3 חודשים אחרי ההתנתקות - תמונת מצב - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

3 חודשים אחרי ההתנתקות - תמונת מצב

Milford Cubicle

Recommended Posts

• תגובות 288
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

לא סביר. תראה את סקרי דעת הקהל הפלשתיניים: מבחינתם, ההתנתקות היא תוצאה של "ההתנגדות" (קרי טרור) של החמאס. אין ספק שההתנתקות תרמה לנצחון החמאס בבחירות.

רגע זה לא אותם סקרים שניבאו ניצחון לאש"ף?

אם שרון רצה כל כך לצאת מעזה, למה הוא לא עשה את זה בהסכם מול הרשות הפלשתינית? אז גם ההישג היה של דרך המו"מ במקום של הטרור וגם היה סיכוי שהיינו מקבלים משהו תמורת הנסיגה.

עם מי תדבר בדיוק? עם קיר שאין לו גב?

ובקשר לקסאמים, זה הוסבר עוד לפני ההתנתקות: לאירגוני הטרור היה אינטרס לחמם את הגיזרה לפני הנסיגה, כדי להציב את עצמם בדעת הקהל כמי שגרמו לה, אבל בין ההתנתקות לבחירות יש להם אינטרס לשמור על שקט, כדי לא לפגוע בבוחרים.

ומה עם הג'יהאד האיסלאמי וכו'? חוץ מחמאס אף אחד מהם לא השתתף בבחירות

בנוסף לכך אנחנו חודש אחרי הבחירות, איזה אינטרס יש להם להמשיך את ה"רגיעה" הזאת?

תוספת: רגע, נהרגו 14 איש מירי קסאמים לפני ההתנתקות? מאיפה הנתון הזה נשלף? למיטב זכרוני המספר היה באזור הארבעה בלבד.

לצערי המצלמה שלי שבקה חיים אז תצטרך להסתפק באיכות על הפנים (אבל מספיק ברור אני מקווה)

http://img348.imageshack.us/my.php?image=12020622032nz.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אותם סקרים. והנקודה שלך היא...?

עם מי לדבר? עם הרשות הפלשתינאית. עם מי עוד חשבת לדבר, עם אחמד המוסכניק מרפיח? מי שלא רצה לדהר עם הרש"פ המתונה (יחסית), עכשיו לא ידבר עם החמאס הקיצוני.

ומה עם הג'יהאד האיסלמי? הרי הקסאמים לא פסקו בתקופת הביניים שעד הבחירות. אגב, עכשיו דווקא הארגונים ששייכים לאש"פ מככבים בשיגורי הקסאמים, במטרה להביס את החמאס במשחק שלו.

התצלום ברור - לא הבנת את מה שכתוב. ישנה עמודה של הרוגים וישנה עמודה של קסאמים ומרגמות, אבל אין שום קשר ביניהן. זו לא עמודה של הרוגים מקסאמים אלא של הרוגים מטרור פלשתינאי בכלל. בדקתי באתר של צה"ל בינתיים, מספר ההרוגים מקסאמים היה חצי מהמספר שזכרתי - רק שניים. מעניין שהמספר כולל גם פגזי מרגמה, כי היום אין הרבה (אם יש בכלל) ישובים שנמצאים בטווח פגזי המרגמה של הפלשתינאים. איפה המספרים של הקסאמים בלבד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה עם הג'יהאד האיסלאמי וכו'? חוץ מחמאס אף אחד מהם לא השתתף בבחירות

הג'יהאד האיסלאמי השתתף בבחירות.

בנוסף לכך אנחנו חודש אחרי הבחירות, איזה אינטרס יש להם להמשיך את ה"רגיעה" הזאת?

הם רוצים כסף, וחוץ מזה הם זקוקים לזמן נוסף כדי להמשיך להצטייד בחופשיות בנשק חדיש ולהתאמן, כדי לתקוף את בזמנם שלהם.

דרך אגב, "רגיעה" זה לא הפסקת אש. הם ממשיכים בפיגועים גם בזמן ה"רגיעה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נכון.

הג'יהאד האיסלאמי הוא ארגון טרור בינלאומי נטול שאיפות פוליטיות.

החמאס לעומת זאת הוא הסניף המקומי של תנועת האחים המוסלמים, עם זרוע פוליטית וזרוע צבאית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, רק שכחת את הקשר בין הזרוע הפוליטית לצבאית, שניהם אחד, וסרים למעשה לאותה מרות.

ואם יש מישהו יותר נחות בשרשת הפיקוד אז זה דווקא הצבאית.

חמאס סוריה -> זרוע פוליטית -> זרוע צבאית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איתסרא

אני לא נופל באותו פח פעמיים, אני לא אסמוך על סקרים שכבר טעו (בהרבה מעבר לאחוז הסטייה הסביר והמתקבל על הדעת)

השאלה היא עם מי לדבר - עם אש"ף שרשמית שולט, או עם חמאס ששולט ברחוב ועושה מה שבא לו? זה מצב של Lose-Lose. תדבר עם אש"ף וחמאס לא מחויב לזה, תדבר עם חמאס ואש"ף לא מחויב לזה בנוסף לזה שאתה יושב לדבר עם טרוריסטים

בקשר לקסאמים - מה הנקודה שלך?

בקשר לתמונה, יש לי הרגשה שזה גם מרגמות שנפלו בשטח פתוח (לא כולל חבל עזה כמובן). אני בטוח שיש להם שטחים ישראלים בטווח המרגמות

חוצמזה שירידה מ-2 ל-0 זה גם טוב

בכלל ירידה ל-0 הרוגים זה דבר טוב ומבורך

הייצוג שלו זניח אם קיים בכלל

הם רוצים כסף, וחוץ מזה הם זקוקים לזמן נוסף כדי להמשיך להצטייד בחופשיות בנשק חדיש ולהתאמן, כדי לתקוף את בזמנם שלהם.

דרך אגב, "רגיעה" זה לא הפסקת אש. הם ממשיכים בפיגועים גם בזמן ה"רגיעה".

יש לחמאס המון כסף בחשבונות בחו"ל ויש להם את נשיא אירן, את סוריה ואת האחים המוסלמים, אני בספק שהם במצוקה תקציבית

ואני מודע למשמעות של רגיעה, ולכן כתבתי רגיעה ולא הפסקת אש או הודנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו, באמת. יש סקרים שלא טועים לפעמים? יש לך מקור אחר, אמין יותר? כל עוד אין לך, אין ברירה אלא להסתמך על סקרים. אם כבר, הטעות בסקרים לפני הבחירות מראה לנו שהפלשתינאים מסתירים את נטייתם אל החמאס כששואלים אותם, לכן אם יותר מ- 70% אמרו שההתנתקות היא בזכות החמאס, כנראה שהאחוז שחושב כך בפועל גדול יותר.

זה לא מצב של lose-lose. דבר עם אש"פ, תן לו הישג משמעותי והשליטה של החמאס ברחוב תיחלש. אתה ממילא מתכנן לצאת מעזה, מה אכפת לך לעשות את זה בהסכם? אבל אם אתה נותן את ההישג הזה דווקא לדרך האלימות והטרור במקום לדרך המו"מ, אל תתפלא אם החמאס מתחזק עוד יותר.

את הקאסמים אתה העלת, לא אני. לי אין נקודה.

כמובן זה כולל גם פגזי מרגמה שנפלו בשטח פתוח - אבל מאז ההתנתקות כמעט ולא יורים פגזי מרגמה, הם פשוט לא מגיעים.

שני ההרוגים היו במקרה, קסאם אחד פגע בשני ילדים. כל שאר הקאסמים לא הרגו אף אחד. אז מה, שנתעלם מהם? צריך להגיב רק אחרי שיש הרוגים? תחשוב על כל המקרים בהם אנשים ניצלו בנס מפגיעת קסאם, למשל אותו קסאם שפגע בחדר ילדים כמה דקות אחרי שהילדים יצאו ממנו. בפעם הבאה המזל עשוי להיגמר ופתאום זה יהיה 4:2 במקום 0:2, האם אז המסקנה שלך תהיה שההתנתקות היתה טעות?

כלומר אין שום קשר בין ההתנתקות לירידה כביכול במספר ההרוגים. אגב, ההרוגים האלו היו בשדרות, לא בהתנחלויות. אולי היה צריך להוריד דווקא את שדרות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו' date=' באמת. יש סקרים שלא טועים לפעמים? יש לך מקור אחר, אמין יותר? כל עוד אין לך, אין ברירה אלא להסתמך על סקרים. אם כבר, הטעות בסקרים לפני הבחירות מראה לנו שהפלשתינאים מסתירים את נטייתם אל החמאס כששואלים אותם, לכן אם יותר מ- 70% אמרו שההתנתקות היא בזכות החמאס, כנראה שהאחוז שחושב כך בפועל גדול יותר.

[/quote']

סקרים טועים ב-20%?, ולמה שהם לא יטעו גם הפעם אבל לצד השני?

זה לא מצב של lose-lose. דבר עם אש"פ' date=' תן לו הישג משמעותי והשליטה של החמאס ברחוב תיחלש. אתה ממילא מתכנן לצאת מעזה, מה אכפת לך לעשות את זה בהסכם? אבל אם אתה נותן את ההישג הזה דווקא לדרך האלימות והטרור במקום לדרך המו"מ, אל תתפלא אם החמאס מתחזק עוד יותר.

[/quote']

ולא דיברנו עם אש"ף? ולא נתנו להם הישגים מאוד משמעותיים? מאיפה צמחה הרשות הפלשתינית? יש מאין?

האמת היא שברחוב הפלשתיני הבנאדם עם הנשק הכי גדול שולט, ואתה לא תיתן לפלשתינים עוד פעם בגלל שלמדת מהנסיון

את הקאסמים אתה העלת' date=' לא אני. לי אין נקודה.

[/quote']

אבל לא הבנתי את הטענה שלך

כמובן זה כולל גם פגזי מרגמה שנפלו בשטח פתוח - אבל מאז ההתנתקות כמעט ולא יורים פגזי מרגמה' date=' הם פשוט לא מגיעים.

[/quote']

זה אומר שרוב המאמצים מופנים לקסאמים? אז למעשה היינו אמורים לראות יותר קסאמים עפים וסטטיסטית יותר נפגעים...

שני ההרוגים היו במקרה' date=' קסאם אחד פגע בשני ילדים. כל שאר הקאסמים לא הרגו אף אחד. אז מה, שנתעלם מהם? צריך להגיב רק אחרי שיש הרוגים? תחשוב על כל המקרים בהם אנשים ניצלו בנס מפגיעת קסאם, למשל אותו קסאם שפגע בחדר ילדים כמה דקות אחרי שהילדים יצאו ממנו. בפעם הבאה המזל עשוי להיגמר ופתאום זה יהיה 4:2 במקום 0:2, האם אז המסקנה שלך תהיה שההתנתקות היתה טעות?

כלומר אין שום קשר בין ההתנתקות לירידה כביכול במספר ההרוגים. אגב, ההרוגים האלו היו בשדרות, לא בהתנחלויות. אולי היה צריך להוריד דווקא את שדרות?

[/quote']

איפה ראית שאמרתי שההתנתקות לא הייתה טעות? או שהיא כן הייתה טעות?

ובטח שאני חושב שצריך למנוע את ההרוגים מראש, השאלה היא לא רצון אלא יכולת שלנו ורצון של ארה"ב

אבל בהתנחלויות היה הרבה יותר קל לפגוע באזרחים. אסטרטגית הרבה יותר קל לפגוע בקבוצה קטנה של מנתחלים שנמצאים במובלעת של האויבים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא עם מי לדבר - עם אש"ף שרשמית שולט, או עם חמאס ששולט ברחוב ועושה מה שבא לו? זה מצב של Lose-Lose. תדבר עם אש"ף וחמאס לא מחויב לזה, תדבר עם חמאס ואש"ף לא מחויב לזה בנוסף לזה שאתה יושב לדבר עם טרוריסטים

למה בכלל לדבר עם מישהו? זה טרוריסט, וגם זה טרוריסט. עם טרוריסטים לא מנהלים מו"מ, נקודה. מה שצריך לעשות זה להיכנס באמ-אמא שלהם. :bash:

יש לחמאס המון כסף בחשבונות בחו"ל ויש להם את נשיא אירן, את סוריה ואת האחים המוסלמים, אני בספק שהם במצוקה תקציבית

הם צריכים כסף בשביל לשלם לעובדי הרשות. אבל, יותר מכסף הם צריכים עוד זמן להתחמשות והתארגנות.

ואני מודע למשמעות של רגיעה, ולכן כתבתי רגיעה ולא הפסקת אש או הודנה

רגיעה זה לא אינטרס של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סקרים טועים ב-20%?, ולמה שהם לא יטעו גם הפעם אבל לצד השני?

יודע מה? קניתי. הסקרים מוטעים ב- 20%. מאחר שיותר מ- 70% אמרו שההתנתקות היא הודות לטרור של החמאס, גם אחרי ניכוי 20% עדיין הרוב טוען שההתנתקות היא הישג לחמאס.

אבל הטענה שלך מגוכחת. מאחר שאין לנו אמצעי אמין יותר מאשר הסקרים, אין לנו ברירה אלא להסתמך עליהם. אחרת, נאלץ לעשות את מה שאתה עושה: לצייר את המציאות בצבעי ההשקפה הפוליטית שלנו וזהו.

ולא דיברנו עם אש"ף? ולא נתנו להם הישגים מאוד משמעותיים? מאיפה צמחה הרשות הפלשתינית? יש מאין?

האמת היא שברחוב הפלשתיני הבנאדם עם הנשק הכי גדול שולט, ואתה לא תיתן לפלשתינים נשק עוד פעם בגלל שלמדת מהנסיון

לא, מאז ששרון נבחר (עוד בפעם הראשונה ב- 2001) לא דיברנו עם אש"פ. לדעתי בצדק. אבל, ושים לב להדגשים בבקשה, אם אתה כבר מחליט לבצע נסיגה, למה שלא תנסה להוציא ממנה את מירב היתרונות? אני מניח שתסכים שהאינטרס הישראלי הוא להחליש את הגורמים הקיצוניים שברחוב הפלשתינאי ולחזק את המתונים, אז למה לבצע את ההתנתקות כך שתראה כהישג לקיצוניים ולא כהישג למתונים? תאר לעצמך ששרון וערפאת היו חותמים על הסכם לפיו מתחייבת לסגת מרצועת עזה ולפרק את ההתנחלויות שבה ובתמורה הרש"פ מתחייבת ללא חשוב מה. מי היה לוקח את הקרדיט על ההישג, אש"פ ודרך המו"מ או החמאס ודרך הטרור? הדרך בה בוצעה ההתנתקות היתה הגרועה ביותר מבין כל האפשרויות.

הרש"פ מקבלת את הנשק שלה באותו אופן בו החמאס מקבל את הנשק שלו - ע"י הברחות. החמאס חזק יותר בגלל שיש לו יותר תומכים, לא בגלל שיש לו יותר .

אבל לא הבנתי את הטענה שלך

הטענה שלי היא שהטענה שלך חסרת משמעות. היחס בין מספר הקסאמים או מספר ההרוגים לפני ואחרי ההתנתקות הוא חסר משמעות.

זה אומר שרוב המאמצים מופנים לקסאמים? אז למעשה היינו אמורים לראות יותר קסאמים עפים וסטטיסטית יותר נפגעים...

יותר קסאמים? אולי. אני לא בטוח שראינו פחות, רק היום שוגרו שלוש רקטות כאלו ובמהלך סופ"ש עוד חמש - שמונה קסאמים בשלושה ימים. אבל סטטיסטיקה עובדת רק במספרים גדולים. זכור שמכל הקסאמים ששוגרו לפני ההתנתקות, רק אחד גרם להרוגים. זה מה שאמרתי קודם: קסאם אחד שישוגר מחר יכול לשנות לחלוטין את יחס ההרוגים, ומה יהיה על הטיעון שלך אז?

הקסאם הוא מאוד לא מדוייק. חלקם נופלים בכלל בתוך הרצועה. ורוב השאר נופלים בשטחים ריקים. גם הרש"ק שלהם קטן, כך שרק פגיעה ישירה תוכל להרוג. קסאם הוא לא סקאד, עם רש"ק של חצי טון. וזוכר כמה הרוגים היו מכל הסקאדים ב- 1991? רק אחד.

איפה ראית שאמרתי שההתנתקות לא הייתה טעות? או שהיא כן הייתה טעות?

ובטח שאני חושב שצריך למנוע את ההרוגים מראש, השאלה היא לא רצון אלא יכולת שלנו ורצון של ארה"ב

איפה ראית שאמרתי שאמרת שההתנתקות היתה טעות? אבל אני בכלל מדבר על הדרך בה המהלך בוצע ולא על המהלך עצמו. אתה הבאת את יחס ההרוגים והקסאמים לפני ואחרי ההתנתקות, לא אני. הטענה שלך היתה שההתנתקות אל תרמה לעליית החמאס אלא להיפך.

אבל בהתנחלויות היה הרבה יותר קל לפגוע באזרחים. אסטרטגית הרבה יותר קל לפגוע בקבוצה קטנה של מנתחלים שנמצאים במובלעת של האויבים

ועדיין היו יותר הרוגים בשדרות מקסאמים מאשר בהתנחלויות מקסאמים ומרגמות ביחד. רואה? הסטטיסטיקה שלך לא שווה הרבה.

שוב, אני לא מדבר על עצם הינסיגה מרצועת עזה אלא על הדרך בה היא נעשתה.

אחרון חביב, קל יותר לאוייב לפגוע בישוב אזרחי שקרוב לשטחו מאשר בישוב רחוק. אז מתי מפנים את שדרות ואשקלון? או אולי ההיגיון בו השתמשת כדי להצדיק את ההתנתקות הפסיק לעבוד פתאום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיפשתי בגוגל מצאתי באתר הצופה מעט מידע על שיגור קאסמים והברחות נשק דרך ציר פילדלפי אני חושב שזה יוכל מעט לעזור.

עליה משמעותית בשיגור קסאמים

חשוב לערוך את ההשוואה עד להתנתקות ולאחריה. מספר רקטות הקסאם והמרגמות שנורו לעבר יישובים ברצועת עזה ובישראל הסתכם בחודשים אפריל-יולי ב 521. באתרים הרשמיים של מדינת לא ניתן למצוא נתונים על שיגור רקטות בתקופה זו לעבר יעדים בשטח בלבד. על-פי הנתונים שמוסר אתר יש"עניוז, המסקר את הטרור הפלשתיני, עולה כי מתוך 521 הרקטות והמרגמות שנורו לעבר יעדים ישראליים, כ 130 נורו לעבר שטח מדינת .

נתוני מרכז המידע למודיעין ולטרור מלמדים כי בתקופה שלאחר ההתנתקות, מ 1 ספטמבר ועד ה 14 בדצמבר, נורו לעבר שטח מדינת 179 רקטות קסאם ומרגמות. בתקופה שבין 15-28 לדצמבר, נטלו אירגוני הטרור הפלשתיניים אחריות לשיגור 42 רקטות נוספות לעבר יעדים בישראל.

לסיכום, בארבעת החודשים לפני ההתנתקות (אפריל-יולי) נורו

לפחות 130 רקטות ומרגמות לעבר יישובים ועמדות בישראל ולעומת

זאת בארבעת החודשים שלאחר ההתנתקות (ספטמבר-דצמבר) נורו

221 רקטות ומרגמות. על-פי נתונים אלה, היקף הטרור מרצועת עזה

לעבר שטח ישראל דווקא עלה באופן משמעותי.

וכמובן, לא לשכוח את יעדי הרקטות: אם לפני הנסיגה, הקסאמים הגיעו לשדרות וליישובים נוספים סמוך לגדר הגבול, היום הרקטות מגיעות עד לשכונות הדרומיות של אשקלון. לפני הנסיגה לא היו קסאמים? שואלים כל חכמי השמאל. התשובה היא לא. בשכונות הדרומיות של אשקלון לא היו קסאמים לפני הנסיגה. נכון, היו קסאמים בשדרות. בזכות הנסיגה יש קסאמים גם בשדרות וגם באשקלון.

במקביל, הפיקו אירגוני הטרור לקחים. במהלך שנת 2005, וביתר שאת מאז ההכרזה על ה"הרגעה", ניכר מאמץ מוגבר של אירגוני הטרור להקים ולבסס גם ביהודה ושומרון תשתית לייצור רקטות קסאם.

דו"ח השב"כ מציין כי אחת הסיבות לכך היא "חלק מתוכנית הפעולה האסטרטגית של אירגוני הטרור, בדגש על אירגון החמאס, על רקע הליך ההתנתקות, של העתקת זירת הלחימה העיקרית לאיו"ש. זאת באמצעות העברת ידע שצברו פעילי התנועה ברצועה לידי התשתיות באיו"ש, ועל ידי כך, הגברת האיום הפוטנציאלי על יעדים ישראלים באיו"ש ובתחומי הקו הירוק". במילים פשוטות יותר, בזכות הקסאמים ברצועה גורשו היהודים מחבל עזה, ולכן הגיע הזמן לשחזר את ההצלחה גם ביהודה ושומרון.

במהלך שנת 2005 סוכלו שמונה תשתיות באיו"ש אשר עסקו באמל"ח תלול מסלול, ארבעה מהם תשתיות חמאס, וארבעה תשתיות של תנזים וג'יהאד איסלאמי.

עוד "הישג" של ההתנתקות, על-פי דו"ח השב"כ, הוא התגברות הברחות אמצעי הלחימה לרצועה בשנת 2005. "יציאת צה"ל מציר פילדלפי עם השלמת הליך ההתנתקות בספטמבר 2005", קובע דו"ח השב"כ, "הביאה לעליה משמעותית בכמות הברחות האמל"ח שבוצעו לרצועה לעומת שמונת החודשים הראשונים של שנת 2005, ולהפיכתו של ציר הרצועה לציר מהיר ובטוח יחסית להברחות, המועדף על-ידי מבריחים, על רקע אוזלת ידם של המנגנונים הפלשתינים לסיכול הברחות האמל"ח".

ועם הנתונים המספריים קשה להתווכח: החל מה 12 לספטמבר הוחדרו ממצרים לרצועה מעל ל 5 טון חומר נפץ, כ 200 מטולי נ"ט וכ 350 טילי נ"ט, כ 5000 רובי סער, עשרות אקדחים, מעל למיליון כדורי רובים וגם מספר מצומצם של טילי נ"מ. שיאה של פעילות זו אירע בגל ההברחות עם פריצת ציר פילדלפי בין ה 1218 לספטמבר.

בתקופה שבין ינוארספטמבר 2005, לשם השוואה, הוחדרו כ 20 מטולי נ"ט, כ 50 טילי נ"ט וכ 1800 רובי סער.

מאמצי אירגוני הטרור להחדיר לשטחי הרצועה אמל"ח תקני, מהווים חלק מתהליך בניין הכוח של האירגונים השונים במסגרת ההיערכות לקראת "היום שאחרי" קריסת ההרגעה, וחידוש אפשרי של סבב הלחימה. במסגרת זו אף הוברחו, כאמור, לרצועה מספר מצומם של טילי נ"מ, כדי לתת מענה לפעילות הסיכול הישראלית ברצועה, המתבצעת בחלק ניכר מהמקרים בסיוע כלי טייס, וכך לחזק את מאזן ההרתעה מול ישראל.

כניסת טילי נ"מ לרצועה, קובע דו"ח השב"כ, מגבירה באופן משמעותי את האיום הקיים על כלי טייס ישראליים, צבאיים ואזרחיים כאחד, ומגבירה את הסכנה כי אמל"ח מסוג זה ימצא את דרכו גם ליו"ש ולפיכך יהווה איום משמעותי על התעופה בישראל. הדו"ח אינו מרחיב בנקודה האחרונה, אולם לכל ברור כי מסלול מעבר אמצעי הלחימה מהרצועה ליו"ש, יתבצע מן הסתם בעזרת שיירות הנוסעים מהרצועה ליו"ש, שממשלת שרון התחייבה להפעיל אחרי ההתנתקות, והאמריקנים לוחצים עליה לממש את ההבטחה.

תקופת ההרגעה, קובע השב"כ, נוצלה על-ידי החמאס לעיסוק בתהליך בניין כוחו הצבאי, הגברת יכולותיו המבצעיות וצבירת כוח על רקע תוכנית ההתנתקות של ישראל וכהכנה לעימות עם ישראל ביום שאחרי הרגיעה. לצורך כך ניצל החמאס את השקט היחסי לצורכי התחמשות באמצעי לחימה באמצעות הברחות אמל"ח מאסיביות. עם סיום ההתנתקות ופריצתו של ציר פילדלפי, בלט החמאס בהברחות מאסיביות של אמל"ח לרצועה.

לילה טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.hazofe.co.il/web/katava6.asp?Modul=24&id=40645&Word=&gilayon=2608&mador=

זה מאתר הצופה כמו שכתבתי כבר בתחילה.

ואם כבר מדברים על אתרי מידע בסוג הנושאים האלה מצאתי אתמול אתר הנקרא אומדיה אתר מצויין כולל כל מיני מאמרים בתחומים האלו(יש שם את אמנת החמאס בתרגום לעברית שווה לקרוא).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...