בקשת עזרה- סאונד מקרטע בשעת מאמץ - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בקשת עזרה- סאונד מקרטע בשעת מאמץ

SABONIS

Recommended Posts

ראשית שלום לכולם.

הממפרט שלי: מעבד פנטיום 4 1.5 ג'יגה. לוח אם D845PESV. 512+256 266 מגה הרץ.

שני כוננים קשיחים, אחד של (40 ג'יגה)WD ושני של מקסטור (30 ג'יגה) סה"כ 70 ג'יגה. כרטיס קול של SB Live 5.1 (לא מובנה).

בזמן האחרון (חודש חודשיים אחרונים) בשעה שאני שומע סאונד ולדוגמה מפעיל או מפעיל אקרובט רידר או סתם לדוגמה , המוסיקה מתחילה לקרטע לי.

לקרטע משמע הסאונד נהיה איטי ממש כמו בסלואו מושן, מתחילם להיות כל מיני רעשים ורעשי בזזז כאלה.

התקנתי מחדש את הכרטיס קול, החלפתי לו וכלום לא עזר. כעיקרון אני שומע מוסיקה דרך ווינאמפ 5 כברהחלפתי לווינאמפ 2.91, וניסיתי לשמוע גם ממדיה פלייר ושום דבר לא עזר, הקירטוע והרעשים עדיין ממשיכים בשעת מאמץ. ראוי לצייין שהקירטוע מתקיים גם לאו דווקא דרך תוכנות שמיעת מוסיקה, למשל בשעת סגירת הXP, בשמיעת מוסיקה אונליין דרך אתרים וכ"ו.

התופעה הזו קרתה לי גם בעבר. בזמנו הפתרון היה לפרמט, אולם כיום אין ברצוני לפרמט מכיוון שאין זה הגיוני שאחרי כל תקלה אני אצטרך לפרמט.

למישהו יש מושג מה ניתן לעשות? ממה זה נובע? אני כבר ממש מיואש ולשמוע מוסיקה נהפכה לסיוט. :|

תודה לעונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה.

או קיי עכשיו ניסיתי לבדוק.

הפעלתי ווינאמפ 5, והפעלתי מאטלאב ומייפל ונרו, היו קירטועים בסאונד, הCPU יוסאג' עמד על 100 אחוז, אבל לא הייתה שום תוכנה שתפסה לבדה 100 אחוז. מה שכן הווינאמפ קפץ לאזור ה30 -40 אחוז. כמובן שכל תוכנה עלתה לאיזה 40-50 אחוז, לדוגמה כשהפעלתי מאטלאב היא עלתה ל50 אחוז, אבל שום תוכנה לא תפסה 100 אחוז לבדה. מה שכן הCPU עמד קבוע על 100-99 אחוז.

דבר מוזר הוא עכשיו כשכל התוכנות פועלות והCPU עומד על 100 אחוז, המוסיקה משום מה לא מקרטעת, רק אם אני אפעיל עוד משהו חדש לדוגמה אפתח דף יהיו קירטועים.

רציתי להוסיף, המחשב נקי מווירוסים (יש לי קספרסקי ואני בודק ווירוסים על בסיס קבוע), הרצתי SPYBOT וAD AWARE והם לא מצאו כלום.

תודה שוב פעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי בדיוק את אותה בעיה!(פתחתי על זה נושא לפני כמה ימים...) ואני פשוט לא מוצא לזה פתרון :nixweiss:

שום עידכון דריברים או בדיקת לא עזרה...נראה לי שהפתרון היחיד יהיה לפרמט :s07:

* גם לך יש SOUNDMAX?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקפיצות בCPU USAGE לא קורות אך וקק כאשר אני שומע מוסיקה, גם ללא שמיעת מוסיקה הCPU קופץ.

הדרייברים לכ.קול: ניסיתי גם את המקוריים שקיבלתי ביחד עם קניית הכרטיס קול, וגם ניסיתי מהאתר של קריאטטיב, בשנהם אותה הבעיה.

בקשר ל SOUNDMAX: פעם כאשר השתמשתי בכרטיס אונבורד שלי היה משהו בשם סאונדמקס, אולם מאז שהכרטיס קול אצלי (למעלה משנתיים כבר) כבר אין

סאונדמקס.

שוב תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סיבה נוספת שיכולה לגרום למערכת שלך לקרטע היא תחזוקה לקויה של המחשב. ואומר - איחוי כוננים בעת הצורך, ניקוי רג'יסטרי תקופתי (אבל רק אם אתה באמת יודע מה שאתה עושה, אחרת אל תנסה לגעת ברג'יסטרי), בדיקת וניקוי וירוסים וטרויאניים, ניקוי זיכרון המטמון של דפדפני האינטרנט שלך, הסרת תוכנות מיותרות וכיבוי שירותים מיותרים. כל אלה, אם לא מתוחזקים תקופתית, יכולים בקלות לכלות את כל המשאבים של המחשב שלך (כלומר זיכרון פנוי, שטח דיסק, ביצועי דיסק ועומס על המעבד).

בנוסף, כבה התקנים מיותרים ב- אם יש כאלה, אך שוב - עשה זאת רק אם אתה יודע מה שאתה עושה!

ספר איך אתה מתקדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...