החלפת בקר הארדיסק. - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החלפת בקר הארדיסק.

Mind_Reflection

Recommended Posts

שלשום יום חמישי בלילה ניתקתי את ה הארדיסק שלי Diamond max 9 ATA/133 וחיברתי הארדיסק ישן במקום כדי להתקין עליו לינוקס

אחרי שסיימתי חיברתי חזרה את המקסטור אבל כנראה הייתי קצת עייף וברגע שהכנסתי את המולקס פנימה הפלסטיק של המולקס בכונן נשבר ויצאו לכונן הפינים של החשמל הפינים לקחו איתם גם חלק מהבורד של הארדיסק (איפה שהם מתחברים לבקר) השאלה היא האם אפשר להציל את הנתונים על הארדיסק אולי להחליף בקר

או פשוט לזרוק לפח ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח שיש מה לעשות, אפשר כמו שאמרת להחליף את הבקר, כבר הצלתי יותר מהרדיסק אחד ככה, הטריק פה זה למצוא דיסק נוסף מאותו הדגם בדיוק וזה דורש קצת עבודת רגליים, אבל אם תמצא אחד זה יעבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצאתי איזה פתרון . . דיברתי עם חבר שהוא מבין בחשמל והוא פשוט ילחים לי ללוח כמה חוטים שאותם אני אחבר למולקס למקומות הנכונים ואז הארדיסק יהיה שמיש אני יאכל להעתיק ממנו את כל מה שאני צריך .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפינים לקחו איתם גם חלק מהבורד של הארדיסק

בנאדם, ה-PCB נשבר, זה לא יעזור להלחים חוטים, אתה יודע כמה חוטים צריך להלחים ע"מ להשמיש PCB שנישבר? (רמז- כמה עשרות עד כמה מאות חוטים ועדיין זה יכול לא לעבוד...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי אם עברו חוטים במקום שבו הוא נשבר....

טוב, זה די ברור, בכל מקרה PCB של הרדיסק הוא די צפוף יחסית, ככה שבכל מקום עוברים חוטים והרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא אם המידע ממש ממש חשוב לך.

אם כן. אז תמצא מישהו שיש לו את אותו כונן בדיוק ותחליף איתו את הלוח לכמה דקות ותצרוב את החומר. ותקנה דיסק חדש.

ואם אתה לא, אז תקנה כבר ישר דיסק חדש.

(יש לך סיכוי למצוא מישהו שמוכר את אותו דיסק קשיח..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי בעיה דומה עם אותו הדיסק (אצלי מדובר בגרסת ה-8 מגה cache) כלומר גרסת 6Y120P0

אם הדיסק שלך זהה לזה שלי (כלומר לא 6Y120L0) רשום כאן, ונוכל להתארגן ביחד על דיסק חלופי

כדי להציל את הנתונים שלנו .

תתקשר אלי ל-0523570163

לירן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...