיקה (אני מקווה שטתה יודע)

אז שגוף נמצא בגובה מסיים מעל הקרע אומרים שיש לו פוטנציאל שיכול להפוך לתנוע אם נשחרר אותו

או במילים אחרות אם נסגור מעגל בחשמל

עכשיו הבנתי! תודה! :] מלך!

אתה צריך מסוריות עם שיניים כמה שיותר קטנות (כמו למתכת...) ולעבוד בזהירות, לאט ובלי לחץ על הפלסטיק. זה יקח זמן, אבל אתה לא רוצה שהפרספקס יסד באמצע או שהמסורית תתיך אותו יותר מידי ותתקע.

לא הבנתי איך אתה רוצה לקופף את הפרספקס. אתה לא יכול לקופף אותו הרבה פעמים. אתה מחמם, לוחץ (מכופף לצורה הרצוייה, שוב, בלחץ מתון) מקרר וזהו. הוא ישאר פחות או יותר בצורה שכופפת אליה. פרספקס זה לא נייר... ("כמו שדף מתקפל בלי שאני אלחץ עליו"?????)

חטירה על מתכת- תלוי איזה מתכת... זיפו אם אני לא טועה עשוי מנרוסטה, שהיא מתכת קתה יחסית, אבל אתה יכול לנסות לחרוט עם דראמל וראש חיתוך או אבן. אבל אל תעשה את זה אם יש גז במצית...

למשל האות "L" יש בה זווית ישרה, לעמותה בסוגר הזה "(" אין. אז אני רוצה לעקם אותו כמו הסוגר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...