מפצל מוריד את העוצמה של הקול? - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפצל מוריד את העוצמה של הקול?

nehmia

Recommended Posts

1.בציור הראשון אנו רואים אוזיות (נגד) מחוברות למקור מתך (לא משנה אם הוא ישר או חילופין) ויוצא זרם I

2.בציור השני רואים שתי מחוברות במקביל (שתי נגדים) מחוברות לאותו מקור מתח (לא משנה אם הוא ישר או חילופין) ויוצא זרם 2I במירה זה באמת יש סכנה של העמסת המקור ואז המתח אכן ירד.

3.במיקרה המדובר היציאות מחוברות למגברים שהם בעלי התנגדות כניסה אין סופיים (אידיאלי) ולכן אין שום סכנה של העמסת המקור מיכבן שלא אמור ליזרום זרם ביכלל במעגל הזה (כמובן באופן אידיאלי במעשי זורם זרם קטן מאוד )

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במעגל שציירת אתה צודק ככה מחשבים כשלומדים אלקטרוניקה בהתחלה כי הכל אידיאלי, וצריך 4 פעולות חשבון לפתור מעגלים.

לצערינו (ואולי לא) במציאות הדברים קצת שונים והרבה יותר מורכבים.

לדוגמא במעגל שציירת אתה מניח שיש 0 התנגדות למקור המתח כך שתמיד כל המתח נופל על העומס, במציאות יש למקור המתח התנגדות.

אתה מתיחס לאות DC ובמציאות יש לנו אות שמע=AC מורכב מאוד.

מקור המתח שלך הוא אידיאלי, ללא הגבלת זרם, ושוב, בבמציאות מדובר בכרטיס קול בעל יכולות דחיפה מאוד מוגבלות (כמו שליאור הזכיר מעלי).

ואם אנסה להשליך את זה על המקרה של כרטיס קול, אז יש לדרגת המוצא של המגבר שדוחף את האות במוצא יש גם מגבלות זרם (בד"כ מילי או כמה עשרות מיליאמפר בלבד) וגם התנגדות מוצא שמשתדלת להיות קבועה.

ואז אם אתה מקטין את התנגדות העומס (חיבור עומס במקביל) התנגדות המוצא לא משתנה בהתאם ולכן יפול פחות מתח על העומס וכנראה שגם יזרום קצת יותר זרם (לא בטוח שבאותו יחס של ירידת ההתנגדות כי יש מגבלות כזכור) וכתלות בכרטיס ובתנאים זה יכול גם לגרום עוותים.

אבל כל זה תיאוריה ויתכן שהפיצול לא כל כך ישבש את התכנית שלך אם לא תנסה לא תדע.

אבל, יש לי שאלה אליך, ההעמסה תהיה רק אם תחבר לשני יציאות המפצל חיבור סטריאו (לשקע יש כידוע 3 מגעים Left, Right, Gnd).

אבל אם אתה תחבר למגבר/רמקול אחד רק את Right ולמגבר שני רק את LEFT (בלי מפצל) לא תהיה העמסה. כי לא ברור לי למה אתה רוצה לחבר אותו מוצא לשני .

אולי תוכל להסביר קצת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון אצלי חיברתי מפצל למערכת הגברה וגם לרמקולים של המחשב ואין שום הבדל ולא נשרף שום דבר

דבר שני למה תירצה לפצל אות ולהשתמש רך בחצי מן המוצא של כל אחד???

נ.ב אני מסקים עם מה שרשמתה מלבד דבר אחד אין חשיבות אם מקור המתח הוא ישר או חילופין מורכב אנו משתקלים על רגד נטון אחד ואז ניתן להגיד שהם שווים בניתוח שלנו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון אצלי חיברתי מפצל למערכת הגברה וגם לרמקולים של המחשב ואין שום הבדל ולא נשרף שום דבר

:xyxthumbs: לא אמרתי שמשהו ישרף המעגל פשוט מוגבל בדחיפת זרם, ולכן סביר להניח שתהיה ירידה בהספק (לכל יציאה) זאת היתה השאלה של פותח הת'רד

דבר שני למה תירצה לפצל אות ולהשתמש רך בחצי מן המוצא של כל אחד???

לא התכוונתי לפצל את האות אלה לחבר כל צד Left/right לרמקול אחר בלי פיצול, אני באמת רוצה להבין למה לפצל את אותו אות לשני (מחכה לתשובת בעל הת'רד)

נ.ב אני מסקים עם מה שרשמתה מלבד דבר אחד אין חשיבות אם מקור המתח הוא ישר או חילופין מורכב אנו משתקלים על רגד נטון אחד ואז ניתן להגיד שהם שווים בניתוח שלנו

טוב, זאת רק היתה דוגמא למה בחיים הכל יותר קשה מאשר על הדף, כשיש אות שמע במקום DC אז פשוט ההתנגדויות (עכבות) הם אפילו לא קבועות ומשתנות כתלות בתדר, נכון שמתגברים על זה באופן סביר אבל זה עדיין יוצר מעגלים מורכבים יותר :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...