אפוד זוהר בכל מכונית - תקנה חדשה לשנה החדשה - האם ידעתם? - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אפוד זוהר בכל מכונית - תקנה חדשה לשנה החדשה - האם ידעתם?

rk666

Recommended Posts

• תגובות 140
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מעניין מי הפעם מרוויח מזה

מה קשור?

אולי ככה המדינה שלנו נראית לצערי הרב אבל זוהי אולי ההתחלה שבדרך שמדינת תתחיל לחקוק ולבצע דברים שבאמת יצמצמו את מס' תאונות הדרכים. והנה ציטוט של _BOOM_ שהביא נתונים מ-YNET:

הכתבה ב-Ynet:

ציטוט:

התקנה החדשה, פועל יוצא של אישור חוק אפוד זוהר בחודש יולי שעבר, נועדה לצמצם את מספר תאונות הדרכים בשולי הדרך. על-פי נתוני המשטרה, בכל שנה נהרגים כ-25-20 בני אדם בשולי הדרך, מרביתם בשעה שיצאו מהמכונית כדי לתקן תקלה או להתרענן. מדובר בכ-5% מכלל מקרי המוות בכבישי מדי שנה.

בבקשה, אלו נתונים אמיתיים.

כל תקנה שיכולה לעזור ולהועיל מבוכרת. גם להתחיל מקטן זה מצויין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לספר לי בבקשה על מקרה אחד, בודד, של תאונה שקרתה בישראל מהמצב שתיראת ?

אפשר לספור את כמות התאונות האלה בשנה על יד אחת. זה בוודאי לא משהו ששווה חקיקה וקנסות. יש דברים הרבה יותר חמורים שהממשלה מתעלמת מהם. כאמור, כי הם כוללים הוצאת כסף במקום קבלת כסף..

אתה מבלבל את השכל.

החוק הזה התחיל עם חבר כנסת פופוליסטי שהביא את הרעיון מחול אחרי סוף שבוע שבו היו שתי תאונות של אנשים שנפגעו על השוליים כשיצאו מהאוטו בזמן תקלה.

הזלזול שלך בחיי אדם הוא מקומם עמרי, ומשפט כמו:

נו, אמרת בעצמך - 5 אחוז.

חוץ מזה, הנתונים האלה (הנמוכים בפני עצמם) לא אומרים כלום.

מראה שאתה לא בעריך מספיק את החיים שלך. גם אם זה "רק" 25 אנשים שנהרגו מתוך כ-500 שנהרגים כל שנה על הכבישים, אלו 25 בני אדם.

העלות של אפוד כזה היא 15 שקל, מה שאומר הוצאה של כ-20 מליון שקל על ידי בעלי המכוניות לקניית אפודים - בהחלט כלום, והשקעה מצוינת שתחסוך לך במיסים טיפול ושיקום של הרבה יותר מ-25 אנשים שנפצעים כל שנה על השוליים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד, אתה טיפש או שאתה עושה את עצמך ?

איפה בכל הת'רד הזה אמרתי שאני נגד האפוד הזוהר ?

תרשה לי לעזור לך במסע החיפוש בת'רד:

אפשר בהחלט להציע את זה בתור תוספת מיגון לאנשים שדואגים לבריאות שלהם, במחיר מסובסד. ואנשים יקנו את זה בדיוק כמו שאנשים קונים רכבים עם ABS וכריות אוויר..

אולי נוציא את כל הרכבים ללא 8 כריות אוויר לפחות מחוץ לחוק?

אבל כאמור, זה לא סוד מה המטרה האמיתית של החוק הזה..

אם בריאות הציבור היתה חשובה להם, ולא כיסם הפרטי, הם היו משקיעים כסף על מנת לסבסד את מחיר האפוד (נניח, למכור אותו בכל הרשתות הגדולות ב-10 ש"ח) ובפרסום גורף בטלוויזיה.

במקום זה, הם מעדיפים הצעת חוק "שקטה" (החוק נכנס לתוקף עוד יומיים. יצא למישהו לראות/לשמוע פרסום רישמי עליו?) שתטיל קנסות כספיים על מי שלא יהיה לו אפוד ברכב.

עד מתי לתמימות? ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הארץ מדברת על זה? שטויות במיץ עגבניות.

פגשתי אין סוף אנשים (מן הסתם כאלה שהם ואינטרנט לא הולכים יחד) שלא היה להם מושג שהולך להיכנס חוק כזה שיטיל עליהם קנסות.

כן, הם אולי ראו את האפודים האלה ברשתות השיווק, אבל הם גם ראו שם חיתולים לתינוקות, וטלוויזיות, וקומקומים... מאיפה הם אמורים לדעת שמה-1.1 יטילו עליהם קנסות אם לא יהיה להם אחד כזה?

למה לזרוק כסף על פרסום? אולי בגלל שזאת חובתם, אם לא מבחינה חוקית אז לפחות מבחינה מוסרית ?

מה לדעתך יעזור יותר למנוע תאונות - לפרסם בטלוויזיה את השימוש באפוד, וע"י כך להגיע באופן מיידי לרוב האוכלוסיה, או "לפרסם" את הנושא אחד-אחד, כל פעם לבן אדם בודד, ע"י מנת דוחו"ת ותשלום קנסות ?

אין שום סיבה הגיונית לחייב שימוש באפוד הזה ולהטיל קנסות למי שלא יהיה אותו.

זה בדיוק כמו להוציא מחוץ לחוק רכבים ללא ABS (ותכלס, האפשרות הזאת הגיונית יותר ובפירוש תעזור יותר למנוע תאונות מאשר האפוד הזוהר הזה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פגשתי אין סוף אנשים (מן הסתם כאלה שהם ואינטרנט לא הולכים יחד) שלא היה להם מושג שהולך להיכנס חוק כזה שיטיל עליהם קנסות.

א. כל חוק חדש המדינה מחוייבת לפרסם (יש חוק כזה) - בין עם זה "ברשומות" ובין אם זה בפרסום בעיתונות (עוד לא ראיתי בטלויזיה, אבל בהחלט ראיתי בעיתונים).

ב. לא צריך כדי לדעת על החוק הזה. בפרוש כל המדינה מדבר על זה, ואני ראיתי כבר לפחות 5 כתבות בעיתונים על הנושא. אם אמא שלי שמעה על זה, אז תאמין לי שיש מודעות.

איפה בכל הת'רד הזה אמרתי שאני נגד האפוד הזוהר ?

אני לא כתבתי שאתה נגד האפוד, כל מה שאני כתבתי זה:

הזלזול שלך בחיי אדם הוא מקומם עמרי, והמשפטים שכתבת מראים שאתה לא מעריך מספיק את החיים שלך.

גם אם זה "רק" 25 אנשים שנהרגו מתוך כ-500 שנהרגים כל שנה על הכבישים, אלו 25 בני אדם.

העלות של אפוד כזה היא 15 שקל, מה שאומר הוצאה של כ-20 מליון שקל על ידי בעלי המכוניות לקניית אפודים - בהחלט כלום, והשקעה מצוינת שתחסוך לך במיסים טיפול ושיקום של הרבה יותר מ-25 אנשים שנפצעים כל שנה על השוליים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו, אבל מהתגובה שלך ניתן להבין שאני נגד זה:

ואני לא, כי אני בהחלט מסכים איתך.

אני רק לא מסכים עם העובדה שקבעו את זה כחוק והטילו קנסות על הנושא.

אתה יודע כמה רכבים מסתובבים בארץ בלי שהנהגים שלהם בהם בטיחות הכרחיות ובסיסיות, כמו לחץ אויר בגלגלים? למה את זה לא מעגנים בחוק? זה בפירוש הרבה יותר חשוב וגורם הרבה יותר מכריע בתאונות דרכים.

אין פה שום עניין של זלזול בחיי אדם, ולא אמרתי ש"זה רק 25 אנשים בשנה, שילכו לעזאזל", אבל יש סדרי עדיפויות בחיים. צריך קודם כל לטפל בגורמים המשפיעים ביותר, גם אם זה אומר להשקיע כסף במקום לגבות כסף, ורק אח"כ להיטפל לדברים הקטנים, בדרך לשלמות.

ההתעקשות הטיפשית הזאת על הנושא הכלכך זניח (יחסית) הזה, נראית כמו הכרזה פופוליסטית לקראת בחירות..

זה בדיוק כמו להגיד "מתרחשות הרבה תאונות עקב אי-שמירת מרחק, בואו נחייב את כל הנהגים לשים מדבקות "שמור מרחק" על הרכב, וניתן קנסות למי שלא תהיה את המדבקה הזאת".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלת:

אתה יודע כמה רכבים מסתובבים בארץ בלי שהנהגים שלהם בהם בטיחות הכרחיות ובסיסיות, כמו לחץ אויר בגלגלים? למה את זה לא מעגנים בחוק? זה בפירוש הרבה יותר חשוב וגורם הרבה יותר מכריע בתאונות דרכים.

והתשובה:

החוק הזה התחיל עם חבר כנסת פופוליסטי שהביא את הרעיון מחול

אולם, אני כן חושב שזה צעד מבורך. אי אפשר לאכוף חוק בלי חוק.

צריך להשקיע בתשתיות (אגב, לפני שבועיים אושרו 13 מיליארד שקלים להשקעה בכבישים...), צריך לאכוף דברים נוספים, אבל גם הטיפה הזאת היא צעד מבורך אם היא לא תהיה בודדה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה יעזור אם לכולם יהיה אחד כזה באוטו?

זה לא אומר שכולם ישתמשו בו.

אולי כדאי לעשות חוק שמכריח אנשים להציל חיים במקום חוק שיכריח אנשים להחיות את הכלכלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...