3 חודשים אחרי ההתנתקות - תמונת מצב - עמוד 9 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

3 חודשים אחרי ההתנתקות - תמונת מצב

Milford Cubicle

Recommended Posts

כבר שאלתי, אם לא על הסקרים, אז על מה אתה מציע להסתמך? קריאה בקפה? כדור בדולח? סקרים לפעמים טועים בקצת, לפעמים טועים בהרבה, אבל בד"כ הם מלמדים על מגמה.

ואם היה לך ספק שהסקרים כנראה צודקים, עובדה שהחמאס ניצח בבחירות.

הסקרים ניבאו ניצחון לאש"ף, בפועל החמאס ניצח

אליי סקרים לא מדברים, בטח לא כאלה שאמינותן מוטלת בספק

אתה רוצה להסתמך על משהו? תסתמך, אבל אל תכריח אותי להסתמך על אותו סקר (או על סקר בכלל לצורך העניין)

לא אמרתי שאתה תומך בהתנתקות או בדרך בה היא בוצעה. אמרתי שהדרך בה היא בוצעה היא גרועה בהרבה מהחלופות. אבל אתה, במקום להסכים או להסתייג, מתחמק. האם אתה תומך בדרך בה בוצעה ההתנתקות או לא? אם לא, למה אתה מתווכח איתי בכלל?

נכון, עד 2001 דיברנו עם הרש"פ. אבל מ- 2001 לא דיברנו איתם. זו הנקודה שלי: כל עוד אש"פ הוא זה שהביא את ההישגים בדרך של מו"מ, הפלשתינאים תמכו ברובם באש"פ. כשאש"פ ודרך המו"מ הפסיקו להביא הישגים והחמאס ודרך הטרור הביאו, להשקפתם של הפלשתינאים, להישג העצום של נסיגה ישראלית מוחלטת מעזה, הפלשתינאים תומכים ברובם בחמאס. די מובן מבחינתם.

לו היינו נותנים את ההתנתקות כהישג לאש"פ במקום לחמאס, כלומר מנהלים מו"מ עם ערפאת או אבו מאזן על ההתנתקות, הפלשתינאים היו מייחסים את ההישג לדרך המו"מ ולא לטרור, התמיכה באש"פ היתה מתחזקת על חשבון התמיכה בחמאס ואולי לא היינו צריכים להתלבט היום האם להעביר כספים לרש"פ או לא.

לא מדובר כאן על זוטות, זו בדיוק הנקודה שלי: לא רק שההתנתקות עצמה היתה רעיון רע לדעתי, גם הדרך שבה היא בוצעה היתה גרועה. חלק מעליית החמאס נזקף לזכותו של אריאל שרון.

אני תומך ברעיון ההתנתקות אבל לא בביצוע. מספיק ברור?

הפלשתינים מעולם לא תמכו באש"ף, האחרון היה דיקטטורה ברשות הפלשתינאית מאז שאנחנו שמנו אותם (אש"פ) שם, עד מות ערפאת מי בכלל חשב על בחירות ברשות?

ד"א הכוונה ב"זוטות" הייתה לאג'נדה שלי בנושא ההתנתקות

איפה כתבתי שיש לתת לאש"פ נשק? כתבתי שניתן היה לתת את ההישג שבנסיגה, לא נשק.

הוצאת את המילים שלי בקשר לנשק מהקשרם, אמרת שאש"ף מקבלים את הנשק באותה צורה שחמאס מקבל.

אז אמרתי שבהתחלה את הנשק הם קיבלו מאיתנו, ואתה לא תמשיך לספק לאויב שלך נשק שפוגע בך נכון?

אבל זה לא אומר שאין להם עדיין נשקים שהם קיבלו מאיתנו

וגם 3. בעיני הפלשתינאים הם אלו שהצליחו לגרש את ישראל מעזה.

ושוב אתה מסתמך על סקר מאותו מקור של סקר קודם שגרם לנו להיות מופתעים מעליה של החמאס לשלטון

כבר הסברתי את זה יותר מפעם אחת.

ראשית, לקחת בחשבון גם פגזי מרגמה וגם קסאמים. עכשיו אין להם לאן לירות את פגזי המרגמה. שנית, מה הסיבה שהם יורים עכשיו פחות?

בנוגע למספר ההרוגים, רק קסאם אחד גרם להרוגים. צירוף מקרים ותו לא. מה תאמר מחר, כשקסאם אחר יגרום ליותר משני הרוגים? אז יחס ההרוגים יהיה לרעת ההתנתקות, האם תחליט באותו רגע שההתנתקות היתה טעות?

לכן גם מספר ההרוגים חסר משמעות.

ההגיון שלי אומר שאם אין להם לאן לירות פגזי מרגמה אז הם יירו יותר קסאמים, עד לכאן הגיוני בעיניך?

סטטיסטית - אם יורים יותר קסאמים מגדילים את הסיכוי לפגיעה

איזה כיף לך. אסמכתה?

http://news.walla.co.il/?w=/3850/786493/

מעל 40 קסאמים לסופ"ש זה מספיק קרוב?

מה פתאום. עובדה, עם כל הקסאמים שנורו לפני ההתנתקות, רק אחד גרם להרוגים.

סטטיסטית, אם אתה יורה בנשק מאוד לא מדוייק, ככל שהמטרה שלך גדולה יותר, כך קל יותר לפגוע בה. עד עכשיו המטרה הגדולה היתה שדרות, עכשיו תוסיף גם את אשקלון. הסבירות לפגיעה עלתה, לא ירדה.

אז בנוסף למה שאמרתי למעלה המטרה גם יותר גדולה (לא משנה לרגע שלא כל אשקלון, ואפילו לא רובה בטווח)

אז הסיכוי לפגיעה הוא סטטיסטית הרבה הרבה יותר גבוה

בהחלט סביר שהחמאס היה זוכה ברוב גם אם ההתנתקות לא היתה מתבצעת. ובאותה מידה סביר, שים לב, שלו היינו את ההתנתקות אחרי מו"מ עם הרש"פ ולא המהלך חד-צדדי, שהחמאס לא היה זוכה ברוב.

לדעתי בכל מקרה החמאס היה זוכה

אש"ף מושחת מדי, והחמאס ברחוב הפלשתיני הוא "ארגון צדקה" (ושוב, לא משנה להם שכל ה"תרומות" הן במקרה למשפחות של מחבלים מתאבדים או סתם מחבלים של חמאס)

כמובן שלא, היו רק שני הרוגים מקסאמים. אבל מצד שני, הרוגים ממחבלים מתאבדים לא היו בהתנחלויות ברצועת עזה, והיו הרבה יותר הרוגים, אזרחים וחיילים, ממתאבדים מאשר משמירה על התנחלויות.

אבל בניגוד למחבלים מתאבדים, נפגעי הפיגועי ירי והשמירה על ההתנחלויות האלה היו יכולים להימנע מכך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 288
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

באכסניה האיומה ההיא? שמגישה חייזרים מיובשים? אבוי.

לא קראתי את כל הדיון אבל מה אתם מצפים? כמו שב-91 החליטו לבנות רכבת תחתית בת"א ועדיין "בונים אותה" אבל בטח הוקדש תקציב לדיון, תכנון ואיזה אדריכל ומתכנן שחיים עכשיו טוב ואנחנו עדיין עומדים בפקקים. זה לא צודק, נכון, ואני לא מדברת על הפינוי עצמו אלא באיך שהתייחסו למפונים אחרי הפינוי. לא יודעת כמה מהם חיים היום באוהלים אבל השורה התחתונה היא שהכל במדינה הזאת מתנהל כמו בית זונות, אלא שבבית זונות אכפת למישהו אם הלקוח יצא מרוצה והפרוצה חוטפת על הראש. בינתיים הפרוצות הן תושבי , במקרה זה המפונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, מבצעי זה לאו דווקא קרבי; כל מערך תמיכת הלחימה (בין אם זה קשר, חימוש, מודיעין וכו') הוא מבצעי, כי בלעדיו לא ניתן לקיים שום פעילות (אני לא מדבר כאן על אפסנאות בקריה או איזו יחידת חימוש מרחבית, אלא ברמות שמתעסקות בפעילות בשטח).

שנית, גדוד קשר הוא יחידה מאוד מבצעית, כי הוא מספק אמצעי שליטה ובקרה לרמות הגבוהות ביותר, הן בפעילויות בט"ש והן בפעילויות אחרות (בוא נאמר שבלי גדודי קשר פיקודיים ומטכ"ליים, יחידות העלית היו הרבה פחות משמעותיות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, מבצעי זה לאו דווקא קרבי; כל מערך תמיכת הלחימה (בין אם זה קשר, חימוש, מודיעין וכו') הוא מבצעי, כי בלעדיו לא ניתן לקיים שום פעילות (אני לא מדבר כאן על אפסנאות בקריה או איזו יחידת חימוש מרחבית, אלא ברמות שמתעסקות בפעילות בשטח).

שנית, גדוד קשר הוא יחידה מאוד מבצעית, כי הוא מספק אמצעי שליטה ובקרה לרמות הגבוהות ביותר, הן בפעילויות בט"ש והן בפעילויות אחרות (בוא נאמר שבלי גדודי קשר פיקודיים ומטכ"ליים, יחידות העלית היו הרבה פחות משמעותיות).

במה אתה יותר טוב מאפסנאי?

בסדר, גם אני הייתי טכנאי קשר בגדוד ותיקנתי מכשירי קשר בשטח...

זה אומר שאני יותר טוב מאלחוטן שיודע רק להרכיב?

תעשה לי טובה, כל אחד עושה את התפקיד שלו...וחייל ביחידה

מבצעית זה חייל קרבי לדעתי ולא מעניין אותי איך הצבא מגדיר את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסקרים ניבאו ניצחון לאש"ף, בפועל החמאס ניצח

אליי סקרים לא מדברים, בטח לא כאלה שאמינותן מוטלת בספק

אתה רוצה להסתמך על משהו? תסתמך, אבל אל תכריח אותי להסתמך על אותו סקר (או על סקר בכלל לצורך העניין)

סקרים לא יכולים להיות מדוייקים תמיד ב- 100%. לו הם היו, לא היינו צריכים בחירות בכלל. אבל עם כל אי הדיוק שבהם, סקרים עדיין עדיפים על ניחוש בעלמא.

אני תומך ברעיון ההתנתקות אבל לא בביצוע. מספיק ברור?

אז למה אתה מתווכח איתי, כשאני אומר שהביצוע היה מחורבן?

הפלשתינים מעולם לא תמכו באש"ף, האחרון היה דיקטטורה ברשות הפלשתינאית מאז שאנחנו שמנו אותם (אש"פ) שם, עד מות ערפאת מי בכלל חשב על בחירות ברשות?

טעות. הן ערפאת והן אש"פ נבחרו בבחירות דמוקרטיות בשנת 1996.

ד"א הכוונה ב"זוטות" הייתה לאג'נדה שלי בנושא ההתנתקות

וזה לא משנה את העובדה שעד 2001 דיברנו עם הנהגת הרש"פ. הפסקנו רק עם בחירתו של שרון לראשות הממשלה.

הוצאת את המילים שלי בקשר לנשק מהקשרם, אמרת שאש"ף מקבלים את הנשק באותה צורה שחמאס מקבל.

אז אמרתי שבהתחלה את הנשק הם קיבלו מאיתנו, ואתה לא תמשיך לספק לאויב שלך שפוגע בך נכון?

אבל זה לא אומר שאין להם עדיין נשקים שהם קיבלו מאיתנו

אתה הוצאת את הדברים שלי מהקשרם. אז פעם מזמן אש"פ קיבל מישראל, נו? מאז תחילת אינטיפאדת אל אקצה, הם לא קיבלו מאיתנו אפילו מחסנית.

הטענה שלך היתה שהחמאס חזק יותר כי יש לו יותר וכדי שאש"פ יהיה חזק יותר צריך לספק לו . הדרך היחידה לטענתך שיש לאש"פ להשיג נשק היא מאיתנו, אבל אנחנו לא ניתן להם עוד נשק ובצדק ולכן החמאס ישאר חזק יותר. וזו שטות, כיוון שכבר שש שנים אש"פ והחמאס משיגים את הנשק שלהם באותה דרך: הברחות מחוץ לשטחים, בין עם מגורמים עבריינים בארץ ובין אם ממדינות ערב.

ושוב אתה מסתמך על סקר מאותו מקור של סקר קודם שגרם לנו להיות מופתעים מעליה של החמאס לשלטון

ושוב, סקר עדיף על כדור בדולח. ההסברים שלי לפחות מגובים במשהו, בניגוד לאלו שלך.

ההגיון שלי אומר שאם אין להם לאן לירות פגזי מרגמה אז הם יירו יותר קסאמים, עד לכאן הגיוני בעיניך?

סטטיסטית - אם יורים יותר קסאמים מגדילים את הסיכוי לפגיעה

ההגיון שלך מוטעה. הפלשתינאים לא יורים קסאמים כדי להשמיד את - הרי כל מאות הקסאמים שנורו הצליחו עד היום לגרום לשני הרוגים בלבד. מחבל מתאבד אחד ידרוש הרבה פחות מאמץ ויגרום להרבה יותר נזק. הם יורים קסאמים מאותה סיבה שסדאם ירה סקאדים ב- 1991 - כדי להראות שהם נלחמים בישראל. אם הם גם פוגעים במשהו, זה בונוס נחמד. זו גם הסיבה שלפני ההתנתקות הם ירו הרבה יותר - אז הם היו צריכים להראות שהם אלו שגירשו את צה"ל בכח, אחרי ההתנתקות זה היה פחות חשוב.

וסטטיסטית, רק אם שום דבר אחר לא השתנה הסיכוי גדל. תאר לעצמך את המצב הבא: חדר חשוך לחלוטין ובו מטרה. יש לך שישה כדורים בתוף. מה הסיכוי שלך לפגוע במטרה הזו? לא גדולים, נכון? עכשיו קח את אותו חדר, הפעם מואר. יש לך רק שני כדורים בתוף. מה הסיכוי שלך עכשיו לפגוע במטרה? גדול יותר, נכון?

הידיעה מידיעות עליה הסתמכת אומרת שאחרי ההתנתקות, הקסאמים מדוייקים יותר ומשוגרים לעבר מטרות אסטרטגיות יותר. אתה לא יכול לקרוא רק את השורות שמוצאות חן בעיניך.

http://news.walla.co.il/?w=/3850/786493/

מעל 40 קסאמים לסופ"ש זה מספיק קרוב?

לא, זה בכלל לא קרוב. דיברת על קסאמים לפני ההתנתקות, זוכר?

לפני ההתנתקות זכור לי מספר יותר דומה ל-45 קסאמים בסופ"ש אחד

עכשיו תחזור לקישור שלך.

יום שני, 26 בספטמבר 2005, 21:25 מאת: ענת גורן, חדשות 10 10

למקרה ששכחת, ההתנתקות היתה באוגוסט. כלומר הראת שאחרי ההתנתקות, ירו ארבעים קסאמים במהלך סופ"ש אחד.

אגב, הנתון הזה נראה לי מפוקפק. הנה גרף מאתר המרכז למורשת המודיעיןעל נפילות נשק תלול-מסלול שנספרו ע"י צה"ל:

up31dec05gr2.gif

ומה אנחנו לומדים מהגרף הזה? שבחודשים שלפני ההתנתקות היתה עליה חדה מאוד במספר השיגורים, בזמן ההתנתקות ובחודשים שאחריה היתה רגיעה ולקראת הבחירות שוב יש עליה. אני הסברתי את זה, אתה לא.

לדעתי בכל מקרה החמאס היה זוכה

אש"ף מושחת מדי, והחמאס ברחוב הפלשתיני הוא "ארגון צדקה" (ושוב, לא משנה להם שכל ה"תרומות" הן במקרה למשפחות של מחבלים מתאבדים או סתם מחבלים של חמאס)

והדעה שלך מסתמכת על...? בכל מקרה, יתכן שהחמאס היה מנצח בכל זאת. אבל זו לא סיבה לעזור לו לנצח.

החמאס ברחוב הפלשתינאי הוא גם לא מושחת, גם אירגון צדקה וגם מי שנלחם בישראל ללא פשרות והצליח להבריח אותה מרצועת עזה.

אבל בניגוד למחבלים מתאבדים, נפגעי הפיגועי ירי והשמירה על ההתנחלויות האלה היו יכולים להימנע מכך

שוב היגיון סלקטיבי?

חיילים נפגעים בשמירה על התנחלויות, אפשר למנוע את זה ע"י פינוי ההתנחלויות, לכן צריך לפנות אותן.

אזרחים נפגעים מקסאמים בשדרות, אפשר למנוע את זה ע"י פינוי שדרות, לכן צריך לפנות את שדרות.

אזרחים נפגעים בפיגועים בת"א, אפשר למנוע את זה ע"י פינוי תל אביב, לכן צריך לפנות את תל אביב.

אותה בעיה, אותו היגיון, אותו פתרון. אם הוא מוטעה עבור שדרות ות"א, הוא מוטעה גם עבור גוש קטיף.

אגב, במקרה נתקלתי באותן פסיקות בג"צ עליהן דיברתי קודם, זו שהתירה לערבי לקנות קרקע לבניה בישוב יהודי וזו שאסרה על יהודי לקנות קרקע לבניה בישוב ערבי. אם אתה מעוניין, הראשון הוא בג"צ 6698/95 קעדאן נ' מינהל מקרקעי והשני הוא בג"צ 528/88 אביטן נ' מינהל מקרקעי . קריאה מהנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על איזו הברחה אתה מדבר ?

ההשוואה הנכונה היא:

העברת אמל"ח + הרבה אזרחים הרוגים --- לעומת --- הברחת אמל"ח + סיכון חיי חיילים (שבפעם האחרונה שבדקתי תפקידם היה להגן על המדינה ואזרחיה).

ההשוואה הנכונה היא העברת אמל"ח + פוטנציאל להרבה אזרחים הרוגים --- לעומת --- הברחת אמל"ח + הרבה אזרחים וחיילים הרוגים דה-פקטו. תפקיד החיילים הוא אכן להגן על המדינה ואזרחיה - ולא להיות בשר התותחים שלהם. אם המדינה מרגישה שאינה יכולה להגן על גבול מסויים, היא צריכה להחליט האם להמשיך להקריב את תושביה וחייליה על אותו גבול או שהיא יכולה לסגת ממנו.

תמכתי בהתנתקות ואני שמח שהיא בוצעה. מצב שבו צה"ל צריך לשמור על כבישים שעוברים בשטח אויב, גדרות מפותלות וצירי מוות למיניהם הוא מצב שלשמחתי הממשלה הבינה סופסוף שאינו נסבל. מה שכן - יש לי הסתייגות מהדרך שבה היא בוצעה - לצערי לא כל המשפחות קיבלו דיור זמני הולם, היו בעיות עם רכוש וכו' כמו שצויין קודם. אני לא מזלזל בכאב של אותם אנשים, לא בבעיות שלהם ואינני מקנא באף שניה מחייהם של ההתמודדות שאחרי ההתנתקות.

אבל עדיין, אל תשכחו שרוב המתנחלים שפונו סירבו לשתף פעולה עם מנהלת ההתנתקות, סירבו לבחור לעצמם מקום מגורים חדש, סירבו לארוז את רכושם בעצמם והשאירו את המלאכה לאחרים. במצב כזה, קשה מאוד היה לדאוג להם, ורק לאחר שהם פונו היה אפשר להתחיל במלאכה. לדעתי המדינה צריכה לדאוג להם כרגע להבטחת הכנסה עד לשילובם במעגל העבודה, לדיור זמני הולם עד שבתיהם החדשים יהיו מוכנים, לסגירת חובות המשכנתא הישנה וכו'.

כמובן שההתנתקות סייעה להבחרות חמאס וכמובן שהפלשתינים רואים בהתנתקות תוצאה של המאבק המזויין, והם צודקים. הממשלה לא נכנסה לבלגאן הזה כי נגמרה העונה של סופראנוס והם חשבו שישעמם להם בקיץ. אף אחד מיוזמי ומתכנני ההתנתקות לא הבטיח שהטרור יפסיק, שלא יהיו יותר קסאמים או שהפלשתינים יהפכו לעם שליו, שוחר שלום וקורא "הארץ". אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שכמות הטרור פחתה, שכעת קל הרבה יותר להגן על גבול אחיד עם עזה ולא על ישובים מבודדים, ושכמות האזרחים והחיילים ההרוגים בעזה וסביבותיה נמוכים פי כמה. נכון שהוברח אמל"ח, אבל כל עוד לא נעשה בו שימוש, עצם הברחתו בלבד אינה טיעון הגיוני להתגברות הטרור או ש"ההתנתקות מתפוצצת לנו בפנים", כמו שאוהבים מתנגדי ההתנתקות לזעוק בתגובה לכל ידיעה על קסאם ששוגר ולא מוצאים את מקום נפילתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההשוואה הנכונה היא העברת אמל"ח + פוטנציאל להרבה אזרחים הרוגים --- לעומת --- הברחת אמל"ח + הרבה אזרחים וחיילים הרוגים דה-פקטו. תפקיד החיילים הוא אכן להגן על המדינה ואזרחיה - ולא להיות בשר התותחים שלהם. אם המדינה מרגישה שאינה יכולה להגן על גבול מסויים, היא צריכה להחליט האם להמשיך להקריב את תושביה וחייליה על אותו גבול או שהיא יכולה לסגת ממנו.

במידה ואוגדות שריון פלסטיניות היו עולות על הישובים היהודים ברצועת עזה, אז היית אולי יכול להגיד שלצה"ל הקטן והחלש אין יכולת להגן על הישובים האלה, ומאחר ומדובר בפיקוח נפש, חובה לפנות אותם באופן מיידי תחת הרעשה כבדה, ולבצע מתקפת נגד לאחר היערכות הכוחות מחדש, במטרה לכבוש מחדש את הישובים שפונו, כדי לאפשר למפונים לחזור לבתיהם. אולם, מאחר וצה"ל יכול לאכול את הפלסטינים העלובים לארוחת בוקר, לא היתה שום סיבה לפנות את הישובים היהודים ברצועת עזה. אדרבה, אין ביכולתך להגן על גבול מפותל, אז תגייס אוגדת שריון שתעלה על הפלסטינים ותפנה אותם מהשטח בלוויית צי של D9, תחת חיפוי של שש תותחים, ארבע חטיבות חי"ר במבנה הגנתי פאסיבי וטייסת מסק"רים.

מדובר במבצע צבאי מהיר שעשוי לארוך לא יותר מ-72 שעות, ללא צורך בפינוי של ישוב יהודי אחד.

למי שטוענים כי כניסת כוחות גדולים כאלה לרצועת עזה תגבה מאיתנו הרוגים רבים, שימו לב שאין מדובר בכניסה של כוחות חי"ר לשטח עויין כמו במבצע "חומת מגן". את עיקר העבודה אמורים לבצע כוחות שריון לאחר ריכוך ארטילרי מאסיבי שילווה אותם לאורך כל המבצע בליווי צמוד של מסק"רים. כוחות החי"ר אמורים להיערך בקו ההיקפי לצורך מתן מענה הגנתי, ולהתלוות לטנקים מאחור במטרה להעניק להם סיוע רגלי תחת מחסה השריון. מספר הרוגים צפוי בקרב כוחות צה"ל: 8. מספר הרוגים צפוי בקרב הפלסטינים: לפחות 10,000.

למי שטוענים שהדבר לא מוסרי, אני שם *** על המוסר.

למי שטוענים שאנחנו נהיה צפויים לגינויים בינלאומיים, אז בכל מקרה לא ממש מחבבים אותנו בקהילייה הבינלאומית, כך שאני מעדיף להיות חזק ובחיים ושלא כ"כ יאהבו אותי, מאשר להיות חלש ואהוד. חוץ מזה שבסתר ליבם ובערוצים לא רשמיים, כולם יכירו לנו תודה. באשר לחרם בינלאומי, מדובר בהפחדות שווא של שמאלנים מתחסדים ורואי שחורות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז למה הוא מופיע ברשימת ארגוני הטרור של ארה"ב?

(ההתחסדויות של האירופאים פחות רלוונטיות)

במידה ואוגדות שריון פלסטיניות היו עולות על הישובים היהודים ברצועת עזה, אז היית אולי יכול להגיד שלצה"ל הקטן והחלש אין יכולת להגן על הישובים האלה, ומאחר ומדובר בפיקוח נפש, חובה לפנות אותם באופן מיידי תחת הרעשה כבדה, ולבצע מתקפת נגד לאחר היערכות הכוחות מחדש, במטרה לכבוש מחדש את הישובים שפונו, כדי לאפשר למפונים לחזור לבתיהם. אולם, מאחר וצה"ל יכול לאכול את הפלסטינים העלובים לארוחת בוקר, לא היתה שום סיבה לפנות את הישובים היהודים ברצועת עזה. אדרבה, אין ביכולתך להגן על גבול מפותל, אז תגייס אוגדת שריון שתעלה על הפלסטינים ותפנה אותם מהשטח בלוויית צי של D9, תחת חיפוי של שש תותחים, ארבע חטיבות חי"ר במבנה הגנתי פאסיבי וטייסת מסק"רים.

מדובר במבצע צבאי מהיר שעשוי לארוך לא יותר מ-72 שעות, ללא צורך בפינוי של ישוב יהודי אחד.

למי שטוענים כי כניסת כוחות גדולים כאלה לרצועת עזה תגבה מאיתנו הרוגים רבים, שימו לב שאין מדובר בכניסה של כוחות חי"ר לשטח עויין כמו במבצע "חומת מגן". את עיקר העבודה אמורים לבצע כוחות שריון לאחר ריכוך ארטילרי מאסיבי שילווה אותם לאורך כל המבצע בליווי צמוד של מסק"רים. כוחות החי"ר אמורים להיערך בקו ההיקפי לצורך מתן מענה הגנתי, ולהתלוות לטנקים מאחור במטרה להעניק להם סיוע רגלי תחת מחסה השריון. מספר הרוגים צפוי בקרב כוחות צה"ל: 8. מספר הרוגים צפוי בקרב הפלסטינים: לפחות 10,000.

למי שטוענים שהדבר לא מוסרי, אני שם *** על המוסר.

למי שטוענים שאנחנו נהיה צפויים לגינויים בינלאומיים, אז בכל מקרה לא ממש מחבבים אותנו בקהילייה הבינלאומית, כך שאני מעדיף להיות חזק ובחיים ושלא כ"כ יאהבו אותי, מאשר להיות חלש ואהוד. חוץ מזה שבסתר ליבם ובערוצים לא רשמיים, כולם יכירו לנו תודה. באשר לחרם בינלאומי, מדובר בהפחדות שווא של שמאלנים מתחסדים ורואי שחורות.

||

||

V

אתה מסוגל לראות רק מטר לפניך? :s07:

שוב אתה חי בסרט שישראל היא מעצמה בינלאומית, למרות שאתה מודע לכך שמדינות ערב יציבו אולטימטום בפני ארה"ב שנייה וחצי אחרי פתיחת המבצע ההירואי שלך.

להזכירך, עד כמה שהאמריקאים חובבי - הם חובבי נפט גדולים יותר.

ומה שיקרה בפועל הוא שהדלק בארץ יאזל לפני שתספיק לומר אפי איתם, חיל-האוויר יקורקע וחיל-השריון יושבת.

אם סוריה או סעודיה ינצלו את ההזדמנות כדי להתנקם בך על מה שעוללת לפלסטינים, אתה יכול להגיד שלום למדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...