3 חודשים אחרי ההתנתקות - תמונת מצב - עמוד 10 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

3 חודשים אחרי ההתנתקות - תמונת מצב

Milford Cubicle

Recommended Posts

במידה ואוגדות שריון פלסטיניות היו עולות על הישובים היהודים ברצועת עזה, אז היית אולי יכול להגיד שלצה"ל הקטן והחלש אין יכולת להגן על הישובים האלה, ומאחר ומדובר בפיקוח נפש, חובה לפנות אותם באופן מיידי תחת הרעשה כבדה, ולבצע מתקפת נגד לאחר היערכות הכוחות מחדש, במטרה לכבוש מחדש את הישובים שפונו, כדי לאפשר למפונים לחזור לבתיהם. אולם, מאחר וצה"ל יכול לאכול את הפלסטינים העלובים לארוחת בוקר, לא היתה שום סיבה לפנות את הישובים היהודים ברצועת עזה. אדרבה, אין ביכולתך להגן על גבול מפותל, אז תגייס אוגדת שריון שתעלה על הפלסטינים ותפנה אותם מהשטח בלוויית צי של D9, תחת חיפוי של שש סוללות תותחים, ארבע חטיבות חי"ר במבנה הגנתי פאסיבי וטייסת מסק"רים.

מדובר במבצע צבאי מהיר שעשוי לארוך לא יותר מ-72 שעות, ללא צורך בפינוי של ישוב יהודי אחד.

למי שטוענים כי כניסת כוחות צבא גדולים כאלה לרצועת עזה תגבה מאיתנו הרוגים רבים, שימו לב שאין מדובר בכניסה של כוחות חי"ר לשטח עויין כמו במבצע "חומת מגן". את עיקר העבודה אמורים לבצע כוחות שריון לאחר ריכוך ארטילרי מאסיבי שילווה אותם לאורך כל המבצע בליווי צמוד של מסק"רים. כוחות החי"ר אמורים להיערך בקו ההיקפי לצורך מתן מענה הגנתי, ולהתלוות לטנקים מאחור במטרה להעניק להם סיוע רגלי תחת מחסה השריון. מספר הרוגים צפוי בקרב כוחות צה"ל: 8. מספר הרוגים צפוי בקרב הפלסטינים: לפחות 10,000.

למי שטוענים שהדבר לא מוסרי, אני שם *** על המוסר.

למי שטוענים שאנחנו נהיה צפויים לגינויים בינלאומיים, אז בכל מקרה לא ממש מחבבים אותנו בקהילייה הבינלאומית, כך שאני מעדיף להיות חזק ובחיים ושלא כ"כ יאהבו אותי, מאשר להיות חלש ואהוד. חוץ מזה שבסתר ליבם ובערוצים לא רשמיים, כולם יכירו לנו תודה. באשר לחרם בינלאומי, מדובר בהפחדות שווא של שמאלנים מתחסדים ורואי שחורות.

אז בעצם יש לך את כל התשובות ורק חבל שהרמטכ"ל ושר הבטחון לא התייעצו איתך קודם? התכנית הזאת נשמעת מצויין, אבל מה, לצערנו זה לא עובד ככה. אי אפשר להלחם בטרור ובגרילה. הרוסים, שלא אכפת להם לא מכוח האדם שלהם ובמיוחד לא מהיריב שלהם או מדעת הקהל הבינלאומית, אוכלים חרא מהצ'צ'נים. האמריקאים אכלו חרא בוייטנאם (וגם שם לא היה אכפת להם לא ממוסר ולא מדעת קהל) - הם שרפו שטחים שלמים עם נפאלם, הפציצו על ימין ועל שמאל, ועדיין חזרו הביתה בארונות, כשהם הפסידו במלחמה. אותם אמריקאים מורידים מיליארדי דולרים באפגניסטן עכשיו, במבצעים מטורפים של הפצצות שטיח, וחוץ מכמה גרבילים הם לא פגעו בכלום. וגם בעיראק המצב לא נראה כאילו הם מנצחים מישהו ואל זרקאווי מכה בהם על ימין ועל שמאל. הבעיה שלנו, כמו ברוב הדוגמאות האלה, היא שלאוייב שלנו אין מה להפסיד והוא נותן את כל מה שיש לו. גם אם זה החיים. וגם אם תהרוג 10000 פלשתינים, עדיין אתה תקוע עם מליון וחצי ברצועה, והם לא יהיו יותר נחמדים אחרי הפעולה הזאת.

ואגב, דעת הקהל העולמית חשובה לא רק לשמאלנים מתחסדים. היא חשובה גם לך. אם העולם יחליט לעשות אמברגו של נשק על , מהר מאוד נמצא את עצמנו מושלכים לים. כמו שאמר Parental Advisory, אנחנו לא מעצמה ולא מתקרבים להיות. החלק שבדרך כלל לא מלמדים בשיעורי הסטוריה לגבי כמעט כל אחת ממלחמות , הוא שבדרך כלל בלחץ בינלאומי כבד, נאלצה לסגת.

אגב, כמדומני, נושא הדיון היה מה קורה אחרי ההתנתקות, ולא אם היא היתה מוצדקת. על הצדקת ההתנתקות כבר דנו בעבר, והגענו להסכמה שלא נצליח להגיע להסכמה. עכשיו כשההתנתקות היא עובדה היסטורית, צריך רק להחכים מהמסקנות וללמוד אותן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 288
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

אגב' date=' במקרה נתקלתי באותן פסיקות בג"צ עליהן דיברתי קודם, זו שהתירה לערבי לקנות קרקע לבניה בישוב יהודי וזו שאסרה על יהודי לקנות קרקע לבניה בישוב ערבי. אם אתה מעוניין, הראשון הוא בג"צ 6698/95 קעדאן נ' מינהל מקרקעי והשני הוא בג"צ 528/88 אביטן נ' מינהל מקרקעי . קריאה מהנה.

[/quote']

ובבג"צ 114/78 בורקאן נ' שר האוצר, פ"ד לב(2) 800 בג"צ אישר לא לאפשר ללא יהודי לקנות קרקע באזור יהודי... יש פסיקות לכאן ולכאן כל פעם זה לפי הנסיבות המיוחחדות למקרה זה...

ובאביטן אסרו עליו לקנות כי הישוב היה מיועד לאוכלוסיה מיוחדת - הבדואים, שלמדינה יש אינטרס לעודד אותם להיכנס לישובי קבע... אישור כזה היה פוגע באינטרסים של המדינה...

נ.ב. מה לעשות למיעוט בדרך כלל יתנו דברים שיאסרו על הרוב... תאר לך שבארה"ב יאסרו על יהודי לקנות דירה בניו יורק בגלל שהוא יהודי... אבל זה ילך הרבה יותר בשקט אם יאסרו על אמריקאי נוצרי לקנות דירה בשכונה יהודית... למה? ככה זה... לפעמים שווה להיות מיעוט

עריכה:

נ.ב. כל זה מחיפוש פשוט בגוגל... אין לי שום מידע מוקדם על התיקים האלה וכו' אתה מוזמן לתקן אותי אם צריך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל עדיין, אל תשכחו שרוב המתנחלים שפונו סירבו לשתף פעולה עם מנהלת ההתנתקות, סירבו לבחור לעצמם מקום מגורים חדש, סירבו לארוז את רכושם בעצמם והשאירו את המלאכה לאחרים. במצב כזה, קשה מאוד היה לדאוג להם, ורק לאחר שהם פונו היה אפשר להתחיל במלאכה. לדעתי המדינה צריכה לדאוג להם כרגע להבטחת הכנסה עד לשילובם במעגל העבודה, לדיור זמני הולם עד שבתיהם החדשים יהיו מוכנים, לסגירת חובות המשכנתא הישנה וכו'.

גם אלו שהתפנו מרצון ובזמן עדיין לא מסודרים.

אתה מוזמן לתקן אותי אם צריך...

תירגע עם השלוש נקודות... איך זה בתור תיקון? 8) אבל ברצינות:

ובבג"צ 114/78 בורקאן נ' שר האוצר, פ"ד לב(2) 800 בג"צ אישר לא לאפשר ללא יהודי לקנות קרקע באזור יהודי

שמת לב לשנה? 1978. זה היה קצת... מזמן, לא? ובכל מקרה לא מדובר על לא יהודי אלא על אזרח ירדני.

ובאביטן אסרו עליו לקנות כי הישוב היה מיועד לאוכלוסיה מיוחדת - הבדואים, שלמדינה יש אינטרס לעודד אותם להיכנס לישובי קבע... אישור כזה היה פוגע באינטרסים של המדינה...

אז? מה, אם יכנס יהודי לישוב, הבדואים לא יוכלו לגור בו? למה אפשר להקים ישובים רק לבדואים אבל אסור להקים ישובים רק ליהודים?

נ.ב. מה לעשות למיעוט בדרך כלל יתנו דברים שיאסרו על הרוב... תאר לך שבארה"ב יאסרו על יהודי לקנות דירה בניו יורק בגלל שהוא יהודי... אבל זה ילך הרבה יותר בשקט אם יאסרו על אמריקאי נוצרי לקנות דירה בשכונה יהודית... למה? ככה זה... לפעמים שווה להיות מיעוט

שטויות. או שהחוק מתיר להפלות על בסיס לאום או שהוא אוסר להפלות על בסיס לאום. בג"צ צריך לשפוט על פי חוק, זוכר?

אם אתה רוצה עוד פרטים ומתעצל להשקיע עוד כמה שניות בגוגל, בבקשה:

http://nfc.msn.co.il/archive/003-D-2714-00.html?tag=2-03-25&au=True

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב אתה חי בסרט שישראל היא מעצמה בינלאומית, למרות שאתה מודע לכך שמדינות ערב יציבו אולטימטום בפני ארה"ב שנייה וחצי אחרי פתיחת המבצע ההירואי שלך.

להזכירך, עד כמה שהאמריקאים חובבי - הם חובבי נפט גדולים יותר.

ומה שיקרה בפועל הוא שהדלק בארץ יאזל לפני שתספיק לומר אפי איתם, חיל-האוויר יקורקע וחיל-השריון יושבת.

אם סוריה או סעודיה ינצלו את ההזדמנות כדי להתנקם בך על מה שעוללת לפלסטינים, אתה יכול להגיד שלום למדינה.

ישראל היא אולי לא מעצמה בינלאומית, אבל היא בהחלט מעצמה איזורית, למרות שהיא מתנהגת כמו ילד קטן ומפוחד.

איזה אולטימטום בדיוק מדינות ערב יציבו בפני ארה"ב? לפני מבצע "חומת מגן" היה איזשהו אולטימטום? עד שהטלפון מהאמריקאים או מהאירופאים יגיע לבור בקריה המבצע הצבאי כבר יהיה בעיצומו. פקידה מנומסת תענה לטלפון, ותסביר לאדם בצד השני של הטלפון כי ראש הממשלה מאוד עסוק והורה כי אין להפריע לו. כמובן שהתשובה הזו לא תספק אותו, ולכן הפקידה תגיד בנימוס שהיא תנסה לאתר אותו, ובינתיים תעביר את השיחה להמתנה עם מוסיקת רקע ערבה. עד שראש הממשלה יאותר ויענה לטלפון, המבצע הצבאי כבר יהיה בשלב מאוד מתקדם עם כוחות צבא גדולים בתוך השטח הפלסטיני. ראש הממשלה יסביר באריכות כי כוחות צה"ל נתונים תחת אש אוייב כבדה עם פצועים בשטח שאי-אפשר להפקיר, ולכן לא ניתן לעצור את המבצע הצבאי ברגע אחד ולסגת לפני שאש האוייב תשותק, כך שניתן יהיה לפנות את הפצועים. לצורך כך, כוחות צה"ל זקוקים לזמן. בצורה כזו ניתן לקנות כ-24-36 שעות. לאחר פרק זמן זה, תינתן פקודת נסיגה, אבל עד שהפקודה הזו תעבור בשרשרת הפיקוד ותגיע לחייל הפשוט בשטח יעברו עוד לפחות 24 שעות נוספות. אש התותחים תמשיך כמובן בקצב מלא גם בזמן שהחיילים בחזית יתחילו בנסיגה לאחור, ועד שהאש תחדל לחלוטין, צה"ל ישיג 90% מיעדי המבצע.

אז בעצם יש לך את כל התשובות ורק חבל שהרמטכ"ל ושר הבטחון לא התייעצו איתך קודם? התכנית הזאת נשמעת מצויין, אבל מה, לצערנו זה לא עובד ככה. אי אפשר להלחם בטרור ובגרילה. הרוסים, שלא אכפת להם לא מכוח האדם שלהם ובמיוחד לא מהיריב שלהם או מדעת הקהל הבינלאומית, אוכלים חרא מהצ'צ'נים. האמריקאים אכלו חרא בוייטנאם (וגם שם לא היה אכפת להם לא ממוסר ולא מדעת קהל) - הם שרפו שטחים שלמים עם נפאלם, הפציצו על ימין ועל שמאל, ועדיין חזרו הביתה בארונות, כשהם הפסידו במלחמה. אותם אמריקאים מורידים מיליארדי דולרים באפגניסטן עכשיו, במבצעים מטורפים של הפצצות שטיח, וחוץ מכמה גרבילים הם לא פגעו בכלום. וגם בעיראק המצב לא נראה כאילו הם מנצחים מישהו ואל זרקאווי מכה בהם על ימין ועל שמאל. הבעיה שלנו, כמו ברוב הדוגמאות האלה, היא שלאוייב שלנו אין מה להפסיד והוא נותן את כל מה שיש לו. גם אם זה החיים. וגם אם תהרוג 10000 פלשתינים, עדיין אתה תקוע עם מליון וחצי ברצועה, והם לא יהיו יותר נחמדים אחרי הפעולה הזאת.

באמת חבל שלא מתייעצים איתי. אבל, האמת היא שתוכניות מעין אלה נמצאות במגירה. הרמטכ"ל ושר הביטחון יודעים בדיוק מה צריך לעשות, אבל הבעיה היא שיש לנו שר ביטחון נמושה שצריך אישור מהאמריקאים בשביל ללכת לשירותים.

בהחלט אפשר להילחם בטרור וגרילה. שים לב שהתוכנית המבצעים כוללת שיטוח של שטחים שלמים עם גדודים של D9 לאחר ריכוך ארטילרי מאסיבי.

הרוסים אוכלים חרא מהצ'צ'נים מכיוון שהם לא יודעים לנהל מלחמה עיקשת.

האמריקאים אכלו חרא בוייטנאם וחזרו הביתה בארונות, מכיוון שהם הכניסו לשטח כוחות צבא גדולים.

אותם אמריקאים מורידים מליארדי דולרים באפגניסטן ולא פוגעים בדבר, מכיוון שהם לא משתמשים בנשק גרעיני.

בעיראק המצב לא נראה קרוב לניצחון, מכיוון שהאמריקאים לא נלחמים בעיראקים, אלא בטרוריסטים המתחבאים בתוך אוכלוסייה אזרחית שהאמריקאים באו לשחרר. המלחמה שלנו צריכה להיות לא רק כנגד ארגוני הטרור הפלסטינים, אלא כנגד הפלסטינים עצמם.

מטרת המבצע היא לא להרוג 10,000 פלסטינים. המספר האמור הוא הערכה מאוד נמוכה. אני לא אשאר תקוע ברצועה עם מליון וחצי פלסטינים, מכיוון שחלק ממטרת המבצע היא להבריח את הפלסטינים מרצועת עזה לכיוון חצי האי סיני בדרום ולים במערב, כך שבסיום המבצע הצבאי, רצועת עזה אמורה להיות כמעט נקייה מפלסטינים (רוב הפלסטינים ינטשו את בתיהם ויחצו את הגבול לסיני בשעות הראשונות של המבצע, ואפילו לפני תחילתו) עם בתים ספורים שעדיין עומדים על תילם.

ואגב, דעת הקהל העולמית חשובה לא רק לשמאלנים מתחסדים. היא חשובה גם לך. אם העולם יחליט לעשות אמברגו של נשק על , מהר מאוד נמצא את עצמנו מושלכים לים. כמו שאמר Parental Advisory, אנחנו לא מעצמה ולא מתקרבים להיות. החלק שבדרך כלל לא מלמדים בשיעורי הסטוריה לגבי כמעט כל אחת ממלחמות , הוא שבדרך כלל בלחץ בינלאומי כבד, נאלצה לסגת.

דעת הקהל העולמית מעניינת אותי כקליפת השום.

חוץ מהערבים, אף אחד לא יטיל אמברגו על ישראל. נהפוך הוא, אנחנו נקבל מחמאות ושבחים ממנהיגים רבים שישמחו להיפטר מהצרה שנקראת פלסטינים (כמובן שלא בצינורות רשמיים). דרך אגב, גם הערבים לא ממש מתים על הפלסטינים, בלשון המעטה.

ישראל אכן תיסוג, אבל רק אחרי שרוב יעדי המבצע כבר יושגו.

אגב, כמדומני, נושא הדיון היה מה קורה אחרי ההתנתקות, ולא אם היא היתה מוצדקת. על הצדקת ההתנתקות כבר דנו בעבר, והגענו להסכמה שלא נצליח להגיע להסכמה. עכשיו כשההתנתקות היא עובדה היסטורית, צריך רק להחכים מהמסקנות וללמוד אותן.

מבצע צבאי מעין זה תקף גם לאחר ההתנתקות, ואף ביתר שאת כעת לאחר השתלטות החמאס על הרשות הפלסטינית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישראל היא אולי לא מעצמה בינלאומית, אבל היא בהחלט מעצמה איזורית, למרות שהיא מתנהגת כמו ילד קטן ומפוחד.

איזה אולטימטום בדיוק מדינות ערב יציבו בפני ארה"ב? לפני מבצע "חומת מגן" היה איזשהו אולטימטום? עד שהטלפון מהאמריקאים או מהאירופאים יגיע לבור בקריה המבצע הצבאי כבר יהיה בעיצומו. פקידה מנומסת תענה לטלפון, ותסביר לאדם בצד השני של הטלפון כי ראש הממשלה מאוד עסוק והורה כי אין להפריע לו. כמובן שהתשובה הזו לא תספק אותו, ולכן הפקידה תגיד בנימוס שהיא תנסה לאתר אותו, ובינתיים תעביר את השיחה להמתנה עם מוסיקת רקע ערבה. עד שראש הממשלה יאותר ויענה לטלפון, המבצע הצבאי כבר יהיה בשלב מאוד מתקדם עם כוחות צבא גדולים בתוך השטח הפלסטיני. ראש הממשלה יסביר באריכות כי כוחות צה"ל נתונים תחת אש אוייב כבדה עם פצועים בשטח שאי-אפשר להפקיר, ולכן לא ניתן לעצור את המבצע הצבאי ברגע אחד ולסגת לפני שאש האוייב תשותק, כך שניתן יהיה לפנות את הפצועים. לצורך כך, כוחות צה"ל זקוקים לזמן. בצורה כזו ניתן לקנות כ-24-36 שעות. לאחר פרק זמן זה, תינתן פקודת נסיגה, אבל עד שהפקודה הזו תעבור בשרשרת הפיקוד ותגיע לחייל הפשוט בשטח יעברו עוד לפחות 24 שעות נוספות. אש התותחים תמשיך כמובן בקצב מלא גם בזמן שהחיילים בחזית יתחילו בנסיגה לאחור, ועד שהאש תחדל לחלוטין, צה"ל ישיג 90% מיעדי המבצע.

באמת חבל שלא מתייעצים איתי. אבל, האמת היא שתוכניות מעין אלה נמצאות במגירה. הרמטכ"ל ושר הביטחון יודעים בדיוק מה צריך לעשות, אבל הבעיה היא שיש לנו שר ביטחון נמושה שצריך אישור מהאמריקאים בשביל ללכת לשירותים.

בהחלט אפשר להילחם בטרור וגרילה. שים לב שהתוכנית המבצעים כוללת שיטוח של שטחים שלמים עם גדודים של D9 לאחר ריכוך ארטילרי מאסיבי.

האמריקאים אכלו חרא בוייטנאם וחזרו הביתה בארונות, מכיוון שהם הכניסו לשטח כוחות צבא גדולים.

אותם אמריקאים מורידים מליארדי דולרים באפגניסטן ולא פוגעים בדבר, מכיוון שהם לא משתמשים בנשק גרעיני.

בעיראק המצב לא נראה קרוב לניצחון, מכיוון שהאמריקאים לא נלחמים בעיראקים, אלא בטרוריסטים המתחבאים בתוך אוכלוסייה אזרחית שהאמריקאים באו לשחרר. המלחמה שלנו צריכה להיות לא רק כנגד ארגוני הטרור הפלסטינים, אלא כנגד הפלסטינים עצמם.

מטרת המבצע היא לא להרוג 10,000 פלסטינים. המספר האמור הוא הערכה מאוד נמוכה. אני לא אשאר תקוע ברצועה עם מליון וחצי פלסטינים, מכיוון שחלק ממטרת המבצע היא להבריח את הפלסטינים מרצועת עזה לכיוון חצי האי סיני בדרום ולים במערב, כך שבסיום המבצע הצבאי, רצועת עזה אמורה להיות כמעט נקייה מפלסטינים (רוב הפלסטינים ינטשו את בתיהם ויחצו את הגבול לסיני בשעות הראשונות של המבצע, ואפילו לפני תחילתו) עם בתים ספורים שעדיין עומדים על תילם.

דעת הקהל העולמית מעניינת אותי כקליפת השום.

חוץ מהערבים, אף אחד לא יטיל אמברגו על . נהפוך הוא, אנחנו נקבל מחמאות ושבחים ממנהיגים רבים שישמחו להיפטר מהצרה שנקראת פלסטינים (כמובן שלא בצינורות רשמיים). דרך אגב, גם הערבים לא ממש מתים על הפלסטינים, בלשון המעטה.

ישראל אכן תיסוג, אבל רק אחרי שרוב יעדי המבצע כבר יושגו.

מבצע צבאי מעין זה תקף גם לאחר ההתנתקות, ואף ביתר שאת כעת לאחר השתלטות החמאס על הרשות הפלסטינית.

כן...אבל תזכיר לי מה בכל זאת קרה?

לפני משהו כמו חצי שנה? באוגוסט?

אתה יכול להזכיר לי בבקשה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש תכניות מגירה לכיבוש כל המזרח התיכון. יש תכנית מגירה להשמדת הכורים האיראניים. יש תכנית מגירה לתגובה גרעינית אחרי השמדת מדינת . יש הרבה תכניות מגירה. קוראים להן תכניות מגירה כי הן בדרך כלל נשארות במגירה. לא כל תכנית מגירה נועדה לצאת לפועל, רובן נועדו להשאר במגירה לנצח. , כמו כל מדינה, עושה הערכות של מה עלול לקרות ומתכננת בהתאם. זה שמישהו כתב תכנית כזאת לא אומר שהתכוונו להוציא אותה לפועל. וחשבת אולי ששר הבטחון לא נמושה אלא מציאותי? אולי יש לו קצת יותר נסיון ממך וממני? אולי הוא צריך להתחשב במליון גורמים אחרים שאנחנו לא לוקחים בחשבון? זה קל להסתמך על תוכנית מגירה שפורסמה בעיתון ולחשוב שהיא הפתרון לכל בעיותינו.

האמריקאים אכלו חרא בוייטנאם וחזרו הביתה בארונות, מכיוון שהם הכניסו לשטח כוחות גדולים.

זה לא קצת יומרני מצידך לנסות לפתור בכמה משפטים את כל בעיות העולם? אתה שם את עצמך במקום גנרלים, שרי בטחון ואנשי מכובדים וחושב שאתה יודע יותר טוב מכולם מה היה פותר את בעיותיהם? אתה חושב שהאמריקאים, בתור הראשונים והיחידים בעולם שהשתמשו בנשק גרעיני, לא חשבו על האפשרות של שימוש בו גם באפגניסטן והגיעו למסקנה שזה לא יעזור להם שם? גם שר הבטחון שלהם נמושה?

קוראים למה שאתה מציע השמדת עם. ואם הבעיה היחידה שיש לך עם השמדת עם היא דעת הקהל (שגם ממנה אתה בטוח שאפשר להתעלם), יש לך בעיה. אגב, המצרים לא יאפשרו נהירה פלשתינית בקנה מידה כזה לשטחם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בורג, קיים הבדל של שמיים וארץ בין "חומת מגן" לבין הטיהור האתני שאתה מציע.

תהיה סמוך ובטוח שמדינות ערב יפילו עלינו אמברגו שלא מהעולם הזה.

אבל נניח שזה לא יקרה. נניח שארה"ב תתן לך אור ירוק לבצע רצח עם. אתה מודע להשלכות הפאן-עולמיות של אקט כזה?

לא רק שתחדש את הסכסוך עם חיזבאללה (זה עוד בקטנה), אתה תהפוך את היהודים בכל העולם למטרות לטרור האיסלאמי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol:

החמאס רוצה לזרוק אותנו לים, כך שאין סיבה שאנחנו לא נשלח אותו לשם. :-X

כן...אבל תזכיר לי מה בכל זאת קרה?

לפני משהו כמו חצי שנה? באוגוסט?

אתה יכול להזכיר לי בבקשה?

שכחתי, תזכיר לי בבקשה. :-\

יש תכניות מגירה לכיבוש כל המזרח התיכון. יש תכנית מגירה להשמדת הכורים האיראניים. יש תכנית מגירה לתגובה גרעינית אחרי השמדת מדינת . יש הרבה תכניות מגירה. קוראים להן תכניות מגירה כי הן בדרך כלל נשארות במגירה. לא כל תכנית מגירה נועדה לצאת לפועל, רובן נועדו להשאר במגירה לנצח. , כמו כל מדינה, עושה הערכות של מה עלול לקרות ומתכננת בהתאם. זה שמישהו כתב תכנית כזאת לא אומר שהתכוונו להוציא אותה לפועל. וחשבת אולי ששר הבטחון לא נמושה אלא מציאותי? אולי יש לו קצת יותר נסיון ממך וממני? אולי הוא צריך להתחשב במליון גורמים אחרים שאנחנו לא לוקחים בחשבון? זה קל להסתמך על תוכנית מגירה שפורסמה בעיתון ולחשוב שהיא הפתרון לכל בעיותינו.

תוכניות מגירה לא נקראות "תוכניות מגירה" מכיוון שהן צריכות להישאר במגירה. מדובר בתוכניות שיש להפעיל בסיטואציות המתאימות.

שר הביטחון הוא "גבר גבר" בלי איבר.

זה לא קצת יומרני מצידך לנסות לפתור בכמה משפטים את כל בעיות העולם? אתה שם את עצמך במקום גנרלים, שרי בטחון ואנשי מכובדים וחושב שאתה יודע יותר טוב מכולם מה היה פותר את בעיותיהם? אתה חושב שהאמריקאים, בתור הראשונים והיחידים בעולם שהשתמשו בנשק גרעיני, לא חשבו על האפשרות של שימוש בו גם באפגניסטן והגיעו למסקנה שזה לא יעזור להם שם? גם שר הבטחון שלהם נמושה?

אני לא חושב שאני יומרני. אני חושב שאני מציאותי.

האמריקאים בהחלט חשבו על האפשרות של שימוש בנשק גרעיני באפגניסטן, והגיעו למסקנה כי הנשק הגרעיני האסטרטגי שבארסנל שלהם לא מתאים לשימוש באפגניסטן, ולכן הם מפתחים כעת גרעיני טקטי המיועד למלחמה בטרור.

דרך אגב, את הצרפתים אני לא מחשיב במיוחד, אבל נשיא צרפת הכריז כי צרפת תשתמש בנשק גרעיני בתגובה לפיגוע מגה טרור כנגדה, ואף הורה לשנות את מערך הגרעין הצרפתי בהתאם. כל הכבוד!

קוראים למה שאתה מציע השמדת עם. ואם הבעיה היחידה שיש לך עם השמדת עם היא דעת הקהל (שגם ממנה אתה בטוח שאפשר להתעלם), יש לך בעיה. אגב, המצרים לא יאפשרו נהירה פלשתינית בקנה מידה כזה לשטחם.

אני לא מציע להשמיד את הפלסטינים. מה שאני מציע זה להבריח אותם, יש הבדל. גם במלחמת העצמאות ניתנה אפשרות לכפרים ערבים לנטוש לפני תחילת הפגזה של צה"ל על הכפר. אם המצרים לא יאפשרו לפלסטינים להיכנס לשטחם, אז הפלסטינים יותר ממוזמנים לקפוץ לים. מלבד זאת, המצרים לא יוכלו למנוע נהירה המונית של מאות אלפי פלסטינים לתוך חצי האי סיני, וגם אם הם ירו על כל פלסטיני שיחצה את הגבול, אז השמדת העם תהיה על אחריות המצרים.

בורג, קיים הבדל של שמיים וארץ בין "חומת מגן" לבין הטיהור האתני שאתה מציע.

תהיה סמוך ובטוח שמדינות ערב יפילו עלינו אמברגו שלא מהעולם הזה.

בתוכנית ה"התנתקות" צה"ל ביצע טיהור אתני של היהודים ברצועת עזה ובצפון השומרון. אני לא חושב שטיהור אתני של פלסטיני זה פחות מוסרי.

לגבי אמברגו של מדינות ערב, בלאו הכי אין לנו ממש מסחר עם ארצות ערב. לגבי מדינות ערב שיש לנו איתן יחסי מסחר, הן יפסידו מאמברגו כזה הרבה יותר מאיתנו.

אם אתה מתכוון לנפט, אז מדינת לא קונה נפט ישירות ממדינות ערב. אף אחד לא יעשה חרם נפט.

חוץ מזה, כבר אמרתי שהערבים לא ממש מתים על הפלסטינים, לא?

אבל נניח שזה לא יקרה. נניח שארה"ב תתן לך אור ירוק לבצע רצח עם. אתה מודע להשלכות הפאן-עולמיות של אקט כזה?

לא רק שתחדש את הסכסוך עם חיזבאללה (זה עוד בקטנה), אתה תהפוך את היהודים בכל העולם למטרות לטרור האיסלאמי.

אני לא מתכוון לחכות לאור ירוק מארה"ב.

הסכסוך עם החיזבאללה מעולם לא הסתיים.

לגבי הפיכת היהודים בכל העולם למטרות לטרור האיסלאמי, יכולה להפגין שרירים ולתקוף את המדינות שנותנות חסות לארגוני טרור (כן, גם בנשק גרעיני).

מלבד זאת, בלאו הכי, יהודים בכל העולם מהווים מטרות לטרור האיסלאמי, לא?

מה הבעיה שלכם? זה לא רצח עם כי הם לא אנשים.

אני לא רואה את הפלסטינים כ"עם", ובסולם האבולוציוני, הפלסטינים נמצאים מתחת לג'וקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...