חיבור שלושה מחשבים ברשת, הכיצד? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור שלושה מחשבים ברשת, הכיצד?

ferrari

Recommended Posts

שלום. הייתי רוצה לחבר 3 מחשבים שלש לי לרשת מחשבים, ככה שתהיה לי גישה מכל מחשב לכל המחשבים האחרים וכמו כן שתהיה גישה לאינטרנט מכל אחד מהמחשבים הנ"ל. בכל אחד מהמחשבים שלי ישנו כרטיס .

מה האפשרויות לעשות את זה כך שזה יהיה הכי יעיל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שתי אפשרויות:

האב/סויץ'או באמצעות ראוטר..

במקרה של האב או סויץ', תצטרך מחשב שאליו יהיה מחובר המודם ושישתף את האינטרנט כמו שמוסבר במדריך שבנעוץ.

בעזרת ראוטר תוכל להגדיר שהראוטר יתחבר לאינטרנט, והמחשבים יתחברו אליו.

בשתי הדרכים אפשר להשיג את מה שביקשת, וכדי להבין יותר ולדעת יותר בנושא אני ממליץ לך לערוך חיפוש פה בפורום. השאלה שלך נשאלה כבר די הרבה פעמים, ועם חיפוש קצר אני בטוח שתמצא תשובות לרוב, אם לא לכל, השאלות שלך...

ואם עדיין יהיו לך שאלות אחרי החיפוש, אז תשאל פה, ונענה לך..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשמחשבים מחוברים למכשיר מיתוג כלשהו (מתג. מרכזיה או נתב, או ישירות בינהם בכבל) אז יש להם יכולת לראות זה את זה ברשת

רק צריך להגדיר את זה

אז כן, האב או סוויצ' יאפשרו לך שיתוף ב-3 מחשבים (ראשי ושני "שרתים") וגם שיתוף תיקיות ברשת בין המחשבים, בקלות.

כמובן האינטרנט של 2 המחשבים השרתים יהיה תלוי בעובדה שהמחשב הראשי דלוק ומחובר כראוי לאינטרנט

אבל שיתוף הקבצים לא יהיה תלוי במחשב ראשי , ויעבוד גם כשהוא מכובה.

לא עדיף כבר לקנות ראוטר ? ככה יהיה לך ב-3 מחשבים ללא תלות במי דלוק ומי לא, ושיתוף קבצים כמו באפשרות הקודמת.

יותר מאובטח, המחשבים לא מחוברים ישירות לרשת אלא הם מאחורי FIREWALL חחומרתי (NAT)

+ ייתרון למשל אם תקנה נתב בעל יכולות אלחוטיות בנוסף לחוטיות - לחבר בעתיד מחשבים נוספים , בקווי או בקלות, לארח באלחוטי שלך וכו'..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא עדיף כבר לקנות ראוטר ? ככה יהיה לך ב-3 מחשבים ללא תלות במי דלוק ומי לא, ושיתוף קבצים כמו באפשרות הקודמת.

יותר מאובטח, המחשבים לא מחוברים ישירות לרשת אלא הם מאחורי FIREWALL חחומרתי (NAT)

+ ייתרון למשל אם תקנה נתב בעל יכולות אלחוטיות בנוסף לחוטיות - לחבר בעתיד מחשבים נוספים , בקווי או בקלות, לארח באלחוטי שלך וכו'..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי עדיף באמת.... אני פשוט לא מודע לכל האופציות, תודה שהערת את עיני.

שאלות נוספות:

1. אם אשים שני כרטיסי רשת במחשב השרת, ולכל כרטיס אחבר אחד ממחשבי הקליינטים דרך כבל מוצלב. האם גם במקרה הזה תהיה לי את אותה תוצאה?

2. מה ההבדל בין האב לסוויץ'?

3. מחירים, לכל אופציה מהשלוש

4. המודם שלי הוא מודם , האם קיימת אפשרות לחברו לROUTER? שהרי הROUTER הוא אינו מחשב

חומרה נידרשת לכל אופציה: (אשמח אם אתם יכולים להגיד לי כמה בערך אצטרך להשקיע בכל אופציה.. ככה שלא אצתרך לסמוך על המוכר)

1. (רשת בלי ראוטר, האב, סוויטש) - 4 כרטיסי (3 כבר יש, צריך לקנות עוד אחד) +2 כבלי מוצלבים באורך כ 10 מטר (אחד כבר יש לי אז נשאר לרכוש עוד אחד)

2. (רשת דרך סויטש) - 3 כרטיסי (יש לי כבר) + 3 כבלי מוצלבים (יש לי רק אחד מתוכם) + SWITCH

3. (רשת דרך האב) - 3 כרטיסי רשת (יש לי כבר) + 3 כבלי רשת מוצלבים (יש לי רק אחד מתוכם) + ראוטר + עוד משהו??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.  בעקרון כן אבל 3 מחשבים בחיבור ICS זה לא ממש מומלץ ואני חושב שעדיף לך לרכוש נתב פשןוט ב-230 ש"ח שיעשה את העבודה.

2.  מבחינה פונקציונאלית הם עושים אותו דבר.  HUB משתמש בטכנולוגיה ישנה יותר וקשה כבר היום למצוא HUB אלא רק SWITCH.

3.  SWITCH עולה סביב 100 ש"ח וכרטיס רשת סביב 30 ש"ח.  לגבי נתב כתבתי לך למעלה.

4.  לא -- אתה צריך להחליף את המודם למודם שמתחבר לכרטיס רשת.  

עוד כמה הערות:

1. לשימוש בנתב (ROUTER) צריך כבלים ישרים ולא מוצלבים.

2.  כדאי לך לעיין במדריכים הללו:

http://www.netcheif.com/Articles/ICS/ICS.htm

http://www.netcheif.com/Articles/HomeNet/HomeNet.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הוא רוצה לחבר את המודם לראוטר אז אני די בטוח שהוא כון צריך מודם עם יציאה של כבל רשת, במקום המודם שלו

(אני מניח שמדובר על ADSL, כי כל מודמי הכבלים שנתקלתי בהם , הם בעלי יציאת בנוסף ל USB)

רשת עם סווי'צ

(ולא האב, כי לא משתמשים בזה יותר, זה באמת מיושן) - צריך סוויצ', 3 כרטיסי (אחד לכל מחשב) כבלים מוצלבים

ואתה יכול להשאר עם המודם שלך.

רשת בלי כלום - באלאגן שלם, צריך 4 כרטיסי , ובמצב כזה יהיו לך 2 מחשבים "שרת" שהמחשב השלישי יהיה תלוי בשניהם !

זה ממש מגעיל :)

אני לא ממש בטוח שאפשר לשתף ליותר מכ.רשת אחד, אבל אם כן, אז אפשר לעבוד בשיטה שאמרת, וזה עדיין מגעיל :) למרות שיש רק מחשב שרת אחד.

רשת עם ראוטר -

ראוטר, כבל ישר לכל כרטיס רשת (סה"כ 3 כרטיסי רשת) ולהחליף את המודם שלך למודם עם יציאת רשת.

כל היתרונות כתובים כבר למעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אני יכול להחליף את המודם???????? יחליפו לי? לא יעשו בעיות? שהרי המודם שלי תקין לחלוטין ולא אוכל להחליפו בטענה שהתקלקל.

איך אני מתחבר לאינטרנט אם המודם מחובר לנתב? הרי כאשר הוא מחובר למחשב, אני משתמש בחייגן, מקליד שם משתמש וססמא, ואם הוא יחובר לנתב, איך זה יתבצע??

יהיה חייגן בכל אחד מהמחשבים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, בזק יחליפו לך ללא בעיה, תתקשר 199 או 1800340340 (זה הקו תמיכה, עובדים 24/7)

ותשאל אותם כדי להיות בטוח

ואז תלך לבזקסטור הקרוב לביתך ותחליף את המודם.

הראוטר הוא זה שייבצע את החיוג, והוא זה שייתן שירות וכתובות IP למחשבים שלך

צריך כמובן להגדיר אותו בשביל זה.

ההגדרה היא לרוב מאוד פשוטה, אתה נכנס לממשק הראוטר , לרוב עושים את זה ע"H הקלדת הכתובת של הראוטר בדפדפן.

הכתובת היא שער ברירת המחדל, כשהראוטר מחובר למחשב והכרטיס רשת שלך מוגדר לקבל IP בצורה אוטומטית.

בד"כ גם כתוב לך בחוברת של הראוטר מה הכתובת IP לגישה אליו לשם הגדרה, אז לא תצטרך לבדוק בעצמך.

הממשק שונה מראוטר לראוטר, אתה צריך להגיע להגדרת חיוג ב PPPOE או PPPOA (תלוי מה המודם שתקבל ואיזה ראוטר תקנה)

ולהגדיר שם שם משתמש וססמא ובד"כ לא הרבה יותר מזה.

כל מה שנשאר זה לומר לראוטר להתקשר, הוא מתחבר לבזק, שמחברת אותך לספקית שלך וזהו...

הראוטר מחלק כתובות רשת פנימית למחשבים והם גולשים דרכו בלי לחייג, פשוט כבל מחובר לכרטיס רשת ויש .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...