dragon project - עמוד 25 - עדכון - 20/3/08 - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

dragon project - עמוד 25 - עדכון - 20/3/08

aviran_n

Recommended Posts

דיברתי עם אבא שלי על זה (הוא עצמו הביא את הרעיון לרתך) והוא אמר שיש לו אלקטרודות מיוחדות לרתכת שמתאימות לריתוך אלומיניום והוא כבר ריתך איתן מספר דברים.

נכון מאוד יש אלקטקודות מיוחדות לנושא, אך מחירם בשמיים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 259
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לפי מה שהבנתי לאבא שלו זה לא עולה הרבה במיוחד (עובד עם זה או משהו...) אז זה לא כלכך משנה המחיר... הרוויח ;)

עכשו מה שנשאר זה לקוות לוחות האלומיניום הם מסוג שאפשר לרתך (יש סגסוגות שאי אפשר), ושאבא יודע לרתך טוב, כי זה בכלל לא פשוט לרתך לוחות ב90 מעלות ולא להשאיר צלקת מנופחת (מה שהורס את ה 90 מעלות ודורש שיוף, שיכול לגרום גם לניתוק הלוחות...).

בהצלחה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבא יודע לרתך מעולה ;D כשתראה עבודות שלו לא תאמין.. חח הוא מפתיע כל פעם מחדש והעבודות שלו נותנות לי הרבה רעיונות ופתרונות לכל מיני דברים..

אגב, הלוחות פה אצלי.. תכף מעלה לכם כמה .

עריכה: הייתה לי כניראה טעות בספירה של הפלטות אתמול.. (לטובה :smile1:) יש 6 פלטות ולא 5 כמו שחשבתי.

הנה תמונות:

הסוג הראשון (4 פלטות):

p10100941rm.jpg

p10100952ze.jpg

p10101057ay.jpg

הסוג השני (2 פלטות):

p10100963sa.jpg

p10101045jg.jpg

הסוג הראשון הרבה יותר יפה לדעתי והוא מה שישמש לרוב חוץ המארז, אך יש לי גם תיכנונים לגבי הסוג השני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לדעתי זה מבריק ומראתי מידיי בשביל אלומיניום.. אני אנסה לשאול את ה"מקורות" ( ;)) אם זה עם ציפוי או משהו כזה..

ולא יצא לי להרים מארז פח בעובי 3 מ"מ אז אני לא יודע אם זה כבד ביחס לפח.. אבל זה ניראה לי בהחלט כבד מידיי בשביל אלומיניום..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות חברים!! אני אסיים לעבוד היום או מחר על כל התוכנית המדוייקת של השלד (כולל מידות מדוייקות)

והשבוע או בשבוע הבא אני יארגן זוויות לבניית השלד לפי המידות, אח"כ השלד יבנה בעזרת ניטים ועליו שכבת האלומיניום.

עדכונים כשיגיעו הזוויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט נראה מבטיח.

אגב, לגימור יפה יותר הייתי ממליץ לך לבנות את השלד בנפרד, ומעיין מעטפת שתהיה פלטה מכופפת, מאשר ריתוכים ושאר חיבורים מגעילים

מכופף ייתן גימור הרבה יותר יפה..

אגב, לידע כללי - תוכל לשער\לשאול כמה כזה דבר צריך לעלות לי? (כמה עולה החומר..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כיפופים וכו' גם כן אני עושה בחינם ויהיו כמה חלקים שאבנה שיקופפו אצל בעל מקצוע אבל הפלטות שיש לי הן בגודל 65*65 וגובה המארז הוא 60 ס"מ אחי כך שאין מצב עם הפלטות שלי ליצור "כיפה אחידה" לכל המארז (אולי אפשר ע"י ריתוך של פלטות וטישטוש החיבור ואז לקופף אותן אבל היות והחומר כבד, כיפה כזאת לא תהיה נוחה לפירוק..

בשביל היופי שלא יראו את החיבור למעלה, גג המארז יקופף למטה 2 ס"מ מכל צד ומתחתיו תיסגר הדלת (משהו בסיגנון המארזים הקנויים..). אחרי שאסיים לבנות את שלד המארז אני כבר אפרסם פה את כל התוכניות שלי להמשך ואתייעץ איתכם מה הלאה. תודה רבה על העצות, החשיבה, והרצון לעזור!

עריכה: מחר אני אנסה לברר לך מה בערך העלות של חומר כזה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה לוחות , קוראים לזה משטחי דריכה , הרבה אנשים משתמשים בזה במקום שטיח לרכב .

זה דבר יקר.. נחמד שקיבלת את זה בחינם, כל ריבוע כזה שווה 100+ ש"ח.

בהצלחה בפרוייקט ( אני הייתי מגוון קצת, על תבנה הכל מאותם לוחות אולי תשמש גם באלומניום חלק..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...