צריך עזרה בבחירת UPS \ מגן ומייצב - עמוד 2 - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך עזרה בבחירת UPS \ מגן ומייצב

AppleJack

Recommended Posts

אני לא אוהב להיות קרצייה, אבל...

החלטתי ללכת על ה-AVR של ADVICE, רק נשאר לי להחליט איזה מהם.. 1200VA או 2000VA.

(239 ש"ח או 337 ש"ח, בהתאמה).

אני לא יודע לעשות הערכה וחישובים, אז אם תוכלו לעזור לי להחליט אני אשמח.

אני מעוניין לחבר כמה שיותר מכשירים שבחדרי, בסדר העדיפויות הבא:

1. מחשב שבחתימה.

2. מסך CRT 19

3. מודם אלקטל ונתב . (ד"א, ה-AVR הזה מגן גם על ציוד רשת ותקשורת "בנפרד")

4. Reciever 5.1

5. Sub Woofer, 40W

6. '21

הממ.. זהו.

אני יודע שאין מספיק נתונים לחישוב מדוייק, אבל אני יסתפק גם בהערכה בסיסית לכמות ה-VA שאני צריך ב-AVR.

אם 1200VA יספיק למעט (לדוגמא), אני בטח לא יקנה את ה-2000VA רק בשביל הטלויזיה...

תודה.

עריכה: ד"א, LiorP23, משהו זרק לי שכיבוי מאולץ שונה מנפילת מתח (מבחינת הפגיעה) בכך ששולח הודעה לביוס לכבות את המחשב, בעוד שנפילת מתח תכבה אותו ללא התראה כלשהי. למרות שזה מאוד הגיוני ואני מסכים איתו 100%, אני עדיין בוחר להתייחס להבדל הפגיעה כזניח. העיקר שלא יהיו קפיצות חשמל מסוכנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרי על זה אנחנו מדברים לא ?

אתה כל הזמן מציין את זה, כאילו שישנו מכשיר שיגן על החשמל מהספק והלאה... :nixweiss:

אני יכול לסמוך על Enermax, לא סתם שילמתי עליו "הון" :xyxthumbs:

זה חשוב להזכיר את זה כי אחרת אנשים יכולים להבין הרבה דברים אחרים

לאו דווקא אתה, אבל זה כבר טבוע בי, הצורך להסביר עד הסוף

בכל מקרה, הגעתי בהערכה גסה ל 1100VA ללא הטלוויזיה

אני לא יודע את הצריכת חשמל של טלוויזית CRT בגודל 21 אינץ' ולכן לא הכנסתי אותה לחישוב

בכל מקרה בקשר לטענה

מבחינת הפגיעה עצמה היא דומה מאוד, וקרובה מאוד

אם אתה מסתכל על גרף של פגיעה של ברק, ספייק, קפיצת מתח, כיבוי מאולץ ונפילת מתח

הכיבוי המאולץ והנפילת מתח יהיו מאוד קרובים אחד לשני, כל כך קרובים עד שלא תבחין בהבדלים בפגיעה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה, פשוט חשבתי שאתה חושב שאני חושב אחרת :kopfpatsch:

תודה רבה על החישוב הגס, אני מאוד מעריך את זה, וכבר מחר אני מזמין לי 1200VA :)

בקשר לטענה, אני מבין שהנחתי נכון. טוב לדעת שיש אישור לכך, וכי הפסקת חשמל "מבוקרת" (נפילת מתח בלבד) לא מסוכנת יותר מהכיבוי המאולץ המוכר בקרב משתמשי :silly:

שוב תודה על העזרה! :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיבלתי את ה-AVR. :D

חיברתי הכל חוץ מטלויזיה. ל-AVR יש 2 יציאות חשמל, לאחת חיברתי את המחשב, לשנייה חיברתי מפצל עם כל שאר מוצרי האלק'.

אני מקווה שהמכשיר לא יעשה בעיות - לא מוגדר אם לחבר 2 מוצרים בלבד או שאפשר יותר, בנוסף לא מוגדר אם 2 היציאות מתחלקות ביניהן או שלכל אחת מוגדרת צריכה מקסימלית משלה (למשל כל אחת 600VA).

בכל מקרה אני מרוצה יחסית.

* התאכזבתי מהעובדה שאי אפשר לחבר לו כבל (להגנה על הקו שהוא מספק). ניתן לחבר ראש של קו טלפון. ז"א הגנה ראשית על המודם. אך אם למשל הנתב עצמו עושה בעיות לא תהיה הגנה ישירה מהנתב ל-3 מחשבים המחוברים ברשת.

שאלה\בעייה:

כפי שכבר ציינתי, לפני שחיברתי את ה-AVR היו לי "תיקים" מהרמקולים כשהייתי מכבה\מדליק את האור בחדר ומחוץ לו. (בנוסף הראוטר היה מתנתק לשנייה)

עכשיו, כשהכל עובר דרך ה-AVR, הרשת לא מתנתקת, אך הרמקולים עדיין מוציאים "תיק" (רק פחות מורגש - יותר חלש) ורק כאשר אני מדליק\מכבה אור בתוך החדר (חדרים אחרים כבר לא משפיעים)

בדקתי את העניין אל מול המחשב - כיביתי את המחשב + ספק, עדיין קיבלתי "תיק". הזזתי את הכבלים של ה-audio מכרטיס הקול (X-FI) אל כרטיס ה-onboard שעומד על disabed בביוס - עדיין היה "תיק".

ניתקתי את הכבלים מהמחשב בכלל - לא היה תיק! - מה שאומר, כנראה ישנה בעייה עם הארכה או משהו, מה שבטוח - הקשר בין המחשב למגבר יוצר את הבעייה.

הכבלים תקינים - בדקתי אותם אחד אחד (סך הכל 3).

יש לציין כי המגבר נמצא על ווליום גבוה מאוד, מאחר והשליטה בווליום נעשית מכרטיס הקול (כפתור גלילת הווליום במגבר התחרבן ממזמן), אם אני מנמיך מהמגבר לא תישמע הבעייה...

יש למשהו רעיון?

חוץ מזה, אני עדיין מרוצה מהמוצר. התיקים הופחתו משמעותית כבר לא כל כך מפריעים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...