מעוניין לעבור מ-Windows ללינוקס, ורוצה לדעת כמה פרטים לפני... - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעוניין לעבור מ-Windows ללינוקס, ורוצה לדעת כמה פרטים לפני...

SagiB

Recommended Posts

שלום..

כרגע יש לי במחשב..

אני מעוניין לעבור ללינוקס.

אני יודע יש הרבה תשובות בנעוצים, אבל אני מעוניין לקבל תשובות ממכם.

קודם כל, אני חדש בכל הקטע ורציתי לדעת איזה גירסא הכי מומלצת (שתהיה לה תמיכה בעברית!)?

שאלה שניה, אני יכול להשאיר במחשב את הווינדוס מותקן ולהתקין את הלינוקס באותה מחיצה?

שלישית, מה הכוונה ללייב CD? כלומר שאני אפעיל את מערכת ההפעלה ישירות מדיסק CD?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראת את הסטיקים? אם לא, אז תקרא לפני שאתה שואל שאלות נוספות.

בתור מתחיל בלינוקס, אני חושב שתעדיף את Mandriva או SUSE.

את אתה צריך להתקין במחיצה נפרדת. מומלץ EXT3 או ReiserFS. אתה צריך מחיצה נוספת עבור ה-Swap, ורצוי עוד מחיצה בשביל ה-Data (לא NTFS).

LiveCD, כשמו כן הוא - מערכת הפעלה שרצה ישירות מה-CD בלי להתקין שום דבר על הדיסק הקשיח. רצוי שתתנסה קצת עם LiveCD של , ואח"כ תתקין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל בהצלחה.

עכשיו, כמו שאמרו הפצות קלות הן מנדריבה או SUSE אבל לדעתי הן קלות מדי. דווקא הייתי מתחיל מאובונטו או פדורה,ואחר כך עובר למערכת רצינית יותר...

עוד דבר חשוב זה לא לפחוד מהטרמינל. לא להצמד לפיתרון הגרפי תמיד,ולא לנסות להפעיל תוכנות של ווינדוס(סתם יש לי תראומה מאנשים שלא מבינים למה לא מריץ EXE).עכשיו, להתנסות עם liveCD זה אכן מומלץ,כדי להכיר את המערכת.

לגבי המחיצות והכל, BORG ענה על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי תודה, אבל יש לי עוד כמה שאלות...

קודם כל, אני מתכנן לקנות הארד דיסק חדש, זה משנה אם הוא יהיה SATA או IDE?

והאם אני צריך לפרמט אותו לפני ההתקנה של הלינוקס או שבהתקנה עצמה יש אפשרות לפרמט אותו לסוג הקבצים שהלינוקס דורש?

ועוד משהו, אם אני רוצה למחוק את הלינוקס ולחזור למערכת הקבצים הישנה כמו FAT32 או NTFS, איך אני עושה את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשתרצה לחזור מהלינוקס לוינדוס

תצטרך למחוק דברים מסויימים ידני

אבל כאחד שאני מאמין שלא כל כך מבין

תצטרך להכניס דיסק של וינדוס ופשוט למחוק את המחיצות שיצרת

sata או ide זה סוג החיבור זה לא משנה

ובהתקנה תיהיה האפשרות לפרמט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שנאמר, עדיף שתעשה ניסיון עם LIVE CD או תתקין לינוקס על vmware לפני שאתה עושה באמת התקנה על המחשב שלך.

דבר שני, הפצות הלינוקס אכן מסוגלות לפרמט לעצמם את המחיצות, ככה שכל מה שאתה צריך זה לדאוג למחיצה חדשה והם יפרמטו אותה למערכת הקבצים הנדרשת.

דבר שלישי, ברגע שאתה רוצה להעיף את הלינוקס אתה צריך קודם כל להיפטר מהמחיצות שלה ואז להחזיר את מנהל האיתחול שלך חזרה לזה של הווינדוס.

(מריצים את דיסק ההתקנה של , לוחצים R במסך הראשון ומקישים את הפקודה fixmbr)

משחקים עם מנהל האיתחול יכוליט לפעמים להסתיים רע. אז אם יש לך 2 הארדיסקים הייתי מציע שתנתק את הראשי שלך, תתקין את הלינוקס על ההארדיסק המשני, תחבר מחדש את שני ההארדיסקים ואז דרך הביוס תבחר מאיזה מהם לעלות, זו שיטה שיכולה לחסוך הרבה נזקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל בהצלחה.

עכשיו, כמו שאמרו הפצות קלות הן מנדריבה או SUSE אבל לדעתי הן קלות מדי. דווקא הייתי מתחיל מאובונטו או פדורה,ואחר כך עובר למערכת רצינית יותר...

עוד דבר חשוב זה לא לפחוד מהטרמינל. לא להצמד לפיתרון הגרפי תמיד,ולא לנסות להפעיל תוכנות של ווינדוס(סתם יש לי תראומה מאנשים שלא מבינים למה לא מריץ EXE).עכשיו, להתנסות עם liveCD זה אכן מומלץ,כדי להכיר את המערכת.

לגבי המחיצות והכל, BORG ענה על זה.

למרות הטראומה שלך... אני חדש בלינוקס. למה באמת ה EXE לא פועל ? ואם אפשר... יש משחק מסויים שאני רוצה להתקין בלינוקס(כן אני יודע שלינוקס לא מיועד למשחקים) , אתה יכול לתת לי כיוון ? (אני בפדורה 4 אם זה משנה במשהו)

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממש מצאתי את הרשימה אבל בקטנה את זה אני כבר אמצא

2 שאלות :

1. מה המקביל לEXE בלינוקס? זתומרת מה הוא קובץ ההפעלה של התקנות ומשחקים וכו' ?

2. בקשר לאינטרנט - יש לי מודם TERAYON שיש לו גם חיבור . השאלה היא איך אני מתקין אותו ואיך אני מוריד חייגן למודם שיתאים ללינוקס?

תודה על העזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממש מצאתי את הרשימה אבל בקטנה את זה אני כבר אמצא

2 שאלות :

1. מה המקביל לEXE בלינוקס? זתומרת מה הוא קובץ ההפעלה של התקנות ומשחקים וכו' ?

2. בקשר לאינטרנט - יש לי מודם TERAYON שיש לו גם חיבור . השאלה היא איך אני מתקין אותו ואיך אני מוריד חייגן למודם שיתאים ללינוקס?

תודה על העזרה

בדרך כלל לקבצי ההרצה אין סיומת.

קבצי התקנה זה משהו אחר, אם אתה מוריד את הקבצי מקור אתה תקבל Tar שלהם שאותו תצטרך לפרק ואז לקמפל.

או שאם ההפצה שלך תומכת בזה, אתה יכול להוריד חבילות התקנה מוכנות מראש (RPM) שההתקנה שלהם די פשוטה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדרך כלל לקבצי ההרצה אין סיומת.

קבצי התקנה זה משהו אחר, אם אתה מוריד את הקבצי מקור אתה תקבל Tar שלהם שאותו תצטרך לפרק ואז לקמפל.

או שאם ההפצה שלך תומכת בזה, אתה יכול להוריד חבילות התקנה מוכנות מראש (RPM) שההתקנה שלהם די פשוטה .

אוקיי דוגמא :

הורדתי קובץ

cedega-small-5.0.1.tgz

אם אני פותח אותו יש לי תיקיות :

etc

opt

usr

איך אני מתקין את התוכנה בלינוקס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...