שאלה בריקורסיה ב C צריך עזרה. - עמוד 2 - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בריקורסיה ב C צריך עזרה.

orgordin

Recommended Posts

או קיי השאלה הזו פחות קלאסית לרקורסיה כי אפשר היה לעשות ע"י סריקה פשוטה של המערך בלולאה,

אם בכל זאת היית רוצה לעשות אותה ברקורסיה להלן הקוד:

bool FindThis(int arr[],int n,int i,int arrSize)
{
if(i < arrSize)
{
if(arr[i] == n)
return true;
else
return FindThis(arr,n,i+1,arrSize);
}
else
return false;
}

כאן להבדיל מהשאלה הראשונה אתה יכול לבצע את ההדפסה מחוץ לפונקציה כי בסוף אתה צריך להדפיס רק ערך סופי של הקריאה הראשונה לרקורסיה

בשאלה הקודמת ההדפסה ניצלה למעשה את ההתנהגות של הרקורסיה כדי להדפיס כל קריאה שלה

int arr[10] = {0,2,2,8,3,1,7,8,5,6};

printf("%d",FindThis(arr,5,0,10));

אוקי דבר ראשון תודה לכולם על ההסברים!

רק לא הבנתי מה זה BOOL?

הכל הבנתי.. תודה לך ובאמת אני יודע שעם לולאה זה לא בעיה אבל צריך רקורסיה...

עוד שאלה קטנה קטנה:

איך אני מוצא עשרות: למשל במספר 357

מאות זה חלקי 100

יחידות זה אחוז 10

ועשרות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזו תעשיה אתם מדברים ? יש תעשיה ?

כן, כל עולם התכנות (מכונה גם היי-טק) ובעגה הפנימית מכונה (בחיבה או בציניות, אף פעם לא הבנתי את הקטע הזה) - "תעשייה".

למה דווקא תעשיה? כי בתעשיה מייצרים משהו ומי שמתכנת לא תמיד מרגיש שהוא מייצר משהו - זה לא פס יצור שבו יש בסוף מוצר אלא משהו שהוא יותר לטווח הארוך (בונים רק אחד כזה - והעתקים שלו שלא צריך להשקיע בהם עבודה נוספת מוכרים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

bool = משתנה בוליאני יכול לקבל רק אחד משני הערכים 0 או 1

כן, כל עולם התכנות (מכונה גם היי-טק) ובעגה הפנימית מכונה (בחיבה או בציניות, אף פעם לא הבנתי את הקטע הזה) - "תעשייה".

למה דווקא תעשיה? כי בתעשיה מייצרים משהו ומי שמתכנת לא תמיד מרגיש שהוא מייצר משהו - זה לא פס יצור שבו יש בסוף מוצר אלא משהו שהוא יותר לטווח הארוך (בונים רק אחד כזה - והעתקים שלו שלא צריך להשקיע בהם עבודה נוספת מוכרים).

היי טק זה שוק עבדים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

bool = משתנה בוליאני יכול לקבל רק אחד משני הערכים 0 או 1

כמעט מדוייק: הוא מקבל 0 לFALSE ו"לא 0" לTRUE - כלומר גם 7 זה TRUE ולא רק 1.

היי טק זה שוק עבדים

זו סתם דמגוגיה זולה - היי טק זה לא שוק עבדים.

בוא ניקח לדוגמא אותי: אני עובד חברה (בניגוד לעובד קבלן שעובד איפשהו אבל המעסיק שלו זה מישהו אחר), עובד כל יום מ-9 בבוקר עד 18:00 בערב (לפעמים קצת יותר, לפעמים קצת פחות), מקבל הפסקת צהריים של שעה (במימון חלקי או מלא של מקום העבודה), מקבל רכב חדש צמוד, דלק ותשלום לכביש שש. יש לי 20 ימי חופש בשנה, סלולרי של העבודה, ביטוח מנהלים, קרן פנסיה, וקרן השתלמות. מקום העבודה שלי מצ'פר את העובדים שלו כל חודש (לדוגמא, אתמול הייתה הקרנה פרטית של סרט בבית כולל פופקורן בחינם) ויש לנו "ועד" שמארגן הנחות בכל מיני הופעות ושטויות כאלה (למרות שאין ועד אמיתי).

אני עושה מה שאני אוהב לעשות (לתכנת ולהתעסק עם מחשבים באופן כללי) מהבוקר עד הערב, שורץ פה בפורמים כמה פעמים ביום ובסוף החודש מקבל משכורת שממנה אני משלם מס הכנסה וביטוח לאומי של בערך 2.5 פעמים שכר המינימום (כלומר, במס הכנסה שלי אפשר להעסיק שני עובדים בשכר מינימום משרה מלאה ועוד עובד בחצי משרה. רק כדי שיהיה לך מושג על היקף השכר שלי).

אני חושב שכל עבד היה רוצה כאלה דברים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקום הריטורן אני יכול להדפיס טרו או פולס? ולשנות תפונקציה לVOID?

שלילי כי אתה ברקורסיה כל קריאה מחזירה את התוצאה של הקריאה הפנימית שלה עד שבסוף צריך לחזור ערך אחד ואת הערך הזה אתה מדפיס מחוץ לפונקציה

עדכון :

בעצם כן אתה יכול אבל אתה חייב להחליף ב 2 המקומום גם ב- true וגם ב- false פקודות הדפסה במקום, זה יעבוד אבל זה יראה די ג'יפה

זה לא כתיבה אלגנטית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא ניקח לדוגמא אותי: אני עובד חברה (בניגוד לעובד קבלן שעובד איפשהו אבל המעסיק שלו זה מישהו אחר), עובד כל יום מ-9 בבוקר עד 18:00 בערב (לפעמים קצת יותר, לפעמים קצת פחות), מקבל הפסקת צהריים של שעה (במימון חלקי או מלא של מקום העבודה), מקבל רכב חדש צמוד, דלק ותשלום לכביש שש. יש לי 20 ימי חופש בשנה, סלולרי של העבודה, ביטוח מנהלים, קרן פנסיה, וקרן השתלמות. מקום העבודה שלי מצ'פר את העובדים שלו כל חודש (לדוגמא, אתמול הייתה הקרנה פרטית של סרט בבית כולל פופקורן בחינם) ויש לנו "ועד" שמארגן הנחות בכל מיני הופעות ושטויות כאלה (למרות שאין ועד אמיתי).

אני עושה מה שאני אוהב לעשות (לתכנת ולהתעסק עם מחשבים באופן כללי) מהבוקר עד הערב, שורץ פה בפורמים כמה פעמים ביום ובסוף החודש מקבל משכורת שממנה אני משלם מס הכנסה וביטוח לאומי של בערך 2.5 פעמים שכר המינימום (כלומר, במס הכנסה שלי אפשר להעסיק שני עובדים בשכר מינימום משרה מלאה ועוד עובד בחצי משרה. רק כדי שיהיה לך מושג על היקף השכר שלי).

פששש NICE

!!

אני עוד צעיר ..(יא') מה אני צריך לעשות בשביל להגיע למה שאתה?

נ.ב- מישהו יכול לענות לי על השאלה..

מאות זה חלקי 100

יחידות זה אחוז 10

ועשרות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עושה מה שאני אוהב לעשות (לתכנת ולהתעסק עם מחשבים באופן כללי) מהבוקר עד הערב, שורץ פה בפורמים כמה פעמים ביום ובסוף החודש מקבל משכורת שממנה אני משלם מס הכנסה וביטוח לאומי  של בערך 2.5 פעמים שכר המינימום (כלומר, במס הכנסה שלי אפשר להעסיק שני עובדים בשכר מינימום משרה מלאה ועוד עובד בחצי משרה. רק כדי שיהיה לך מושג על היקף השכר שלי).

יש לי בדיוק את אותם דברים שהזכרת ככה בדיוק קונים בזיל הזול עובדי היי-טק , נותנים לו (מה רע לו זה היה עולה 120 אלף ש"ח, אז עכשיו הוא מקבל חברה או ליסינג) מה שפחות ידוע שערכו של הרכב הזה עבור החברה הוא כ- 60% ממה שלך זה באמת שווה. ושרכב פוגע לך בצורה משמעותית בהפרשות לפנסיה וקרנות השתלמות לא לכל אחד מתאים לקחת חברה.

בזמן שאתה מרוויח 15 אלף ש"ח ורכב ונדמה לך ש- "וואלה איזה משכרת נאה" מנכ"ל החברה שלך משלשל לכיסו אופציות בשווי של מאות אלפי דולרים

מה שהרבה עובדי IT והיי-טק לא מודעים אליו זה שהידע והניסיון שלהם שווה הרבה יותר מ-15 אלף ש"ח הם אלה שמביאים רווחים בסדרי גודל של מיליוני דולרים בשנה

לחברות בהן הם עובדים והם בד"כ לא רואים מזה כלום. החברות שלהם ממשיכות לגדול ולטפוח לתאגידים ענקיים עם מחזור של מיליארדי דולרים, קונים ודורסים את המתחרים

הקטנים שלהם.

אחרי זה באה כל שטיפת המוח של "מיתון" מיתון זה מילה מאוד אהובה על המנכ"ל ים שלך ואז מזמינים אותך לערב הרצאה לשמוע את הספר הדמגוגי "מי הזיז את הגבינה שלי"

והם שוטפים לך את המוח ששום דבר לא קבוע שמחר אתה יכול להיות מפוטר ושאתה כל הזמן צריך להיות במרוץ מטורף בחיפושי עבודה, אבל המנכ"ל ממשיך לנסוע ביגואר ולקחת דיבידנדים מהחברה כספים שאתה בעצמך הבאת לחברה , אבל אתה מבסוט עם המאזדה 3 שלך וחושב שהכל טוב.

ובעצם אין לך חיים כי אתה צריך לעבוד לא 100% כי 125 - 150% משרה ואתה לא רואה את הילדים שלך וכל ה- stress הזה וטלפונים שישישבת , ויש בעיה ואתה צריך לעזוב הכל ולהגיע מיד לעבודה כי השרת נפל ומחר יש מסירה ללקוח

ועד שאתה מחליט שאתה רוצה להוריד הילוך ולעבור חברה אז הם אומרים לך פתאום איזה חרא של עובד אתה, אתה מבין ? כל השנים היית אחלה עובד , קיבלת תעודות הצטיינות אבל ברגע שאתה רוצה לעזוב פתאום אתה עובד בינוני אתה גורם נזקים ובגלל שאתה גורם נזקים, ינכו לך חלק מהביטוח מנהלים, כי ביטוח המנהלים שאתה מקבל הוא בעצם רשום על שם החברה ולא על שמך

והם כל כך צבועים כל האנשים האלה בחברות האלו תמיד אתה שומע את צירוף המילים "משפחת <שם החברה>" כולם משפחה אתה מבין אתה הקטע , היום אתה "משפחה" שלהם, מחר אתה יכול לעוף בבעיטה, וכל ערבי הגיבוש הללו שעולים לחברה מיליוני ש"ח וההנחות שמארגנים כל זה בא למעשה על חשבון תוספות בשכר שיכולת לקבל זה יוצא ממש מהרווחים שאתה מביא לחברה , אתה למעשה מממן את כל האוכלי חינם ומשאבי אנוש שיש בחברה שלך שלא מניבים שום רווח ושום תשואה, התרומה שלהם מזערית ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פששש NICE

!!

אני עוד צעיר ..(יא') מה אני צריך לעשות בשביל להגיע למה שאתה?

נ.ב- מישהו יכול לענות לי על השאלה..

מאות זה חלקי 100

יחידות זה אחוז 10

ועשרות?

בעקרון, קורס תכנות של ממר"ם (בסמ"ח) מביא אותך דיי קרוב למטרה אבל רק אם תעשה את כל שש השנים בצבא (משכורת חרא, הכנה לחיים טובים יותר).

אתה יכול להשתמש במודלו במקום בחלוקות שלך.

כדי למצוא מקום אתה עושה (קוד בVB, אין לי פה קומפיילר של C ואני גם לא כל כך זוכר, אם להודות)

dim z as integer
z = 12345

For i = 0 To Len(CStr(z)) - 1
j = ((z Mod (10 ^ (i + 1))) / (1 * 10 ^ i))
MsgBox j
Next i

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי בדיוק את אותם דברים שהזכרת ככה בדיוק קונים בזיל הזול עובדי היי-טק , נותנים לו (מה רע לו זה היה עולה 120 אלף ש"ח, אז עכשיו הוא מקבל חברה או ליסינג) מה שפחות ידוע שערכו של הרכב הזה עבור החברה הוא כ- 60% ממה שלך זה באמת שווה. ושרכב פוגע לך בצורה משמעותית בהפרשות לפנסיה וקרנות השתלמות לא לכל אחד מתאים לקחת חברה.

בוא נגיד שהרכב עולה לחברה בערך 2500 שקל פלוס דלק (במקרה שלי 1500 שקל כל חודש). אז מה? מה זה אומר? שדפקו אותי בכך שהחברה הצליחה להשיג דיל טוב על הרכב? זה לא נכון - פרטי עולה השקעה בסיסית של בערך 80-100K, ועוד שקל וחצי (!) לקילומטר (משוקלל עם ביטוח והוצאות שוטפות - פורסם בעיתון לפני חצי שנה בערך ומאז הדלק רק עלה). זה אומר שאם אתה עושה 30 אלף קילומטר בשנה (ואני עושה יותר) אז הייתי מפסיד 45 אלף שקל בנטו בשנה.

חוצמזה, מה האלטרנטיבה? לי יש רכב פרטי שעומד ליד הבית ואני לא מצליח למכור כבר שנה שלמה. ככה אני עושה 40 אלף קילומטר בשנה, מקבל את כל הוצאות הדלק, תפעול ותחזוקה ולא כואב לי הלב על האוטו המסכן בגלל הקילומטרז'. לגבי הפרשות של קרנות פנסיה והשתלמות? נו בחייך - האלטרנטיבה לא יותר טובה.

בזמן שאתה מרוויח 15 אלף ש"ח ורכב ונדמה לך ש- "וואלה איזה משכרת נאה" מנכ"ל החברה שלך משלשל לכיסו אופציות בשווי של מאות אלפי דולרים

מה שהרבה עובדי IT והיי-טק לא מודעים אליו זה שהידע והניסיון שלהם שווה הרבה יותר מ-15 אלף ש"ח הם אלה שמביאים רווחים בסדרי גודל של מיליוני דולרים בשנה

לחברות בהן הם עובדים והם בד"כ לא רואים מזה כלום. החברות שלהם ממשיכות לגדול ולטפוח לתאגידים ענקיים עם מחזור של מיליארדי דולרים, קונים ודורסים את המתחרים

הקטנים שלהם.

כל אחד צריך להסתכל בצלחת שלו. אני בן 26 ומקבל למעלה מ-20 אלף שקל לחודש. מנכ"ל החברה שאני עובד בה בן 52 מקבל מאה אלף שקל בחודש (אולי, לא יודע באמת כמה הוא מקבל). אז מה? זה עושה אותנו עבדים? זו דמגוגיה לטעון ככה - תראה לי עוד מקצוע שבגיל כל כך צעיר מרוויחים כל כך הרבה? תפתח את העיניים - רוב החבר'ה שלי מרוויחים קצת יותר משכר מינימום ושמחים שבכלל יש להם עבודה (כשיש להם)!

החברה שלי היא לא תאגיד ענק - היא חברה קטנה עם 250 עובדים, אין לנו מחזורים של מיליארדי דולרים ואנחנו קונים חברות קטנות מאיתנו בלא הרבה כסף - זה עדיין לא עושה את החברה למפלצת קפיטליסטית שמתעלמת מהעובדים שלהם.

אחרי זה באה כל שטיפת המוח של "מיתון" מיתון זה מילה מאוד אהובה על המנכ"ל ים שלך ואז מזמינים אותך לערב הרצאה לשמוע את הספר הדמגוגי "מי הזיז את הגבינה שלי"

והם שוטפים לך את המוח ששום דבר לא קבוע שמחר אתה יכול להיות מפוטר ושאתה כל הזמן צריך להיות במרוץ מטורף בחיפושי עבודה, אבל המנכ"ל ממשיך לנסוע ביגואר ולקחת דיבידנדים מהחברה כספים שאתה בעצמך הבאת לחברה , אבל אתה מבסוט עם המאזדה 3 שלך וחושב שהכל טוב.

לא ידידי, זה לא נכון - אם המנכ"ל שלי מתחיל לדבר על מיתון ועל חוסר יציבות - אני עוזב את מקום העבודה שלי ומוצא מקום אחר ותאמין לי שהיום יש מספיק מקומות אחרים לעבוד בהם. כשחיפשתי עבודה לפני חצי שנה בגלל שלא הייתי מרוצה מהמקום הקודם שהייתי בו (וזה מקום ששבועיים אחרי שעזבתי חילק בונוסים לעובדים של 10K שקל שפיספסתי בגלל תזמון גרוע ושאוטוטו הם יונפקו בבורסה), הייתי ב15 ראיונות עבודה בתוך חודש וחצי וזה לא כולל את הראיונות שסיננתי בגלל מיקום לא מתאים או עבודה לא מעניינת.

ובעצם אין לך חיים כי אתה צריך לעבוד לא 100% כי 125 - 150% משרה ואתה לא רואה את הילדים שלך וכל ה- stress הזה וטלפונים שישישבת , ויש בעיה ואתה צריך לעזוב הכל ולהגיע מיד לעבודה כי השרת נפל ומחר יש מסירה ללקוח

זה נכון רק אם אתה עובד בסטארט אפ - איפה שאני עובד היום, ראש הצוות שלי הולך הביתה ב17:25 ולא דקה יותר מאוחר כי אחרת הוא מאחר להסעה (!) שלו - אתה מבין, לבנאדם יש רכב חברה והוא נוסע בהסעה. הוא מגיע הבייתה ב18:00, בדיוק בזמן כדי לשחק עם הילדים שלו ולחיות. אני יוצא מהעבודה 18:00 בממוצע - מגיע הבייתה ב19:00, מספיק ללמוד פעמיים בשבוע באוניברסיטה (וזה מה שגורם שלא יהיו לי חיים..:D). באופן משעשע, מקום העבודה שלי הוא פרו-דתיים אז הכל מושבת בשישבת. ביקשנו גישה לעבודה מהבית וסירבו לתת לנו (!!).

ועד שאתה מחליט שאתה רוצה להוריד הילוך ולעבור חברה אז הם אומרים לך פתאום איזה חרא של עובד אתה, אתה מבין ? כל השנים היית אחלה עובד , קיבלת תעודות הצטיינות אבל ברגע שאתה רוצה לעזוב פתאום אתה עובד בינוני אתה גורם נזקים ובגלל שאתה גורם נזקים, ינכו לך חלק מהביטוח מנהלים, כי ביטוח המנהלים שאתה מקבל הוא בעצם רשום על שם החברה ולא על שמך

פה כנראה קבור הכלב - כשאני רציתי לעזוב, נתנו לי את כל התנאים, נתנו לי את כל מה שביקשתי ויותר - החברים אפילו קנו לי מתנת פרידה ב2000 שקל. ביטוח המנהלים שלי רשום על שמי. כשאני אעזוב אני אקח אותו איתי - ככה כתוב בחוזה שלי וככה עשיתי בעבר. אתה מתאר מצב של מקום עבודה לא מוצלח - מצא לך מקום עבודה טוב והכל יהיה בסדר ולא תרגיש כמו עבד.

והם כל כך צבועים כל האנשים האלה בחברות האלו תמיד אתה שומע את צירוף המילים "משפחת <שם החברה>" כולם משפחה אתה מבין אתה הקטע , היום אתה "משפחה" שלהם, מחר אתה יכול לעוף בבעיטה, וכל ערבי הגיבוש הללו שעולים לחברה מיליוני ש"ח וההנחות שמארגנים כל זה בא למעשה על חשבון תוספות בשכר שיכולת לקבל זה יוצא ממש מהרווחים שאתה מביא לחברה , אתה למעשה מממן את כל האוכלי חינם ומשאבי אנוש שיש בחברה שלך שלא מניבים שום רווח ושום תשואה, התרומה שלהם מזערית ביותר.

אם אני מרוצה מהשכר שלי, מרוצה ממקום העבודה שלי, מרוצה מהדברים שהחברה עושה כדי לגרום לי להרגיש נוח, אז נוח לי לקרוא לחברה "משפחה". ביום חמישי הייתי בחתונה של חבר מהעבודה הקודמת. בשבילי - הוא כמו משפחה. כשקרוב משפחה שלי התחתן לא נתתי לו צ'ק כזה שמן - שמחתי לראות אותו ושמחתי להיות איתו - כי באמת הרגשתי שהוא כמו משפחה.

למרות שנדמה לך שהחבר'ה במשאבי אנוש לא עושים כלום, אני יכול להפנות אותך ליותר מתאוריה בהתנהגות ארגונית אחת שמצביעה על כך שיש להם תפקיד מהותי בארגון למרות שהם שדרה תומכת ולא שדרה מייצרת. חוסר שביעות הרצון של העובדים מובילה לירידה בפרודקטיביות - זה לא תאוריה - זה אמפירי. שכר הוא לא גורם מדרבן בקטע הזה - אני ארגיש הרבה יותר טוב אם אני אקבל הטבה (כמו סרט או ערב גיבוש) ולא עוד 100 שקל במשכורת (כי זה בדיוק מה שעולה לעובד לחודש ערבי גיבוש כאלה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

void BreakThis(int n)
{
if(n == 0)
return;
else
                BreakThis(n / 10);
printf("\n%d",n % 10);
}

realmagic

לך כנראה היה יותר מזל אני ראיתי את הצד היותר מכוער של חברות IT ,

אז מה .. 20 אלף ש"ח מה ? שלח לי בפרטי את שם החברה שלך אולי אני אצטרף אליכם כי אני מרוויח חצי מזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...